Ketojenik Diyet Günlüğü

lattesizkitapsiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2023
2.545
7.844
32
merhabalar
aslında bir harcama günlüğü açmıştım bu sitede ve buna bir diyet günlüğü de eklemeye karar verdim. Kilo sorunlarımdan çok bahsetmeyi düşünmüyorum, bu günlükte sadece bu yeni yılla birlikte tekrar bir ketojenik diyete başladım
Ketojenik diyeti daha önce de birkaç kere yapmıştım ve benim yapabildiğim tek diyet bu.Yiyeceklere karşı çok güçlü bir çekim hissediyorum bu iradesizlikle mi ilgili yoksa beyin sinapslarımın kurduğu haz yolakları ile mi ilgili bilmiyorum bir önemi de yok aslında.
Ketojenik diyeti yapabiliyorum beni çok zorlamıyor çünkü,şu güne kadar ketojenik diyeti kaç kere latte için bozdum ama bu seneki harcama günlüğümün birinci kuralı latte almamak ve içmemek olduğu için rahatça yapabileceğime inanıyorum. Ketojenik diyetin benim için artıları çok uzun bir vade acıktırmaması yanınızda ne yenirse gelsin hiçbir şeyi canınızın çekmemesi şeklinde ve yediğim yemekler çok ama çok lezzetli geliyor bana.
Normalde ilk başlandığında ketojenik diyette matematiksel hesap yapmak gerekiyor işte tartı, fa**t gibi uygulamalar kullanmak gerekiyor ben defalarca yaptım ve bu uygulamaları kullanmanın maalesef her zaman uygulanabilir olmadığını düşünüyorum ki ben şu an ailemle yaşıyorum ketojenik diyete uygun bir yemek yaptığımda hani tabak tabak bölme şansım da olmuyor onlara ayrı bana ayrı vesaire O yüzden f*****t gibi uygulamaların kullanılabilir olmadığını düşünüyorum benim hayatım için.
Daha önce de yaptığım için ketozise girdiğimde nasıl hissettiğimi biliyorum ve daha önce de hesaplama yapmadan ketojenik diyet yaptığımda aynı etkiyi gördüm. Bedenimde hemen bir kilo verme incelme başladı ama ben devamını pek getiremedim. En son iki sene önce bir buçuk ay kadar yapabilmiştim ondan sonraki denemelerim kısa süreli oldu.
Bu sene hedefim mayısa kadar bunu sürdürmek mayıstan sonra yaz meyveleri yemek istiyorum ve mayısa kadar tartılmayacağım için net bir kilo bilgisi de verebileceğim bir günlük olmayacak.
Genelde günlük yediğim şeyleri söyleyeceğim.
Sebzelerin zaten karbonhidrat miktarlarına bakıyorum fazla olanları yemiyorum,et türü ürünlerin zaten genelde karbonhidrat miktarı sıfır oluyor ben doyana kadar yiyorum.Her yemeğime ve salatama olabildiğince çok zeytinyağı koymaya çalışıyorum hem tadı daha lezzetli oluyor hem keto ise girmemi de hızlandıracak.
Ketozise girdiğin an hiçbir şey yemek istememeye başlıyorsun ve ciddi bir halsizlik oluşturuyor bu bunun için de maden suyu ve magnezyum tüketmek gerekiyor. Paketli herhangi bir gıda aldığım zaman mutlaka ve mutlaka karbonhidrat miktarına bakıyorum zaten şekerli ürün tüketmemeye çalışıyorum ama çok çok katı bir diyette yapmayacağım mesela dışarıdan alınan acı sosların içinde de bir miktar şeker olabilir ama ben sadece karbonhidrat miktarına bakacağım çünkü diğer katı türlüsünü ben sürdüremiyorum.
Yukari da belirttiğim gibi ketozise girildiği saniye ki bu genelde 3 günü buluyor işler çok kolaylaşıyor, aç kalmaktan haz duyar hale geliyorsunuz neredeyse. çünkü hafif hissediyorsunuz ama hiç açlık hissi olmuyor.
İdrar sitribi ile takibini yapıyorum ben girip girmediğimi.

bana katılmak isteyen olursa mutlu olurum 💜

yiyeceklerin miktarını belirlemedigim icin bu günlük ne kadar mantıklı gelecek size bilmiyorum ama devam edeceğim doldurmaya :)

kahvaltıda sucuk ve karb orani 0.5 olan bir Ezine peyniri yedim , böyle yağlı peynirlere resmen tapıyorum.Cok az da domates yedim.
aralarda çekirdek yedim genelde.Bir kaç kaşık ev yoğurdu yedim.
ilk günler oldugu için ağzım pek boş durmadi
16 gibi bir kaç tane tavuk kanat yedim
akşam annemlerle yemekte, kendi yaptığım köfte ve köz patlıcan biberi yağda kavurarak bir tur meze yaptım.onlari yedim/yedik.

