Kendi çabasıyla yazılım öğrenen azimli kadınlar var mı

ssoulfly

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2016
450
652
43
Merhaba hanımlar.
Ben kendi çabamla dersane vb yardım almadan kpss ye girdim ve öğretmen olarak atandım. Haliyle bu çabamın olumlu netice vermesi bende bir özgüven oluşturdu. Boş zamanlarımda ne öğrensem hem maddi hem de boş zamanımı dolduracak faydalı bir şeyler araştırırken, tüm dünyada yazılımcıya olan ihtiyacın çok fazla olduğunu öğrendim.
Şimdi ben bu işe kolları sıvasam mı öğrenmeye başlasam mı ne yapsam kararsızım. Bir kaç Java eğitim videosu izledim. Başlangıç olarak kpss kadar zor gelmedi yani 😁 en azından daldan dala alanımla alakasız dersler yok. Ama sonra "ben ne yapıyorum ne alaka" vs. duygusuna kapıldım.
Soruma gelince; kendi çabasıyla genel ağ platformlarındaki yayınlarla bu işi öğrenen ve bu işten maddi anlamda kazanç sağlayan var mı aranızda? Yoksa boşuna uğraşma mı dersiniz
Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Ben öğrenmedim ama konu ilgimi çekiyor. Bununla ilgili bir Twitter hesabı gördüm. Nedir necidir bilmem. Kaydettim belki bir gün lazim olur diye. Size nasipmiş. Bir bakın isterseniz.
Screenshot_20220622-122817_Twitter.jpg

Teşekkür ederim. Buna da bir bakayım. Takip ettiğim bir eğitim sitesi var ama farklı tarz hocalardan da dinlemek faydalı olacaktır.

Merhaba hanımlar.
Ben kendi çabamla dersane vb yardım almadan kpss ye girdim ve öğretmen olarak atandım. Haliyle bu çabamın olumlu netice vermesi bende bir özgüven oluşturdu. Boş zamanlarımda ne öğrensem hem maddi hem de boş zamanımı dolduracak faydalı bir şeyler araştırırken, tüm dünyada yazılımcıya olan ihtiyacın çok fazla olduğunu öğrendim.
Şimdi ben bu işe kolları sıvasam mı öğrenmeye başlasam mı ne yapsam kararsızım. Bir kaç Java eğitim videosu izledim. Başlangıç olarak kpss kadar zor gelmedi yani 😁 en azından daldan dala alanımla alakasız dersler yok. Ama sonra "ben ne yapıyorum ne alaka" vs. duygusuna kapıldım.
Soruma gelince; kendi çabasıyla genel ağ platformlarındaki yayınlarla bu işi öğrenen ve bu işten maddi anlamda kazanç sağlayan var mı aranızda? Yoksa boşuna uğraşma mı dersiniz
Kaç yaşındasınız bende öğrenmek istiyorum?

Merhaba hanımlar.
Merhaba kpssye nasıl hazirlandiniz? Yazılıma da ilgim var öğrenmek istediğim bir alan, konunuz takip edecegim 😊

Merhaba kpssye nasıl hazirlandiniz? Yazılıma da ilgim var öğrenmek istediğim bir alan, konunuz takip edecegim 😊
Tüm sosyal hayattan soyutlandım. Dışarıyla bağlantımı kopardım. Tüm uğraşım kpss olmuştu.konuyu çalışıp, ilgili konunun çıkmış sorularına bakıyordum. Yanlış cevaplarımın konularını tekrar ediyordum.kpss nın bir soru mantığı olduğunu fark etmiştim. Tabii bunlar 2012-2013 yılında oldu. Şimdi ki soruların tarzını bilemiyorum.

Sorduğunuz soru aslında çok detaylı. Yazılım kendi içerisinde dallara ayrılıyor. Önce hangi yazılım dilini öğrenmek istediğinize karar vermelisiniz. Bir de para kazanma seviyesi bana evde öğrenilecek bir olgu değil gibi geliyor ama öğrenen varsa buraları yesillendirsin.
Sormak istediğiniz spesifik bir soru olursa cevaplayabilirim.

Yazılım kendi içinde bir dünya, kursa giderek falan olur ama evde para kazanacak kadar bir yazılım ogrenebileceginizi düşünmüyorum.

Valla soruyu agzimdan almissiniz bende ayni seyleri dusunuyordum.Bence piyasada yazilim alaninda verilen is ilanlarina bakip aranilan niteliklerden yola cikarak bir hedef belirleyip evde kendi cabanizla enazindan isin abc sini ogrenip beginer seviyesine gelip yapabileceginize kanaat getirirseniz kurs vb icin bi miktar maddi fedakarlik yapilabilir.Kafamda kurup kurup asla harekete gecmiyorum.Umarim siz basarirsiniz.Çok isterim kadinlarin yazilim dunyasinda cogalip sisteme entegre olmasini.

Öğrenmeye çalışıyorum ve konular gitgide karmaşıklaşıyoor😬💆😱
Mantığını anlıyorum evet ama videoyu kapattıktan sonra aklımda sadece fun main (){
} kalıyor veya println😅😅
Ama pes etmeyeceğim. Boş zamanlarımı değerlendiriyorum işte diye düşünüyorum🥲

X