kendimi öldürsem rahatlıcam

Senle konuştuk ya ondan sonra boğazımda bişey kalma korkusu benim yine başladı bilsen kendi kendine geçer inşallah
İnsallah seninde gecer, annemlere gıttıgımde doktora gideceğim bu boyle benim kendi telkinlerimle ustesınden gelebılecegım bir sey degıl bunu anladım.
Zaten kendimi de durduramıyorum o anda malesef. Cok kotu bir his o. Orda bisey olmadıgını bılıyosun ama beynin bunu kabul etmiyor. Allah herkese sifa versin meger psikoloji ne kadar onemlıymıs, bunu da bu yasta ogrenmek varmıs.

Canım ben doktorum bugüne kadar hiçbir konuya burada yorum yapmadım ama ilk kez birine yazmak istedim. Aynı senin durumunda olan bir arkadaşım vardı, bir ara ruhen o kadar kötü olmuştu ki neredeyse günlük tahlil yaptırıyordu ve her tahlil sonucunu bana atıyordu, tahlilleri tabiki hep normal oluyordu, örnek vereyim 10 ile 20 arasında olması gereken bir hormonun değeri yaptırdığı tahlil sonucunda 9 sa, hemen kötü senaryolar yazıp çiziyordu, kanser olacağından öleceğine kadar kalp krizi geçireceğine kadar sayısız senaryo üretiyordu, gerçekte olan durum ise arkadaşımın hiçbir sağlık sorunu yoktu, yüksek ihtimalle senin durumunda böyledir, kendini hastalığa odakladığın için psikolojikmen sürekli bir yerlerinde ağrı sızı hissediyor olabilirsin, bunlara inanma bunlar beyninin sana oyunları ve tamamen psikolojik, bu düşünceler aklına geldiğinde ciddiye alma sakın o düşüncelerle dalga geç, kendini rahatlat boş kalma vaktini güzelce geçireceğin hobiler edin ve çok dua et
çok teşekkür ederim..bende de uçurum yok aslında sadece çoğu 1 fazla ya da 1 az çıkmış olması gerekenden. bişeyim yoktur dimi ya 1 farktan birşey olsaydi hemen müdahale ederdi galiba. bende arkadaşınız gibiyim bir de başım inanılmaz ağrımaya başladı stresten mi bilmiyorum ikisi birleşince çok korkmaya başladım.

İnsallah seninde gecer, annemlere gıttıgımde doktora gideceğim bu boyle benim kendi telkinlerimle ustesınden gelebılecegım bir sey degıl bunu anladım.
Zaten kendimi de durduramıyorum o anda malesef. Cok kotu bir his o. Orda bisey olmadıgını bılıyosun ama beynin bunu kabul etmiyor. Allah herkese sifa versin meger psikoloji ne kadar onemlıymıs, bunu da bu yasta ogrenmek varmıs.
Benim bi kez portakal suyu kaçmıştı kaç saniye nefesim gitmişti ondan sonra kaldı bende bu bugünlerde yine oluyor takıntı işte kolay değil gerçekten

çok teşekkür ederim..bende de uçurum yok aslında sadece çoğu 1 fazla ya da 1 az çıkmış olması gerekenden. bişeyim yoktur dimi ya 1 farktan birşey olsaydi hemen müdahale ederdi galiba. bende arkadaşınız gibiyim bir de başım inanılmaz ağrımaya başladı stresten mi bilmiyorum ikisi birleşince çok korkmaya başladım.
Hıcbıseyın yok, olsa doktor demez mi senı oyle gonderır mı
Bır suru yere yollar farklı farklı herseyıne bakarlar. Basında stresten agrıyor benım de oluyor son zamanlarda.

Canım sen Allah a güven hiçbir şeyin eminim ki yoktur, 1farktan bişey olmaz bizim için uçurum farklar önemlidir kendini üzme kafanı bunlarla değil dediğim gibi başka şeylerle meşgul etmeye çalış, başının ağrıması vb durumlar tamamen psikolojik

hepinize çok teşekkür ederim biraz da olsa rahatladım..sizi de yorucam ama daha çok yazar mısınız onay aldıkça rahatlıyorum

Dr önemli birşey görse üzerine giderdi emin ol .internetten hastalık araştırma bi ara ben de yapıyordum inan insana iyi gelen bisey değil. Bazı kan değerlerin düşük sanırım de takviye edici vermiştir zaten onun dışında sağlıklı beslenmeye çalış, bol su iç kendine iyi gelecek şeyler yap sorunların içinde boğulma çözüme odaklanmaya çalış daha 18 yaşındaymışsın ne hastalığın olacak Allahaşkına...psikolojik destek alma imkanin yok sanırım bunlarla ilgili yayınlar oku internetten takip et ama ne olursun hastalık var algısı ile araştırma yapma

Sizdeki takıntıdan ziyade anksiyete. Bi tanıdığın babası kalp krizinden ölmüştü. Tabi bu kişi de genetik faktörden dolayı baya korktu en ince ayrıntısına kadar kontrol oldu kalpten ama bi sıkıntı çıkmadı, ikna da olmuyordu. Ama sonra evhamdan dolayı böyle hissettiğini idrak etti ve normal yaşamaya devam etti. Aklınıza ölüm korkusu geldikçe şunu söyleyin kendinize "Böyle hissetmemin sebebi benim evhamımdan kaynaklanıyor." Stres kemik de ağrıtır, baş da ağrıtır, boşaltım sistemini de etkiler, ölcek gibi de hissettirir. Hepsi gerilmekten. İnternetten araştırma yapmayın lütfen. İnternette bilgi kirliliği çok. Boşuna stres yapıyorsunuz.

