Kendi anneniz , size karşı kv gibi davransa??

Annenize karşı olan kırgınlığınızda haklı olabilirsiniz. Ama neden işin içine gelini kattınız ki. Gelin sonuçta kendi kızı değil ve sınırını iyi çiziyordur. Bu sebeple ondan çekiniyordur. Ona da kötü davransaydı anneniz bu şekilde davranmakta haklı mı olacaktı. Sizde gelinden örnek alın sınırlarınızı iyi çizin. Kararlı durun. Baştan tavır yapar, sonra düzelir. İlk aklınıza küsmek gelmesin
O anlamda söylemedim diye özellikle vurguladım yani farklı davrandığını belirtmek için yakın çevremden örnek olarak verebileceğim sadece o var , gelin değil ayse dedim diyelim fark etmiyor benım için , ama sırf gelin kelimesi gecınce bile aşırı duyar kasan bir kitle var , bende bir gelin olmam nedeniyle empati yapamayacak kadar kör değilim . Tepkim anneme . İşine nasıl geliyorsa o sekılde yani adamına göre davranmasına . Ama sizin smacınız bana yardım etmek değil sırf gelin kelimesi geçti diye duyar kasmak. Yanlış yerdesiniz üzgünüm , size ekmek çıkmaz buradan .

Seni elestiriyor cunku sana herseyi cok goruyo. Uyuman batiyor kahvalti hazirlamaman..halbuki sende insansin yorgun olup uyuyabilirsin bi gun gec kahvalti hazirlayabilirsin… buarada sana nazi gectiginden herseyine kulp takiyor.. geline bisey diyemez cunku cevabini verir ya da oglu soyletmez birsey😐😂 bence bos ver salla
Bende buna sinir oluyorum zaten yani bana gelince ağzına geleni sayması , başka birisine gelince sus pus olması.. adamına göre şekil alması çok zoruna gidiyor insanun

Arkadaşımın annesi de böyle. Üstelik çok yakın oturuyorlar arkadaşın 2 küçük çocuğu var ama annesinden medet ummamaya bakıyor. Bir kere çok acil bir işi olduğu için rica etmişti 1 saat bakar mısın diye. Kadın gelmiş yarım saat sonra kızın kaka yaptı dön nerdeysen diye aramış.

Kadın ölümden döndü doktorlar iyileşmesi çok zor dedi iyileşti hala aynı. Değişmezler beklentinizi sıfıra indirin.
Ama hep böyle mi olacak
Beklentim olmasın tamam ama sürekli eleştiri gereksiz hakaret duymak zorunda mıyım
En ufak şeyde bağırıp çağırmasını kızımın gözünün önünde yaşamak ve ona da yaşatmak zorunda mıyım

Merhaba, annemle aram hiç bir zaman çok iyi olmadı hep bir iletişim kopukluğu oldu. Ama erkek kardeşim evlendikten sonraki dönemde , annem bana karşı çok değişti, en son evime geldiğinde hastaydım gece antibiyotik vs aldığım için uyanamamışım , annem “şu saate kadar yatılır mı kalk horantanın kahvaltısını hazırla “ diye tepemde bağırıyordu . Neyse dedim kalktım hazırladım , tansiyonum düştü deyip , ekmek arası peynir yedi benim hazırladığıma dokunmadı. Normalde ayrı şehirde yaşıyoruz ben hem ile gidip hem kızımla ilgileniyorum ve annem ben işten gelene kadar beklıyor , bir çorba dahi yapmıyor, rica ettim şurayı beş karış oldu. ben yemekleri de işten gelip yapmaya çalışıyorum . Kızıma hasret kaldım resmen annemi mutlu etmeye çalışırken , daha önce de bebeğim iki aylık iken , anne sütü arttırıyormuş, bi yarım saat uyuyayım diye vermiştim. beni dürterek zorla uyandırıp “şu kadar çocuğu olan kadın uyur muymuş kalk kalk “ deyip kaldırmıştı zaten bi o hareket çok ağır gelmişti birde hasta iken zorla kaldırıp kalk kahvaltı hazırla diye bağırması. Her neyse bu arada gelinine asla bu şekilde konuşamaz davranamaz , tabiri caizse ağzını dahi açamıyor , hatta gelinimiz onu sürekli eleştiriyor. Ona bişey demesini istemem konu bu değil , konu şu: bana gelince ağzına geleni sayabilmesi ve gelinine gelince sürekli bir yalakalık peşinde olması. Artk görüşmüyorum, zaten senede üç kere falan geliyor onda da ben en azından kızımla oynamasını , veya bir çorba yapmasını , en azından beni sürekli eleştirmeyip bana destek olmasını bekliyordum , o ise sürekli adeta kötü kayınvalide pozlarında, her yaptığımı eleştiriyor , çocuğa eve işe her yere yetiş ve dört dörtlük olsun , her seyı çayını kahvesini ayağına getireyım istiyor, Siz olsaydınız ne yapardınız .yani resmen gelinine sanki kızı , kızına geliniymiş gibi davranıyor
Zamanında giyiminden dolayı utandığınız annenizden şimdi çocuğunuza bakmasınımı istiyorsunuz gerçekten 🙄

