Kendi çocuğumu öpmeyecekmişim

Eşimler de 6 kardeş ama hiç biri bebeği görmeye bile gelmedi :d ve evet tabiki böyle bir durum da bende gitmem. Ayrıca haddi olmayan şeylere karışıyor annesiyim öpmeme karışması size çok mu normal geliyor ?
Kim köpek olarak bir annenin bebeğini öpmesine karışıyor acaba? Kimsenin haddine değil. Asla sevmediğim ve tahammül edemediğim şeydir anne ile bebek arasına girilmesi. Kimseyi karıştırmayın,duyun ama dediklerini yapmayın.

Eşimler de 6 kardeş ama hiç biri bebeği görmeye bile gelmedi :d ve evet tabiki böyle bir durum da bende gitmem. Ayrıca haddi olmayan şeylere karışıyor annesiyim öpmeme karışması size çok mu normal geliyor ?
Bence sizde öperken dikkat ederek öpün ben mesela koklardım ıslak ıslak öpmezdim yada dudaklari bastirarak böyle tüy gibi incecik, lohusayken uçuk çıktı dudagimda ve gecene kadar maske ile evde gezdim elim dudagima gider diye çıkartmadim. Öpmeyin demiyorum ama dikkat edin yinede daha çok kucuk şöyle bi 3 aylik olsun bagisikligi yerine gelsin

Hayırlı akşamlar hanımlar 1 aylık yavrum var çok şükür doğum yaptığım günden itibaren bu kaçıncı konum bilmiyorum ama ben mi abartıyorum Allah aşkına siz söyleyin.

Dün kv bana geldi ve söylenmeye başladı bana çocuğumu öpmememi söyledi bende ben annesiyim öpmüyorum ama istersem öperim benim dışım da kimse öpemez dedim yok yok sen yine de sakın öpme diyor aklınca kendi çocuğumu benden sakınıyor korumaya çalışıyor bir diğer konu

Mutfaktaydım içeri bi girdim ayağında oğlumu sallıyor ayağın da anne çok küçük daha sallamıyoruz ayakta dedim ay ben çok yavaş sallıyorum ama sen sakın sallama sen fazla sallarsın bilmezsin sen dedi

Diğer konu oğlum beşiğin de uyuyor ama sabaha karşı çok huysuzlanıyor yatağa yanıma alıyorum anca öyle sakinleşip uyuyor ben de gözümü kırpmıyorum hani Allah korusun ezerim falan diye, bunu duymuş ayyy bak sakın sakın yanın da yatırma öyle şey mi olur diyor sanki benim evladımı benden çok düşünecek.

Diğer konu da 40ı çıkınca annemlere gidicem daha hiç gitmedik bebekle 6 kardeşiz biraz kalabalık ama kardeşlerimden kimse bebeği daha hiç kucağına bile almadı çok anlayışlılar sağolsunlar kv laf atıyor 40 ı çıkınca oğluyla araba da gezicekmişim ay çocuğu hiç kalabalığa sokma çok hastalık var biri varmış yeni doğan bebeğini kalabalık ortama sokmuş uzun süre yoğun bakım da kalmış bebek aklı sıra alttan alttan ima ediyor annemlere gitmeyeyim diye.
Bu da yetmezmiş gibi akşam eşime laf attım 40ı da az kaldı annemlere gideriz demiştik dedim, başka yere gidelim kalabalığa girmeyelim dedi. Bende çıldırıdm artık ya hadi bugün gitmedim annemlere hiç mi gitmicem saçma sapan konuşmalar, yok ben senin annenden daha iyi bakarım bebeğe bana bırakın bebeği bilmem ne.
Vallahi artık aşşşırı sinir oluyorum kadına cevabını da veriyorum laftan da anlamıyor eşim de annesinin aklıyla bana şöyle yapalım böyle yapalım diyor al birini vur ötekini cidden .
Kayinvalderimiz aynı cahillikte ve patavatsızsizliktalar birkere bende kuruyemiş yiyordm kanepede bir gelin koltukta yemek yemiş üç harfliler musallat olmuş dışarı yeni gelin çıkarsa laf olurmuş çocuğu parka götürmeyim göz degermis mikrop varmış heee de geç

Bence sizde öperken dikkat ederek öpün ben mesela koklardım ıslak ıslak öpmezdim yada dudaklari bastirarak böyle tüy gibi incecik, lohusayken uçuk çıktı dudagimda ve gecene kadar maske ile evde gezdim elim dudagima gider diye çıkartmadim. Öpmeyin demiyorum ama dikkat edin yinede daha çok kucuk şöyle bi 3 aylik olsun bagisikligi yerine gelsin
Yani içinden nasıl geliyorsa öyle davranması gerekmez mi? O da bir anne sonuçta bebeğine nasıl davranması gerektiğini de biliyordur. Annelik içgüdüsü diye bir şey var. Nasıl öpeceği de öğretilmesin bir zahmet ya

