Kendi çocuğumu öpmeyecekmişim

SallamıyoruZ değil git al ayağından emzireceğim de odana kapan. Kocan gelince ağlA zırla hiç iyi değilim benim değişikliğe ihtiyacım var falan de. Ailene git

Böyle pimpirikli yetişen çocuklar oto b*ka hasta oluyor sürekli alerji sürekli hastane yolları. Yüzlerce örnek gördüm valla çok da sakinmayin. Ayrıca bebek 3 yaşına gelince mi annenize goturecekmişsiniz onların da torunu elbet onlar da görecek. Beni 30 kişi elden ele dolastirmis bebeyken günlerce hiç de bir şeyim olmamis

Hayırlı akşamlar hanımlar 1 aylık yavrum var çok şükür doğum yaptığım günden itibaren bu kaçıncı konum bilmiyorum ama ben mi abartıyorum Allah aşkına siz söyleyin.

Dün kv bana geldi ve söylenmeye başladı bana çocuğumu öpmememi söyledi bende ben annesiyim öpmüyorum ama istersem öperim benim dışım da kimse öpemez dedim yok yok sen yine de sakın öpme diyor aklınca kendi çocuğumu benden sakınıyor korumaya çalışıyor bir diğer konu

Mutfaktaydım içeri bi girdim ayağında oğlumu sallıyor ayağın da anne çok küçük daha sallamıyoruz ayakta dedim ay ben çok yavaş sallıyorum ama sen sakın sallama sen fazla sallarsın bilmezsin sen dedi

Diğer konu oğlum beşiğin de uyuyor ama sabaha karşı çok huysuzlanıyor yatağa yanıma alıyorum anca öyle sakinleşip uyuyor ben de gözümü kırpmıyorum hani Allah korusun ezerim falan diye, bunu duymuş ayyy bak sakın sakın yanın da yatırma öyle şey mi olur diyor sanki benim evladımı benden çok düşünecek.

Diğer konu da 40ı çıkınca annemlere gidicem daha hiç gitmedik bebekle 6 kardeşiz biraz kalabalık ama kardeşlerimden kimse bebeği daha hiç kucağına bile almadı çok anlayışlılar sağolsunlar kv laf atıyor 40 ı çıkınca oğluyla araba da gezicekmişim ay çocuğu hiç kalabalığa sokma çok hastalık var biri varmış yeni doğan bebeğini kalabalık ortama sokmuş uzun süre yoğun bakım da kalmış bebek aklı sıra alttan alttan ima ediyor annemlere gitmeyeyim diye.
Bu da yetmezmiş gibi akşam eşime laf attım 40ı da az kaldı annemlere gideriz demiştik dedim, başka yere gidelim kalabalığa girmeyelim dedi. Bende çıldırıdm artık ya hadi bugün gitmedim annemlere hiç mi gitmicem saçma sapan konuşmalar, yok ben senin annenden daha iyi bakarım bebeğe bana bırakın bebeği bilmem ne.
Vallahi artık aşşşırı sinir oluyorum kadına cevabını da veriyorum laftan da anlamıyor eşim de annesinin aklıyla bana şöyle yapalım böyle yapalım diyor al birini vur ötekini cidden .
Kayinvalidenizin çok "duyarlı" bir kisilige sahip oldugu icin bebegi kalabaliga sokmayin dedigine hic inanamadim acikcasi. Resmen kiskancliktan ce isgüzarlıktan soyluyor. Ben buradan sinir oldum kayinvalidenize . Ne demek opme annesi opecek asil yalayip yutar da sana ne yani sen kendi mesafeni koru cok hijyeniksen. Ayrica kime sorup da ayakta salliyor ne kadar saygisiz cok istiyosa kendi yapsin bi bebek ona baksin. Esinizle ciddi bir konusma yapmalisiniz derim. Kaldi ki siz daha lohusasiniz biraz anlayis artik ama yaa valla herkes herseyi cok biliyor! Ailenize gidin arkadasim,herkes mesafesini korusun bebegi minciklayacak halleri yok . Gece bebegimi ben de yanimda yatirdim valla zaten insan tilki uykusunda oluyor araya bi yastik koyun uykunuz agirsa. Bu donem yasananlar unutulmuyor caninizi sıkmamaya calisin bebeginize odaklanin kv de lutfen lafinizi hic esirgemeyin.

