Kendi çapımda KUSURSUZ olma günlüğüm

canım bence gayet başarılı gidiyorsun çok özel değilse kıyafetleri nasıl sattın canım
tabiki paylaşırım. Şimdi internette 2. el kıyafet satışı yapan siteler var adını versem doğru olur mu bilemedim ama gardrops sitenin adı :) güvenli sorunsuz çok satışım oldu :KK70:

Tam her şey iyi giderken aldığım 3 kilonun bir kilosunu aldığımı farkettim şu an bakmaya korkuyorum. Muhtemelen geri aldım hepsini kafayı yiycem 3 kilo ver 3 kilo al 3 kilo ver 3 kilo al
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Mutsuzum artık canım bir şey yapmak istemiyor. Kurallar koyuyorum ve sürekli başa
dönüyorum. Çabuk mu pes ediyorum yoksa üşengeçlik hatta belkide başaramayacağım korkusu ve hiç başlamamak. Düşünüyorum ve gerçekten başarmayı istiyorum ama olmuyor bir türlü çok çabuk yoruluyorum. Kendimi bir yerde uyuyor buluyorum. Yaklaşık 1 haftadır telefon kullanmayı bıraktım. Ama o da değilmiş sorun. Bu durum kendimi bildim bileli var nefret ediyorum ya. Hiç enerjim gücüm yok daha gencim. Yapmayı istediğim değiştirmeyi istediğim o kadar çok konu var ki. Kilolarım desen aynı sürekli 3-4 kilo verip geri ala ala artık çatlamadık yerim kalmadı. ne yapıcam ben böyle sağlığım yerinde ayağım tutuyor engelim yok neden ilerlemek yerine daha geriliyorum. Var mı ya bu durumu yaşayan bu yıl değiştirmek istediğim o kadar çok şey var ki ve gerçekten bir ara inanıyorumdum. 1 yıl yatsam yinede kalkmam gibi. İçimi döktüm. Ve şimdi bu yazıdan sonra yine kendimi bir şekilde motive edip başlayacağım. Git gide yıpranıyorum. Bir şey olduğu da yok.

Bugün içtiğim 9. bardak çay sıkıntıdan ne yapıcağımı şaşırdım. Derin bir nefes alıp başlayacağım. Hedeflerimi günlük vermeye karar verdim. Bide böyle deneyeceğim. Yarın yine bu saatlere kadar yapıcaklarımı listeleyeceğim.
:KK200: Öncelikle şimdi kalkıp bir çevremi toplıyıp. Duşumu alıcağım.
:KK200: Ardından çantamı temizleyeceğim çöpten aradığımı bulamıyorum. Hoş temizken de bulamıyorum.
:KK200:Güzel camdan bir şişe bulup su dolduruyorum. Artık yanımda taşıyacağım ben nereye o oraya. Su içmeyi unutuyorum.
:KK200:En geç 12de yatıyorum. Artık erken kalkmak istiyorum.
:KK200:Yarın ekmek ve aburcubur yok
:KK200:Maden suyumu ve yeşil çay karışımını hemen bu gece hazırlıyorum.
:KK200:Yarın kuaföre gidiyorum. Kahküllerim vardı artık uzayıp çirkin bir şey oldular. Belki kırıklar da artık yarın yarar veririm.

Bugün içtiğim 9. bardak çay sıkıntıdan ne yapıcağımı şaşırdım. Derin bir nefes alıp başlayacağım. Hedeflerimi günlük vermeye karar verdim. Bide böyle deneyeceğim. Yarın yine bu saatlere kadar yapıcaklarımı listeleyeceğim.
:KK200: Öncelikle şimdi kalkıp bir çevremi toplıyıp. Duşumu alıcağım.
:KK200: Ardından çantamı temizleyeceğim çöpten aradığımı bulamıyorum. Hoş temizken de bulamıyorum.
:KK200:Güzel camdan bir şişe bulup su dolduruyorum. Artık yanımda taşıyacağım ben nereye o oraya. Su içmeyi unutuyorum.
:KK200:En geç 12de yatıyorum. Artık erken kalkmak istiyorum.
:KK200:Yarın ekmek ve aburcubur yok
:KK200:Maden suyumu ve yeşil çay karışımını hemen bu gece hazırlıyorum.
:KK200:Yarın kuaföre gidiyorum. Kahküllerim vardı artık uzayıp çirkin bir şey oldular. Belki kırıklar da artık yarın yarar veririm.
Merhaba;
Bende yarın kabak diyetine baslıyorum.
Sabah yada aksam 2 saat kosu-3 lt su-salata, kabak corbası!
Beraber yapalım mı?

