Lekeler, Çiller CİLT İLE İLGİLİ HER TÜRLÜ TECRÜBELERİMİZİ PAYLAŞALIM

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

BLUEGREENBLUE

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2015
2.738
6.068
Herkese merhaba .Bende herkes gibi uzun zamandır siteyi takip ediyorum,ve de uygulamalar yapıyorum.Hem denediğim hem de denemekte olduğum şeyleri yazmak istiyorum.sizlerde buraya gerçekten ama gerçekten kullanıp sonuç aldıklarınız ve halen kullanıp sonucunu beklediğiniz şeyleri yazarsanız herkese fayda olsun.Çok rica ediyorum dürüstçe yazalım.Çünkü buradan çok güzel paylaşım yaparak hepimize fayda sağlayan arkadaşlarımız var.(Ben onları tek tek yazmıyorum.İlerleyen sayfalarda tek tek teşekkür ettim ve etmeye devam ediyorum zaten)
HEPSİNE DÜRÜST YAZILARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.Zaten paylaşımlarda da göreceğiz kimin neler dediği ve fayda sağladığı.Bütün konuları toparlayalım.Az öz ve gerçek fayda sağlayan her şeyi yazalım.Şimdiden teşekkürler.
.............................................................................................................................................................Bu sayfayı açtığımdan beri çok araştırdım çok inceledim.saç ve cilt lekeleri için bir şeyler yaptım.kullandım,denedim,denettim.Kendime göre bir şeyler buldum fayda da gördük.şimdi bunları toparlayarak yazmaya çalışacağım.Sadece lütfen yapacaksanız.ne veriliyorsa onu yapınız.zamanında ve söylendiği süre kadar yapınız.doğru zaman çok önemli her şeyde inanın.
BANA GÖRE EN ÖNEMLİSİ de buna inanın size garip gelse de namaz abdestinizi alıp ve BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM diye başlayın.İnanın etkisi çok. RABBİM her şeye çare vermiş..
Şunu da belirtmek istiyorum.
BU yazdıklarım BENİM GÖRÜŞÜM.Herkese aynı olmaz.KİŞİDEN KİŞİYE MUTLAKA DEĞİŞİYOR.BENİM BEĞENDİĞİMİ KULLANIP BEĞENMEYEN OLABİLİR.EN BEĞENDİKLERİMİ DE (maske ve krem )SONRA YAZACAĞIM.Önce aldığım kremleri yazacağım .sonra yaptığım maskeleri.
Sıralama kullanım sırasına göre yazılmıştır.Ben sadece 1 er kutu kullandım.Etkilerini görmek için.Fayda gördüğüm bazılarından ikinciyi de aldım.
KULLANDIĞIM KREMLER:
1.SİNOZ: Sabah ve gece sürülüyor.Kuru ciltlere Gül suyuyla birlikte kullanmak öneriliyor.Yağlı ciltlere sirkeli suyla tonik yapıp kullanıp öneriliyor.Lekeleri açmada hızlı ancak göz altına sürülmüyor.Zaten alırken sürmeyin diye uyarıyorlar.sürülürse kırışık yapıyor.(ilk aldığımda sadece lekeye diye aldım.bana göz altına sürmeyin demişlerdi.2.kutuyu alırken sordum göz altına neden sürülmüyor diye.sürülüyor ama kullanım şöyle.herhangi bir göz çevresi kremi ile karıştırılarak güvenle göz altına da kullanılıyormuş.sonradan öğrendim.Hatta hamileler bile kullanabilir dendi bilemem. 2 kutu ile lekeler azalıyor.Yorumlarda lekeleri 2 kutuda biten 4 kutuda bitenler var.Bende lekelerimi % 50 açtı.FİYATI 79 tl ........( NOT:Hiç iyi gelmedi diyenler de var.hatta bu sayfamda da kullandım fayda görmedim diyen arkadaşımız var.Kendisi gündüz evde dermoskinin hyperpigmentation treatment krem gece için ise dermaplus ın retinol brightening serum kullanıyor.Çok ta memnun.zaten bu kremin yorumlarında da memnun olan çok.)karar sizin ......
2.N CARE RE BELLE : Göz altı dahil her yere güvenle kullanabilirsiniz.Özel yıkama jeliyle kullanılıyor.Kampanya olunca jel hediye oluyor.Lekelerin geçmesi için en az 3 ile 5 kutu arasında kullanmak gerekiyor.Lekeye göre değişir.Kırışıkları da hafifletiyor.Yorumlarda 6 kutu kullandım bitti diyen var.Fiyat pahallı.1 kutu FİYATI 149 ......
3.FEİQUE:Krem 2 li satılıyor.Göz altına sürülmüyor.Yıkama jeliyle veriliyor.Gündüz birini gece diğerini kullanıyorsunuz.Kutusu ufak .Bir kaç kutu kullanmak gerekiyor.Kızartıp cildin soyulmasıyla lekeler azalıyor.Yorumlarda 3 ile 5 kutu arasında kullanıp lekesi bitenler var.Benim kolumda bir bölgede soyulma oldu .Her yere aynı etki olmadı.Nedenini bilemiyorum.Zaten şimdi yazarken baktım.Aldığım sitede yok.Neden fayda görmediğim anlaşılıyor.FİYATI 79 ......
4.TOUCH ME :Salyangoz özlü krem Temizlenen cilde uygulanıyor.Kuru ciltlere önermiyorum.Yağlı ciltlere uygundur diye düşünüyorum.Göz altına sürülmüyor(Kuru ciltte sürülmüyor.Yağlı ciltte bilmiyorum)Yanında sabunu veriliyor.Sabunuyla temizlenen cilde günde 2 kere Sabah ve gece sürülüyor.Aknelere iyi geldiği söyleniyor.Bunu da bilmiyorum.Aknede Denemedim,denetmedim.Lekelerin geçmesi için bir kaç kutu kullanmak gerekiyor deniliyor.Ürün çok bereketli.Ben yüze kullanamadım.Sürünce ilk iyi sonraki sürmelerde buruş buruş oldum.Yüzümde kullanmama kararı aldım.Ama kolumda öyle olmadı.cildim kuru .Kolumda olan lekelere sürüyordum.Lekeleri hafifletiyor.3 haftada lekede çok az bir açılma oldu.bitene kadar da o kadarla kaldı.Ben de devam etmedim.FİYATI 45 .....
