Kendimi yetersiz hissediyorum

Eskilerdivanii

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2021
294
365
Sevgili kk kadınları,
Kendimi çok yetersiz ve başarısız hissediyorum. Mesleki ve para kazanma anlamında. Öğretmenim devlette. İyi bir üni yüksek lisansım var. 1 yıl yurtdışı eğitim tecrübem var. Ortanın biraz üstü yabancı dilim var. Hiç bir zmaan kendine güvenen dışa dönük biri olamadım. Her zaman bi yetersizlik hissim vardı. Şimdi etrafımdaki insanlara bakınca daha iyi şeyler yapabilirmişim diye düşünüyorum. Daha başarılı olabilirmişim diyorum. Bilinçli anne babaya sahibiym. Beni her konuda yönlendirilen her türlü maddi manevi desteği veren... Ancak bunlara rağmen saygın bir meslek iyi bir maaş alamıyormuşum gibi. Öğretmenlik herkesin ağzına pelesenk olmuş öok önemli bir meslek diye ama maalesef kimse aaygı duyup değer vermiyor. Kime öğretmenim desem bi ezmeye çalışmalar laubali konuşmalar vs... Hala bir şeyler yapmaya çalışıyorm yksye hazırlanıyorm tekrar bebeğim de var üstelik. Hukuk okuyayım diyorm ama o da boşa çaba gibi her yer torpile dönmüş. Bir ara üniye gireyim dedm aynı şekilde torpiller havada uçuyo. 😔 Benimle aynı hisleri yaşayan arkadaşlarım var mı? Neler yapıyorsunz?

Hukuk okudunuz,daha iyi hukuk bürosuna girebilirdim,burası yetersiz ben yetersizim diyeceksiniz gibi bir hal sezdim sizde.Devlete girmissiniz,nekadar zor bisey basarmıssınız.
Ki ögretmenlik bence cok yüksek bi mevki.
Sizin özgüveniniz olmadıgı sürece hic bir meslek sizi tatmin edemez.

O kadar çok kişinin hayalini yasıyorsunuz ki... Saygın meslek değil gibi demeniz çok üzücü.
En kutsal meslek ya...
Kk hiç bir şeyi beğenmeme timi...
Bakın diyorum ki herkes böyle diyor ama kimseden saygı görmüyorum mesleğimi söyleyince. Öğretmenim diyince herkes laubali konuşmaya başlıyo önemsemiyo diyorum. Bence öğretmenlik şöyledir böyledir demiyorum. Diğer bir deyişle mesleğimi söylediğimdeki karşı tarafın hareketlerinden konuşmalarından saygı görmediğimi düşünüyorm. Anlatabildim mi emin değilim 🤷‍♀️

Bakın diyorum ki herkes böyle diyor ama kimseden saygı görmüyorum mesleğimi söyleyince. Öğretmenim diyince herkes laubali konuşmaya başlıyo önemsemiyo diyorum. Bence öğretmenlik şöyledir böyledir demiyorum. Diğer bir deyişle mesleğimi söylediğimdeki karşı tarafın hareketlerinden konuşmalarından saygı görmediğimi düşünüyorm. Anlatabildim mi emin değilim 🤷‍♀️
O karsı tarafın problemi?
Dr ,avukat olsanız daha mı cok saygı görecektiniz?
eğer öyleyse o kişilerle görüsmeyi keserim,mesleği değistirmem yani.

Hukuk okudunuz,daha iyi hukuk bürosuna girebilirdim,burası yetersiz ben yetersizim diyeceksiniz gibi bir hal sezdim sizde.Devlete girmissiniz,nekadar zor bisey basarmıssınız.
Ki ögretmenlik bence cok yüksek bi mevki.
Sizin özgüveniniz olmadıgı sürece hic bir meslek sizi tatmin edemez.
Evet açıkcası bende öyle olacak gibi düşünüyorum. Temel sorunum bu aslında ama aşamıyorum 😔

Bütün meslekler için geçerli bu saygı görme durumu, mutsuzsanız başka mesleğe geçmeniz sizin için daha iyi

Son düzenleme:
O karsı tarafın problemi?
Dr ,avukat olsanız daha mı cok saygı görecektiniz?
eğer öyleyse o kişilerle görüsmeyi keserim,mesleği değistirmem yani.
Bu ülkede meslekten dolayı insanların davranışları değişiyor. Bunu kabul etmeliyiz. Gelişmiş bir ülkede değiliz maalesef. Hakim savcı ya da polis vs olsaydım insanların tavırları da farklı olurdu.
Zabıtalar da seyyar satıcıları dövüyor her gün hırpalıyor saygısızca konuşuyor. Adamlar aa karşı tarafaınproblemi bu diyebilir mi

Evet açıkcası bende öyle olacak gibi düşünüyorum. Temel sorunum bu aslında ama aşamıyorum 😔
Onla ilgili yardım alabilrsiniz.
Uzman değilim ama acaba kücükken cok mu hor gördüler?Önemsemediler.
Mesela simdi uzmanlar cocuklara her olayda aferin demeyin,asırı büyük tepkiler vermeyin basarılarına diyorlar.
Hep aferin beklermis cocuk,gelmeyince ruhsal cöküntü.
Sizde de acaba hic aferin mi demediler?Basardın mı demediler?