Son durumun nedir:KK15: bence bi diyetisyen e git nasıl beslenmen gerektiğini öğren veya direk spor salonuna yazıl öyle pahalı değil fiyatlar. Ordaki eğitimciler nasıl spor yapmanın gerektiğini öğretiyorlar zaten.
Hem paranı bağlayınca üşenme huyundan da kurtulursun mecbur hissedersin belki kendini

Son durummmm...
Depresyon atlattım. :KK70: Sonracıma şu an başlangıçtaki kilodan 3 kilo eksiğim. Pes eder gibi oldum. Hatta ciddi ciddi pes ettim. Tabi hayatımın böyle devam etmemesi için boş boş durup düşündüm evet sadece bunu yapıyorum. Tam yolunda gidiyor derken bir anda yerle bir oluyor. Ya kızlar var mı cidden bunu başaran.

Her zaman olduğu gibi şimdide tekrar kalkıp başlıyorum. Bu bir göndü falan mı her düşüş bir şeyler katıyor mu ? Yani tabi şimdi düşününce başladığım halden azıcık minnacık olsa da ilerdeyim.

Bence sen kilo olayina sadece odaklaniyorsun ki bu senin icin en zor engel sanirim. O yuzden devamli basa donuyor olmalisin. İstersen birde en kolay islerden basla onlarda bir rutin tut kilo verme isini en sona birakmayi dene

Bence sen kilo olayina sadece odaklaniyorsun ki bu senin icin en zor engel sanirim. O yuzden devamli basa donuyor olmalisin. İstersen birde en kolay islerden basla onlarda bir rutin tut kilo verme isini en sona birakmayi dene
Şu an iyi gidiyor aslında başında 15 kilo vermek istiyordum şimdi kaldı 10 kilocuk :) yinede sanki bunla beraber başka bişey seçsem ve başlasam iyi olur gibi

Ben akupunktur yaptirdim istahim gitti ilk hafta su ve yogurt ve arada salata ve bol bitkicayi sizde yaptirin faydasi var arkadasim 8 kilo verdi bir ayda bende suan ilk haftamdayim ama kilo verdim bile

Ben akupunktur yaptirdim istahim gitti ilk hafta su ve yogurt ve arada salata ve bol bitkicayi sizde yaptirin faydasi var arkadasim 8 kilo verdi bir ayda bende suan ilk haftamdayim ama kilo verdim bile
Cesaret edemem ki :/

Kilo konusunda sana tavsiyem diyet değil... ben 24 kilo verdim ama ömrüm boyunca diyet yapıp hep hüsrana uğramıştım sonra yeme alışkanlıgımı değiştirdim. Ekmeği pilavı makarnayı hayatımdan çıkardım. Arada bazen lahmacun kaçamağı. Mutlaka yaz kış akşam çorbası başlangıç yaptım ve salata Yı kendime ana yemek yaptım. Ama çeşit çeşit salatalar Sezar biftekli balıklı vs. Soslarından da hiç kısmadım. İnsanlar bana o sosları koymakla ekmek yemek eşdeğer diye ahkam kesti ama ben tınlamadım çünkü salata yemeye alışınca çok seviyorsun fakat lezzetli olmak zorunda(!) çok güzel salata yapan mekanlar keşfettim önce sonra onları evde de yapmaya başladım. Bol Sezar sos hatta bazen mayonez nar ekşisi vs. Mesela bugün yediğim şu şekilde
Sabah iki yumurta peynir domates ekmek Yok ekmek yerine kaşar peyniri kullanıyorum sanki ekmek ağzıma atmış gibi düşünüp üstüne yiyeceğim şeyi yiyorum. Sofrada herhangi bir şeyi ekmek olarak kullanmayı dene?!
Öğlen Sezar salata yedim en sevdiğim
Akşamda çorba artı köfteli salata
Salatama ekstra kaşar hellim benzeri şeylerde attırır yada atarım.
Kuru kuru salata asla yeme başaramazsın onu lezzetli bişi haline getirdiğinde birdaha salatadan vazgecemiyorsun emin ol. İlk hafta alışman zaman alır ama sonra bi bakıyorsun damak tadın değişivermiş

