Kepçe kulak ameliyatı deneyimim

emiremm

Guru
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2012
9
0
Merhaba kizlar yaklaşık 10 yıl önce kepçe kulak ameliyatı olmuştum plastik cerraha fakat 1 ay içinde tekrar eski haline dönmüştü 🙁 uzun yıllar cesaret edemedim tekrar olmaya. 5 gün önce bu sefer kulak burun boğaz uzmanina lokal anesteziyle tekrar oldum. İki kulağımdan kıkırdak çıkarıp, kulak kepçesi yumuşatarak gerçekleştirdi. 2 gün komple kafam bandajli kaldım sonra pansumana çağırdı ve sadece kulaklarımı bantlayip üstüne sporcu banti taktik. Bugün 5. Günüm hafif sizlamalar devam ediyor. Tek pişmanlığım keşke bu kadar beklemeyin tekrar olsaydım. Ayrıca tekrar açılmasından çok korkuyorum. Ameliyatla ilgili merak edenler olursa cevaplarim

öncelikle geçmiş olsun ,ben de oldum aylar önce . karşıdan bakan bir kişi benim kepçe olduğumu söylemez ama ameliyattan hemen sonra baya yapışıktı ,açıldı biraz .korkuyorum daha fazla açılmasından çok ağrılı bir süreç. soğukta falan hala biraz sızlıyor ve saçımı uzun süre açık ya da toplu bıraktığımda sızı yapıyor çok az , bunun dışında bir problem yok .hala bazı geceler ve sızı hissettiğimde ince bi kumaştan yapılmış bandana takıyorum .yaklaşık 4 ay önce oldum bu arada. açılmaması için ne yapabilirim? sizinki nasıl açıldı?

Merhaba sizede gecmis olsun. Bence 4 ay olmuş sizin daha fazla acilcagini zannetmiyorum acilsaydi şimdiye kadar açılırdı. Benim ilk ameliyatimda 1 ay içinde açıldı tamamen eski haline gelmişti 🙁 benim şu an 1 hafta oldu sürekli bandana takıyorum o yüzden çok yapışık ve ödemli inşallah acilmaz

X