Kendini geliştirme ve kötü alışkanlıkları bırakma başlığı

prettiestgirl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2014
670
534
Merhaba hanımlar,

hayatımda ciddi bir yola gireceğim dönemimdeyim. Evden çalışıyorum haftanın 1 ya da 2 günü ofise geçiyorum ama farkettim ki ev gerçekten insanı yutuyor.
Hiçbir şey yapmamaktan iyice hantallaştım, artık en ufak iş bile zor gelmeye başladı. Asıl konu ben de bu dönem duygusal yemek yeme atakları gelişti. Yemek yemeyi çok sık düşünür oldum. Kilolu değilim ancak son dönem hızlı bir kilo artışı oldu.
Aslında bu başlık hem kendi rehavetime dur deme hem de duygusal yeme alışkanlığından yavas yavas kurtulup kendimi geliştirmek üzerine olacak. Uzun süredir korkumdan tartılmıyorum, tartıda en son 50-51 kiloları gören biri olarak şu an yüzleşmek zorunda kalacağım gerçekten korkuyorum. Ama bugün onu da yapacagım.
Hedefim eski düzenim gibi günde tek öğün yiyerek hedeflediğim kiloya tekrar ulaşabilmek ve gerçekten üretken olmak.
Tonlarca ev işi var ve ben bir gün temizlik yaptıysam ertesi gün sıkılıp bunu devam ettiremiyorum.
Her konuda böyle maalesef kötü huyum bu benim.
Bugün hedeflerim şunlar:

-Ev toparlanacak, çamaşır bulaşık vs varsa yıkanacak
-Kişisel bakımlar yapılacak
-Akşama kendi adıma önemli bir organizasyon var ona hazır olunacak
-Şu an için en korkuncu: tartılıp rakamı burada sizlerle paylaşacağım..

Şimdilik bu kadar.,
Bana katılmak isteyen olursa birbirimizi motive ederek beraber devam edelim :)

Hep evden calisan biri olarak yemek konusuna ben de cozum ariyorum. Yok arkadas agzim durmuyor. Ozellikle aksam cocugumu uyuttuktan sonra yedikce yiyorum. Ciddi bi kilom yok. 160 57kg. Ve hatta disaridan zayif gorunurum ama gobegimi iyi sakladigim icin zayif gorunurum. Ust bolgemden rahatsizim. Emzirme sonrasi sarkan gogusler ve siskin ust gobek ve sezeryan gobegi 😔
Diger bahsettiginiz konularda duzenliyim.
Oncelikle size tavsiyem gec uyumayin, gune erken baslayin. Ben 23den sonraya kalmamaya calisiyorum ki zaten tum gunun yorgunlugundan erkenden siziyorum. Robot supurgeniz varsa siz salondayken diger taraflari supursun. Robot supurdukten sonra gorunen yerleri viledayla silin. Yemek sonrasi bulasiklari direk makinaya atin bekletmeyin Ve yemek yediginiz alani supurup sleepy bezle silin. Banyoyu gunluk temizleyin. Haftada 1 toz alin. Ayda 1 yerleri elle silin. Camasir yikama gununuz olsun. 2 haftada 1 utu yapin. Evliyseniz esinizle ortaklasa bunlari yapin. Dip kose icinse 3 ayda 1 kere biri gelse bile yeterli olur. Camlar, kapilar, buzdolabi arkasi vs vs.

Evli değilim ama bugün söz olacak :) aslında biraz da ondan bu başlığı açtım, kendim o kadar üşengecim ki evlenince de aynı şekilde devam etmekten korkuyorum. Şimdiden kendimi alıştırayım ki bazı şeylere devamı gelsin
Yalnız yaşıyorum evim küçük, temizliği kolay bir ev aslında. Ama dediğiniz gibi yedikten sonra bulaşıkları hemen makineye atmak gibi aksiyonlarım yok :) bunlara uyacagım.
Duygusal yeme konusuna gelince bende de akşam saatlerinde oluyor. Aç olmasam bile aşerir gibi canım sürekli bir şeyler istiyor. Rahat 56 kilo olmusumdur diye düşünüyorum. 50 lerden buraya gelmekte bir meziyet :)))
Bugün acı gerçekle yüzleşeceğim :KK70:

X