Ayrıca kendine sürekli hedef koymaktan vazgeç dağınık mısın? Belki o dağınıklık senin düzenindir? Hayatına düzen ver diyenlere kulak asma kimin hayati sıralı işliyor ki?? Çantan dağınık mı? Benimki de öyle.. boşversene x ray cihazları dışında sıkıntı yaratmaz,onun yaratacağı sıkıntı da sadece güvenliğin o karmaşayı seçme çabası oluyor. Evin mi dağınık? Pis değilse sorun yok hijyen dışında bişi mühim değil. Yen'i kıyafetler almak yada para biriktirmek mi istiyorsun? Öncelikle hayatında bişiylerden kısmadan para birikmiyor yani ya kıyafetler ya para. Öyle terzi işi biraz zor ben denedim olmıyor. Giyim konusuna kilo vermeden hiç girişme çünkü kendini kilolu hissettiğin sürece aldığın hiçbiri seni tatmin etmez hep daha zayıf gösteren seyler arayıp sürekli Alma isteği ile daha zayıf göstereni diye diye alıp duruyorsun. Zayıflayınca emin ol bi bluz bir kot bile çok tatmin edecek seni. Başka aklıma bişi gelmiyor suan benim anladığım en önemli sorunun kendinle barışman. Bu akşam yatmadan konuş kendinle güzel taraflarını dillendir kendini ödüllendir ve çok şeyi takma kafaya. Naçizane tavsiyem diyelim ahkam kesiyor algılama çünkü bende senin ruh halini donem donem yaşıyorum sonra kendimi motive ediyorum. Unutma kendi kendini motive edemezsen OYUNDAN DÜŞERSİN

Merhaba Niyetim 10-12 aylık kocaman bir beni baştan yarattım günlüğü. Bakımlı hanım hanımcık bir kız olmak istiyorum. Bu niyetle başlıyorum. Yapmayı planladıklarım;
:KK200: 10-15 Kilo vermek
:KK200: Aynı saate kalkıp aynı saatte yatmak
:KK200: Günde en az 2,5 litre su içmek
:KK200: Az da olsa günlük yada haftalık spor
:KK200: Burun estetiği
:KK200: Saçlarımı boyatmayı düşünüyorum
:KK200: Hobilerime zaman ayırmak
:KK200: Gardrobumu yenilemek
:KK200: Para biriktirmeyi öğrenebilmek

Planlarım bunlar daha önce çok tembel bir insan olduğum için ne yazık ki zorlanacağım. Bu sefer de pes etmek istemiyorum. Günlük yazmaya çalışacağım.

:KK200::KK200::KK200::KK200:

Düzenlemee
Aradan baya zaman geçti. Maddeler öle duruyor. Ama işte 3 kilocuk fln verdim tek avuntum bu kıyafet işi de iyi gidiyor aslında ekstradan yeni kararlar alıp Dil öğrenmeyi de listeme katıyorum. Bide kendi kıyafetlerimi dikebilmeyi öğrenmeyi. Etekten başlamayı düşünüyorum. En azından etekler olsun