O anlamda söylemedim diye özellikle vurguladım yani farklı davrandığını belirtmek için yakın çevremden örnek olarak verebileceğim sadece o var , gelin değil ayse dedim diyelim fark etmiyor benım için , ama sırf gelin kelimesi gecınce bile aşırı duyar kasan bir kitle var , bende bir gelin olmam nedeniyle empati yapamayacak kadar kör değilim . Tepkim anneme . İşine nasıl geliyorsa o sekılde yani adamına göre davranmasına . Ama sizin smacınız bana yardım etmek değil sırf gelin kelimesi geçti diye duyar kasmak. Yanlış yerdesiniz üzgünüm , size ekmek çıkmaz buradan .
Eyvallah 🙋

Mesafe koydum bu sefer pat diye haber vermeden geliyor , ayrı sehırde yaşıyoruz o sebeple git denilmiyor ama her gelişi kızımın önünde kavga gürültü ben artk bıktım
Annen işte atsan atılmıyor satsan satılmıyor :KK43:
Varlığında kıymetini bil sen yine de

Annenizle konustunuz mu sakin ses tonuyla niye böylesin bana bunu niye yapıyorsun rahatsiz oldugunuz konulari söyleyin sakince konuşuyoruz deyinbiseye çıkışırsa

Egolarını benim üzerimden tatmin etme ben küçük çocuk değilim der sanırım üç kere ise senede iki yılda bir kereye dusururum
Egolu insana tahammül edemiyorum

rahatsız olduğunuz durumları paylAşın , düzelmedi mi araya koskocaman bir sınır çizin orayı da geçirtmeyin.

Merhaba, annemle aram hiç bir zaman çok iyi olmadı hep bir iletişim kopukluğu oldu. Ama erkek kardeşim evlendikten sonraki dönemde , annem bana karşı çok değişti, en son evime geldiğinde hastaydım gece antibiyotik vs aldığım için uyanamamışım , annem “şu saate kadar yatılır mı kalk horantanın kahvaltısını hazırla “ diye tepemde bağırıyordu . Neyse dedim kalktım hazırladım , tansiyonum düştü deyip , ekmek arası peynir yedi benim hazırladığıma dokunmadı. Normalde ayrı şehirde yaşıyoruz ben hem ile gidip hem kızımla ilgileniyorum ve annem ben işten gelene kadar beklıyor , bir çorba dahi yapmıyor, rica ettim şurayı beş karış oldu. ben yemekleri de işten gelip yapmaya çalışıyorum . Kızıma hasret kaldım resmen annemi mutlu etmeye çalışırken , daha önce de bebeğim iki aylık iken , anne sütü arttırıyormuş, bi yarım saat uyuyayım diye vermiştim. beni dürterek zorla uyandırıp “şu kadar çocuğu olan kadın uyur muymuş kalk kalk “ deyip kaldırmıştı zaten bi o hareket çok ağır gelmişti birde hasta iken zorla kaldırıp kalk kahvaltı hazırla diye bağırması. Her neyse bu arada gelinine asla bu şekilde konuşamaz davranamaz , tabiri caizse ağzını dahi açamıyor , hatta gelinimiz onu sürekli eleştiriyor. Ona bişey demesini istemem konu bu değil , konu şu: bana gelince ağzına geleni sayabilmesi ve gelinine gelince sürekli bir yalakalık peşinde olması. Artk görüşmüyorum, zaten senede üç kere falan geliyor onda da ben en azından kızımla oynamasını , veya bir çorba yapmasını , en azından beni sürekli eleştirmeyip bana destek olmasını bekliyordum , o ise sürekli adeta kötü kayınvalide pozlarında, her yaptığımı eleştiriyor , çocuğa eve işe her yere yetiş ve dört dörtlük olsun , her seyı çayını kahvesini ayağına getireyım istiyor, Siz olsaydınız ne yapardınız .yani resmen gelinine sanki kızı , kızına geliniymiş gibi davranıyor
Icim darlandi hepsini okuyamadim. Ama kv ye bi filtre oluyo konusurken anneme hiiic yok o filtre. Bana boyle davransa allah askina gelme anne derdim. Gelmek istedigimde biz uzakken iyiyiz detdim. Gelinini kizin yerine koymussun ona git derdim. Sonra da tli kapatir kis kis gulerdim 😬😬

Geline bakın, o napıyosa siz de yapın. Öyle yapınca senden tatlısı olmuyor işte, alttan almak, fedakarlık etmek bi moka yaramıyor.

X