Kendim için !!

elvin72

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2011
12
0
Öncelikle herkeze merhaba :) 16 yasında lise 2. sınıf öğrencisiyim.. burada kndimden büyük , küçük ve yasıtlarımdan bi çok kişi bulacağıma ve destek alacağıma eminim.. ee her yas grubundan kişilerin sorunu fazla kilo :) Boyum 1.65 fln su an 72 kiloyum. Liseye baslayana kadr 60larda faln takılıodum.. liseye gecişle hayatım altüst oldu diyebilirm.. :KK43: Bu dönemde hem düzenim bozuldu hmde bi çok fiyasko yasadım okulla ilgili hm biyolojik hemde psikolojik olarak ck olumsuz etkılendm.:S Eskıden okulmda sabahcıydm erknden güne başlama, kahvaltı ve düzenli beslnme ve sporda yapıodum.. cok sevıodm sporu tekvando yaptm bi süre ve her gn yürüyüş ve egzersiz yapıodm ve yasıma görede uzundm o zmn olgun görünüordum fizik oalrkta.. tam ideal bir tipteydm yane :) smdi düşünüormda o bnmıydm dıorum :KK70: Lise hayatına bşlayınca okul saatlerim ck gec olmştu hç adetim olmyn sekılde gec kalkıodm ve kahvaltıda Allah'a emanet tabi.. okulda kantinden fastfood yemelr fln.. Bide okula bşlama işm tam fiyaskoydu ülkemizn eğitim sistemi sağolsun :) bu konuda cok acemydık alelacele hiç gtmk istemdğim bi okula gtmk zorunda kaldm ve bu bni cok sinir edıodu psikolojimde alt üst olmştu haftanın 5 gnü 6 saat boyunca o istmdğin yere gtmek berbattı :S böle böle derkn kilolarda birikti tabe.. ailem flnda hep zayıfla die tutturuo yk cok kilo alşdn yetr fln.. doğrusu ailemde zayıf değil yane ailenn bayan üyeleri ablami annem fln hep bu kilo sorunumz var balık etlıyızdr :KK70: kardesmde bnm küçğklüğümdekı gbi zayıf suan ama onunda ilerisi bzm gbi olmz inş :) nse gelelim bzm olaya.. Gcen yılın aralık ayında diyetisyene gtm işte böle 9 haftada fln 63 kiloya indm 69dan. snra hade bn böle yapıorm deyip az brzda sıkılark diyetisyeni braktm ve cuppanadk kıloalr geri gldi.. ama braktığıma pişman değilm hata hç gtmseydm dıorum.. cnkü önünüze bi liste verılıo ve bu saate şu yencek faln.. ee bzde robot değilz hralde ömür boyu bölemi gtcm die bsikolojim etkılenıodu artk bi kaç dk.ka oğün saatini kaçrsam sankı hersy altüst olmş gbi gelıodu ve iice bıktrıodu.
anemde bşladı tabe laf sokmalara hm masraf etirdn o kadr hmde braktn die :mad: haklı tabide ama anlamıolr bnide.s bnd emutlu değilmkı dısarı bile çkmk istemıorm bi süredr grmedğim bi arkmle karsılşsam.. Sen böle değildn noldu sana yaa.. flnd ıolr iice eve tıkılıp klmk istıorum! Bölede iice imkansızlaşıo tabe.. Bnde tmm dedim artrk ve bi spor salonuna yazıldm hmde haftanın 6 gnü istedğim zmn gdıorum ve uzman bi eğitmn eşlığında calışıorz beslenme programımıda verdi.. daha öncedn spor yaptğmdan kas oranımda yuksek diyetısyenımde demişti - Sporcumydn sen? Vücudun kaslı'' diye ne yaln söliym hoşuma gtmşti :) ama bu yuzdnde kılom göbekte brkmeye bşladı sporu brakınca kalınlşma fln oluo.. Ama smdi sporu ömürlük brakmam. Ya spordakı erkklerin hepsi zayıflıktan gelıo onlar şişinmeye bz daralmaya :KK70: Ama smdiden ck sey kattı diyeblrm öz güvenım geldi sporun bşlarında cekınıodm ordkaılrden.. He yemiş yemiş şişmiş smdi zayıflamaya gelıo! dıolrmş gbi hisedıodum off snkı yadırgayrak bakıolr gbi gelıodu.. Bzm mahalledn ve semtten gelnler varda eskı halımle kıyaslıolrdır gbi gelıo.. ama artık takmıorum ! :) bn oraya gelıosam kıme ne ki parasınımı verıolr yda smdiye kadrkı yedğim ekmeğimi amşlar phee! ama artk hata bu gnden itibaren karrlıyım. Spor hocamın verdiği programı uygulıcam.. Ve diyetimde cok daha basıt sağlıklı beslenme gayet ömürlük uyulabılıck bişi.. Smdiye kadr brz savsakladım ama aretık tövbee.. smdi bile incelme var görenler zayıflamş fln dıoalr hoşuma gdıo ve demekki yabalıorum diyeblıorum :) Su an 71-72 arası falnım.. ilk hedefim 60 kg olmk. tam 1 ays nra 22 hazırnda doğum günüm o zamana akdr bişiler farkedr diye umuyorum ve bu kendime verdiğim en büyük doğum günü hediyem olucak :)
Yarından itibaren beslenme programımı ve sporumu düzenli uygulıcam..! buda ytmz tabe artık tembellık yok.. hayatıma harekt katıcm cıkıcam gezıcem fln bol bol hareket! :) Ve bu sürecte yanmda olmanızı diliorum ve desteklerini beklıorum..
unutmayalım ki herkez kendimiz için.. Grünüşümüzü dısrda bizi görenler iin değil, Aynada baktığımızda bizi gören bi çift gözümüz için değiştrmeliyiz ve kilolardan kendi sağlımız için kurtulmalıyızı! Ben burdan gelişmeleri bildiricem, yorumlarını beklıorum :)Herkeze bu yolda basarılar dilerim :)

okuyayım dedim ama sonuna kadar dayanamadım.ne kadar yanlış yazılım harfler uçup gitmiş sanki.kafam karıştı kelimelerini tamamlıyacağım diye.gençlık modası böyle hehalde.

moda olarak kullanmıyorum.. Evt biraz uzunca oldu ama içimi boşaltacak, beni anlayacak kişiler olduğunu düşündüğüm için ne varsa yazdım.. hatalara gelince bakmadan ve hızlı yazmaya çalıştığım için gözden kaçmışlar hiç bi moda özentiliği yoktur :KK70:
okumaya üşenenler için özetleyeyim o zaman :) 1.65 boyundayım kilom 71-72 arası
Düzenli beslenme programı uygulamaya başlıyorum artık ve haftada 6 gün spor salonunda egzersiz yapıcam ve gündelik yürüyüşlerimi arttırıorum.. Smdilk hedefim 60 bakalım :)

şimdi güzel yazmışsın:KK53:kolay gelsin sana bende 62 kiloyum hedefim 53 kiloya inmek.ama senin bir avantajın var yaşından dolayı metebolizman hızlı çaışıyordur.umarım zayıflarsın önümüz yaz çünkü:KK51:

Bence yaşa takılmamak lazım, bu yaşlarda ipin ucunu sıkı tutulmazsa sonradan geç olabilir...

X