Bence kendi kıyafetlerini dikme işini unut o kadar güzel hazır markalar varki onlarla yarışmak mümkün değil. Ben bu dediklerinin hepsini yaptım aslında zamanında kiloluydum kilo verdim hobilerime zaman ayırdım güzel bir proje ortaya çıkardım bir web sitesi yaptım kendi alanında şu anda Türkiyenin en çok tıklanan sitesi (adını veremeyeceğim malesef) estetiğe gelince burun göz kapağı dudak dolgusu ve yüz dolguları olmak üzere 4 işlem de yaptırdım bambaşka bir kadın oldum gardolabı yenileme işi bende hiç bitmez ben her hafta sonu alışverişe çıkan bir kadınım ne yakışıyorsa alırım para biriktirme işine gelince o da oluyor yani herşey tıkırında . Ha bir de yabancı dile gelince onu da zaten dört dörtlük öğrendim İngilizcem de on numara ama bu yıllar alıyor yani 6 aylık kurs falan hikaye zaten yurt dışındayım işim gereği hep İngilizce hayatımın bir parçası eşim de yabancı Türkçe bilmez yani ingilizce bende mecburi. Böyle olunca hayatta herşey tıkırında gidiyor. Şimdi tek amacım geliştirdiğim projeyi ilerletmek sitemin ayda 3 milyon tık alması onun dışında herşey oldu.

Kendi çapımda kusursuz olma günlüğüm buydu yukarıdaki paragrafı yazmaktaki amacım da şuydu: zaten amaçlarına ulaştıysan mutlu bir insan oluyorsun herşey tıkırında ilerliyorsa mutlusundur ve geleceğe olumlu bakarsın. Güzel giyinmek bakımlı olmak iyi yaşamak her kadının hakkıdır bence sen de kendini bu haktan mahrum etme amaçlarına tekrar asıl ve her gün bir adım at 1 yılda 365 adım atarsın ve mutlaka bir gün amacına ulaşırsın

Bence kendi kıyafetlerini dikme işini unut o kadar güzel hazır markalar varki onlarla yarışmak mümkün değil. Ben bu dediklerinin hepsini yaptım aslında zamanında kiloluydum kilo verdim hobilerime zaman ayırdım güzel bir proje ortaya çıkardım bir web sitesi yaptım kendi alanında şu anda Türkiyenin en çok tıklanan sitesi (adını veremeyeceğim malesef) estetiğe gelince burun göz kapağı dudak dolgusu ve yüz dolguları olmak üzere 4 işlem de yaptırdım bambaşka bir kadın oldum gardolabı yenileme işi bende hiç bitmez ben her hafta sonu alışverişe çıkan bir kadınım ne yakışıyorsa alırım para biriktirme işine gelince o da oluyor yani herşey tıkırında . Ha bir de yabancı dile gelince onu da zaten dört dörtlük öğrendim İngilizcem de on numara ama bu yıllar alıyor yani 6 aylık kurs falan hikaye zaten yurt dışındayım işim gereği hep İngilizce hayatımın bir parçası eşim de yabancı Türkçe bilmez yani ingilizce bende mecburi. Böyle olunca hayatta herşey tıkırında gidiyor. Şimdi tek amacım geliştirdiğim projeyi ilerletmek sitemin ayda 3 milyon tık alması onun dışında herşey oldu.

Kendi çapımda kusursuz olma günlüğüm buydu yukarıdaki paragrafı yazmaktaki amacım da şuydu: zaten amaçlarına ulaştıysan mutlu bir insan oluyorsun herşey tıkırında ilerliyorsa mutlusundur ve geleceğe olumlu bakarsın. Güzel giyinmek bakımlı olmak iyi yaşamak her kadının hakkıdır bence sen de kendini bu haktan mahrum etme amaçlarına tekrar asıl ve her gün bir adım at 1 yılda 365 adım atarsın ve mutlaka bir gün amacına ulaşırsın
Icime umut doldu :KK70: kendi kiyafetlerimi sole yapiyorum mesela bir tisort aldim onu kesiyorum elbise buldum onu tisort ve etek haline getiriyorum. Yani kucuk kucuk oynamalar

Ee sonuç ? Hangileri gerçekleşti

6 kiloyu verdim :KK70:
Gardrobum cok daha iyi durumda
Kendime bankadan hesap actim yavas yavas biriktiriyorum
Cok sevdigim bir iste calismaya basladim daha ilk maasimi alamadim o kadar yeni
Gunde 2 l su mutlaka iciyorum
Sporumuda yapiyorumm

Umarim ne istiyorsaniz olur benim yasadigim cevrede bir kadinin kendini gelistirebilmesi imkansiz gozuyle bakiliyor. Ama cabaliyorum. Cunku biliyorum ki sonunda herseye degicek

X