5.ACHROMİN: Her cilt tipine uygun.göz altına sürülmüyor.Uzun vadede etki ediyor 6 kutu kadar kullanılmalı deniliyor.2 kutu kullandım.LİLA KUTU dan aldım.kendi sitesi de var.oradan da alınabilir.maskeleriyle kullanımı sanırım daha etkili ama ben almadım.Uzun vadede açtığı söylendiği için o kadar sabredemedim.FİYATI 25.....
6.EXPİGMENT: 2 çeşidi kullanılıyor.Expigment 2 genelde yüz expigment 4 te vücut olarak öneriliyor.4 ünü yüze de kullanan var.Cildi soyuyor.Göz altına da sürülüyor.(sürdüm)Bir kaç kutu kullanmak gerekiyor.(Ben sadece 15 gün kullandım)Yanında leke açıcı bir temizleme jeli,acneleyse ve locoid te almalısınız.Kullanımı Gece yatmadan 1 saat evvel temizleme jeliyle temizlenen cildi kurulayıp,acneleyse sürüyorsunuz,1 saat sonra expigment sürüyorsunuz.Sabah kalkıp tekrar temizleme jeli kullanıyorsunuz.Sonra Locoid sürüyorsunuz.Fiyatı 25 30 civarı(Expigment,acneleyse .locoid toplamda )Tedavi en az 2 ay sürüyor.Lekeye göre değişim oluyor.Kaç kutu bilemiyorum.Yorumlar da 2 ayda lekenin geçtiği söyleniyor.İçerisinde hidrokinon var.2 aydan fazla da kullanılmamalı.Bazıları tekrar leke geri geldi bazıları tüylenme yaptı ,bazıları soyuldu bazıları da soyulmadı diyor.Bende nedense soyulma olmadı.iyi ki de olmamış.Önceleri soyma taraftarıydım.ama sonra zamanla öğrendiğime göre
ASLA CİLDİNİZİ SOYDURMAYINIZ
derim.Sebebi ise soyulan ciltte koruma kalkanı gidiyor.bir an sanki leke geçti gibi oluyor.ama sonra yeniler eklenip geliyor.bu sefer ise geçirme şansınız azalıyor.çünkü yeniler daha derine iniyor.ve kalıcı oluyor.Yine de size kalmış bir bir şey dediğim gibi bu benim görüşüm.ama
EN ÖNEMLİSİ Hangi kremi sürerseniz sürün .2o dk .SONRA EVDE DAHİL İYİ BİR MARKA GÜNEŞ KORUYUCU (50 faktör ) (sürmek zorundasınız.yaz demeden kış demeden karda dahi) ÇÜNKÜ SÜRMEZSENİZ LEKELER GERİ GELİYOR...
NOT: Şu anda başka bir krem daha deniyorum.yazamıyorum henüz erken.
Şimdi maskeleri de ekleyeyim.Ancak ondan evvel bir kaç bilgi paylaşayım
NOT:Keçi sütü sabunu aldım kullanmaktayım çok beğeniyorum.Şems arslandan aldım.en önemli keşfim diyebilirim.
  1. 1. hakiki gül suyu... rosenseden aldım doa da var kalmamıştı
    2. yüz temizleme jeli...önceden aldığım kreminkini kullanıyorum N care.arkadaşlarımdan birine şems aslanın peelingini aldırdım,diğerine doa dan sülfatsız yüz yıkama jeli aldırdım
    3. halis kırmızı kantaron yağı...topraktan sofraya dan aldım(köy sabunu,hakiki bal ,arı polenide aldım)
    4. hakiki elma sirkesi...evde kendiniz yapın .nette tarifler var.
    5. oksijenli su... eczane
    6. derecesi yüksek alkol...eczane(%98 aldım)
    7. aloe vera jeli...aktarlarda ( %99) var.
    8. Lavanta yağı ve suyu...doa
    9. cadı fındığı yağı (macademia) doa
    10. çay ağacı yağı...doa
    11. c vitamin serumu...doa
    12. hakiki yosun,hem yenilir hem sürülür...Sosyalkoku.com dan
    13. kil maskesi,(beyaz,sarı,pembe,gri,kırmızı,yeşil,mavi)
    ŞİMDİ DE BU ÜRÜNLERLE İLGİLERE GELELİM.
    1. ben kil renkleri yazdım hepsinin faydası ve kullanılacağı ciltler ayrıdır.Bana da uzman söyledi .siz yine araştırın isterseniz.
      Mesela
      kırmızı kil kan dolaşımı düzenler kuru ciltlere ve normal ciltlere parlama önler ayda 1 kere
      yeşil kil siyah noktalar ve yağlı ciltlere haftada 1
      mavi kil dokulara oksijen gitmesini sağlıyor ciltteki lekelenmeyi önler ,
      yaşlanma geciktirici 15te 1
      pembe kil hassas allerjik ciltlere yüzdeki kızarıklıklara gece yapıp yıkayın uyuyun 15 te 1
      gri kil anti bakteriyel olup inatçı aknelerde kullanılıyor haftada 2
      sarı kil çok hassas allerjik ciltlerde canlandıcı 15 te 1
      beyaz kil en çok kullanılan her cilt tipine canlandırıcı detoks etkili haftada 1
      cildi önceden temizle sade kil maskesi için önce cam kap,tahta spatula alınır.kaba kil konur.üzerine dinlenmiş mineral su konulur karıştırılmadan 30 dk.bekletilir.eğer yağ vs. koyulacaksa kuru kil üstüne konur bekletilir.meyve sebze suları bile ekleyebilirsiniz.sonra karıştıracaksınız.ve süreceksiniz.yüzde kil kuruyup çatlayana kadar yaklaşık 15 ile 20 dk.arasında tutulur.önce ılık sonra soğuk suyla temizlenir.Maske yüzde iken asla mimik yapmayınız.Bazı killer zor bulunuyor o nedenle beyaz kille de yapılabilir.zaten her cilde uyar. içine konulan malzeme önemli...
      Kızlar ben kendi üzerimde ve arkadaşlarımda denediğim ve fayda gördüğüm şeyleri yazıyorum.biz bunlardan fayda gördük.ama tekrar belirteyim cilt uzmanı ya da güzellik uzmanı değilim.sadece araştırdım.denedim ve denettim.fayda gördüm,gördük yazıyorum.tekrar söylüyorum önce DR.A GİDİN ,BESLENME DÜZENİNİZİ DEĞİŞTİRİN sonra yapacaklarınız yapın.bunu da size belirttim yukarılardaki mesajda. dr.gidip beslenme düzeni değiştirenlerin lekesi ve sivilcesi çok azaldı.hatta geçti bile .(birinin lekesi çok yeniydi geçti)(diğerinin sivilcesi geçti)benim göz altımda var bayağı uğraştırıyor beni.maskeleri leke kremimle destekliyorum.yine ekliyorum bize iyi gelen size olmayabilir .ben sadece paylaşıyorum.sizde bakın araştırın.isterseniz deneyin ama BENİ HİÇ BİR ŞEYDEN SORUMLU TUTMAYINIZ .malzemeleri,alınacak yerleri ve yapılışı yazdım .şimdi bizde en çok fayda gördüklerimizin bazılarını yazıyorum.2 günde bir yapın maskeleri.bir gün yosun,bir gün kil,bir gün yumurta akı maskesi yapın.bunları çok düzenli ve rutin yapacaksınız.
