Kendi içimde çözemediğim çelişki bekaret

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
20 yaşında bu konuya bu kadar kafa yoracaginiza size yararı olacak ve sizi gelistirecek konulara kafa yormanizi tavsiye ederim. Eğitim, kariyer, gelecek asıl önemli olanlar bunlar. Eğitim durumunuzu sorma gereği duymadım maalesef :işsiz:
İyi bir üniversitede iyi bir bölüm okuyorum diyebilirim.

Evlilik öncesi seks yapmak istiyorsan yap kardeşim seni tutan yok. Bunun için destan yazmışsın maşallah.
Senin bekaretinin bekçisi değiliz. Git kiminle ne yapmak istiyorsan yap.
Burası bir forum, herkes bambaşka insan ve herkesin bambaşka hayatları, kafasına takılan şeyleri olabiliyor. Bu konuyu açabilirim ve tabii siz de bu yorumu yazabilirsiniz. Ama benim istediğim zaten diğer yorumlardı. Teşekkürler

Arkadaşlar ben sorunumu anladım.

Daha kendimi hazır hissetmiyorum. Büyük ihtimalle partner yüzünden. İçime sinmeyen bir şeyler var.

İstediğim zaman gelince, istediğim kişiyle bu kadar düşünmeden yaşayacağım zaten tutan bir şey yokmuş onu fark ettim.

Herkese teşekkür ederim. Aydınlanmamı sağladınız

Çelişki nerde gayet netsin bence? Cogu cumlenin altina imzami atarim ama çelişkiyi goremedim.
bence çelışkisi değil de kafasında net olmayan şeyler var. bu kadar kendini ölçmüş biçmiş, sorgulamış bir insanın kafasında net şeyler olmaması muhtemelen ilişkiler konusunda tecrübe eksikliğinden (ilişkiler derken duygusal anlamda diyorum)

konu sahibi karşına sendeki kafa karışıklığını giderecek biri çıkmamış, çıksa sen de fark ederdin.

Ben de ilk cinsellik yaşadığım herifle evlendiğimi hayal ettim de resmen hayatım kayarmış. Ayrılınca başka biriyle yaşadığımda, önceki yaşadığım cinsellik değilmiş demiştim. Düşünsene evleniyorsun, kukunu kırmızı kurdelelerle kocişine saklamışsın, adamla yaşadığın şeye değmiyor. Al başına bela. Kıçıkırık t shirti bile denemeden almıyorsun. Her şey cinsellik mi diyenler olacaktır, evet her şey cinsellik valla. 😎
Ben ilk seks yaptığım kişiyle birlikteyim hâlâ :KK70:. Ama saçma sapan da olsa çok sevgilim oldu, kadın-erkek ilişkilerinden beklentimi biliyordum. İki kişiyle az bi cinsellik deneyimim oldu, ikisi de daha öpüşürken donuna boşalırdı :KK70:. Tüm erkekleri öyle sanmıştım sonra benimkiyle tanıştım işte 😂.

Bu konuyu bu kadar önemseyip, üzerinde düşünmeniz bile gereksiz. Emin olun böyle şeylere önem veren insanlar bile sizin düşündüğünüz kadar düşünmüyordur. Herkes özgür, siz de çoğu şeyi aşmış olduğunuza göre beyninize de hükmedebilirsiniz.

Konuyu bdv ya da cinselliğe açmıyorum. Derdim var bu görüşü paylaşmak için daha uygun geldi. Ama istenirse taşınabilir tabii ki. :KK52:

Benim sıkıntım evlilik öncesi cinselliği normal bulmam ama beynimin bunu yetiştirilme tarzım yüzünden kabul etmemesi. Bunu nasıl aşacağım bilmiyorum.

Burada çeşit çeşit insan var biraz tartışalım, bu konuda sohbet edelim istedim. Bunun zaten kesin bir doğrusu yok. Herkes kendininkini dile getirebilir.

//. Kısa kesmeye ve akışkan yazmaya çalışacağım. Emin olun okunabilir bir seviyede. Şimdiden teşekkürler. //

Evlenmeden cinsellik yaşanması ve o kişiyle uyuma bakılmasını doğru buluyorum ve öyle de yapacağım.

Yani gerdek gecesine bir şey saklama gibi bir düşüncem katiyen yok.

Şu anlık evlilik hayalleri kurduğum biri falan da yok. Ne zaman olur umrumda da değil. İster 25 ister 30 ister 40 da. Doğru insan gelince. Kısmet diye bakıyorum bu evlilik işlerine. Belki de hiç olmaz.

Çocuk hayalim olmadığı için biyolojik olarak geç de kalacağım bir durum yok. Ayrıca muhtemel eş adaylarımı azaltacak bir durum. Çoğu kişi çocuk istiyor.

