Yıllarca Arkadaşım Dediğin İnsan, Ya Öyle Değilse?

Tüm konuyu ve yorumları tek tek okudum.Bende burdaki bi çok kişiyle aynı fikirdeyim.Zaman araya mesafe koymuş belliki uzaklaşmalar başlamış.Siz kabul etmek istememişsiniz uzun süre ama zamanla sizde farkına varmışsınız.Belki maddi olanakların farklı oluşuda sıkıntı yaratmaya başlamış demekki.
Durduk yere arkadaşlığınızı bitirmeyin ama aramayın sormayın o ararsada normal olarak kırgınlığınızı belli etmeden konuşun.Ama bu satten sonra selmayla ilgili bi beklentiniz olmasın..Demekki o sizin kadar değer vermiyor anılarınıza ve zamanında yaşadığınız ilklere

yani şimdi burada yazmayayım ama.. biraz hippie vari bir yaşam, madde kullanımı ve bunun normal sayılması vs diyeyim, siz anlayın. erkek arkadaşı avrupaya gittiğinde duygusal bir şeyler yaşamaması şartıyla cinsel ilişki yaşamasına izin verilmesi vs. gibi örnekler.açık görüşlülükten kastım bu..
Vuuhuu ben de kendimi açık görüşlü sanırdım:)) e isabet olmuş işte aranızdaki bu mesafe, onun kafa gitmiş ya boşver hakkında hayırlısı olmuş. Ayrıca şu sosyal medya beğenilerine takılma vs diyerek o durumu küçümseyenlerin samimi olduğunu düşünmüyorum. Mutlaka ki kendileri de bakıyordur kim beğenmiş diye:) benim paylaşımlarımı kim beğenmediyse haset çıktı tecrübeyle sabit:) he begenenlerin içinde de çıkıyor onlar sinsi:)

ama biz tamamen aynı dünya görüşüne ve kültür seviyesine sahibiz. kafalarımız aynı.
sadece benden daha fazla paraları var o kadar.
Benim arkadasimlada dunya gorusum ve kultur seviyem ayni. Bir elmanin iki yarisiydik resmen. Ustelik bizim maddi durumumuzda ayniydi. Sorun para olsa çözülür ama sorun mesafenin yarattigi sogukluk.olunca ayda bir toplanilan bir arkadaslik seviyesine dusuyor iliski.

Vuuhuu ben de kendimi açık görüşlü sanırdım:)) e isabet olmuş işte aranızdaki bu mesafe, onun kafa gitmiş ya boşver hakkında hayırlısı olmuş. Ayrıca şu sosyal medya beğenilerine takılma vs diyerek o durumu küçümseyenlerin samimi olduğunu düşünmüyorum. Mutlaka ki kendileri de bakıyordur kim beğenmiş diye:) benim paylaşımlarımı kim beğenmediyse haset çıktı tecrübeyle sabit:) he begenenlerin içinde de çıkıyor onlar sinsi:)

yani daha neler neler.. kesinlikle türk kafası değil hatta ismi bile var; free pass mi ne :)
bakın kesinlikle sosyal medya beğenisine takılmak değil ama şu var; uzakta olduğunuz sıkça telefon görüşmesi yapmadıgınız insanlara eğer "hala değer veriyorsanız"; attığı bir fotoğrafı bir durumu beğenirsiniz ne bileyim altına yorum yazar geyik çevirirsiniz. bu da bir tür iletişim şeklidir. burada ben de beğenmem umursamam vb yazanlara pek inanmıyorum o yüzden.

Tüm konuyu ve yorumları tek tek okudum.Bende burdaki bi çok kişiyle aynı fikirdeyim.Zaman araya mesafe koymuş belliki uzaklaşmalar başlamış.Siz kabul etmek istememişsiniz uzun süre ama zamanla sizde farkına varmışsınız.Belki maddi olanakların farklı oluşuda sıkıntı yaratmaya başlamış demekki.
Durduk yere arkadaşlığınızı bitirmeyin ama aramayın sormayın o ararsada normal olarak kırgınlığınızı belli etmeden konuşun.Ama bu satten sonra selmayla ilgili bi beklentiniz olmasın..Demekki o sizin kadar değer vermiyor anılarınıza ve zamanında yaşadığınız ilklere