Bir çocuğu annesinden daha iyi kimse düşünmez merak etmeyin

Yani içinden nasıl geliyorsa öyle davranması gerekmez mi? O da bir anne sonuçta bebeğine nasıl davranması gerektiğini de biliyordur. Annelik içgüdüsü diye bir şey var. Nasıl öpeceği de öğretilmesin bir zahmet ya
Nasıl davranması gerektigini bilmeyen annelerden çok vaka aldık hanımefendi ben konu sahibini kırmak yada ukalalık yapmak için demedim bunu gerçekten samimi olarak söyledim. 0-3 ayda herpes direk yenidogan yoğun bakimda takipleniyor özellikle lohusa için çok yıpratici üzücü bir durum. Söylediysek kanun değil ya yine kendi bileceği iş yetiskin bir insan

Gelme bebegime hastalik bulastirirsin diyin. Annenize giderken kimseden izin alacak degilsiniz esinizede annemlere gitmezsek bende senin anneni evime almam dersin olur biter

Be

Dikkat ediyorum zaten. Ama ne süreye kadar aileme gitmicem onu anlayamıyorum bütün tedbirlerimi aldıktan sonra gidilebilir diye düşündüm
Ben olsam anneyi kardeşleri davet ederim.
Birşey diyen olursa gitme dediniz çağırma demediniz ki der keyfime bakarım.

cocugumla arama kimse giremez parçalarım valla :KK48: dötünü bile öperimmm oh kaynanaya bisey yemek düser ne oldugunu anladınız

Hayırlı akşamlar hanımlar 1 aylık yavrum var çok şükür doğum yaptığım günden itibaren bu kaçıncı konum bilmiyorum ama ben mi abartıyorum Allah aşkına siz söyleyin.

Dün kv bana geldi ve söylenmeye başladı bana çocuğumu öpmememi söyledi bende ben annesiyim öpmüyorum ama istersem öperim benim dışım da kimse öpemez dedim yok yok sen yine de sakın öpme diyor aklınca kendi çocuğumu benden sakınıyor korumaya çalışıyor bir diğer konu

Mutfaktaydım içeri bi girdim ayağında oğlumu sallıyor ayağın da anne çok küçük daha sallamıyoruz ayakta dedim ay ben çok yavaş sallıyorum ama sen sakın sallama sen fazla sallarsın bilmezsin sen dedi

Diğer konu oğlum beşiğin de uyuyor ama sabaha karşı çok huysuzlanıyor yatağa yanıma alıyorum anca öyle sakinleşip uyuyor ben de gözümü kırpmıyorum hani Allah korusun ezerim falan diye, bunu duymuş ayyy bak sakın sakın yanın da yatırma öyle şey mi olur diyor sanki benim evladımı benden çok düşünecek.

Diğer konu da 40ı çıkınca annemlere gidicem daha hiç gitmedik bebekle 6 kardeşiz biraz kalabalık ama kardeşlerimden kimse bebeği daha hiç kucağına bile almadı çok anlayışlılar sağolsunlar kv laf atıyor 40 ı çıkınca oğluyla araba da gezicekmişim ay çocuğu hiç kalabalığa sokma çok hastalık var biri varmış yeni doğan bebeğini kalabalık ortama sokmuş uzun süre yoğun bakım da kalmış bebek aklı sıra alttan alttan ima ediyor annemlere gitmeyeyim diye.
Bu da yetmezmiş gibi akşam eşime laf attım 40ı da az kaldı annemlere gideriz demiştik dedim, başka yere gidelim kalabalığa girmeyelim dedi. Bende çıldırıdm artık ya hadi bugün gitmedim annemlere hiç mi gitmicem saçma sapan konuşmalar, yok ben senin annenden daha iyi bakarım bebeğe bana bırakın bebeği bilmem ne.
Vallahi artık aşşşırı sinir oluyorum kadına cevabını da veriyorum laftan da anlamıyor eşim de annesinin aklıyla bana şöyle yapalım böyle yapalım diyor al birini vur ötekini cidden .
Hassiktir ya hayırdır diyemedin mi ? Açık açık ben öyle söylerdim kusura bakmayın lütfen ama. Pardonda bu nasıl bi davranış biçimidir yahu ? Sen kimi kimden sakiniyorsun acaba o kadar uyuz oldum şuan böyle bisey olamaz ya. Senin için doğurmadım de al kucağına gerekirse yemekte yapma hicbisey yapma bırakma kucağından uyuyana kadar verme eline.

E ben yanında yatırma konusu hariç size hak veriyorum yazmışım zaten. Görmeye gelmiş olsalar kesin giderdiniz yani :d Normal gelmiyor ama anormal da gelmiyor. Tepkiniz fazla. Siz öperken çocuğu çekip artık öpmeyeceksin demiş almış evine götürmüş gibi tepkiniz. Çocuğun annesi sizsiniz evet değilsiniz diyen de yok zaten. Bu durum değişmeyecek. İnsanlar konuşacaklar yorum yapacaklar siz aklınıza yatanı alırsınız yatmayanı almazsınız. Daha bir ay olmuş o bebek büyüyene kadar akrabayı geçtim sokaktan geçen insan akıl vermeye kalkacak siz her cümleye böyle takılacak gibisiniz sinir hastası olursunuz, salın biraz.