(Değişir demeyin kendimi bu konuda emin olun çok iyi tanıyorum ve bu düşüncem sağlam temellere dayanıyor.)

Genel kişiliğimden sonra cinsellik hakkında görüşlerim aslında şu şekilde.

~Kızlık zarı hiççç umrumda değil. Hatta bazen orada öyle bir yapı olduğunu bile unutuyorum . İlk ilişkim de asla kan gelsin istemem. Hatta geleceğini düşününce moralim bozuluyor. Elimle bozsam falan zerre umrumda olmaz.

~Dini inancım yok. Günah, ayıp olarak görmüyorum. ( O yüzden dini tavsiyeye de gerek yok. )

~Karşımdaki insanın geçmişi hiçbir zaman umrumda olmadı. Çevremde de 20 yaşlarında cinsel hayatları olmuş arkadaşlarım var. (Zaten biraz onları görmek benim bakış açımı genişletti.)

~Kendimi daha bilmediğim, var mı ondan emin olmadığım bir erkek için saklamak oldukça saçma geliyor. Kendimi hediye paketi gibi hissediyorum. Sırf ilk o yapsın diye, egosu tatmin olsun diye kendi cinsel isteklerime saygı duymayacak ve yaşayamayacak olmak beni ezik ve kendime saygıdan yoksun hissettiriyor. Düşündüğüm gibi yaşayamıyorum. Birinin malı gibi hissediyorum.

~Karşımdaki insan bakir değilken bakire insan arıyorsa ondan anında soğuyorum. İsterse hayatımın aşkı olsun. Direkt saygı duyamayacağım, konuşmak dahi istemeyeceğim biri olarak görüyorum ve tiksiniyorum. (Yani böyle biriyle zaten yapamam.)

Bakir ise de kendi bilir. Bence takmamalı ama kendi içinde yetersiz hissedecekse falan saygı duyarım ve uymadığımız için üzülüp yollarımızı ayırırız.

~Bakireliği takan insanların genel olarak kadının da istekleri ve hayatı olabileceğini yok saydığı onları bir nesne olarak gördüğünü düşünüyorum. Kişiliğinden çok, ona sahip olma ve bedensel bir varlık olarak baktığını yani insan olarak görmediğini düşünüyorum.

~Bana değer verdiğini hissetmediğim, ona değer vermediğim ve belli süre geçirmediğim kısaca sevgilim olmayan biriyle cinsellik yaşamak da istemiyorum. Ama sevgiliyle de yaşanabilmesi gerektiğine inanıyorum. Zaten öyle hop diyince sevgili değiştiren bir kız da değilim. Karakterim o yönde değil. İstesem de yapamam. Yoksa öyle olan arkadaşlarım da var ama benim için cinsellik için belli koşullar sağlanmalı.

Genel fikirlerim bu yönde. Şimdi ben pişman olur muyum? Hiç sanmıyorum. Yani düşüncelerime göre olmam gibi geliyor.

Ama daha gencim yani belki de sağlıksız düşünüyorum ya da aksine oldukça olgun. Emin değilim. O yüzden deneyimleriniz ve fikirleriniz önemli.

Siz benim hakkımda ne düşünüyorsunuz? Burada evlenmeden cinsellik yaşayan kişiler siz bu aşamalardan geçtiniz mi, nasıl bir düşünceyle cinsellik yaşamaya bu gibi bir toplumda adım atabildiniz?

Fazla kafaya takmışsın diyebilirsiniz. Kk de konu açmayı ve böyle toplumsal konuları konuşmayı, kendimi gözlemlemeyi seviyorum. O yüzden bu konuyu açıyorum. Yoksa eninde sonunda kendi kararımı kendim vereceğimi biliyorum.
ben bu kadar düşünmedim. reşit olduğumda bir gün sevgilimle o an kendiliğinden oldu. hiç pişman olmadım. hatta sonra büyük bir ayrılık yaşayıp onu terk ettiğimde de aklıma ilerde sorun olur mu diye gelmedi. gerçi sonrasında tekrar barıştık ve uzun bir ilişkinin arkasından evlendik. evlenmeyebilirdik de. benim için çok önemli bir durum değil bakir ya da bakire olma. bence asıl önemli olan ilişki başladıktan sonraki sadakat.

bence çelışkisi değil de kafasında net olmayan şeyler var. bu kadar kendini ölçmüş biçmiş, sorgulamış bir insanın kafasında net şeyler olmaması muhtemelen ilişkiler konusunda tecrübe eksikliğinden (ilişkiler derken duygusal anlamda diyorum)

konu sahibi karşına sendeki kafa karışıklığını giderecek biri çıkmamış, çıksa sen de fark ederdin.
Evet tecrübe eksiğim var iyi yakalamışsınız. Çok haklı bir yorum her yerine katılıyorum

"Erkegin 3-5 dakikalik zevki, erkegin gonlunu hoş etmek, eşim ne zaman istese geri cevirmedim, kadinlik görevi..."