      CİLT LEKESİ İÇİN...İlk bir hafta bir paket yosunu ,cam kaba koyun üzerine aloe vera jeli ekleyin.macun kıvamına gelsin.tahta spatula ile karıştırın.ve sürün .20 dk.bekletiniz.önce ılık sonra soğuk suyla yıkayınız. kurulayın. gülsuyu sürün yüzünüzde kurusun.
      kil maskesi yine aynı şekilde.yapılıyor.kil içine bu sefer kantaron yağı ekleyin.yapılış ve bekleme aynı.
      yumurta akı sade yapın.
      2.hafta aynı şekilde ama malzemeler yer değiştirin.aloe yerine kantaron,kantaron yerine aloe koyun.yumurta akı yine sade olsun...
      bunu 3 ay yapacaksınız.çok ama çok düzenli hatta saatleri bile düzenli olacak. size saçma gelebilir ama gerçek fayda böyle oluyor.yapmadan evvel daha önce verdiğim notları gözden geçirin lütfen.
      gece yatmadan evvel de yüz temizleme jeli ile yüzü yıkayın. bir gece gül suyu,bir gece yüzü alkolle,bir gece oksijenli suyla ,bir gece gül suyuyla ,bir gece lavanta suyuyla ,bir gece sirkeli suyla,bir gece gül suyuyla dönüşümlü silin.varsa leke kreminizi sürün.
      SİVİLCELER MASKE...yukarıdaki tarifteki maske ilk hafta aynı.2 hafta yine yer değiştirin.3. hafta yosuna ,kile çay ağacı yağı ekleyip yapın,4.hafta yine yosuna ve kile macademia yağı ekleyin.gerisi yine aynı.yani yüz temizleme jeli vs vs.
      Sabahları tekrar jelle yıkayıp gülsuyuyla silin kurusun.nemlendiricinizi sürün .15 dk.bekleyip.GÜNEŞ KORUMA 50 FAKTÖR SÜRÜN.EVDE DAHİL...
      1.TEDAVİLERE BAŞLAMADAN EVVEL AY TAKVİMİNE UYUNUZ. YAPTIĞINIZIN ETKİSİ 2 KAT OLUR...
      vücudunuzdan gitmesini istediğimiz şeyleri ay küçülürken olmasını istediğimiz şeyleri ay büyürken yapabilirsiniz.(lekeler için hem ay küçülürken hem ay balık,terazi,oğlak,akrep,yengeç,koç,boğa,burçlarında olacak).
    2. KOZMİK BAKIMI TAKİP EDİNİZ...........................................................................................................................3.doğru ürün ve bilgi almak için LİLA KUTU en doğru seçim.yazı yazıp cildinizle ilgili ne derdiniz var ise sorun uzmanlar en doğru bilgiyi veriyor............................................................................................................................GÜNEŞ KORUYUCUYU EVDE DAHİL 50 FAKTÖR EN İYİSİNDEN 4 MEVSİM MUTLAKA SÜRÜN.DAYLONG... HAMİLTON...NUXE...HELİOCARE ... SOLANTE PİGMANTA ...BİO NİKE DEFENCE SUN ÖNERİLİYOR.BEN ROSENSE ALDIM AMA BEN HENÜZ EN İYİSİ HANGİSİ KARAR VEREMEDİM................................................................................................................ŞİMDİ DE SAÇ BAKIMI İLE İLGİLİ YAPTIKLARIM..................................................................................................................Kızlar bakın.hepimiz saç ve cilt vs. bir çok şeyden mağduruz.Evet yüz ve saç bedenden daha çok göründüğü için en çok bunlara önem veriyoruz.Saç çok kolay cilt daha zor lekelerle uğraşmak en zoru.İkisi için de tekrar yazıyorum.Önce dr.görüşün.hem cilt hem saç.Değerler normal ise başlayın bakıma. saç dökülmeniz normal ise .Bakın fazla şeye gerek yok .gecikmeyin.Saçım çok fazla dökülürdü inanın.Gerçekten karanfil bana yaradı.ben bir de barcelona bakım yağı aldım.2 ye böldüm.birinin içine ampuller kırdım.sulandırdım. saçıma onu arkaya sıkıyorum.her gün.Çok sulu yaptım yıkamıyorum.Saçımı topluyorum yağlı durmuyor.önlere yapmıyorum.çünkü tüylenme olur saç önüme gelirse diye.Yine araştırmalarıma göre en iyi yağlar susam ,hint ,jojoba, lavanta. Şampuanıma lavanta yağı, gliserin,bal,tatlı badem yağı ,,2 tane sarımsak bölüp koydum.(ufak kapakla birer kapak koydum hepsinden)Korkmayın kokmuyor.uzasın diye çam terebentin yağı(dikkat edin.yağı esansı değil .Bana esans olmadı.siz deneyin bazılarına esans iyi gelmiş bilemem )uzama gibi isteğiniz yoksa koymayınız kurutabilir.bilemem.(Şunu da kullanırken keşfettim (yine bana göre)yağlı saça çam terebentin esansı kuru saça çamterebentin yağı)Arada da yine bu yazdığım yağlarla ampuller kırıp yine barcelonadan ekleyip bakım yapıyorum.Şampuan doğal katksız olmalı.Doa Kozmetikte var.Son durulama suyunuz lavanta suyu sirkeli su dönüşümlü olmalı.