Hastalığınızın 8 yasında başladığını yazmışsınız. Nasıl başladı?
  • İlk korkularınız nelerdi?
  • Ne zaman beyninizin içinde bir sesin sizi tetiklediğini anladınız?
  • Günlük hayatınızda bu gibi beyin içi ses(düşünce) ne sıklıkla duyuyorsunuz?
  • Günlük yaşamınızdaki yaptığınız işleri etkiliyor mu?
  • Kötü düşünceler açlıkta veya uykusuzlukta daha baskın oluyor mu?

ya şuan o kadar mutsuzum ki hüngür hüngür ağlayarak yazıyorum kusura bakmayın yanlış yazarsam. ben de genetik bir takıntılık hali var asla aşamıyorum. her gün ölüyorum resmen yaşayan bir ölü gibiyim. ilaç kullanıcam ama şuan kullanma imkanım yok oturduğum yer küçücük köy beni götüren olmaz zaten psikoloğa falan. küçükken daha 8 yaşındayken falan takıntılı halim başladı. annem beni bu konuda çok iyi anlardı hep. sonra trafik kazası geçirdik 5 yıl önce falan ve annemi kaybettim. ve bu takıntılı halim aşırı tetiklendi. beni bu konuda ciddiye almıyorlar pek ailem.
mesela bir dönem şeker hastası olduğuma inandım bir dönem kanser olduğuma tam bu halimi atlattım derken bir tur daha bunları yaşadım yok yani atlatamıyorum.
geçen kan tahlili yaptırdım bazı değerlerim eksik bazıları fazla çıktı. neyse demir ilacı ve kansızlık var dendi ilaç kullanıyorum. internetten bir bakayım dedim altında bir sürü ciddi hastalık yatabilirmiş. kanserler falan. çok korktum tabi haliyle tek tek hepsinin belirtilerini okudum ve inanmıcaksınız belki ama ağrılarım var gibi şuan. demir ilacının yan etkisi olarak mı bilmiyorum artık ama başım inanılmaz ağrıyor. ara ara kemiklerim de sızlıyor falan.
anlatacak kimsem yok gibi çünkü herkesi bıktırdım. arkadaşlarım var ama çok yakın dostum dediğim birkaç kişi var onlar da bu halime alıştılar. hayatımda şimdiye kadar 4 5 erkek falan oldu ve hepsine bu konulardan dert yandım. şuan kimse yok hayatımda. o kadar takıyorum ki kafama biliyorum çok kötü duruyor dışardan.
aslında buraya öneri almak için yazmadım biliyorum ki benim durumum artık tedavi edilmesi gereken birşey. buraya yazma sebebim hayatımda insan kalmadı beni anlayacak. eskiden annem beni bu konuda anlardı yeri gelirdi benle takardı o da. ama şimdi bunu anlatacak kimsem yok ve yazınca rahatladım gerçekten..zamanınızı aldıysam kusura bakmayın
Anlatmaktan ziyade çözüm bulmak lazım. Bir devlet Hastanesi'ne gidin mutlaka OKB ya da anksiyete sorununuz olabilir. Sürekli hastalık hastası olmak normal değildir ve anlaşıldığı kadarıyla elinizde olmadan bu durumdasınız. Profesyonel Yardım almaya bakın çünkü günümüzde inanın insanların da dert dinleyecek hali kalmadı. Herkes kendi derdine düşmüş durumda

sonuçlarıma baktım aslında bir çok değerim olması gereken aralıkta değil. eskiden de kan tahlilleri yaptırmıştım böyle oynamalar yoktu diye hatırlıyorum. dediğiniz gibi doktor niye söylemedi ben de bilmiyorum ilaçlardan sonra bakıcakmış tekrar demirin durumuna. öyle aşırı düşük değil ve bence de doktor bir sıkıntı görse hap yazıp yollamazdı ama işte kafamdaki o şey içimdeki o iğrenç his susmuyo lanet olsun ya
Bnde önceden senin gibiydim.kafayı yicektim.bir akşam dr dinlerken tv de onun söylefiği belirtiyi kolumda 2 benekçik çıkardım....başkası anlatsa inanmam...bnde kronik bir rahatsızlık var ve dr o hastalığın belirtisini anlarken bn koluma baktım varmı kırmıxı nokta...ve 1 tane çıktı....hırkamı giydim 10 dk sonra bir tane daha yanında çıktı..kalbim nasıl çarpıyor.....ağlmaya başldm.sonra dur az önce bu yoktu..bu tvdeki dr anlatınca her şey oldu...o zmn bunu bn yaptım dedim kendime...bnm hiç bir şeyim yok dedim bunu nsl yaptıysam o zmn buna da inan bir şeyim yok....kolumada bakmadım.1 saat sonra koluma baktım yoklar....bunun gibi bir çok örnk var hayatımda.bn ne yaptım....bn hahastalanınca interntten okumyrm....hastalancam tabi insanım ...olcaksada her kez ne yapıyorsa bnde onu yaşıycam...hastalık nizlr için defim o gün bu günfür hiç korkmyrm.