Çocuğumu değil de seni mi öpeyim kaynana de havavsjaks öpme dedikçe sulandır ben doğurdum ben iyi ki doğurmuşum aşkım yavrum falan diye sulandır şap şup öp hbdhdjsksö anne çocuğu öptükçe mikrop falan varsa ona göre süt üretiyormuş (bu ciddi) ayrıca anası öpecek bazen babası öpecek ama başka kimse öpmeyecek. Doğurduğumuzu da öpmeyle mi? Büyüyünce öptürmeyecek zaten.
Senim doğurduğunu da kendi doğurduğumu da benden başka kimse öpemez falan de havahsbdbs

Böyle pimpirikli yetişen çocuklar oto b*ka hasta oluyor sürekli alerji sürekli hastane yolları. Yüzlerce örnek gördüm valla çok da sakinmayin. Ayrıca bebek 3 yaşına gelince mi annenize goturecekmişsiniz onların da torunu elbet onlar da görecek. Beni 30 kişi elden ele dolastirmis bebeyken günlerce hiç de bir şeyim olmamis
O zamanla bu zaman bir değil koronası uyuzu aşısızı her çeşit kimyasalı…

O zamanla bu zaman bir değil koronası uyuzu aşısızı her çeşit kimyasalı…
Bak valla arkadaşlarımın komşularımızın çocuklarından da biliyorum. Elbette normal ölçüde dikkatli olunur da aşırı pimpirikli olan yok bakteri tutmayan örtüdür sterilize çatal bıçak sürekli. Çocukları elde oksijenle geziyor sürekli hastane randevusu sürekli şuruplar. Bağışıklık sistemleri hassaslasiyor herhalde ne bileyim çok gördüm çünkü ornegini

Bak valla arkadaşlarımın komşularımızın çocuklarından da biliyorum. Elbette normal ölçüde dikkatli olunur da aşırı pimpirikli olan yok bakteri tutmayan örtüdür sterilize çatal bıçak sürekli. Çocukları elde oksijenle geziyor sürekli hastane randevusu sürekli şuruplar. Bağışıklık sistemleri hassaslasiyor herhalde ne bileyim çok gördüm çünkü ornegini

1 haftalık iken eve gelen misafirden grip mikrobu kapan ve kalp nakline kadar giden kartal bebeği de biliyor musunuz?
Diğer zamanlar ayrı, yaz mevsimi olsa ayrı, okullar kapalı olsa ayrı. Ama şu an bence 3 5 kez düşünülmeli ufacık hapşıran insan uzak durmalı okul çocukları uzak durmalı
Bu riske değmez. Ortalıkta gezen hastalık geçmiyor çünkü, dönüp dönüp tekrarlıyor

Aynı sizinki gibi bir kaynanam var, hala daha çocuklarımı benden kıskanır. 40 gün kızıma gittim sana da gelicem diye yemişti beni, kocamı da parmağında oynatıyordu sanırsınız valide sultan. Doğurduğum gibi bakarım diyerek bir an kucağımdan indirmedim, banyosunu da yaptırdım, altını da aldım. Eğer cevap veremiyor, davranışla karşılık veremiyorsanız söylediklerine, her lafınız doktor’la başlasın. Doktor böyle uygun gördü, doktor böyle istedi. Şimdiki zamanda doktor sözünden çıkmak olmaz diyin kafanız rahat eder belki.

Hayırlı akşamlar hanımlar 1 aylık yavrum var çok şükür doğum yaptığım günden itibaren bu kaçıncı konum bilmiyorum ama ben mi abartıyorum Allah aşkına siz söyleyin.

Dün kv bana geldi ve söylenmeye başladı bana çocuğumu öpmememi söyledi bende ben annesiyim öpmüyorum ama istersem öperim benim dışım da kimse öpemez dedim yok yok sen yine de sakın öpme diyor aklınca kendi çocuğumu benden sakınıyor korumaya çalışıyor bir diğer konu

Mutfaktaydım içeri bi girdim ayağında oğlumu sallıyor ayağın da anne çok küçük daha sallamıyoruz ayakta dedim ay ben çok yavaş sallıyorum ama sen sakın sallama sen fazla sallarsın bilmezsin sen dedi

Diğer konu oğlum beşiğin de uyuyor ama sabaha karşı çok huysuzlanıyor yatağa yanıma alıyorum anca öyle sakinleşip uyuyor ben de gözümü kırpmıyorum hani Allah korusun ezerim falan diye, bunu duymuş ayyy bak sakın sakın yanın da yatırma öyle şey mi olur diyor sanki benim evladımı benden çok düşünecek.