Son düzenleme:
E ben yanında yatırma konusu hariç size hak veriyorum yazmışım zaten. Görmeye gelmiş olsalar kesin giderdiniz yani :d Normal gelmiyor ama anormal da gelmiyor. Tepkiniz fazla. Siz öperken çocuğu çekip artık öpmeyeceksin demiş almış evine götürmüş gibi tepkiniz. Çocuğun annesi sizsiniz evet değilsiniz diyen de yok zaten. Bu durum değişmeyecek. İnsanlar konuşacaklar yorum yapacaklar siz aklınıza yatanı alırsınız yatmayanı almazsınız. Daha bir ay olmuş o bebek büyüyene kadar akrabayı geçtim sokaktan geçen insan akıl vermeye kalkacak siz her cümleye böyle takılacak gibisiniz sinir hastası olursunuz, salın biraz.
Buradaki yorumlara bile tahammül edemeyen sinirli bir kesim var 😄

Yok artık.. eşinize söylediniz mi kendi yavrumu bile opmemi istemiyor, kendi sallıyor benim sallamami istemiyor annesi benim ..bu nereye kadar devam edecek ben hürmet gösterdikce
Aynen bu cümleleri söyleyin

Aksine bugün okudum
Anne bebeği öptüğünde anne sütü bebek için gereken antikorlari üretmeye başlıyormuş
Bol bol koklayın öpün ay mis gibi kokar o şimdi var ya

Kayinvalideye de katı çizgisini çekin
Sen babannesisin ben annesiyim nokta

40ı bekleme git annene kal birkaç gün kendine gel. Ama çok da kucaktan kucağa gezdirme tabi çocuğu.
Bebeği çok öpme haklı kv. Basit bir uçuk virüsü bile bebekler için çok tehlikeli. Koklayın bol bol.❤️
Birkaç ay daha yanında yatırmanı önermem. Dikkatlisin evet ama anlık uyuya kalırsın.
Ya genel olarak mantıklı şeyler söylüyor ama kayınvalidelerin lohusa gelinlerinin yanında susmayı öğrenmesi lazım işte. Bunca yıldır neden bunu öğrenemediler bilmiyorum 🤣

Tepkiniz fazla. Siz öperken çocuğu çekip artık öpmeyeceksin demiş almış evine götürmüş gibi tepkiniz.
Bu cümle gerçek mi? 😲Bunu yazmış olamazsınız

Çocuğun annesi sizsiniz evet değilsiniz diyen de yok zaten. Bu durum değişmeyecek. İnsanlar konuşacaklar yorum yapacaklar siz aklınıza yatanı alırsınız yatmayanı almazsınız. Daha bir ay olmuş o bebek büyüyene kadar akrabayı geçtim sokaktan geçen insan akıl vermeye kalkacak siz her cümleye böyle takılacak gibisiniz sinir hastası olursunuz, salın biraz.

Ayy şuan bende iki aylık bebeğim var bizimkilerde aynı sizinkiler gibi valla eşiniz bu hassas döneminde annesinin pohpohlamasin bir zahmet yanınızda olsun ben açık açık lohusayim ailen boyle yaptıkta psikolojim allak bullak oluyor sen önlemini al yoksa ben alırım demiştim eşim bu konuda sağolsun set oldu umarım sizinde öyle olur konunuza gelince o çocuk sizin karninizda dokuz ay yaşadı sizin ona ne gibi zararıniz olabilir aksine bol bol kucağına al op kokla şuan çok korkuyor bebeğin dunyaya adapte olmaya çalışıyor şuan bildiği tek kişi sizsiniz huzursuzluğunda göğsüne koyun kalbiniz sesiyle rahatlar zaten banada sen söyle yapamazsın böyle yapamazsın dedikkerinde ben annesiyim yapamasam bile bana ihtiyacı var başkasına değil dedim önünü alın yoksa bebeğinizi sahiplenirler haberiniz olmaz umarım bu zor donemlerinizi eşinizin desteğiyle kolayca atlatirsiniz

Haddizlere bak hele
Kırkı değil ilk günümde giderim istersem onlara noluyor
Kölelik devrinin geçtiğinden haberi yok kv nin

Ben kalabalık konusunda hak verdim.
Okula giden çocuk varsa hele ki çok tehlikeli.
İnanın ben ve çocuklar 1 aydır hastayız nasıl bir şey anlamadım.
Tam anlamıyla asla düzelemiyoruz sanki sürekli başa sarıyor.
Sizde sıkıldınız tabii annenizi görmek istersiniz çok haklısınız olmadı bir gün çıkın gidin annenizi babanızı görün.
Ama tabii ki bebeğinize bol bol sarılın size çok ihtiyacı var❤️

X