Kendimi evde nasıl geliştirebilirim bilmiyorum

bir de bilgisayarla ilgili beceriler önemlidir. bilginiz iyi değilse bunlarla ilgili kendinizi geliştirebilirsiniz.
Bilgisayar eğitimi ile ilgili videolar var aslında internette izlemeyi düşünüyorum ama bu bilgileri öğrenince cv de belirtebilir miyim bilmiyorum çünkü kurs yerine geçmez

Ekstra diploma almakla uğraşmanız vaktinizi harcamaktan başka bı işe yaramaz. Üniversite zorunluluğu bulunmayan meslekler de var. Program öğrenebilirsiniz. Dil öğrenebilirsiniz. Bunları parasız da yapabilirsiniz. Sonrasında ücretsiz de olsa staj yapıp sektöre atılabilir siniz. Referans işlerinizin olması bı projede yer almış olmanız çok mühim. Köklü firmalarin her yıl belirli dönemlerde yeni mezunlar ya da öğrenciler için yetenek kadrosu açılıyor bu firmalarin sayfalarını takip edin.
Çevrem hiç yok iş konusunda benim için en kötü durum da bu oldu, arkadaşlarım da benim durumumu yaşadılar ama çevreleri vardı şu an iş buldular, bende hiçbir şey yok

üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinden online eğitimlerle oldukça uygun fiytlı, üniversite onaylı sertfikalar alabilirsiniz. sertifikalar önemli ama mülakat becerise de önemli. üniversite hocalarının verdiği bu eğitimler sertifikanın yanı sıra kişisel gelişiminize katkı sağlar. çoğunlukla eş zamanlı eğitim (video kaydı değil canlı ders) oluyor, dolayısıyla bir çevre yapmanızı da sağlar. umarım keyifle çalışacağınız işi bulursunuz
Çok teşekkür ederim 😊

Hangi ingilizce kursu sertifikasına sahip olduğun önemli değil artık, akıcı konuşup konuşamadığına bakıyorlar. Haluk Tatar’ın Youtube’da çok güzel ingilizce ders videoları var 300 civarı, başlangıç seviyesinden itibaren, bence deneyebilirsin. Eskide kaldı sertifikalar vs.

Halk eğitim kurslarına gitsene. Özellikle bilgisayar işletmenliği ve ingilizce hemen hemen her şehirde var. Bulabilirsen bilgisayarlı muhasebe ve dış ticaret eğitimleri de veriyor. Kurs bitiminde 100 TL civarı birşey isterler sadece bağış olarak onu verecek durumun olmazsa da sıkıntı olmaz. Sertifikanı alırsın

25 yaşındayım ve önlisans bir bölüm mezunuyum, şimdiye kadar kendi alanımda iş bulamadım, okul zamanı staj yapabildim, cv ye sadece üniversite bilgisinden başka bir şey yazamıyorum, kendimi geliştirmek istiyorum, maddi durumum kurslara gitmek için maalesef yeterli değil, internetten mesleğime yardımı olacak videolar izlesem bilgisayar bilgisi ve ingilizce ile ilgili falan fakat bunları cv de belirtebilir miyim sertifika olmayacak çünkü, iş bulunca aldığım parayla kurslara gitmek istiyorum şu anda param yok, açıköğretimden ikinci bir bölüm okumak istiyorum bu sene, bana iş konusunda yardımcı olacak bir kişi bile yok kendimi geliştirmekten başka hiçbir çarem yok, geçici olarak işte arıyorum bir yandan para kazanmak için ama onu da bulamadım, kendimi nasıl geliştirebilirim evde bilmiyorum görüşlerinize ihtiyacım var teşekkür ederim.
Evde kendini geliştirmek istersen
1) youtubeden kpss dersleri izleyebilirsin
2) yine internette on parmak eğitimi veren siteler var oralardan kendini geliştirip klavyeni hızlandırabilirsin. M5 bilişim var mesela.
3)iş aramaya başvuru yapmaya devam et ümitsiz olma.

Halk eğitim kurslarına gitsene. Özellikle bilgisayar işletmenliği ve ingilizce hemen hemen her şehirde var. Bulabilirsen bilgisayarlı muhasebe ve dış ticaret eğitimleri de veriyor. Kurs bitiminde 100 TL civarı birşey isterler sadece bağış olarak onu verecek durumun olmazsa da sıkıntı olmaz. Sertifikanı alırsın
Aşı olsam gitmek istiyorum aslında

Evde kendini geliştirmek istersen
1) youtubeden kpss dersleri izleyebilirsin
2) yine internette on parmak eğitimi veren siteler var oralardan kendini geliştirip klavyeni hızlandırabilirsin. M5 bilişim var mesela.
3)iş aramaya başvuru yapmaya devam et ümitsiz olma.
Teşekkür ederim 😊 yazdıklarınızı uygulamaya çalışacağım

Hangi ingilizce kursu sertifikasına sahip olduğun önemli değil artık, akıcı konuşup konuşamadığına bakıyorlar. Haluk Tatar’ın Youtube’da çok güzel ingilizce ders videoları var 300 civarı, başlangıç seviyesinden itibaren, bence deneyebilirsin. Eskide kaldı sertifikalar vs.
Sertifika olmazsa eğer inanmazlar diye düşündüm

Sertifika olmazsa eğer inanmazlar diye düşündüm

sertifika kimsenin umrunda değil artık, çünkü almak çok kolay... Seviye önemli, bir çok kurumsal firma İngilizce konusunda artık sertifikaya değil, direkt konuşma seviyene bakıyor mesela. Akıcı konuşabilmek çok önemli. Yoksa tarzanca ingilizcesiyle sertifika sahipleri dolu ortalık :))

Artık mağazalar açıldı. Part time veya full time bir iş bulmaya çalışabilirsiniz. Buradan kazandığınız parayla da eğitimler alabilirsiniz.
Udemy gibi sitelerden düşük bir bütçe ile online eğitimler alabilirsiniz. Ama tavsiyem sadece Cv dolu gözüksün diye onlarca eğitim almanız değil de birbirini destekleyen mesleğiniz ile alakalı eğitimler almanız.
Bir de iş konusuna gelince. Bulunduğunuz şehirde mesleğiniz ile alakalı bütün iş yerlerinin listesini çıkarmanız ve mail adreslerini bulup mail atmaniz. Gerekirse linkedin uygulamasından firmaların insan kaynaklarını bulup mail adreslerini rica etmeniz ve kendinizi tanıtan bir önyazı ile cv göndermeniz.

youtube da yetkin gençler diye bir kanal var oraya abone ol mutlaka, muhteşem kaliteli eğitimleri ücretsiz alıyorsun. ufkun açılır. bu sene en etkili bilim insanları arasında seçilen Erhan Erkut'un liderliğinde bir eğitim programı. çok çok faydalanacağına eminim.

X