Kendimi değerli hissetmiyorum ki etrafım hissetsin

Yazı dilinde Gayet güzel şekilde kendinizi anlatabilmişsiniz. Tahminimce okumuş, kültürlü bir kadınsınız.

Ben bu tarz şeyleri zorlayarak aşacağıma inanırım. Kendimi hep zorlarım. Siz de her ortamda kendinizi zorlayın.

Yazı dilinde Gayet güzel şekilde kendinizi anlatabilmişsiniz. Tahminimce okumuş, kültürlü bir kadınsınız.

Ben bu tarz şeyleri zorlayarak aşacağıma inanırım. Kendimi hep zorlarım. Siz de her ortamda kendinizi zorlayın.
Yazıda sıkıntı yok kendimi ifade ediyorum
Fakat yüz yüze saçma bir hal alıyorum
Normal dururken bile vücut pozisyonumu sevmiyorum

Kızarmış Yeşil Domatesler / Fried Green Tomatoes (1991)
Diren! / Suffragette (2015)
Thelma ve Louise / Thelma and Louise (1991)
Frida (2002)
Demir Çeneli Melekler / Iron Jawed Angels (2004)
Sylvia (2003)
Erkeksiz Kadınlar / Zanan-e Bedun-e Mardan (2009)
Mustang (2015)

Sanırım bunlar yeterli olacaktır :)

temeldekı sorun :anne..annen senı eleştırerek buyuttugu ıcın artık ne yapsan ınsanlar senı elestırır yadırgar dıye konusmamayı secıyorsun ama ıletısım yoksa ınsan agır depresyona gırer... mumın sekman kıtapları oku.booool boooool kadınların sundugu acık oturum programları ızle.bak ben babamla gece sabahlara kadar acık oturum programları ızlerdım 8 9 yasında...bana mesela ısyerınde herkes coco senın avukat olman lazım,her konuda muhakkak bı cevabım vardır.ne kendımı ezdırırım ne yanımda bırı ezılebılır...mesela sen ıle arkadas olsam senı bırı yanımda elestırse ben o an asla sessız kalamam...hakaret-vari şekilde degıl tabıkı..mesela avukat feyza altun..feminist bir avukat.muhtesem bır kadın.ınstagram da onu takıp et.

ama dedıgım gıbı bunlar temeldekı ezılmıs psıkolojı ıle alakalı..
benım annemde senın annen gıbı.ama babam sagolsun bana tam tersı yırtıcı olmam gerektıgını ogretmıstır.... kızının da senın gıbı olmasına ızın verme..ezıldıkce ezıyor ınsanlar..ıletısım zor da olsa kur..kızar bozar ooof salaklık ettım de .hıc onemlı degıl..konustukca acılıyorsun..

cem yılmaz skeçleri izle...mesela o da cok etkılı..kıtapdan zıyade gorsel vıdeolar ızle..
aaa bı sey daha ; sosyal fobı de olabılır..bır psikıyatrıden destek al..6 aylık bı sosyal fobı ılacı ıle de muthıs cesaret gelıp ıletısım kurabılırsın.ınanıyorum sen bunun uzerınden gelırsın..( gaz vermem benı burda tanıyan tanır :) )

Yaa sen nasıl benim gözümden kaçmışsın arkadaş:mad:
Bende oğlumu elerştiririm fazlasıyla off şu mükemmelliyetçilikten kurtulmam lazım :kızgın:

temeldekı sorun :anne..annen senı eleştırerek buyuttugu ıcın artık ne yapsan ınsanlar senı elestırır yadırgar dıye konusmamayı secıyorsun ama ıletısım yoksa ınsan agır depresyona gırer... mumın sekman kıtapları oku.booool boooool kadınların sundugu acık oturum programları ızle.bak ben babamla gece sabahlara kadar acık oturum programları ızlerdım 8 9 yasında...bana mesela ısyerınde herkes coco senın avukat olman lazım,her konuda muhakkak bı cevabım vardır.ne kendımı ezdırırım ne yanımda bırı ezılebılır...mesela sen ıle arkadas olsam senı bırı yanımda elestırse ben o an asla sessız kalamam...hakaret-vari şekilde degıl tabıkı..mesela avukat feyza altun..feminist bir avukat.muhtesem bır kadın.ınstagram da onu takıp et.