👆👆Şunlari forumda goruyorum ara sira ve bu tarz yazan kadinlar bence cinsellik yaşamiyor yani teknik olarak yaşiyor ama ne yasadigini bilmiyor gibi geliyor bana vucudunu ogrenip nasil keyif alacagini bilmiyor belki.
Kafamda canlanan (niye canlaniyor bilmiyorum😁) kadin dumduz yatiyor, adam gelip 3 dakika fiti fiti tepinip kalkiyor. 😂 Sonra kadin tabi bir şey anlamiyor cinsellikten ve bu sadece erkegin zevki herhalde diye dusunuyor. 😮
Ben erkeğin zevki olarak düşünmüyorum , hiç dümdüz de yatmiyorum çok keyifli geçiyor cinsel hayatımız , ama aşırı da zevk almıyorum , yani eşimle birlikte biseyler yapmak beni mutlu ediyor bu da onlardan biri , onun için yapıyorum cinsellik iyi olunca aramiz da daha iyi oluyo ama o bilmiyo yoksa üzülür.. psikolojik olarak zevk almam azaldı galiba yıllar içinde yaşadığım sıkıntılardan, bende böyle idare ediyorum :)

Tam iliski yasiyacakken sigilimi gördünüz? sadece sigilden süphelenipmi hpv testi yapti ?

Açıkçası bildiğim kadarıyla çubuk sokulan testten yapmadılar. Dermatolojiye gitti. Kültür aldılar sanırım siğilden hpv çıktı. Değişik bir şeydi sıradan bir sivilce gibi değildi.

böyle toplumsal konuları konuşmayı
Toplumsal bir konu değil. Toplum engel değil git seviş kimsenin umrunda olmazsın😁 Ama sende bu konuda bir özgüven yok. Bunun için destan yazmandan belli. Çelişkilerle dolu cümleler. Kendim bozarimlar😂

İlk sayfada herkes italik yazmis diye gülmekten okuyamamistim. Mesajlar italik yaziliyormus meğer vay canısı. 😂😂

Toplumsal bir konu değil. Toplum engel değil git seviş kimsenin umrunda olmazsın😁 Ama sende bu konuda bir özgüven yok. Bunun için destan yazmandan belli. Çelişkilerle dolu cümleler. Kendim bozarimlar😂

İlk sayfada herkes italik yazmis diye gülmekten okuyamamistim. Mesajlar italik yaziliyormus meğer vay canısı. 😂😂
Mesajlarda italik modu da var aynen. Özgüven yok kesinliklike kafam karışık diye açmıştım konuyu zaten. Kendim bozarım kısmını yanlış anlamışsınız. Hani anatomik olarak umrumda değil demiştim. Zaten sonra sıkıntının nerede olduğunu çözdüm, şu an kafam bu konuda netleşti ve herkese teşekkür ettim

Bu kadar abartmayın sevişin gitsin ya. Yok bekaret yok bilmem ne 😁Hayat geçip gidiyor. Yaşı ilerleyip cinsellik yaşamamış arkadaşlarım genelde pişman oldular. Bu kadar anlam yükleyecek ne vardı diye düşünüyorsunuz sonradan. Sadece kendinizi başınıza bela olacak saplantılı erkeklerden koruyun ve cinsel hastalıklara dikkat edip korunun yeter.

Konuyu bdv ya da cinselliğe açmıyorum. Derdim var bu görüşü paylaşmak için daha uygun geldi. Ama istenirse taşınabilir tabii ki. :KK52:

Benim sıkıntım evlilik öncesi cinselliği normal bulmam ama beynimin bunu yetiştirilme tarzım yüzünden kabul etmemesi. Bunu nasıl aşacağım bilmiyorum.

Burada çeşit çeşit insan var biraz tartışalım, bu konuda sohbet edelim istedim. Bunun zaten kesin bir doğrusu yok. Herkes kendininkini dile getirebilir.

//. Kısa kesmeye ve akışkan yazmaya çalışacağım. Emin olun okunabilir bir seviyede. Şimdiden teşekkürler. //

Evlenmeden cinsellik yaşanması ve o kişiyle uyuma bakılmasını doğru buluyorum ve öyle de yapacağım.

Yani gerdek gecesine bir şey saklama gibi bir düşüncem katiyen yok.

Şu anlık evlilik hayalleri kurduğum biri falan da yok. Ne zaman olur umrumda da değil. İster 25 ister 30 ister 40 da. Doğru insan gelince. Kısmet diye bakıyorum bu evlilik işlerine. Belki de hiç olmaz.

Çocuk hayalim olmadığı için biyolojik olarak geç de kalacağım bir durum yok. Ayrıca muhtemel eş adaylarımı azaltacak bir durum. Çoğu kişi çocuk istiyor.