gece bir kaç tane daha tavuk kanadı yedim , çok az sriracha sosu ile cennette hissediyorum yerken.

geceyi bununla kapatırım gibi görünüyor en fazla bir kaç kuruyemiş yerim.
yediklerim gittikce azalacak elbette, ilk günler sıkıntıda hissetmemek adına kendimi rahat bırakıyorum ketozise girildiğinde her şey bambaşka oluyor:)
biraz evel keto puding yaptım ilerki gunlerde tüketirim

bu sabah kalktığımda yine tavuk kanadı ve sriracha sos yedim.
Sabahları yemek yemek bazıları için sorun olsa da ben genelde seviyorum. Lakin sosun karbi çok yüksek çok az kullanıyorum muhtemelen tüm kullanımım(dünden beri ) 20 Gr olmamistir ama yine de azaltsam iyi olur ki tavuk kanadı bitti zaten.
Bu dışarıda bazı islerim vardı ve dışarıda çok rahat olamadigim için çok tetiklendim... Tetiklenince direkt aklıma çok yemek alıp tlc izlemek geliyor ya da Starbucksa gidip laatte almak, yanında da tatlı .
ya da direkt sekerrli şuruplu bir latte.

lattenin yasak olduğu konusunda kendime sözüm var ama diyet konusunda yok.
diyet konusundaki tek sözüm bu sene kilo vermek bu 1 kilo da olabilir.
bozabilirdim yani sonuç olarak ama bozmadım eve geldim dün yaptigim keto pudingi yedim , nefisti.
keto tatlıların şöyle bir handikapi var ya dünyanın en iyisi oluyor tadı ya da korkunç .

bu sabah kalktığımda yine tavuk kanadı ve sriracha sos yedim.
Sabahları yemek yemek bazıları için sorun olsa da ben genelde seviyorum. Lakin sosun karbi çok yüksek çok az kullanıyorum muhtemelen tüm kullanımım(dünden beri ) 20 Gr olmamistir ama yine de azaltsam iyi olur ki tavuk kanadı bitti zaten.
Bu dışarıda bazı islerim vardı ve dışarıda çok rahat olamadigim için çok tetiklendim... Tetiklenince direkt aklıma çok yemek alıp tlc izlemek geliyor ya da Starbucksa gidip laatte almak, yanında da tatlı .
ya da direkt sekerrli şuruplu bir latte.

lattenin yasak olduğu konusunda kendime sözüm var ama diyet konusunda yok.
diyet konusundaki tek sözüm bu sene kilo vermek bu 1 kilo da olabilir.
bozabilirdim yani sonuç olarak ama bozmadım eve geldim dün yaptigim keto pudingi yedim , nefisti.
keto tatlıların şöyle bir handikapi var ya dünyanın en iyisi oluyor tadı ya da korkunç .
puding olayindan sonra keto kraker yapmıştım, onu yağlı Ezine peynirimi ve birazda sosis ve hindi füme yedim.

peynirden taco yapmaya çalıştım bı iki tane de onu yedim
akşam annemlerle balık ve salata yedik.
daha sonra da bir şey yemedim.
bugünkü carb miktarim bayağı iyiydi yarın ketozise girmiş olacağımı düşünüyorum sabah idrar stribinden bakacağım.
Girince yemek/atıştırma miktarın hızlandıracak dusecek

Kilo takibi yapıyor musunuz? Kilo verme amacınız yoksa uzun vadede ketojenik diyet yarardan zarara dönüşüyor çünkü.
Ben de su orucu ya da ketojenik diyet yapmak arasında gidip geliyorum. Kısmet😊

Kilo takibi yapıyor musunuz? Kilo verme amacınız yoksa uzun vadede ketojenik diyet yarardan zarara dönüşüyor çünkü.
Ben de su orucu ya da ketojenik diyet yapmak arasında gidip geliyorum. Kısmet😊
merhabalar evet kilo verme amacı ile yapıyorum
ben güncel makaleleri mesleğim gereği takip ediyorum zarara dönüştüğüne dair net bir emare yok henüz.
İlginize teşekkür ederim.
Ben iştahlı biriyim şu orucu asla yapamam:KK51: siz yapabiliyor musunuz ? tebrik ederim yapabiliyorsaniz 🌸

