Kendimi eksik hissediyorum.

Sliimshady

MimarHanim
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2014
285
121
Meraba arkadaşlarım,ablalarım.
Konu şöyle 4 yıllık bir ilişkim var fakat nedense ben kendimi ona karşı çok eksik hissediyorum. Karşımdaki insan çok karakterli ve gördüğüm en iyi,yakışıklı da insandır. Benim sorunum şu yönde uzuun bir stresli dönem atlattım kendime hiç ama hiç bakamadım bir de 4 yıl birlikte olmanın verdiği rahatlık vardı. Özellikle bunu geçen haftalarda hissettim ben yine kendimi dağıtmış bir şekilde saçlar desen bağlı tipim ciddi anlamda kaymış elim yüzüm sivilcelenmiş elimde kitaplar böyle bildiğiniz paçoz gibiydim karşımdaki insansa tam tersine gayet bakımlıydı. Sonra etrafıma baktım eski sevgililerine baktım allahım taş gibi fıstık gibi kızlar. Bu sefer bunalıma girdim o kadar güzel kız varken niye ben acaba kendini mecbur mu hissediyor diye. Tabi ki her şey dış görünüş değil ama ben bu yıl acayip anlayışsız ve çirkefleştiğiminde farkındayım. Kendi kendime bunalıma giriyorum kendimi ona karşı çok eksik hissediyorum, sanki annesiyle tanıştığımda ay oğlum bu kız olmaz dicekmiş gibi hissediyorum. Oysa ilk çıktığımız yıllarda özgüvenim tamdı şimdi neden böyle oldu nasıl çıkabilirim bu bunalımdan :/

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Sizin özgüvene ihtiyacınız var
Güzellik merkezlerine gidin bir cilt bakımı yaptırın sivilcelerden kurtulun
kuaföre gidin saçınızı hiç yoksa kestirin fönletin..bakımınızı yaptırım
manikür pedikür yaptırın
birkaç yeni kıyafet ,yada çanta yada ayakkabı
sizi iyi hissettirmez mi?

Sizin özgüvene ihtiyacınız var
Güzellik merkezlerine gidin bir cilt bakımı yaptırın sivilcelerden kurtulun
kuaföre gidin saçınızı hiç yoksa kestirin fönletin..bakımınızı yaptırım
manikür pedikür yaptırın
birkaç yeni kıyafet ,yada çanta yada ayakkabı
sizi iyi hissettirmez mi?

Çok haklısınız. Kendime zaman ayırmadığımı fark ettim. Sanırım bunlara fazlasıyla ihtiyacım var

oncelikle sunu bilin ki size mecbur degil yani sevmese yaninizda durmazdi.

Farkindaysaniz cirkeflesif bakimsizlastiginizin hemen degismeye calissaniza

Ne kadar kolay makyaj ve kiyafetle guzellesmek:KK12:

Tabi cirkefligi de birakin artik:KK52:

Bir ara banada olmuştu bakıyorum herkes pırıltılı şeyler giyip takıp süsleniyor ortada manken gibi geziyolar bi de ben ayağında spor ayakkbı kot yada eşofman salaş salaş geziyordum.
ama şimdi her giydiğimi birbirne uydurup düzgün giyinip günlük cilt bakımımı yapıp takı takan biri oldum aksesuar çok önemli saat, kolya vs

Ay madde madde sayacağım çünkü çook ama çook bunalımlı bir dönemden çıkıp da madde madde kendinizi kötülemişsiniz gibi:)

Öncelikle önceki kız arkadaşları iyi olsaydı onlardan ayrılıp sizinle olmazdı demek ki en çok sizi beğeniyor en iyi sizinle anlaşıyor(çirkefliğe de güzelliğe de cevaptır umarım)
ikincisi öncekiler güzel sonra birden çirkin kızla mı beraber olayım demiş yapmayın Allah aşkına:)) Onlar ne kadar güzelse siz de en az öylesinizdir diye düşünüyorum.
Üçüncüsüü herkes bir dönem bunalımda olunca bakımsızlaşıp çirkinleşir sonra yeniden toparlanmaya bakınn spor yapın evde müzik açın dans edin bakım yaptırın kuaföre gidinn moral bozmak yok yeniden güpgüzel ve özgüvenli dinç bir insan olun :KK3::KK3: :21::21::21::21:

Bakın size kendi dansedip durduklarımdan birisini yollym çok eğlenceli bunlar deneyin :KK53::KK53:

[video=youtube;n0oDFFiRa2Q]http://www.youtube.com/watch?v=n0oDFFiRa2Q&feature=kp[/video]

oncelikle sunu bilin ki size mecbur degil yani sevmese yaninizda durmazdi.