      KOZMİK BAKIMDAN ÖĞRENDİM.KARANFİL KÜRÜ..karanfil alın tazesinden bir paket.Bu kürü yapın bana çok yaradı.10 15 tane karanfil alın 1 çaybardağı suya koyun.cam kapta kaynatın.çok kısık ateşte.kapağı kapalı kaynatın.Erkek tipi dökülmelerde 10 kaynatılıyor.cam kabın kapağı var ise kapalı olarak ılınana kadar bekleyin.(yoksa cam kavanoza koyun.bekletin.ılınınca süzün.şişeye koy.spreyli şişe olsun.Bitince tekrar yapın.ama bunu da ay takvimine göre yapın ve ay takvimine göre kullanmaya başlayın lütfen.Her gün bir kaç kere sıkın mümkünse hiç yıkamayın kızlar.Ben böyle yaptım.ama istikrar çok önemli sakın unutmayınız.arada geceleri yatarken fısfıslı şişeye maden suyu koyup püskürtün ve tahta tarakla tarayın.Banyodan çıkınca ıslak saça gliserin de çok iyi geliyor.nemlendiriyor. Birde daha önce yazmıştım ama yine yazayım.saçlar kuru ise yağ bakımı,yağlı ise karbonatlı suyla ve sirkeli suyla durulama çok iyi geliyor.Birde maden suyuyla.Bu arada herkes maden suyuyla sodası arasındaki farkı biliyordur herhalde.kısaca tekrar yazayım. maden suyu yeraltı suyundan doğal olan,maden sodası da içilebilir suya karbondioksit eklendiğinde elde edilir.yapay olandır.Maden suyu mineral var .sodası mineral içermez............................................................................................................................................... ................................................................................................................... doğum kontrol hapı koymayın bana tüylenme yaptı. biotin içerseniz de asla 5000 almayın sadece 1000 alın.o da tüylenme yapıyor.başkasını bilmem ben de oldu.....Şunu da belirteyim.yani iki kişinin saçı da cildi de cildinin rengi bile aynı olsa bile mutlaka ufak farklar vardır.o uygular olur siz yaparsınız olmaz.ama kullanılan malzemelere belki ufak şeyler ekleyip kendinize uygun ve daha faydalı yapabilirsiniz. çünkü kimse sizin cildinizi ,saçınızı ,vücudunuzu ,bünyenizi sizden daha iyi tanıyamaz.Pozitif olun kızlar.daima üsttekine değil alttakine bakın.elbette daha iyi vardır.ama daha kötü de çok.dert etmeyin hiç bir şeyi.çok şeye çözüm var.vücudunuzda olması gerekenden fark varsa hemen dr.gidin.Çare çok ama erken olunca.ah keşke dememek için beklemeyin.Ya da eş ,dost, akraba,arkadaşlık sinir mi bozuyor.hemen ilaçlara sarılmayın.oturun düşünün.ne yapıyorum ben diye.mutlaka sizn de yanlışlarınız vardır.belki de tamamen haklısınız haksızlıklara uğruyorsunuzdur mutlaka ama hayat bu.hem uzun hem kısa.zaman geçiyor.onunla bununla kavga etmeyin,geçici dünya.Değmez .Hem kendinize hem çevrenize daha olumlu bakın.olmadı hayatınızdan sizi üzenleri kim olursa olsun çıkarın.............................................................................................................................kendime göre ÖNEMLİ.NOTLAR........................................................................................................................Yanıklarda defalarca denedim gerçekten bana etkili oldu.Yanan yeri Hemen soğuk suya tuttum.beklettim akan suda.Toz şeker buladım elimi ama bolca .bir saat sonra yine yaptım.3. kez tekrar yaptım.Sabah inanılmazdı.ne leke ne acı hiç bir şey yok. ÇOKŞÜKÜR..............................................................................................................
      ...............Saçlarınız çok karışıyorsa açmakta zorlanıyorsanız Dalin detangler alın derim .hem ucuz hem bereketli.çocuklarda kullanılıyor.Ya da bunun için özel üretim taraklar var.ama ben almadım.tahta tarak kullanıyorum.çok sağlıklı.............................................................................................................................................Ben ihtiyacım olmamasına rağmen göğüs büyütme küründen bir süre denedim.Evet etkili ama ben devam etmedim .amacım sadece acaba oluyor mu diye denedim.Evet aynısı yapılırsa düzenli bir şekilde oluyor.Sayfayı açana da teşekkür ettim zaten.doğru bilgiyi verdiği için(.IntromTrack) kendisine çok teşekkür ederim..............................................................................................................................................Bu da bir bilgi olsun.denedim oldu.ishale bir bardak ya da yarım bardak suya bir ya da iki kaşık nişasta atın. Size bağlı ölçü çok ta önemli değil.karıştırın için .gerçekten kesiyor.tam tersi durumunuz var ise kabızlık gibi.bir kaç tane koyu renkli kuru kayısıyı iyice çiğneyip yiyin üzerine ılık su için ,ve yeşil mercimek yemeği de iyi geliyor............................................................................................................................Herkese Şifalar Olsun............................................................................................................................... .....................Şunu da yazayım çok unutkanım ve daima bir şeyler kaybederim ev içerisinde.bunu ANNEM öğretti.ne zaman evde arayıp bulamadığım şey olsa KEVSER SURESİ okurum.Ya inanılmaz mutlaka buluyorsunuz.Hala şaşırıyorum bunun etkisine YÜCE ALLAH her şeye çare vermiş...

