Kendi içimde çözemediğim çelişki bekaret

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında eminim deyip yinede emin değilsiniz gibi geldi bana bana göre 40 yaşındayım bu arada 22 yaşında evlendim ve bakireydim öyle kendimi eşime saklamak gibi ya da onunda ille bakir olması gibi bir düşüncem hiç olmadı evlilik öncesi cinselliğe karşı değilim en azından kişinin kendi kararı olduğuna inanıyorum ama toplumumuzda hala evlilik öncesi ilişki yaşayan kadınlara bakış açısı hoş değil ki bu yaşadığınız kişinin bile sırf bu yüzden sizinle yakınlık kurması bile olmalı yani istismara açık bir mevzu he karşındaki erkekte sizinle aynı düşüncede ise ne âlâ ama erkeklerin zihni bu konuda hala karışık

Iyi güzel ben begendim dusuncelerinizi.
Sorun yok boyle devam.
Karsınıza biri çıkarsa ona göre yaşarsınız iste ne yaşamak isterseniz.
Yani çok üzerinde düsünülup tartısılacak bir mesele yok bence.

Gerçekten anlattığın gibi bir düşünce yapısına sahipsen, seviş bence. Sevişmek güzel, hele gençken daha güzel :). Anlık çekimle hiçbir beklenti olmadan sevişmek de çok güzel.

O zaman ilk sevgiline hayırlı olsun ne desem bilemedim. :) Yani ister yaşa ister yaşama senin düşüncen , ama Türkiye de yaşıyorsan bakirelik önemli, ben daha etrafim da önemsiz diyen ağız görmedim. Tabiki herkes istedi gibi yaşamalı bakirelik önemsiz diyipde normallesdiremem önemli çünkü bu benim düşüncem. Tavsiyem kendini kullandırma yok canim önemsiz der, gidip bakire kız arar.

Senin için önemli olmadığı icin bir sürü yazmışsın, güzelde anlatmışsın kendini.
Ama çelişkidesin, emin değilsinde düsüncelerinden

Bence sen, evliliği iliskiyi göreneklerimize gôre yaşayınca mutlu huzurlu olacak bir insansın. Öyle hissettim

Toplumun nabzını tutmak istedin sanırım. Herkesin cinsel hayatına hiç kimse karışamaz. Doğum kontrol yöntemlerini iyi öğren. İlk tecrübeni yaşayacağın partneri iyi seç.

20 yaşındasınız başka birşeyi bu kadar derin düşünseniz çığır açarsınız gerçekten iplemiyorsan iplemedigini düşüncelerini böyle bas bas yayarak değil sallamiyorum net der geçersin , "Bir derdim var " a dahi acmazdiniz . Takmadığım şeyde bu kadar düşünmem ,bana da bariz sorgulayici vs değil insanların düşüncelerini takmış olduğunuzu gördüm . Çelişkilisiniz önce kendinizi tanıyın.

Büyüdüğüm aile çok katı değil. Bana oldukça saygılılar. Bunu duysalar ama her türk ailesi gibi bozulurlar. Yine de günün sonunda hep yanımdalar hep beni seviyorlar. Ama tabii ki onların da yetiştirilme tarzına göre kabul edemezler böyle bir şeyi. Zaten gidip de ailemden tavsiye isteyecek ya da onlara bunu söyleyecek biri değilim
Ben de aileme söylemem ama haberleri olursa hoşlarına da gitmez diye düşünüyordum. Babama bir süre alttan alttan erkek arkadaşımı işledim. Alakalı her konuda hep ondan örnek verdim, ondan bahsetmeyi normalleştirdim evde. Sonra da Eskişehir’den Van’a erkek arkadaşımda kalmaya gideceğimi söyledim. Babamın bilgisi dahilinde 2-2.5 ay sevgilimde kaldım 3 seferde toplamda.

Şimdi de 2 saat mesafede yaşıyoruz. Her hafta sonu görüşüyoruz. Babam aradığında hep birlikte olduğumuzu söylüyorum, o da selam söylüyor 😄. Beklediğimden daha normal karşıladı durumu.

Bırak yani, seviş gitsin. Feriştah olsa 30 yaşına kadar mahrum kalmayı haketmiyor. 🤣
Düşündüm de 19’dan beri birlikteyiz, ilk gününden beri cinsellik var. 25 yaşındayız, evlenmedik daha. Evliliği bekleseydik 6 yıl ne efso pompişlerden mahrum kalacakmışız :KK70:

"bu kadar güven duymadığın" derken

HPV'ye kadınlarda smear alıp bakıyorlar, ama ülkede kaç tane kadın 20-25 hatta bekarsa 30 yaşında jinekolojik testlerini düzenli yaptırıyor? burada bir anket yapalım ve 35 yaş altı bekar kadınlara soralım kaç tanesi en kötü 2 senede bir smear veriyor?

diyelim böyle bir kızla birlikte oldu erkek ve HPV aldı, kendisinde bir semptom da yok nereden bilecek taşıyıcı olduğunu? erkeklerde bildiğim böyle bir tarama da yapılmıyor. 378647896575 tane partneri olması gerekmez ki. ya da seks işçisi biriyle olması da gerekmez. güvenle ne alakası var? sadece kötü şans da olabilir. 1 tane partneri olmuştur, uzun süreli ilişkidir karşı taraf hapla korunuyordur. buyur buradan yak. her türlü hastalığı kapmış olabilir ondan. ne yapacağız bu durumda?

bizde öyle bir algı var ki sadece 678276984 tane partneri olan ya da sadece eskortla yatan bir kişi cinsel yolla bulaşan bir şey kapar sanki....
Bende öyle bir algı yok merak etmeyin :KK66: Önermeleriniz haklı olabilir ama yine de bir insanla birlikte olurken test istemek gibi bişeyi kimse yapamaz.