Hemen bi timleştirin zaten. Eyvallah. 🤣

Hemen bi timleştirin zaten. Eyvallah. 🤣
Her konu açışımda hemen olumsuz birşeyler yazanlar üşüşüyor da ondan diyorum 😅 yani yardım çağrışı bir nevi açılan her konu. Basit bir mızmızlanma nazlanma değil hani. Ciddi bir depresyon geçiriyor olabilirm belki 🤷‍♀️ belki geçirmek üzereym fln ne biliim 😅 koştur koştur hemen olumsuz şeyler yazılması artık cansıkıcı bir hal almaya başladı da. Sadece benim için değil her gönderide bu şekilde

Sevgili kk kadınları,
Kendimi çok yetersiz ve başarısız hissediyorum. Mesleki ve para kazanma anlamında. Öğretmenim devlette. İyi bir üni yüksek lisansım var. 1 yıl yurtdışı eğitim tecrübem var. Ortanın biraz üstü yabancı dilim var. Hiç bir zmaan kendine güvenen dışa dönük biri olamadım. Her zaman bi yetersizlik hissim vardı. Şimdi etrafımdaki insanlara bakınca daha iyi şeyler yapabilirmişim diye düşünüyorum. Daha başarılı olabilirmişim diyorum. Bilinçli anne babaya sahibiym. Beni her konuda yönlendirilen her türlü maddi manevi desteği veren... Ancak bunlara rağmen saygın bir meslek iyi bir maaş alamıyormuşum gibi. Öğretmenlik herkesin ağzına pelesenk olmuş öok önemli bir meslek diye ama maalesef kimse aaygı duyup değer vermiyor. Kime öğretmenim desem bi ezmeye çalışmalar laubali konuşmalar vs... Hala bir şeyler yapmaya çalışıyorm yksye hazırlanıyorm tekrar bebeğim de var üstelik. Hukuk okuyayım diyorm ama o da boşa çaba gibi her yer torpile dönmüş. Bir ara üniye gireyim dedm aynı şekilde torpiller havada uçuyo. 😔 Benimle aynı hisleri yaşayan arkadaşlarım var mı? Neler yapıyorsunz?
Ben öğretmenim ve mesleğimi çok seviyorum. Toplumda da saygınlık görüyorum. Siz ne bekliyorsunuz o önemli ve tabi sizin mesleğinize bakışınız da.

Bu ülkede meslekten dolayı insanların davranışları değişiyor. Bunu kabul etmeliyiz. Gelişmiş bir ülkede değiliz maalesef. Hakim savcı ya da polis vs olsaydım insanların tavırları da farklı olurdu.
Zabıtalar da seyyar satıcıları dövüyor her gün hırpalıyor saygısızca konuşuyor. Adamlar aa karşı tarafaınproblemi bu diyebilir mi
O zabıtaların mesleği kötüye kullanması yalnız.
Orda zabıta suclu.
Korku ile saygınlık ayrı seydir.
Ben sigortacıyım.
Baktıgınızda her köse basında bir acente var.
İnsanlar sigortacıları elinde canta,kapı kapı gezen kisiler sanıyor.
Valla ben ofisten cıkmam hic,en yakınıma bile gel senin arabanı biz sigortalayalım demem.
Benim calısma prensiplerim var,insanlarda bunu bilir.
Kendi elimle surda daha uygun oraya yaptırın dediğim cok insan var.
İsimi iyi yaptıgımı düsünüyorum,kimse de sen sigortacısın söylesin böylesin diyemez.
Dedirtmeyeceksiniz.
MEsleğinizi savunacaksınız baska caresi yok.

O eziklemeler de sizin mesleğin yüceliğine inanmamanızdan. Mesleği taşıyamamanızdan. Kişisel yani.
Kesinlikle katılıyorum. Ben kaç tane öğretmen tanıyorum hepsi etrafında bilgisine çok saygı duyulan ışık saçan insanlar. Ben üniversiteden sonra araştırma yaptığım dönemde bile akademideki hocalardan ziyade yüksek lisanslı lise öğretmenimden fikir almış ona çok konuda danışmıştım. Yüksek lisans yaptım diye saygı ve özdoyum beklemeniz saçma biraz kusura bakmayın ama bu devirde artık herkes yapıyor. Yks ye hazırlanıp sizi bir yere götürmeyecek ama havalı bulduğunuz bir bölüm okuyup zamanınızı boşa harcamaktansa alanınızda kendinizi geliştirin. Öğrencilerinizin seneler sonra bile örnek alıp hayran kaldığı biri olabilirdiniz ama bu kafayla zannetmiyorum kusura bakmayın.

X