Son düzenleme:
Herkese merhaba .Bende herkes gibi uzun zamandır siteyi takip ediyorum,ve de uygulamalar yapıyorum.Hem denediğim hem de denemekte olduğum şeyleri yazmak istiyorum.sizlerde buraya gerçekten ama gerçekten kullanıp sonuç aldıklarınız ve halen kullanıp sonucunu beklediğiniz şeyleri yazarsanız herkese fayda olsun.Çok rica ediyorum dürüstçe yazalım.Çünkü buradan çok güzel paylaşım yaparak hepimize fayda sağlayan arkadaşlarımız var.Ben onları tek tek yazmıyorum.HEPSİNE DÜRÜST YAZILARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.Zaten paylaşımlarda da göreceğiz kimin neler dediği ve fayda sağladığı.Bütün konuları toparlayalım.Az öz ve gerçek fayda sağlayan her şeyi yazalım.Şimdiden teşekkürler.

:) İlk önce başlıyorum.Tecrübelerimden bir kaç tane yazıyorum.Sırasıyla devam edeceğim.Önce çok pozitif olmalıyız .İnsanları ,hayvanları, bitkileri ve kendimizi sevmeliyiz.ve de çok ama çok sabırlı olmalıyız.Sabırsızca yapılan şeyler fayda yerine zarar getirecektir.kurtulmak istediğimiz bir sorun için önce bedenimizi dinleyelim.Sonra karar verelim.Her şey herkese uygun olmaz.Kuru ciltlere ayrı, karma cilt ayrı ,yağlı cilt ayrı vs vs. Her maske herkese uymaz.Cildiniz zorlamayınız.Cilt tipinize göre maske krem vs kullanınız.Sorunlu bir çok bölgemiz olabilir hepsini birden çözmeye başlamayalım.O zaman karışıyor .Devamı gelmiyor.Çünkü cilt lekesi ,varis,selülit gibi şeylere aynı anda başlanırsa birinden sonuç alınmayınca hepsi bırakılıyor.Faydası olacaksa bile bıraktığımız için faydasız oluyor.Önce ne istiyoruz ona karar verelim.Çok şey denedim ama sonuç alamıyorum diyorsanız da demek ki bir sağlık sorunuz var.Öncelikle bunu da halletmeniz gerekir,metabolizmanız hızlı çalışmıyor olabilir. SAĞLIK GÜZELLİKTEN DAHA ÖNEMLİDİR UNUTMAYALIM.

