Kese ve yolk kesesi var, ama bebek ve kalp atışı görünmedi! Yardım!

deryaburcu2021

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2021
38
19
40
Stres sizin düşmanınız. Rahat olmaya çalışın. Emin olun herkesin hamileliğinde endişeleri oluyor ama buna takılı kalmanın faydası olmuyor. Dootorunuzun yaklaşımını çok sevmedim açıkcası. Size böyle söylememesi gerekirdi. Benim bir hamileliğimde 9haftalıkken bebek görülmedi ve geç döllenme olabilir diye 2 hafta daha beklemek istediler

deryaburcu2021

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2021
38
19
40
Çok haklısınız, maalesef dünden beri okumadığım yazı, forum, izlemediğim video kalmadı. En son buraya kendim üye olup yazmak istedim. Doktorum normalde bu hafta hepsini görmeliydik deyip endişeli durdu, biraz umutsuz konuştu. Heralde o da beni ayrıca strese soktu :KK43:

SiyahPapatyaa

Biricik Oğlum 💙🧿
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2016
6.456
11.699
Moral verdiğiniz için çok çok teşekkür ediyorum! Ümitle önümüzdeki haftayı bekliyorum inşallah.

Rica ederim inşallah hayırlısıyla duyulur kalp atışı. Benim kesem yamuktu diye kafama takmıştım. Ama şimdi gayet normal. Siz iyi düşünün 🙏🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 03-02-2022

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 57 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin ayak tırnakları tamamen şekillenmiş olacak. Göğüslerinizde, kolostrum denen ilk süt sızıntısını fark edebilirsiniz. Kolostrum gerçek süt üretimi öncesi sarımsı bir sıvıdır. Eğer emzirmeye karar verdiyseniz kolostrum bebeğinizin ilk doğal gıdası olacaktır. Bugünlede doktorunuzla doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında konuşabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Buyuk_umutlar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2020
2.309
1.766
Merhaba Arkadaslsr, yeni üye oldum. 5+6 hamileyim, dün kontrolümde kese ve yolk kesesi göründü ancak bebek ve kalp atışı görünmedi. Doktor haftaya bakalım tekrar dedi. Böyle olup da sonradan gören, duyan var mı ? Çok endişeliyim! Yardım edin lütfen!
Merhaba canim. Zaten ilk once kese ve yolk kesesi goruluyor. Yolk gorulduyse demekki bebek de var. Bende de 5+3 haftalikken yolk gorulmusdu bir hafta sonrasi bebek sonra da kalp atislari. Endiselenme. Hayirli olsun

soGuk nevale

hemoglobin
Üyelik İptali
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2021
854
907
32
Merhaba Arkadaslsr, yeni üye oldum. 5+6 hamileyim, dün kontrolümde kese ve yolk kesesi göründü ancak bebek ve kalp atışı görünmedi. Doktor haftaya bakalım tekrar dedi. Böyle olup da sonradan gören, duyan var mı ? Çok endişeliyim! Yardım edin lütfen!
gorunmemesı normal zaten. bunu sorun var gıbı soylemıyorlar . :)) su gorundu bu gorundu rapor gıbı:) yoksa zaten 4 5 gun sonra anca duyarsın o da doktorun ultrasonu ıyıyse:)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-01-2022

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 29 gün kaldı.

Önümüzdeki günlerde bebeğinizin vücudundaki beyaz yağ oranı %8'e çıkmış olacak. Hamileliğinizin son zamanlarında gece uyurken bacak krampları çok sık görülür. Yorgunluktan kaçınarak ve mümkün olduğunda bacağınızı yükseğe kaldırıp dinlenerek, krampların önüne geçebilirsiniz. B grubu streptokok enfeksiyonu testi 35-37. haftalar arasında yapılabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

lunissss

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2021
205
374
27
Daja cpk erken ben de 5+6 günlükken kalp atışını görmedi 7 haftalıklen gittiğimde duydum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-01-2022

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 32 gün kaldı.

Bu ay enerji seviyenizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Yorgunluk birçok hamile kadın tarafından yaşanır. Fakat bu ay, yorgunluğunuza alternatif olarak ara ara ekstra enerji dönemleri yaşayabilirsiniz. Bu enerji patlamalarını, kesinlikle yapmanız gereken işlerde ve doğuma ve doğum sonrasına hazırlık için kullanınız.Bu sıralar hastanede kullanılmak üzere doğum çantası hazırlayabilirsiniz. Doğuma giderken hastane çantanızda neler olmalı sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

deryaburcu2021

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2021
38
19
40
gorunmemesı normal zaten. bunu sorun var gıbı soylemıyorlar . :)) su gorundu bu gorundu rapor gıbı:) yoksa zaten 4 5 gun sonra anca duyarsın o da doktorun ultrasonu ıyıyse:)
Çok teşekkür ederim. Doktorum normalde şimdiye ikisinin de görünüyor olması gerekiyordu, ama yine de bir süre takip edelim deyince açıksa endişem arttı aslında!

Eriser

Sessizliğin sesini duyuyor musun?
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2019
333
241
Hiç stres yapma bende o zamanda gittiğimde normal beklediğimiz birsey görünmemesi demişti 6. Yada 7. Hafta içerisinde görürsün