Kendimi evde nasıl geliştirebilirim bilmiyorum

cilekliturtaam34

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
132
157
25 yaşındayım ve önlisans bir bölüm mezunuyum, şimdiye kadar kendi alanımda iş bulamadım, okul zamanı staj yapabildim, cv ye sadece üniversite bilgisinden başka bir şey yazamıyorum, kendimi geliştirmek istiyorum, maddi durumum kurslara gitmek için maalesef yeterli değil, internetten mesleğime yardımı olacak videolar izlesem bilgisayar bilgisi ve ingilizce ile ilgili falan fakat bunları cv de belirtebilir miyim sertifika olmayacak çünkü, iş bulunca aldığım parayla kurslara gitmek istiyorum şu anda param yok, açıköğretimden ikinci bir bölüm okumak istiyorum bu sene, bana iş konusunda yardımcı olacak bir kişi bile yok kendimi geliştirmekten başka hiçbir çarem yok, geçici olarak işte arıyorum bir yandan para kazanmak için ama onu da bulamadım, kendimi nasıl geliştirebilirim evde bilmiyorum görüşlerinize ihtiyacım var teşekkür ederim.
bu ne istediğinizle alakalı bir durum.

1. internette ücretsiz sertifika veren 2 kurumsal yer var. boğaziçi enstitüsü ve istanbul işletme enstitüsü. çok güzel eğitimleri var ve sertifika numalarıyla birlikte online olarak alabiliyorsun eğitimi bitirince. hem de kaliteli yerler. mutlaka bakmalısın. udemy'de de ara ara ücretsiz eğitimler oluyor, olmasa bile çok cüzi miktarda(20,30,40,50 tl) bir sürü eğitim mevcut.

2. youtube'dan online ingilizce kurslarına çalışabilirsin. şu an her şey online zaten tam kendini geliştirebileceğin bir dönem yani.

3. mutlaka kitap okumalısın her gün aksatmadan konuşmana bile etkisi olur.

4. hangi mesleği yapmak istiyorsun? eğer devlete atanmak istiyorsan önlisans kpss'ye hazırlanabilirsin, ki lisansa göre daha kolay olduğunu biliyorum. 1 seneni verip bu alana yoğunlaşabilirsin.

5. eğer evde gerçekten sıkılıyorsan ve üretmek istiyorsan yani para kazanmaksa amacın, senin yerinde olsam a101 veya bim gibi marketlere girerdim. oraya giripte sonradan müdür olan çok tanıdığım var üstelik lisans mezuniyeti de gerektirmiyor. hem ruhun tatmin olmuş olur hem para kazanmış olursun.

ama bunların hiçbirini yapmayıp iyi bi yerlere gelmek istiyorsan o biraz zor.. malesef artık lisans mezunları bile kendi alanlarında iş bulamıyor. imkanın varsa açıktan bir lisans bölümü oku ilgini çeken.

sana tek tavsiyem bu saydıklarımın hepsini bir arada yapmaya çalışma! kendine bir yol belirle, hedefini çiz ve ona göre ilerle. insan açgözlü, hepsini yapayım hepsini bileyim derken bi bakmışsın elde var kocaman sıfır. hiçbir şey yapamamışsın. bu hataya düşme.

umarım faydalı olur, bol şans! :)

cilekliturtaam34

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
132
157
şunu da eklemek istiyorum. ingilizce de online speaking yapabileceğiniz platformlar var cam*ly gibi ya da muadilleri mevcut. ana dili ingilizce olan eğitmenlerle birebir konuşuyorsun. seviyen ne durumda bilmiyorum ama düzenli olarak 6 ay bunu yapsan eminim konuşman gelişecektir. şu şartlarda gramer vs çalışmak yerine konuşmanı ilerletmen işe alınmanda doğrudan etki eder bence.

life25

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2021
187
78
bu ne istediğinizle alakalı bir durum.

1. internette ücretsiz sertifika veren 2 kurumsal yer var. boğaziçi enstitüsü ve istanbul işletme enstitüsü. çok güzel eğitimleri var ve sertifika numalarıyla birlikte online olarak alabiliyorsun eğitimi bitirince. hem de kaliteli yerler. mutlaka bakmalısın. udemy'de de ara ara ücretsiz eğitimler oluyor, olmasa bile çok cüzi miktarda(20,30,40,50 tl) bir sürü eğitim mevcut.

2. youtube'dan online ingilizce kurslarına çalışabilirsin. şu an her şey online zaten tam kendini geliştirebileceğin bir dönem yani.

3. mutlaka kitap okumalısın her gün aksatmadan konuşmana bile etkisi olur.

4. hangi mesleği yapmak istiyorsun? eğer devlete atanmak istiyorsan önlisans kpss'ye hazırlanabilirsin, ki lisansa göre daha kolay olduğunu biliyorum. 1 seneni verip bu alana yoğunlaşabilirsin.