merhabalar evet kilo verme amacı ile yapıyorum
ben güncel makaleleri mesleğim gereği takip ediyorum zarara dönüştüğüne dair net bir emare yok henüz.
İlginize teşekkür ederim.
Ben iştahlı biriyim şu orucu asla yapamam:KK51: siz yapabiliyor musunuz ? tebrik ederim yapabiliyorsaniz 🌸
Benim eşim yapıyor ciddi şekilde hatta bunun kocaman bir kitabı var onu okuyup başlamıştı geçen sene. Bunu bulan doktorun/bilim adamının kitabı sanırım.6 ayda 23 kg vermişti tek öğünle sporsuz. Ama sürekli uzun vadeli ketojenik diyetin zarar verdiğine dair haberler çıkıyor. Bunu söyleyenler de işin ehli hekimler ama fazla kilo da zarar veriyor keşke su kaçırmasalar kulaklara.😀

Ben de su orucuyla hafif sporla 10 günde 6 kg vermiştim. Eşimin provakesiyle bozdum maalesef ama yine başlıyorum. 😀 ben de iştahlı biriyimdir bu arada ama en rahat yaptığım tarz bu oldu.
Sizin kaç kg vermek hedefiniz?

Benim eşim yapıyor ciddi şekilde hatta bunun kocaman bir kitabı var onu okuyup başlamıştı geçen sene. Bunu bulan doktorun/bilim adamının kitabı sanırım.6 ayda 23 kg vermişti tek öğünle sporsuz. Ama sürekli uzun vadeli ketojenik diyetin zarar verdiğine dair haberler çıkıyor. Bunu söyleyenler de işin ehli hekimler ama fazla kilo da zarar veriyor keşke su kaçırmasalar kulaklara.😀

Ben de su orucuyla hafif sporla 10 günde 6 kg vermiştim. Eşimin provakesiyle bozdum maalesef ama yine başlıyorum. 😀 ben de iştahlı biriyimdir bu arada ama en rahat yaptığım tarz bu oldu.
ya beslenme maalesef tam denetlenemedigi için tam tescilli deney yapmak imkansız uzun vadede, bu yüzden hakkında net deneyler yok henüz.
öte yandan çoğu hekimin önerdiği Akdeniz diyeti , bu fastfood çağından önce bir çok bolgede kendiliğinden olan bir beslenme şekliydi.O insanların yaşam parametrelerine bakarak en sağlık diyet olduğuna kanaat getirdiler ki ben de hemfikirim bu konuda
hastalarıma da bir diyet onerirsem onu öneririm.
Ama kendim maalesef o tarz diyetler yaptığımda ağzımı tutamıyorum. yıllardır çok yeme / atıştırma sorunum var.
Sosyal olarak zor şeyler yaşadığımda bana göre hele direkt tetikleniyorum.
Sosyal fobim yok ama evi çok seviyorum çok fazla evde vakit geçiriyorum, bu yüzden bazen evden çıkmak bile bir tetiklenmeye sebep oluyor ben de vs vs zaten çocukluktan beri bir kilo sorunum var
şu an 30/40 araliginda bir kilo fazlam var.
daha önce bir kaç kere verip geri aldım uzun zamandır da kilo veremiyorum (diyet yapmak benim için gittikçe daha zor hale geldi neden bilmiyorum oysaki hayatım gittikçe güzelleşti şuan hayatımdan memnunum)
o yüzden çok çok büyük hedefler yerine bu sene tek hedefim 1 kiloda olsa vermek ve sene sonunda tartilacagim.
son senelerde hep üzerine kilo ekleyerek gecti o yüzden bu sene küçük bir hedef koydum.
latteyi bırakma yasağına uydukca bu diyeti sürdüreceğime inanıyorum
latte benim için hep psikoloji düzeltici bir şey bir tür bağımlılık o kadar içtim ki artık midem bulanıyor yinede içmek istiyorum.
Bu sene birazda maddiyat yüzünden latte ve kitap alımını yasakladim kendime nickimden belli olduğu üzere 😅