(Değişir demeyin kendimi bu konuda emin olun çok iyi tanıyorum ve bu düşüncem sağlam temellere dayanıyor.)

Genel kişiliğimden sonra cinsellik hakkında görüşlerim aslında şu şekilde.

~Kızlık zarı hiççç umrumda değil. Hatta bazen orada öyle bir yapı olduğunu bile unutuyorum . İlk ilişkim de asla kan gelsin istemem. Hatta geleceğini düşününce moralim bozuluyor. Elimle bozsam falan zerre umrumda olmaz.

~Dini inancım yok. Günah, ayıp olarak görmüyorum. ( O yüzden dini tavsiyeye de gerek yok. )

~Karşımdaki insanın geçmişi hiçbir zaman umrumda olmadı. Çevremde de 20 yaşlarında cinsel hayatları olmuş arkadaşlarım var. (Zaten biraz onları görmek benim bakış açımı genişletti.)

~Kendimi daha bilmediğim, var mı ondan emin olmadığım bir erkek için saklamak oldukça saçma geliyor. Kendimi hediye paketi gibi hissediyorum. Sırf ilk o yapsın diye, egosu tatmin olsun diye kendi cinsel isteklerime saygı duymayacak ve yaşayamayacak olmak beni ezik ve kendime saygıdan yoksun hissettiriyor. Düşündüğüm gibi yaşayamıyorum. Birinin malı gibi hissediyorum.

~Karşımdaki insan bakir değilken bakire insan arıyorsa ondan anında soğuyorum. İsterse hayatımın aşkı olsun. Direkt saygı duyamayacağım, konuşmak dahi istemeyeceğim biri olarak görüyorum ve tiksiniyorum. (Yani böyle biriyle zaten yapamam.)

Bakir ise de kendi bilir. Bence takmamalı ama kendi içinde yetersiz hissedecekse falan saygı duyarım ve uymadığımız için üzülüp yollarımızı ayırırız.

~Bakireliği takan insanların genel olarak kadının da istekleri ve hayatı olabileceğini yok saydığı onları bir nesne olarak gördüğünü düşünüyorum. Kişiliğinden çok, ona sahip olma ve bedensel bir varlık olarak baktığını yani insan olarak görmediğini düşünüyorum.

~Bana değer verdiğini hissetmediğim, ona değer vermediğim ve belli süre geçirmediğim kısaca sevgilim olmayan biriyle cinsellik yaşamak da istemiyorum. Ama sevgiliyle de yaşanabilmesi gerektiğine inanıyorum. Zaten öyle hop diyince sevgili değiştiren bir kız da değilim. Karakterim o yönde değil. İstesem de yapamam. Yoksa öyle olan arkadaşlarım da var ama benim için cinsellik için belli koşullar sağlanmalı.

Genel fikirlerim bu yönde. Şimdi ben pişman olur muyum? Hiç sanmıyorum. Yani düşüncelerime göre olmam gibi geliyor.

Ama daha gencim yani belki de sağlıksız düşünüyorum ya da aksine oldukça olgun. Emin değilim. O yüzden deneyimleriniz ve fikirleriniz önemli.

Siz benim hakkımda ne düşünüyorsunuz? Burada evlenmeden cinsellik yaşayan kişiler siz bu aşamalardan geçtiniz mi, nasıl bir düşünceyle cinsellik yaşamaya bu gibi bir toplumda adım atabildiniz?

Fazla kafaya takmışsın diyebilirsiniz. Kk de konu açmayı ve böyle toplumsal konuları konuşmayı, kendimi gözlemlemeyi seviyorum. O yüzden bu konuyu açıyorum. Yoksa eninde sonunda kendi kararımı kendim vereceğimi biliyorum.

Güncelleme=

Neden kendi içimde bunu çözemediğimi anladım. Duygusal bir eksiklik varmış. İlerideki sayfalarda fark ettim. Her şey mantıklı olsa da insan bunu arıyor. Hepinize teşekkür ederim.

Konuyu kapatmıyorum ki konum içinde başka konular açılmış. (Cinsel hastalıklar gibi) Onlar hakkında fikirleri olanlar yazmaya devam edebilsin.
Müthiş açıklamışsın. İmzamı atarım altına 👏🏻👏🏻

kendi öyle istiyorsa saklamak eziklik değil, bunun dayatılması sonucunda saklamak eziklik. Maalesef kendi isteklerimiz ile dayatılanları birbirinden ayıklamakta başarısızız. Bazı batı toplumlarında da ters yönde bir dayatma var; "nasıl yani sen hala bakire misin?" gibisinden.
Kendisinin "saklamak" istemesinin sebebi ne olabilir peki? O isteğin altında çok mantıklı sebepler olmuyor genelde. Kendi kendini mal olarak gören kadınlar az değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X