5. eğer evde gerçekten sıkılıyorsan ve üretmek istiyorsan yani para kazanmaksa amacın, senin yerinde olsam a101 veya bim gibi marketlere girerdim. oraya giripte sonradan müdür olan çok tanıdığım var üstelik lisans mezuniyeti de gerektirmiyor. hem ruhun tatmin olmuş olur hem para kazanmış olursun.

ama bunların hiçbirini yapmayıp iyi bi yerlere gelmek istiyorsan o biraz zor.. malesef artık lisans mezunları bile kendi alanlarında iş bulamıyor. imkanın varsa açıktan bir lisans bölümü oku ilgini çeken.

sana tek tavsiyem bu saydıklarımın hepsini bir arada yapmaya çalışma! kendine bir yol belirle, hedefini çiz ve ona göre ilerle. insan açgözlü, hepsini yapayım hepsini bileyim derken bi bakmışsın elde var kocaman sıfır. hiçbir şey yapamamışsın. bu hataya düşme.

umarım faydalı olur, bol şans! :)
Çok teşekkür ederim 😊 açıköğretimde önlisans bir bölüm daha okuyacağım, ben özel sektörde iş bulmak istiyorum, gerçekten hayattan istediğim normal iş bulmak sevebileceğim biriyle evlenmek kendi halimde kitap okuyup kendimi geliştirerek yaşamak, çok büyük beklentilerim yok açıkçası hayattan, elimden geleni yapacağım, yazdığınız yerlere bakarım bana uygun kurs olursa eğitim almak istiyorum, şu anda hiçbir şey istediğim gibi olmadığı için kendimi değersiz hissediyorum, umarım istediğimiz gibi olur hepimizin hayatı

leylalin-_-7

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2016
510
615
İstanbul İşletme Enstitüsü’nden online İngilizce derslere katılıp sertifika alabilirsiniz. Erken kayıt yaptırırsanız ücretsiz faydalanabilme şansınız var
Geçerliliği yok kurumsal şirketlerde diyorlar konu hakkında bilginiz var mı?

mehlika_

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2011
1.465
3.156
üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinden online eğitimlerle oldukça uygun fiytlı, üniversite onaylı sertfikalar alabilirsiniz. sertifikalar önemli ama mülakat becerise de önemli. üniversite hocalarının verdiği bu eğitimler sertifikanın yanı sıra kişisel gelişiminize katkı sağlar. çoğunlukla eş zamanlı eğitim (video kaydı değil canlı ders) oluyor, dolayısıyla bir çevre yapmanızı da sağlar. umarım keyifle çalışacağınız işi bulursunuz

cotard sendromu

The official Jane Doe.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
1.845
5.150
37
Udemy diye bir uygulama var.
Online pek çok eğitimi bulabilirsiniz.
Bir bakın isterseniz.
Ben de udemy'yi önerecektim. Uygun fiyatlı birçok online kurs var, tamamlayınca sertifikanız da oluyor.

Mihrimah Sultann

Nev-i şahsına münhasır 🦋
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
2.262
4.097
25 yaşındayım ve önlisans bir bölüm mezunuyum, şimdiye kadar kendi alanımda iş bulamadım, okul zamanı staj yapabildim, cv ye sadece üniversite bilgisinden başka bir şey yazamıyorum, kendimi geliştirmek istiyorum, maddi durumum kurslara gitmek için maalesef yeterli değil, internetten mesleğime yardımı olacak videolar izlesem bilgisayar bilgisi ve ingilizce ile ilgili falan fakat bunları cv de belirtebilir miyim sertifika olmayacak çünkü, iş bulunca aldığım parayla kurslara gitmek istiyorum şu anda param yok, açıköğretimden ikinci bir bölüm okumak istiyorum bu sene, bana iş konusunda yardımcı olacak bir kişi bile yok kendimi geliştirmekten başka hiçbir çarem yok, geçici olarak işte arıyorum bir yandan para kazanmak için ama onu da bulamadım, kendimi nasıl geliştirebilirim evde bilmiyorum görüşlerinize ihtiyacım var teşekkür ederim.
Kişisel gelişim kitapları okuyun ...

mehlika_

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2011
1.465
3.156
bir de bilgisayarla ilgili beceriler önemlidir. bilginiz iyi değilse bunlarla ilgili kendinizi geliştirebilirsiniz.

delifisek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2020
1.703
3.510
31
Ekstra diploma almakla uğraşmanız vaktinizi harcamaktan başka bı işe yaramaz. Üniversite zorunluluğu bulunmayan meslekler de var. Program öğrenebilirsiniz. Dil öğrenebilirsiniz. Bunları parasız da yapabilirsiniz. Sonrasında ücretsiz de olsa staj yapıp sektöre atılabilir siniz. Referans işlerinizin olması bı projede yer almış olmanız çok mühim. Köklü firmalarin her yıl belirli dönemlerde yeni mezunlar ya da öğrenciler için yetenek kadrosu açılıyor bu firmalarin sayfalarını takip edin.