Maske Tarifleri Kendi glsuyumu kendim yaptm :)

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

kivilcim

Guru
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2007
2.390
19
kızlar kendi gülsuyumu kendim yapmaya karar verdim ve sonunda yaptım tatlicadiarzu bahçeden koparttığım caaanım gül yapraklarını (valla yazık oldu güzelim güllere ama napim :1no2: yaklaşık 1 lt suyun içinde bir güzel kaynattım..tabi ilşk önce yaprakları böceklerden filan temizlemek için teker teker yıkadım..uzun süre kaynattıktan sonra biraz demlenmesi için bekledim ve süzüp bir şişenin içine boşalttım..şimdi tonik olarak yüzüme sürmeyi düşünüyorum zaten normalde rosensenin gül suyunu kullanıyorudm ama belki bu daha doğal olur diye düşündüm kızlar ama kulanmaya korkuyorum nedense :bbo: sizce faydası yada yan etkisi olabilirmi kızlar?

:smiley-cool:Ne zararı olabilir ki %100 doğal ama kullanmadığın kısmını soğuk ve karanlık yerde sakla bence bozulmasın:nazar::nazar::nazar:

Canım yapmışsın sonra soruyorsun:) Kaynattıysan eğer içindeki faydalı şeylerde ölmüş olabilir mi acaba diye düşündüm hemen.. Ama bildiğimden söylemiyorum yapan ya da bilen varsa yazar anlarız..

benim tvde gördügümdede belli sıcaglıga gelinceye kadar ya kaynatıyorlar ya ısıya tutuyorlardı yani sıcagın bir zararı olmaz heralde ama biz gül receli yaparkende kaynatıyoruz ve vitaminlerinin ölmedigini biliyorum bir sey olmaz bence

haklısınız kızalr ne zararı olabilirki..ama kaynatmadan suyunu elde etmem mümkün dedildi.kurutmayı düşündüm ama sonuçta onu da kaynatıcaktım..buz dolabına koydum kullanacağım zaman soğuk bir şekilde cildime uygulamanın daha iyi sıkılaştırıcı özelliği gösterebileceğini düşündüm..en azından içinde hiç bir katkı maddesi yok evet %100 doğal:)) bu sabah ilk olarak kullandım gelişmeleri yazarım :)

Bende yapmıştım aynı şekilde ama koruyamadım hemen bozuldu kokusu çok kötü olmuştu..
Onu azar azar kaynatıp 1-2 günlük yapmak iyi olur diye düşünüyorum ben.
Taze taze olur.
Gül olmadığı zamanlar için de yaprakları kurutulup bekletilebilir.
Bence hiçbir zararı olmaz..
Belki cildinde bir fark göremezsin kısa vadede ama kendi yaptığın doğal bişeyi sürmek bile mutluluk verir :KK66:

ben gülsuyunun öle yapılmadığını duymuştum yani onun özünü çıkarmak için çok farklı işlemlerden geçiriyorlarmış,sırf kaynatarak olmuyo ben de düşünmüştüm ve araştırmıştım da olmuomuş,ve de bozulur o yaa 2-3 günde 1 nası yapcan ki,rosense devam :))))))))

evet canım büyük olasılıkla damıtma işlemleri filan uygulanarak yapılıyor ama o işlemi evde yapmam mümkün değil:)) bukadar kolay olmayacağını bende biliyordum ama bi deneyim dedim:) birde biraz fazla yapmışım galiba kullan kullan bitmiyor şuan buzdılabında saklıyorum henüz bozulmadı her sabah soğuk olarak yüzüme uyguluyorum tonik şeklinde bozulana kadar devam ederim bakalım nolucak:)

ben de gul yapraklarını temizleyip kavonoza koydum, üstüne içme suyu koydum, 1-2 kasık da elma sirkesi kattım içine. 2 hafta fln dolapta beklettım, her gun çalkaladım. şimdi kullanıyorum ama rengi tahlile gidecek şey gibi, kokusu da sirke gul karısımı bişi. ama ben zaten yuzume elma sirkesi surdugum için normalde de kokusu pek rahatsız etmedi.
ee.. şimdi bu tariflerin hangisi dogru ki acep?

canım bana sorarsan bu pek iyi bir çözüm değil...evet kendi yapımın olması ve yüzde yüz doğallığına güveniyor olman iyi birşey ama...hem güllere yazık hem de belki o güller daha önce haşarata şuna buna karşı ilaçlanmış falan da olabilirler......o ilaçların kalıntısı yaptığın suya da geçtiyse cildine yarardan çok zarar verirsin bitanem...alerji falan yapabilir... bahçedeki güller dışarının her türlü etkisine maruz kalabiliyorlar...ilaçlar, toz duman, böcekler vesaire....
ama gülsuyu çıkartılan güller bence bu dış etkilere ve ilaçlara maruz kalmayan ve özel ortamda yetiştiriliyorlardır..

haklısın güneşim tabiiki bunları bende düşündüm ama ilk önce yaprakları zaten iice teker teker yıkadım..sonrada kaynattığım için ve çok uzun süre kaynattım bazı mikroorganizmaların ve yabancı maddelerin bukadar sıcaklıkta yok olacağına ve etkisiz hale geleceğine inandım..yani bir nevi kendimce sterilizasyona uğratım gibi bşy oldu :)) yoksa düşündüklerinde çok haklısın aslında canımm ama bende böyle kendimce önlem aldım işte:))

canım bana sorarsan bu pek iyi bir çözüm değil...evet kendi yapımın olması ve yüzde yüz doğallığına güveniyor olman iyi birşey ama...hem güllere yazık hem de belki o güller daha önce haşarata şuna buna karşı ilaçlanmış falan da olabilirler......o ilaçların kalıntısı yaptığın suya da geçtiyse cildine yarardan çok zarar verirsin bitanem...alerji falan yapabilir... bahçedeki güller dışarının her türlü etkisine maruz kalabiliyorlar...ilaçlar, toz duman, böcekler vesaire....
ama gülsuyu çıkartılan güller bence bu dış etkilere ve ilaçlara maruz kalmayan ve özel ortamda yetiştiriliyorlardır..

iyi de şekerim, dısardan aldıklarımızın da çok saglıklı ve guvenilir oldugunu sanmıyorum ben. onların içinde de bir sürü kimyasal var sonucta. aslında neye yönelsek var ya, yapacak bir şey çok da yok bu konuda.

bende ıspartada yaşıyorum bir sürü gül bahçeleri var burda
bende toplayıp denesem diom
zaten gülsularıda bu güllerle yapılıo ;:)))))
ısparta gülüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü
memleketimi seviorummmmmmmmmmm

X