şimdi yaşadıklarımı anlatıyım bugün burnum kanadı - 2 ayda 1 ya da ayda 1 kanar zaten kılcal damarlarda sorun var -ama bunu da bir sıkıntı olabilmesine bağlayıp araştırma yapınca korktum baya. dişlerim ağrıyodu bayadir kanal falan yaptırıyorum ve inanmıcaksınız ama korktuğum hastalıklardan birinin belirtisinde diş çürüğü de var. artık iyice delirmeye başladım gece gündüz ağlıyorum ya.

ya şuan o kadar mutsuzum ki hüngür hüngür ağlayarak yazıyorum kusura bakmayın yanlış yazarsam. ben de genetik bir takıntılık hali var asla aşamıyorum. her gün ölüyorum resmen yaşayan bir ölü gibiyim. ilaç kullanıcam ama şuan kullanma imkanım yok oturduğum yer küçücük köy beni götüren olmaz zaten psikoloğa falan. küçükken daha 8 yaşındayken falan takıntılı halim başladı. annem beni bu konuda çok iyi anlardı hep. sonra trafik kazası geçirdik 5 yıl önce falan ve annemi kaybettim. ve bu takıntılı halim aşırı tetiklendi. beni bu konuda ciddiye almıyorlar pek ailem.
mesela bir dönem şeker hastası olduğuma inandım bir dönem kanser olduğuma tam bu halimi atlattım derken bir tur daha bunları yaşadım yok yani atlatamıyorum.
geçen kan tahlili yaptırdım bazı değerlerim eksik bazıları fazla çıktı. neyse demir ilacı ve kansızlık var dendi ilaç kullanıyorum. internetten bir bakayım dedim altında bir sürü ciddi hastalık yatabilirmiş. kanserler falan. çok korktum tabi haliyle tek tek hepsinin belirtilerini okudum ve inanmıcaksınız belki ama ağrılarım var gibi şuan. demir ilacının yan etkisi olarak mı bilmiyorum artık ama başım inanılmaz ağrıyor. ara ara kemiklerim de sızlıyor falan.
anlatacak kimsem yok gibi çünkü herkesi bıktırdım. arkadaşlarım var ama çok yakın dostum dediğim birkaç kişi var onlar da bu halime alıştılar. hayatımda şimdiye kadar 4 5 erkek falan oldu ve hepsine bu konulardan dert yandım. şuan kimse yok hayatımda. o kadar takıyorum ki kafama biliyorum çok kötü duruyor dışardan.
aslında buraya öneri almak için yazmadım biliyorum ki benim durumum artık tedavi edilmesi gereken birşey. buraya yazma sebebim hayatımda insan kalmadı beni anlayacak. eskiden annem beni bu konuda anlardı yeri gelirdi benle takardı o da. ama şimdi bunu anlatacak kimsem yok ve yazınca rahatladım gerçekten..zamanınızı aldıysam kusura bakmayın
Yasiniz kac? Tedavi almanizi oneriririm.Birde gunde 170 defa Ya kuddus esmasini cekin.Faydasini gorursunuz.

şimdi yaşadıklarımı anlatıyım bugün burnum kanadı - 2 ayda 1 ya da ayda 1 kanar zaten kılcal damarlarda sorun var -ama bunu da bir sıkıntı olabilmesine bağlayıp araştırma yapınca korktum baya. dişlerim ağrıyodu bayadir kanal falan yaptırıyorum ve inanmıcaksınız ama korktuğum hastalıklardan birinin belirtisinde diş çürüğü de var. artık iyice delirmeye başladım gece gündüz ağlıyorum ya.
Allahın adını verdim bir doktora git artık ya

Herkesin genetik yatkınlığı farklı. Kimi diyabet kimi başka bir şey kimi anksiyete. Sizinki de buymuş. Stres olunca artar, mutlu olunca söner.
Ne yaparsanız yapın kendinizi de paralasaniz başınıza geleceği engelleyemezsiniz. Ama Allah izin vermezse size kimse zarar veremez. O yüzden bir süre tamamen akışına bırakıp hiçbir sıkıntı olmadığını izleyin. Üni okumaya çalışın, bu size iyi gelecektir

23 yaşındayım.
11 yaşından beri takıntıyla yaşıyorum. Herkesi her şeyi takıyorum. İnanılmaz dikkat eksikliği yapıyor. Hayatımdaki herkesi bıktırdım bu yüzden sevgilim de olmuyor herhalde yalnız başıma kalıp kafayı yiyerek ölürüm belki de intihar ederim bilmiyorum.

X