Aldığınız ürünlerin öncelikle gerçek ve kaliteli olmasına dikkat ediniz.Çok pahallı bir ürün sahte olabilir.Araştırmasını yapınız.Mesela ben saç için buradan öğrendiğim çam terebentin aldım.Herkese iyi geldi bana gelmedi.Araştırdım ve şaşırdım.Yağı ayrı esansı ayrıymış.Bana esans iyi gelmedi.Ama başkasına iyi olabilir bilemem.Alırken bakmadığım için esans vermişler.Yine çilek yağı istediğim aktar bana çilek esansı verip aynı şey yaşayınca merak ettim.Neden herkes fayda görüyor bana olmuyor.Sonra aktara gittim önce yağ ile esans arasındaki farkı sordum anlattı.Sonra verdiği şişeyi gösterdim.Neden ben yağ istediğim halde siz bana esans verdiniz o zaman dediğimde kalmamıştı dedi.Daha da şaşırdım .Sizler elbetteki bunu biliyorsunuzdur ama ben inanın bilmiyordum.O nedenle aldıklarımıza dikkat edelim yanlış şeyler kullanmayalım.Bu yazıyı okuyabiliyorsak internete de girip araştırma yapıyoruz demektir.Her şeyi iyice araştırmanızı tavsiye ederim...