yani haklısınız.. mezun olalı 7 yıl oldu, yurtdışına gitti, güneyde falan çalıştı o.. hep bir şekilde konuştuk, birbirimizden haberdardık genellikle..hatta şu ayrıntıyı da vereyim; düğün öncesi kv si özel bir gece ayarladı kızlara.lüks bir yerde sınırlı sayıda kişi çağırılacaktı. çağırır dediğim çoğu kişiyi çağırmamıştı bana da söyleme diye tembih etmişti hatta..
bir sohbet oldu aramızda, tam hatırlamıyorum eskiden beri tanıdığı gamze isimli arkadaşını ilk sıraya koydugunu söylemişti.beni de hayatına dokunan ilk 3 insan arasında olduğumu, dile getirmişti yani beni özgeden de yakın gördüğünü belirtmişti laf arasında.
ama şimdi.. bir beklentim zaten yok artık, sadece kırgınım.ve buraya da içimi dökmek istedim.

size değer verilmediğini saygı duyulmadığını düşünüyorsanız kendinizi geri çekin. Zmanında güzel bir dostluğunuz varmış artık onlar için tanıdık olmuşsunuz sadece. Arkadaşlığı bitirmek için bir sebep yok içilen bir kahvenin 40 yıl hatrı vardır bende. Onlar ararsa görüşmek isterse bir iki muhabbet edip görüşebilirsiniz, kendileri için emek verip koşturmaktan vazgeçin. Zamanla sevgi beklenti değerler değişmiş gözüküyor. Ararlarsa görüşün bence ama siz aramayın derim

araya mesafe girince hiçbir sey eskisi gibi olmuyor

25 yıllık dostumun hiçbir gonderisini beğenmedim. Bakmak aklıma bile gelmiyor. Bu nasıl değişik bir kafadir yahu. Sosyal medya ile dostluk mu ölçülür ?

Sonuna kadar okudum. Ben de eskiden en yakın Arkadaşımla ilgili dönem dönem sizin gibi hissederdim.
Sonra farkettim ki arkadaşımın hayatı ne kadar çok değişime uğruyorsa benimle ortak paydası o kadar azalıyor

O tayin oldu, iki kez şehir değiştirdi , evlendi, çocuğu oldu bu sırada benim hayatım sabitti.Pek bi aksiyon yoktu yani.

Benim hayatım dalgalanmaya başlayınca onunki durulmuştu ve hiç aramıyorsun diye sitem ederdi.

Sizin arkadaşınızın da hayatı dalgalı , eşi , yeni arkadaşları , yeni işi var. Sizi seviyordur ama öncelik sırası değişmiştir.

Tabi ki arkadaşlığınızı kesmeyin o ne kadar arıyorsa siz de o kadar arayın.

Bir de insanlardan beklentiniz sıfır olsun. Mutlu olmanın anahtarı budur. Size verilene teşekkür edin vermiyorsa da alınganlık yapmayın. Zorla güzellik olmaz

Sonuna kadar okudum. Ben de eskiden en yakın Arkadaşımla ilgili dönem dönem sizin gibi hissederdim.
Sonra farkettim ki arkadaşımın hayatı ne kadar çok değişime uğruyorsa benimle ortak paydası o kadar azalıyor

O tayin oldu, iki kez şehir değiştirdi , evlendi, çocuğu oldu bu sırada benim hayatım sabitti.Pek bi aksiyon yoktu yani.

Benim hayatım dalgalanmaya başlayınca onunki durulmuştu ve hiç aramıyorsun diye sitem ederdi.

Sizin arkadaşınızın da hayatı dalgalı , eşi , yeni arkadaşları , yeni işi var. Sizi seviyordur ama öncelik sırası değişmiştir.

Tabi ki arkadaşlığınızı kesmeyin o ne kadar arıyorsa siz de o kadar arayın.

Bir de insanlardan beklentiniz sıfır olsun. Mutlu olmanın anahtarı budur. Size verilene teşekkür edin vermiyorsa da alınganlık yapmayın. Zorla güzellik olmaz

çok güzel yazmışsınız, teşekkür ederim, farklı bir açı yakaladım şu an.
benim için yeri farklı olduğundan sebep biraz fazla hassas olma ihtimalim var.
bir dönem kendisi beni arar 2-3 saat boyunca konuşurdu, belki o dönem o benim durumumda mıydı acaba diye düşünür oldum şimdi..
çok haklısınız, yıllar önce birilerinden bir şeyler beklemeyi bıraktım. ama bazı insanlar yine de farklı oluyorlar işte..

