El Sanatları Kendi yaptigim sayfa kurdeleleri

aime21

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
3.323
0
Bu sayfa kurdelelerini eski fotograf negetiflerinden yaptim....

sayfakurdelesi.jpg

w413.png

Icindeki ufak resimleri, resim yaptirirken verdikleri Index´ten aldim, ve böylece onlarida degerlendirmis oldum....

Yapilisina gelince....

Eski fotograf negatiflerini camasir suyunda bir kac dakika bekletiyoruz...
Kahverengiligi gidince, su ile duruluyoruz... Kurumasini bekliyoruz...

Sonra istedigimiz boyutta olani seciyoruz yada istedigimiz boyuta getiriyoruz....

Icine isterseniz kurutulmus cicekde koyabilirsiniz....
Ben bu ufacik resimleri koyuyorum. Bunun icin beyaz bir kagidi tam negatiflerin icine sigacak sekilde kesiyoruz. Önlü arkali bu ufak resimleri yapistiyoruz... Sonra iki negatifin arasina hazirlamis oldugumuz resimli kagidi yerlestiriyoruz...
Istedigimiz renkte bir iple negatiflerin deliklerden dikiyoruz.... (Yukarida resimde gördügünüz gibi deliklerinden geciriyoruz)

Iste size kendi hazirladiginiz, kitap okumayi dahada zevkli hale getirecek bir sayfa kurdelesi....

birine hediye kitap verilirken onunn resimlerinden yapılıp arasına sıkıştırılabilir güzel fikir ve anlamlı... çok beğendim. o kenardaki ip içinde ince kurdele geçirilebilir.

harika olmuş ya, bir edebiyat sever olarak böyle bir hediye alsam müthiş mutlu olurdum, eline sağlık, ben de deneyeceğim mutlaka.

cok güzel olmus cok begendim elinize saglık
belki bende deneyebilirim

mutlaka deneyin, eminim ise yarayacaktir ve cok güzel olucaktir

birine hediye kitap verilirken onunn resimlerinden yapılıp arasına sıkıştırılabilir güzel fikir ve anlamlı... çok beğendim. o kenardaki ip içinde ince kurdele geçirilebilir.

evet fikriniz cok güzel, ben simdiye kadar bunlardan yapip öylesine hediye vermistim...

Ne kadar güzel olmuş, kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.Emeğine sağlık.

tesekkür ederim.....

harika olmuş ya, bir edebiyat sever olarak böyle bir hediye alsam müthiş mutlu olurdum, eline sağlık, ben de deneyeceğim mutlaka.

sizede cok tsk ederim... deneyim ve buradan bizimle paylasin benim yaptigim bu kadar... sizinde degisik fikirleriniz olursa benimle paylasirsaniz cok sevinirim

hepinize tekrar tesekkürler arkadaslar a.s.

Ben de deniycem ev de fotoğraf negatiflerim var jüçük fotoğraflaroda bi yerden keserim artık en kısa zaman da deniycem sürekli kitap okurum ben de böyle bir ayraç arıyordum..

teşekkürler bu güzel fikir için hem stres atmış olurum :))))

X