ama dedıgım gıbı bunlar temeldekı ezılmıs psıkolojı ıle alakalı..
benım annemde senın annen gıbı.ama babam sagolsun bana tam tersı yırtıcı olmam gerektıgını ogretmıstır.... kızının da senın gıbı olmasına ızın verme..ezıldıkce ezıyor ınsanlar..ıletısım zor da olsa kur..kızar bozar ooof salaklık ettım de .hıc onemlı degıl..konustukca acılıyorsun..

cem yılmaz skeçleri izle...mesela o da cok etkılı..kıtapdan zıyade gorsel vıdeolar ızle..
aaa bı sey daha ; sosyal fobı de olabılır..bır psikıyatrıden destek al..6 aylık bı sosyal fobı ılacı ıle de muthıs cesaret gelıp ıletısım kurabılırsın.ınanıyorum sen bunun uzerınden gelırsın..( gaz vermem benı burda tanıyan tanır :) )
yorumun için teşekkür ederim
kızıma asla yapmam özür dilenmesi gerekirse dilerim,hep kendi isteğim olsun istemem,fikirlerine saygı gösteririm.
yorumlarınızı uygulucam

Yaa sen nasıl benim gözümden kaçmışsın arkadaş:mad:
Bende oğlumu elerştiririm fazlasıyla off şu mükemmelliyetçilikten kurtulmam lazım :kızgın:

hiç birşey için geç değildir bebeğim :işsiz: eyvallah sağol...:KK200:

mükemmelliyetçilik iyi değildir... senı zedeler karsındakıne zarar verir..hayat cok kısa kuşlar ucuyor bla bla :halay:

ben 30 yaşında evli ve çocuklu bir bayanım.
Kendim konuşmamdan,hareketlerimden,duruşumdan bile memnun değilim
Birisiyle ayakta konuşurken nasıl dikileceğimi bile bilemiyorum.
Arkadaşların yanında konuşurken mantıklı cümle kuramıyorum
İşyerinde müdürün odasında arkadaşım rahat rahat konuşurken ben sorulursa konuşuyorum kendim konuşamıyorum
Giyimim kuşamım yerinde karşıdan havalı olduğumu düşünenler oldu
Fakat ben kendimi hiç beğenmiyorum
Hangi ortama girsem muhabbetim sarmıyor
Bazı insanlar var hemen kendini fark ettirir ama ben öyle olamıyorum
Annem benim dediğim birşey olduğunda bana surat asardı
Bazı şeyler de baskı yapardı
Acaba bu yüzden mi diyorum ama kendimi hiç geliştiremedim
Kızımın okulunda bile toplantı olduğunda konuşamıyorum ses tonum değişiyor
nasıl kendimi geliştiricem bilmiyorum
Yorumlara ihtiyacım var
öncelikle bi kursa yazılabilirsiniz.
halk eğitim kurslarını araştırın.
diksiyon dersleri de alabilirsiniz .
orada duruş konuşma ile ilgili kendinizi geliştirirsiniz.
nette de video lar bulabilirsiniz bu konu ile ilgili.
kişisel gelişim kitapları okuyabilirsiniz.
ne olursa olsun konuşmalarınızda ya da en dibe vurduğunuzu düşündüğünüz anda hiç bir şey yok. deyip dim dik durmalısınız .

Bende de sosyal fobi var ve bu anlattıklarıin aynısını bire bir yaşıyorum. İnsanların yanında hiç rahat değilim rahat görünmek için saçmalıYorm sonra da basit biri gibi görünüyorm kaale alınmıyorm . Çok kötü bir durum yaşamayan bilemez

Yazıda sıkıntı yok kendimi ifade ediyorum
Fakat yüz yüze saçma bir hal alıyorum
Normal dururken bile vücut pozisyonumu sevmiyorum
-Terapi alabilirsiniz
-Vucut duruşu için pilates yapabilirsiniz evde, internetten izleyerek (duruşu çok değiştiriyor)
-Özgüven için küçük başlayın, mesela dışarda yemek yiyeceksiniz, yemek gecikti. İçinizden garsona hatırlatmak geliyor, ama cesaret edemiyorsunuz. Bu noktada kendinizi zorlayın, yüzünüz dahi kızarsa, çağırın ve yemeğinizin geciktiğini kibarca söyleyin. (Bu sadece bir örnek) Böyle küçük iletişimleri tekrarladıkça bir süre sonra bu size daha kolay gelecek, o noktada artırın. Mesela müdürünüzün yanında konuşmaya kendinizi zorlayın bu defa.
-Kişisel gelişim kitapları gerçekten fikir veriyor.
-Kendinizi değiştirmeye çabalamayın. Yani girdiğiniz her ortamda farkedilmek fazla iddialı. Siz yanınızda rahat olduğunuz insanlarla ilişkilerinizi derinleştirin.
-Eminim ki gayet de harika bir insansınız, kendinize şans tanıyın.
-"Diğer insanlar ne der" malesef bizim toplumunuzda gereksiz bir tabu. Diğer insanlar da sadece insan ve inanın herkes kendi dünyasında... Onları gözünüzde gereğinden önemli bir konuma getirmeyin.
Kolaylıklar dilerim...