Kontrollerini düzenli yaptıran insanlar zaten hastalık taşıyıp taşımadıklarını bilirler. Taşıyıcı olduğunu bilip de insanlara bulaştıracak kadar karaktersiz insanlarla da sevgili olmayı tercih etmediğiniz sürece de öyle bişeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Ne alaka yaa sevişeceğim insandan test istemek? Bunun neresi mantıklı? Bu kadar güven duymadığın insanla neden sevgili olup sevişeceksin ki zaten?
Hangi erkek bu konuda düzenli kontrole gider ki? Çoğu problemi olduğunda dahi gitmiyor doktora 😅.

Hepatit gibi falan kanda da çıkıyor zannediyorum ben HPV yi bilmiyordum testinin o kadar zor olduğunu :halay: :halay:
Ben basit mantıkla üroloğa gidilmesi gerektiğini düşündüm. Ona da zaten erkek arkadaşım 6 yılda bir kez gitti, ağrısı vardı o yüzden 😂. Düzenli kontrol yaptıracaklarını hiç sanmıyorum özellikle bizim ülkemizde 😂.

Ben basit mantıkla üroloğa gidilmesi gerektiğini düşündüm. Ona da zaten erkek arkadaşım 6 yılda bir kez gitti, ağrısı vardı o yüzden 😂. Düzenli kontrol yaptıracaklarını hiç sanmıyorum özellikle bizim ülkemizde 😂.
Aynen valla benim de eşim de 8,5 yıldır hiç gitmedi üroloğa mesela :KK70: Ama hani yılda 1-2 gider kan falan verir genel bi kontrole gider. O kadarına herkes gidiyordur diye düşündüm ben de ne bileyim :KK70:

Rahatsız edici çünkü. Kendinizi koyun karşı tarafın yerine. Evleneceğiniz adam sizden tam cybh taraması istese ne hissedersiniz? Çok basit bir soru.

Bu amerika, avrupa gibi, cinselliğe normal bakan ülkelerde çok doğal. Aktif bir cinsel hayatin varsa (ki aktif ille her hafta farkli biri demek değildir), evet kadin erkek farketmez kendini arada test ettirmeli.

Bu cinsel sağliğin bir parçasidir. Bu "ille bana kağit getir, bakim hele" demek değildir. Ancak bu tür sohbetler olmali. Normalleşmeli. Cinsellik güzelde, herkes risklerindende haberdar olmali, kendi sağliği için. O kondom neticede %98 koruma sağliyor, yirtabilir,.. herhangi bir yanlişlik olabilir. Erkekte bilmeden hastalik dağitmasin, kadinda.

Şöyle bir durum var bence bunu ilk kim akıl ettiyse boyu bosu devrilsin erkekler yüz yıllar öncesinden beri cinsel kimliklerini sahsi kimliklerinin önüne koydukları için sırf penisleri,performansları yüzünden aşağılanmak kıyaslanmak bence kabusları olmuş. Bu nedenle kadına evlilik öncesi cinselligi haramlastiracak her türlü uhrevi ipucunu alıp parlatmislar.Bu sayede kadın neyin ne olduğunu bilemeyecek ve 2 dakikadan fazlasına göz dikmeyecekti.

Nedir yani kadın evlenmeden ilişki yaşayınca ahlaksız oluyor ama erkek için bu normal ???
İnançlı bir insanım ve benim inandığım Tanrı kadını ve erkeği eş(it) yaratmıştır. Kimsenin kimseye üstünlüğü yok. Erkeğe haksa kadına da haktır

Bütün samimiyetimle bir kaç şey yazmak istiyorum size. Cinsellik insanı uçuran bir duygu, gerçekten güzel bir cinsel hayat partnerinizle sizi çok yakınlaştırıyo. Ama bunu değmeyecek biriyle yaşamak kötü hissettirebilir. Böyle bir şeyi düşünüyorsanızda ciddi düşündüğünüz birisiyle olması sizi rahatlatacaktır. Çünkü o ilk deneyimi yaşarken sevdiğğiniz ve hep yanında olacak birinin olması sizi mutlu edecektir. 10 yıl gibi bir süre sevgilimle cinsellik yaşamadık çocuktuk, sonrasında ise benim onu çok istememem rağmen kafaya takacağımı düşündüğümüz için birlikte olmadık. Evlendikten bir kaç ay sonra düğünden önce olmasını istediğim için birliktelik yaşadık. Düğüne kaldıkça stres olacağımı biliyordum. Başbaşa bir kaçamak yaptık bizim için özel hale getirdik ve birlikte olduk. Bir bok anlamadığım ama çok stres olduğum bir geceydi. Sonrası ise çorap söküğü gibi geldi. Düğüne bırakmadığım ve evlendikten sonra birliktelik yaşadığım için çok mutluyum. Kendime bunun stresini yaşatıp eşime yani sevgilime bunu da yansıtırdım çünkü biliyorum, bunu bir mecburiyet olarak algılardı. Bu aramızda hiç olmadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X