1-saç bakımı olarak sülfatsız parabensiz silikonsuz ürünler kullanmak gerekiyor.Ve çoğu doğal üründe Bile sülfat var.o yoksa bile dimethicone yani silikon var.organix kullandım iyi ama silikon var.prozinc,zigavux..vb cogunda dermokozmetik ama mutlaka biri var..benim saç bakım tavsiyem body shop saç ürünleri.ben ballı kuru saçlar için olanını ve kremini kullanıyorum.köpürmüo ama bu iyi bişey sülfat yok demek.buda saçlarımızı yıkarken aşındırmıo..saç yağı olarakta body shop hindistan cevizi yağı içinde silikon yok saçların nefes almasını sağlıyo 2- cilt bakımı;benim önerim dermokozmetik ürünler..aşırı para vermek istemiyorum.zararlı madde olmadıgı için dogal oldugu için ve nemlendirmede en etkin madde hyaluronic asit oldugu için nuxe ürünlerini kullanıyorum.

3-elma sirkesi suyla karıştırarak tonik olarak kullanıyorum.lekelere ve gözeneklere iyi gelio 4-tabikide bal+ yumurta akı maskesi harika bi maske cok faydasını gördüm 5- cilt makyaj temizleme bioderma sensibio h20 tek gecerim..zarar vermeden temizlio 6-fondoten concealor Dermokozmetik kullanmanızı öneririm cilt nefes alsın diye..youngblood kullanıyorum..cok kaliteli..ama kozmetik derseniz tabikide en iyiler estee looder double wear ve gece kullanım için krylon en iyi kapatıcılar

Ben de sülfatsız kullanıyorum.Zaten şu anda saçımı bile boyatmıyorum.Dinlendiriyorum. Sadece bakım yapıyorum.Arada böyle yapmalı bene.Yıllardır saçımı uzatamıyordum.Hep yanlış ürünler yüzünden.Önce şampuan değişimi gerekli sonra da bakım şart. Sadece herkese uygun olan değil size uygun olan önemli.Deneyerek görmeli.Etki etmiyor ise devam edilmemeli diyorum.