Matthew McKay , Patrick Fanning - Özgüven .. Bu kitabı herkese öneririm, içinde gayet güzel örnekler ve alıştırmalar var. Özgüven kazanmak, birinin kendine verebileceği en güzel ödüldür.

"aa öyle denir mi ayıp, böyle yapılır mı ayıp, o ayıp bu ayıp..." diye diye büyütülen kişilerin ortak sorunu bu maalesef.

Çünkü bu durumda "en iyisi konuşmamak" diyerek bir savunma mekanizması geliştiriyor bünye.

Yetiştirme tarzından kaynaklı bi durum.

Yardim alın bence imkanınız varsa ve kitaplar alın onları okuyun ve kendinizi Sevin çok Sevin ama abartmayin ha:)))

Özgüvenim eksik farkındayım küçüklüğümden beri
Yapanlar nasıl yapıyor nasıl geliştiriyor kendini
kendini nir asma noktası var . örnegin bikere toplumda konussan rahat takmadan gerisi geelir. lisede ögrencilerin önünde pazartesi cuma istikşal marsında rahat hazır ol basla gibi komut verip el hareketleriyle yönetirdim.

heyecanlınınca karsıdakiler hiç kimseler senden degerli degiller kimseye rezil :KK45:olmayacaksın derdim işe yarardı

"aa öyle denir mi ayıp, böyle yapılır mı ayıp, o ayıp bu ayıp..." diye diye büyütülen kişilerin ortak sorunu bu maalesef.

Çünkü bu durumda "en iyisi konuşmamak" diyerek bir savunma mekanizması geliştiriyor bünye.

Yetiştirme tarzından kaynaklı bi durum.
aynen ayıp aman aman diye diye bastırılmısız . kineden cekinelim herkes insan .

ben 30 yaşında evli ve çocuklu bir bayanım.
Kendim konuşmamdan,hareketlerimden,duruşumdan bile memnun değilim
Birisiyle ayakta konuşurken nasıl dikileceğimi bile bilemiyorum.
Arkadaşların yanında konuşurken mantıklı cümle kuramıyorum
İşyerinde müdürün odasında arkadaşım rahat rahat konuşurken ben sorulursa konuşuyorum kendim konuşamıyorum
Giyimim kuşamım yerinde karşıdan havalı olduğumu düşünenler oldu
Fakat ben kendimi hiç beğenmiyorum
Hangi ortama girsem muhabbetim sarmıyor
Bazı insanlar var hemen kendini fark ettirir ama ben öyle olamıyorum
Annem benim dediğim birşey olduğunda bana surat asardı
Bazı şeyler de baskı yapardı
Acaba bu yüzden mi diyorum ama kendimi hiç geliştiremedim
Kızımın okulunda bile toplantı olduğunda konuşamıyorum ses tonum değişiyor
nasıl kendimi geliştiricem bilmiyorum
Yorumlara ihtiyacım var
Başkaları gibi olmak zorunda değilsin ki zihninde olmak istediğin bir model belirlemişsin ve onun gibi olmadığın için kendini eksik görüyorsun. Bence Hiç bi problemim yok senin. Her kişi şahsıyla varlığıyla bitaneciktir ve değerlidir. Hepimiz aynı olsaydık bir arada olmamızın anlamı olmaz ki. İçinde bulunduğun Haline şükret ve Mutlu ol hep bi eksik gedik ararsan kendini kusurlu görürsün ve Mutlu olamazsın. Bunu kendine yapıp günlerini heba etme boşver hayat geçiyor.... Kendinin ve bu güzel günlerin kıymetini bil herkes konuşuyor zaten varsın sen güzel dinleyicilerden ol.

X