Farkindaysaniz cirkeflesif bakimsizlastiginizin hemen degismeye calissaniza

Ne kadar kolay makyaj ve kiyafetle guzellesmek:KK12:

Tabi cirkefligi de birakin artik:KK52:

Ben o makyajla güzelleşemiyorum malesef hatta çirkinleşiyorum :KK70:
Çok gergin ve sinirli bir insan oldum. Bunu dengelemeye çalışıyorum ama bir yerde patlak veriyor.

Ay madde madde sayacağım çünkü çook ama çook bunalımlı bir dönemden çıkıp da madde madde kendinizi kötülemişsiniz gibi:)

Öncelikle önceki kız arkadaşları iyi olsaydı onlardan ayrılıp sizinle olmazdı demek ki en çok sizi beğeniyor en iyi sizinle anlaşıyor(çirkefliğe de güzelliğe de cevaptır umarım)
ikincisi öncekiler güzel sonra birden çirkin kızla mı beraber olayım demiş yapmayın Allah aşkına:)) Onlar ne kadar güzelse siz de en az öylesinizdir diye düşünüyorum.
Üçüncüsüü herkes bir dönem bunalımda olunca bakımsızlaşıp çirkinleşir sonra yeniden toparlanmaya bakınn spor yapın evde müzik açın dans edin bakım yaptırın kuaföre gidinn moral bozmak yok yeniden güpgüzel ve özgüvenli dinç bir insan olun :KK3::KK3: :21::21::21::21:

Bakın size kendi dansedip durduklarımdan birisini yollym çok eğlenceli bunlar deneyin :KK53::KK53:

[video=youtube;n0oDFFiRa2Q]http://www.youtube.com/watch?v=n0oDFFiRa2Q&feature=kp[/video]

Yorumun için teşekkür ederim gerçekten rahatlattı beni :)
Kilo almış olmamda bu bunalımda büyük etki yaklaşık 1 yılda 9 kilo aldım neyse ki boydan kazanıyorum.
Dediklerinizi uygulamaya çalışıcam😊

Meraba arkadaşlarım,ablalarım.
Konu şöyle 4 yıllık bir ilişkim var fakat nedense ben kendimi ona karşı çok eksik hissediyorum. Karşımdaki insan çok karakterli ve gördüğüm en iyi,yakışıklı da insandır. Benim sorunum şu yönde uzuun bir stresli dönem atlattım kendime hiç ama hiç bakamadım bir de 4 yıl birlikte olmanın verdiği rahatlık vardı. Özellikle bunu geçen haftalarda hissettim ben yine kendimi dağıtmış bir şekilde saçlar desen bağlı tipim ciddi anlamda kaymış elim yüzüm sivilcelenmiş elimde kitaplar böyle bildiğiniz paçoz gibiydim karşımdaki insansa tam tersine gayet bakımlıydı. Sonra etrafıma baktım eski sevgililerine baktım allahım taş gibi fıstık gibi kızlar. Bu sefer bunalıma girdim o kadar güzel kız varken niye ben acaba kendini mecbur mu hissediyor diye. Tabi ki her şey dış görünüş değil ama ben bu yıl acayip anlayışsız ve çirkefleştiğiminde farkındayım. Kendi kendime bunalıma giriyorum kendimi ona karşı çok eksik hissediyorum, sanki annesiyle tanıştığımda ay oğlum bu kız olmaz dicekmiş gibi hissediyorum. Oysa ilk çıktığımız yıllarda özgüvenim tamdı şimdi neden böyle oldu nasıl çıkabilirim bu bunalımdan :/

bazen bende de olur bu ama hemen toparlanırım :KK1: özgüven çok önemli bide sevdiğin insanın yanına gidiyorsun ezilip büzülmektenzs neden dimdik olmayasın ki??:44::44: bi git saçına bakım yaptır kestir kendine gelsin makyaj yap güzelce abartı olmasın ama. giyimine özen göster.

bende özelikle final zamanlarımda ders çalışmaktan bakımsızlıktan ölüyorum birde kpss sınavı atlattım ki o dönemler de hiç kendime bakamadım.. sevgilim süpriz yapmıştı birgün ansızın geldi ya bıyıklarım çıkmış agda yapmamışım kaşlarım alıncak perişanım birde azarladım onu niye geldi diye :KK52: o halimle beni görüp bırakmadıysa herhalde hiç bırakmaz artık :KK52: seni seviyosa her haline anlayış gösterir stersli zmanlardan geçmişsin oda biliyordur bunu... anlıycan bir kuaförlük işin var kolay iş sıkma canını :KK34:

bazen bende de olur bu ama hemen toparlanırım :KK1: özgüven çok önemli bide sevdiğin insanın yanına gidiyorsun ezilip büzülmektenzs neden dimdik olmayasın ki??:44::44: bi git saçına bakım yaptır kestir kendine gelsin makyaj yap güzelce abartı olmasın ama. giyimine özen göster.