5- günes koruyucu daylong yada hamilton..yağlı cilde sahipseniz haliocare jel güneş koruyucu doktorum önermişti bunları 6-Vücut kremi duştan sonra sürrdüğüm jhonson baby oil hem fiyatı uygun kullanımı kolay ve iyi nemlendirio

Fondöten yerine en uygun bb aramaya başladım çok şey denedim.Missha herkese oldu bana olmadı.Kapamadı cilt lekelerimi. Bende arayışa devam ettim.Sonunda bana uygun bir tane buldum.Ancak şuna da inanıyorum cilt alışınca o da bu sefer sanırım yeterli gelmiyor.Lekeleri gidermek lazım öncelikle.Ben önce lekelerle başladım .2 aydır uğraşıyorum.Maskeler kremler.Çok şey denedim.Şu anda yüzde 70 açılma var.

Ben de sülfatsız kullanıyorum.Zaten şu anda saçımı bile boyatmıyorum.Dinlendiriyorum. Sadece bakım yapıyorum.Arada böyle yapmalı bene.Yıllardır saçımı uzatamıyordum.Hep yanlış ürünler yüzünden.Önce şampuan değişimi gerekli sonra da bakım şart. Sadece herkese uygun olan değil size uygun olan önemli.Deneyerek görmeli.Etki etmiyor ise devam edilmemeli diyorum.
Haklısın.saçım uzamasını istiyosa uçlarını mutlaka nemli tutucaksın..cogumuz saçlarımız az uzuyor diye düşünürüz.aslında uzar ama uçlardaki kuruluktan ve yıpranmadan dolayı kırılı kopar..mutlaka duştan sonra durulanmayan bi yağla nemli tutmak lazım..hatta hergün uygulamak lazım

5- günes koruyucu daylong yada hamilton..yağlı cilde sahipseniz haliocare jel güneş koruyucu doktorum önermişti bunları 6-Vücut kremi duştan sonra sürrdüğüm jhonson baby oil hem fiyatı uygun kullanımı kolay ve iyi nemlendirio
Evet kesinlikle çok iyi bir güneş koruma şart.Ben de çok kuru cilde sahibim.Her koruma da iyi gelmiyor.Ben de eskisi bitince yeni bir tane almayı düşünüyorum.Kararsızım.

Ne kullandın lekelerinde hangi ürünleri maskeleri..eğer bb kıvamında bi fondoten istiyosa n ben sana lavera likit fondoteni kullanabilirsin hem doğal..

Çok mersi ama ben lavera beğenmedim nedense.Aldığım bb banma göre ondan daha iyiydi.Hep dediğim her şey kişiye göre değişiyor.O nedenle burada verdiğim bilgilerde bunu ön plana çıkardım.HERKESE İYİ GELEN BİZE GELMEYEBİLİR.SONRA KİMSE KİMSEYİ SUÇLAMASIN OLMADI DİYE.

Yada physcians formula bb yada cc fondoten kullanabilirsin.oda dermokozmetik ondanda memnun kalmıştım ben

Evet physcians formula bb veya cc de deneyeceğim.Aklımda var merak ediyorum.Şu an Skin 79 kullanmaktayım.Gerçekten de şaşırttı beni .Çok memnundum ama beni lekeler çok rahatsız edince kararım önce bunları azaltmak oldu.

Bu gün kırılan dişim için diş hekimine gidiyorum.Randevum var artık devamı yarın yazarım kısmetse.Katılan arkadaşımıza ve katılacaklara şimdiden teşekkürler.Herkese faydamız tam olsun.Görüşmek üzere :)

Bende physcian formulanın cc concealorı, normal kapatıcılı fondoteni allığı ve ruju var..memnunum temiz içerikli..ama daha cok kapatıcı istersen youngblood fondoten olarak öneririm.ama cc yada bb de formula başarılı..misshadan cokdaha iyi.jane irade de kullandım ama o yarı kozmetik tam dogal değil

Bu gün kırılan dişim için diş hekimine gidiyorum.Randevum var artık devamı yarın yazarım kısmetse.Katılan arkadaşımıza ve katılacaklara şimdiden teşekkürler.Herkese faydamız tam olsun.Görüşmek üzere :)
Ben teşekkür ederim cnm buarada diş macunu tavsiyem yazılışını dogrumu yazıcam bilmiorum.rembrandht diş macunu ..bunu dene aradaki farkı gör acaip beyazlatıyor

X