Kese ve yolk kesesi var, ama bebek ve kalp atışı görünmedi! Yardım!

nsymnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2021
24
5
23
Merhaba Arkadaslsr, yeni üye oldum. 5+6 hamileyim, dün kontrolümde kese ve yolk kesesi göründü ancak bebek ve kalp atışı görünmedi. Doktor haftaya bakalım tekrar dedi. Böyle olup da sonradan gören, duyan var mı ? Çok endişeliyim! Yardım edin lütfen!
Ben Daha 5+1 de keseyi yeni gördük kalp atışı ancak 2 hafta sonra dedi doktor cok erken şuan yani

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
32.075
116.582
30
6+3de vajinal duydum kalp atışını endişelenmeyin.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-12-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 7 gün kaldı.

Bebeğinizin derisinin rengi, kırmızımsı ve pembemsi tondan, beyaz ve mavimsi pembe tonuna doğru değişmeye başladı. (bebeğinizin cildi koyu tonlarda olcak olsa bile) Bebeğinizin cildinin rengindeki değişikliğin sebebi cildinin altında depolanan yağın kalınlığının artmasıdır. İshal, bulantı ve hazımsızlık doğum işaretleri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

pofudukkalp

Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2019
8
7
32
Merhaba, hep takip ediyordum ilk defa yazıyorum. Tüp bebekle 3.denemede hamileyim. 7+3 dün doktora gittim kese ve bebeği gördük ama kalp atışı duyulmadı Kese içinde kanama alanı varmış birde Doktorum Sağlıksız gebelik 3 gün sonra duyulmazsa gebeliği sonlandıralım Dedi.Sizce 1 hafta daha beklesem duyulur mu

Halfteacher

Yeniden başlayanlar için umut ve sabır günleri 🕊
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2020
2.457
3.055
Merhaba, hep takip ediyordum ilk defa yazıyorum. Tüp bebekle 3.denemede hamileyim. 7+3 dün doktora gittim kese ve bebeği gördük ama kalp atışı duyulmadı Kese içinde kanama alanı varmış birde Doktorum Sağlıksız gebelik 3 gün sonra duyulmazsa gebeliği sonlandıralım Dedi.Sizce 1 hafta daha beklesem duyulur mu
Geçmiş olsun, son durumunuz nedir😔

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-03-2022

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 124 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 4 hafta içinde önemli ağırlık kazanacaktır. Önümüzdeki hafta ve aylarda, bazı anne babalar bebeğini işitsel uyarı göndermek için (annenin karnına kulaklık dayamak, rahme doğru megafon ile konuşmak gibi) yoğun bir çaba içine gireceklerdir. Bu bebeğinize zarar vermez ama bir faydasıda olmaz. Sadece siz ara ara bebeğinizle konuşabilirsiniz. Bebeğiniz antikorları üretmeye başladı. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık olarak 20 cm civarında. Ağırlığı yarım kiloya yaklaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Halfteacher

Kayıtlı Üye
29 Nisan 2020
2.457
3.055
Merhaba Arkadaslsr, yeni üye oldum. 5+6 hamileyim, dün kontrolümde kese ve yolk kesesi göründü ancak bebek ve kalp atışı görünmedi. Doktor haftaya bakalım tekrar dedi. Böyle olup da sonradan gören, duyan var mı ? Çok endişeliyim! Yardım edin lütfen!
Kalbi ne zaman duydunuz aceba?

Bebeğiniz önümüzdeki 4 hafta içinde önemli ağırlık kazanacaktır. Önümüzdeki hafta ve aylarda, bazı anne babalar bebeğini işitsel uyarı göndermek için (annenin karnına kulaklık dayamak, rahme doğru megafon ile konuşmak gibi) yoğun bir çaba içine gireceklerdir. Bu bebeğinize zarar vermez ama bir faydasıda olmaz. Sadece siz ara ara bebeğinizle konuşabilirsiniz. Bebeğiniz antikorları üretmeye başladı. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık olarak 20 cm civarında. Ağırlığı yarım kiloya yaklaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

gumus82

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2019
1.878
2.208
7+1 de vajinal ultrason duyduk haftaya karindanda duyarız dedi doktor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-03-2022

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 114 gün kaldı.

Bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 650-700 gr arasında. Bebeğinizin gelişimininde, bu dönemde kazanılan ağırlığının çoğu kas ve kemik kütlesi ve büyüyen organ ve dokulardaki kilo artışlarıdır. Sonuçta, bebeğinizin hareketle ilgili bir çok kası doğumdan önce, geri kalan diğer kasları ise doğduğu gün gelişimini tamamlayacaktır. Bebeğiniz büyüdükçe hareket alanı daralıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

kartanesi20

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
343
51
26
Ben Daha 5+1 de keseyi yeni gördük kalp atışı ancak 2 hafta sonra dedi doktor cok erken şuan yani
Ben de yarın kontrole gidicem keseyi görmek için canım benim de yarın 5+1 olacak. Diz keseyi gördüğünüzde karından ultrasondan görüldü mü? Değeriniz kaçtı bide keseyi gördüğünüzde

Halfteacher

Kayıtlı Üye
29 Nisan 2020
2.457
3.055
Teşekkür ederim. 8.haftada gittim yine kalp atışı duyulmadı. Gelişmediği için gebelik sonlandırıldı kürtaj oldum. Dr sağlıklı bir gebelik olmadığını söyledi😭
Allah bir daha yaşatmasın insallah, en hayırlı zamanda sağlıkla nasip etsin rabbim 🙏

adaj

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2021
389
476
35
Teşekkür ederim. 8.haftada gittim yine kalp atışı duyulmadı. Gelişmediği için gebelik sonlandırıldı kürtaj oldum. Dr sağlıklı bir gebelik olmadığını söyledi😭
Çok çok geçmiş olsun bende Mart ayında aynı sizin gibi 8 haftalık düşük yaptım kalp atışları hiç duyulmadı üzüldüm ama genelde sağlıksız gebelikler böyle oluyormuş hayırlısı demekki hakkımızda sonra bir adet sonrası tekrar deneyebilirsin demişti doktorum bir kez adet oldum ve ertesi ay hamile kaldım çok şükür düşük sonrası sanırım daha çabuk hamile kalınıyormuş sizin de hakkknızda hayırlısı olsun üzülmeyin lütfen

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-02-2022

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 80 gün kaldı.

Önümüzdeki 3-4 gün içinde bebeğinizin derisi, deri altında biriken yağlardan dolayı daha pürüzsüz ve yumuşak hale gelecek. Şiddetli baş ağırısı, bulanık görme, ani kilo artışı, veya ellerinizde, ayaklarınızda, ayak bileklerinizde ve yüzünüzde şiddetli şişme gördüğünüz durumlarda hemen doktorunuza başvurunuz. Çünkü bu belirtiler, hem sizin hemde bebeğiniz için çok tehlikeli olan yüksek tansiyonun belirtisi olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 155 cm. Başlangıç Kilom :43 Kg. Şimdiki Kilom :43 Kg.