Diğer konu da 40ı çıkınca annemlere gidicem daha hiç gitmedik bebekle 6 kardeşiz biraz kalabalık ama kardeşlerimden kimse bebeği daha hiç kucağına bile almadı çok anlayışlılar sağolsunlar kv laf atıyor 40 ı çıkınca oğluyla araba da gezicekmişim ay çocuğu hiç kalabalığa sokma çok hastalık var biri varmış yeni doğan bebeğini kalabalık ortama sokmuş uzun süre yoğun bakım da kalmış bebek aklı sıra alttan alttan ima ediyor annemlere gitmeyeyim diye.
Bu da yetmezmiş gibi akşam eşime laf attım 40ı da az kaldı annemlere gideriz demiştik dedim, başka yere gidelim kalabalığa girmeyelim dedi. Bende çıldırıdm artık ya hadi bugün gitmedim annemlere hiç mi gitmicem saçma sapan konuşmalar, yok ben senin annenden daha iyi bakarım bebeğe bana bırakın bebeği bilmem ne.
Vallahi artık aşşşırı sinir oluyorum kadına cevabını da veriyorum laftan da anlamıyor eşim de annesinin aklıyla bana şöyle yapalım böyle yapalım diyor al birini vur ötekini cidden .
Resmen fanusta bebek buyutuyorsunuz.Abartmayin.
Yok çocuğu öpme. Sakın çocuğun bağışıklığını için mikroplada tanışması lazım.Tabiki grip olur ağzında yara olan yada yabancı biri öpsün demiyorum.Cocuklarin en tatlı oldukları zaman bence aylık olana kadar şimdi opmeyipnne zaman opeceksiniz.

Siz bebeğin annesi değilsiniz ki annesi babannesi işte . Kendi bebeginizmis gibi de yorum yaomayin . Ne zaman ki o kadını evden kovup bundan sonra geldiğinde annesinin kim olduğunu bilirsen ve benim dediğime uyarsan bu evde yerin var dersiniz anca o zaman onun annesi olursunuz. Siz sadece taşıyıcı anneymissiniz. Birde kendi komşulari çocuk görmeye gelebilirdi . Sizin aileniz görmemeli ama çok güzel . Ben burda tek suçlu sizi görüyorum
Evden kovmak nedir? Eşiyle arası mi açılsın.Aynisini kendi annesi eşine yapsa tahammul edecek mi ? Kibarca uyaracak yada eşine söyleyecek.

Daraldımm okurken . Tımarhanelik bir kv. Ne hakla ailene gitmene karışıyor. Kocan da destek veriyor o da ayrı bir tartışma meselesi

Yanında yatırma konusunda kv haklı lohusa iken uykusuz olunduğundan uykuya hemen dalıyor insan farketmezsiniz Allah korusun.Diğer konulara gelince bir cinnet her şeyi çözer.Herkesin kucagına vermeyin gripli öksüren tiksıran var mı sorup gidin bir sey olmaz insallah.Ama emin olun gripli olan biri olmadigina bir akrabamin bebegini ekfeksiyonlu biri kucagina almis cocuga enfeksiyon bulasti günlerce yogun bakımda yattı çocuk.Kv söyleyince kizıyoruz ediyoruz ama amaaan ne olacak diyip kalabalik icine sokan bir kv daha zor olurdu ben kasım 2020 de 12 kisiyle lohusaligimi gecirdim söylememe ragmen ellerini dahi yikamıyorlardı Allahın sevgili kuluymusuz ki ne kizima ne bana covid ya da enfeksiyon bulasmadı.Duyarsız degil en azından ama anneden cocugu korumak falan cocukca şeyler gerek yok anne evladi icin en dogrusunu icgüdüleriyle bilir

Kusura bakmayın ama eşinizde iş yok ki. Kalkıp anasına birşeyler desin bi zahmet ama yok illa siz diceksiniz kötü olacaksınız

terslerim direk

Okuduğum yerde kv ile kocanı yolasım geldi!
Böyle bir aileye, kendini neden bir evlat/torun doğurma gerekliliğinde hissettin acaba?

X