Ya aslında şöyle ki ezilmek değil de ben çok sade biriyim. Makyaj yapmam. Ama çok bakımlı kızları görünce kendimi bu konuda eksik hissediyorum :/

bende özelikle final zamanlarımda ders çalışmaktan bakımsızlıktan ölüyorum birde kpss sınavı atlattım ki o dönemler de hiç kendime bakamadım.. sevgilim süpriz yapmıştı birgün ansızın geldi ya bıyıklarım çıkmış agda yapmamışım kaşlarım alıncak perişanım birde azarladım onu niye geldi diye :KK52: o halimle beni görüp bırakmadıysa herhalde hiç bırakmaz artık :KK52: seni seviyosa her haline anlayış gösterir stersli zmanlardan geçmişsin oda biliyordur bunu... anlıycan bir kuaförlük işin var kolay iş sıkma canını :KK34:

Hahaha :)
Ya evet o da var bu halimle hala benden ayrılmadıysa hiç ayrılmaz diye düşünüyorum bazen :KK70:

benimde 3 buçuk yıllık bir ilişkim var ve dönem dönem aynı şeyleri hissettiğim olur. erkek arkadaşıma bakıyorum güzelliğine doyamıyorum -belki de bana öyle geliyor bilmiyorum- kendime bakıyorum, benimle ne işi var acaba falan diyorum. :KK53: ama o beni çok daha fazla kıskanır, daha çok karışır falan bende kıskançlık yoktur hiç. bir de erkek arkadaşımdan çok daha fazla gezen, çok daha fazla okuyan bir insanım ama herhangi bir tartışmaya girdiğimizde bazen kültürünün altında eziliyorum. epey bir eksiklendiğim oluyor. özgüvenle mi alakalı gerçekçi miyiz onu bilmiyorum ama şu şekilde düşünüyorum : ben böyleyim işine geliyorsa :) bu şekilde kabul eden eder, etmeyen kendi bilir. kimseye kendimizi beğendirmek zorunda değiliz kaldı ki beğeniyorlar ki yanımızdalar. ayrıca bir insanın sadece dış görünüşüne bakan insan boş insandır.

Son düzenleme:
benimde 3 buçuk yıllık bir ilişkim var ve dönem dönem aynı şeyleri hissettiğim olur. erkek arkadaşıma bakıyorum güzelliğine doyamıyorum -belki de bana öyle geliyor bilmiyorum- kendime bakıyorum, benimle ne işi var acaba falan diyorum. :KK53: ama o beni çok daha fazla kıskanır, daha çok karışır falan bende kıskançlık yoktu hiç. bir de erkek arkadaşımdan çok daha fazla gezen, çok daha fazla okuyan bir insanım ama herhangi bir tartışmaya girdiğimizde bazen kültürünün altında eziliyorum. epey bir eksiklendiğim oluyor. özgüvenle mi alakalı gerçekçi miyiz onu bilmiyorum ama şu şekilde düşünüyorum : ben böyleyim işine geliyorsa :) bu şekilde kabul eden eder, etmeyen kendi bilir. kimseye kendimizi beğendirmek zorunda değiliz kaldı ki beğeniyorlar ki yanımızdalar.

Aynı düşüncedeyiz. Bende aynılarını yaşadım. Orası öyle bunu kendide söylüyor ama yine de özgüvenimizin tam olması lazım

alemsin yaaaa :KK9:

Aynı düşüncedeyiz. Bende aynılarını yaşadım. Orası öyle bunu kendide söylüyor ama yine de özgüvenimizin tam olması lazım

dönem dönem kompleksleniyorum ben sonra geçiyor. şu an böyle hissetmiyorum mesela. belki seninki de geçici bir durumdur.

kendini eksit hissediceğine git kendini fıstık gibi hisset :KK52: saçını boyat yap makyajını :KK70: herkeze taş çıkarırsın hem canın felanda sıkılmaz
daha çok güzel olduğunu hissedersin.
http://youtu.be/LeScqSkgDBM izlemeni öneririm :KK70: nasıl da değiştiriyor insanı :KK52:

Ya aslında şöyle ki ezilmek değil de ben çok sade biriyim. Makyaj yapmam. Ama çok bakımlı kızları görünce kendimi bu konuda eksik hissediyorum :/

hafif de olsa bi makyaj yap onun için özen gösterdiğini anlasın. bende çok sade makyaj yaparım ama yaparım . çok bakımlı kızların da kendi tercihidir sevgilin öyle birini isteseydi onlardan birini seçerdi ki sizinki 4 yıl olmuş bu çok uzun bir süre demekki sizi istiyor ama herkes yanında bakımlı insan ister. sizi istiyor diye salmayın kendinizi. sevgiler :)

X