Bilirim böyle tipleri hep bana derler. Arkadaşlık fedakarlık gerektirir. Ama asla tapmaz bunlar. Hayır gelmez ondan sana duygu vampirleri onlar enerjini huzurunu emerler. Uzak dur. Aynı şeyleri yaşamış biri olarak söylüyorum. Bırak sakın önemseme çıkar at hayatından

Merhaba Jasse. Senin konuların uzun olduğu için genele aykırı olarak ben çok seviyorum. Okumak bana keyif veriyor çünkü sen de anlatım yeteneği kuvvetli olan birisin. :)
Bu konuya gelirsek ben seni çok iyi anlıyorum. Çünkü benim de böyle bir arkadaşlığım oldu. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen, birbirimizde kalan iki dostken sizin durumunuza düştük. Evlilik falan da yoktu. Sadece uzaklaşma oldu. Ya da şöyle diyeyim, o ilk sene rastgele bir bölüme gidip ben bir sene daha hazırlanınca koptuk. Sonra konuşmaya tekrar başladığımızda ben de senin gibi bir rahatsızlık hissi aldım ondan. Şimdi ise görüşmüyoruz. Bence en iyisi senin de iletişimi koparıp kendi yoluna bakman olacak. Seni iyi anlıyorum, çok zaman geçirdiğin ve her şeyi birlikte yaşadığın birinden vazgeçmek istemiyor insan. Ama senin psikolojin için bence en iyisi bu arkadaşınla iletişimi tamamen kesmek olacak. Çünkü çok fazla düşünüyorsun gibi geldi bana.
Bir de şu beğeni konusuna gelirsek o konuda da haklı buluyorum seni. Çoğu kişi bu durumu yadırgamış ama ne yazık ki günümüzde ilişkiler ve samimiyetler facebook, instagram beğenisine-yorumuna göre şekillenir oldu. Şahsen benim bu bahsettiğim arkadaşım da uzaklaştığımız dönemlerde hiçbir şeyimi beğenmezken tekrar konuşmaya başladığımızda bütün fotoğraflarımı beğenirdi. İnsanlar birine karşı tepkiliyse ya da uzak durmak istiyorsa ilk iş olarak sosyal medyadan gösteriyorlar tepkilerini. Bu yüzden bu düşüncene katılıyorum, hiçbir şeyini beğenmemesinin altında muhtemelen bir tepki vardır. Bence onu artık boşverip kendi hayatına bak eminim daha iyi hissedersin.
Kusuruma bakma çok uzattım yorumumu. :)

çok güzel yazmışsınız, teşekkür ederim, farklı bir açı yakaladım şu an.
benim için yeri farklı olduğundan sebep biraz fazla hassas olma ihtimalim var.
bir dönem kendisi beni arar 2-3 saat boyunca konuşurdu, belki o dönem o benim durumumda mıydı acaba diye düşünür oldum şimdi..
çok haklısınız, yıllar önce birilerinden bir şeyler beklemeyi bıraktım. ama bazı insanlar yine de farklı oluyorlar işte..
Eğer ki arkadaşlık temeliniz sağlamsa, yıllar geçse de ,az da görüşseniz o bağ kopmaz. Zamana bırakın .Herkes kendi hayatında sağlıklı ve mutlu olsun yeter değil mi?

Aynı şeyler kaç kez yaşadım. Arada bazen takıyorum, sonra bakıyorum kendime amaaaan diyorum. Olacağına varır herşey. :)

yani daha neler neler.. kesinlikle türk kafası değil hatta ismi bile var; free pass mi ne :)
bakın kesinlikle sosyal medya beğenisine takılmak değil ama şu var; uzakta olduğunuz sıkça telefon görüşmesi yapmadıgınız insanlara eğer "hala değer veriyorsanız"; attığı bir fotoğrafı bir durumu beğenirsiniz ne bileyim altına yorum yazar geyik çevirirsiniz. bu da bir tür iletişim şeklidir. burada ben de beğenmem umursamam vb yazanlara pek inanmıyorum o yüzden.
Sosyal medyayı aktif kullanmıyor, kullansa da kimseye like atmıyor olsa tamam. Ama evet diğerlerinin gönderilerini beğenip seninkileri ısrarla beğenmiyorsa ki öyle, var bi kıllık.

Merhaba Jasse. Senin konuların uzun olduğu için genele aykırı olarak ben çok seviyorum. Okumak bana keyif veriyor çünkü sen de anlatım yeteneği kuvvetli olan birisin. :)
Bu konuya gelirsek ben seni çok iyi anlıyorum. Çünkü benim de böyle bir arkadaşlığım oldu. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen, birbirimizde kalan iki dostken sizin durumunuza düştük. Evlilik falan da yoktu. Sadece uzaklaşma oldu. Ya da şöyle diyeyim, o ilk sene rastgele bir bölüme gidip ben bir sene daha hazırlanınca koptuk. Sonra konuşmaya tekrar başladığımızda ben de senin gibi bir rahatsızlık hissi aldım ondan. Şimdi ise görüşmüyoruz. Bence en iyisi senin de iletişimi koparıp kendi yoluna bakman olacak. Seni iyi anlıyorum, çok zaman geçirdiğin ve her şeyi birlikte yaşadığın birinden vazgeçmek istemiyor insan. Ama senin psikolojin için bence en iyisi bu arkadaşınla iletişimi tamamen kesmek olacak. Çünkü çok fazla düşünüyorsun gibi geldi bana.
Bir de şu beğeni konusuna gelirsek o konuda da haklı buluyorum seni. Çoğu kişi bu durumu yadırgamış ama ne yazık ki günümüzde ilişkiler ve samimiyetler facebook, instagram beğenisine-yorumuna göre şekillenir oldu. Şahsen benim bu bahsettiğim arkadaşım da uzaklaştığımız dönemlerde hiçbir şeyimi beğenmezken tekrar konuşmaya başladığımızda bütün fotoğraflarımı beğenirdi. İnsanlar birine karşı tepkiliyse ya da uzak durmak istiyorsa ilk iş olarak sosyal medyadan gösteriyorlar tepkilerini. Bu yüzden bu düşüncene katılıyorum, hiçbir şeyini beğenmemesinin altında muhtemelen bir tepki vardır. Bence onu artık boşverip kendi hayatına bak eminim daha iyi hissedersin.
Kusuruma bakma çok uzattım yorumumu. :)

Çok teşekkür ederim size :))
çok haklısınız, ya inanın kısa yazmayı ben de çok istiyorum.. çok da denedim, yok olmuyor.uzuyor da uzuyor.. okuyan da okumayan da sağolsun :KK53:
değil mi ya? gerçekten de insanlar bir insana karşı ilk tepkilerini bilinçli/bilinçsiz sosyal medya üzerinden gösteriyorlar.
herkes bunun farkında ama bunu eleştirince sanırım daha cool gözükmeyi sağlıyor bilemedim..
diyelim ki sosyal medyayı umursamıyor olsun selma.. neden o zaman kınaymış düğünmüş ne fotoğraf attıysam hepsini beğendi?
eltisinin tüm fotoğraflarını beğeniyor? ya da özgenin fotoğraflarını çoğunlukla begeniyor.. hadi bunu da açıklasınlar eleştirenler.. o yüzden eleştireni samimi bulmuyorum bu konuda ben de.
aramayacağım ama artık, içimde bir sızı olarak kalacak hep de.

Sosyal medyayı aktif kullanmıyor, kullansa da kimseye like atmıyor olsa tamam. Ama evet diğerlerinin gönderilerini beğenip seninkileri ısrarla beğenmiyorsa ki öyle, var bi kıllık.

aynen öyle.. başkalarını begeniyor, özgenin çoğu fotosunu begenmiş.
eltisininkileri de tam gaz begeniyor, almanyadaki arkadaşı bodrumdakileri vs. begeniyor zaman zaman..
benimkileri de düğün zamanı beraber attıklarımızı hep begendi.. ya şimdi?
bu konuda ergence bir tepki vermiyorum kesnlikle.. bir kıllık oldugunu düşünüyorum.

Eger bu kadar yogun hissettiysen haklisindir. Araya zaman falan girince arkadasliklar degisiyor zaten. Bence tamamen cikarma hayatindan, kusmus gibi davranma ama mesafeli ol, samimi arkadasin dostun gibi gorme vakti gecmis coktan, beklentilerini dusuk tut ki hayal kirikligina ugrama...

X