çok uzun yazdım kusura bakmayın :KK16:

ya beslenme maalesef tam denetlenemedigi için tam tescilli deney yapmak imkansız uzun vadede, bu yüzden hakkında net deneyler yok henüz.
öte yandan çoğu hekimin önerdiği Akdeniz diyeti , bu fastfood çağından önce bir çok bolgede kendiliğinden olan bir beslenme şekliydi.O insanların yaşam parametrelerine bakarak en sağlık diyet olduğuna kanaat getirdiler ki ben de hemfikirim bu konuda
hastalarıma da bir diyet onerirsem onu öneririm.
Ama kendim maalesef o tarz diyetler yaptığımda ağzımı tutamıyorum. yıllardır çok yeme / atıştırma sorunum var.
Sosyal olarak zor şeyler yaşadığımda bana göre hele direkt tetikleniyorum.
Sosyal fobim yok ama evi çok seviyorum çok fazla evde vakit geçiriyorum, bu yüzden bazen evden çıkmak bile bir tetiklenmeye sebep oluyor ben de vs vs zaten çocukluktan beri bir kilo sorunum var
şu an 30/40 araliginda bir kilo fazlam var.
daha önce bir kaç kere verip geri aldım uzun zamandır da kilo veremiyorum (diyet yapmak benim için gittikçe daha zor hale geldi neden bilmiyorum oysaki hayatım gittikçe güzelleşti şuan hayatımdan memnunum)
o yüzden çok çok büyük hedefler yerine bu sene tek hedefim 1 kiloda olsa vermek ve sene sonunda tartilacagim.
son senelerde hep üzerine kilo ekleyerek gecti o yüzden bu sene küçük bir hedef koydum.
latteyi bırakma yasağına uydukca bu diyeti sürdüreceğime inanıyorum
latte benim için hep psikoloji düzeltici bir şey bir tür bağımlılık o kadar içtim ki artık midem bulanıyor yinede içmek istiyorum.
Bu sene birazda maddiyat yüzünden latte ve kitap alımını yasakladim kendime nickimden belli olduğu üzere 😅

çok uzun yazdım kusura bakmayın :KK16:
Estağfurullah gayet güzel ve açıklayıcı anlatmışsınız. Ben de evi çok seviyorum ama hareketi de seviyorum. Sporu ve hareketi bıraktığım için kilo aldım çünkü. Baya büyük bir bedel olarak ödeyeceğim bunun dönüşünü 😊
hedef konusunda atıyorum 90 dan 50 ye hedef uzun menzilli geliyor bana da, 90 dan 87 ye 85 e vs gibi hedefler daha heveslendirici hedeflere çabuk ulaşmak gibi.
Latte olayına şaşırdım, çok mu kalorili latte kahve? Ben de kahveyi çok severim evde kafama göre hazırlanabilen kahveleri tercih ettiğimden kahve kalorisiz içecek benim düzende. 🤌🏻
Bence kendinizi çok kısıtlamayın bu latte sizin için özel bir zevkse, yoksa çok çabuk sıkılabilirsiniz☺️

Estağfurullah gayet güzel ve açıklayıcı anlatmışsınız. Ben de evi çok seviyorum ama hareketi de seviyorum. Sporu ve hareketi bıraktığım için kilo aldım çünkü. Baya büyük bir bedel olarak ödeyeceğim bunun dönüşünü 😊
hedef konusunda atıyorum 90 dan 50 ye hedef uzun menzilli geliyor bana da, 90 dan 87 ye 85 e vs gibi hedefler daha heveslendirici hedeflere çabuk ulaşmak gibi.
Latte olayına şaşırdım, çok mu kalorili latte kahve? Ben de kahveyi çok severim evde kafama göre hazırlanabilen kahveleri tercih ettiğimden kahve kalorisiz içecek benim düzende. 🤌🏻
Bence kendinizi çok kısıtlamayın bu latte sizin için özel bir zevkse, yoksa çok çabuk sıkılabilirsiniz☺️
yok latte hiç kalorili değil aslında ama ketojenik diyeti bozuyor .(120 kalori civarında)
benim latte hedefim biraz maddi ve ketojenik diyet için aslında.
dışarı için çok ciddi paralar oduyordum herhangi bir kahve zincirinde bir latte 50 lira ,
evde espresso makinem var ama güzel kapsullerin adedi 11 /12 lira o da şimdilik.
açıkçası özel bir zevkten ziyade bir kolaylaştırıci olarak kabul etmişim bunu .
zor bir gün muydu , hemen git latte al .
sıkıldım mi hemen latte
yeni kararlar mi hemen latte vs vs farklı bir bağımlılıkti ve cidden çok içtim bence midem bulandı artık 😅
uzun yol olduğu için tartilmama olayına karar verdim aslında baktıkça yapabilmek zorlaşıyor .
hedefte küçücük zaten şuan sadece kilo vermek 😅

Bu gün regl oldum.
diyete devam ediyorum.
sabah klasik Ezine peynir , hindi füme birazda keto kraker ile kahvaltı yaptım
öğleden sonra ise biraz çekirdek yedim ,
ton balığı yedim akşam da.
gece bir kaç kaşık keto puding yedim , regl donemi tatlı ihtiyacı için
Nescafe ikisi bir arada içtim ( icmemeliydim karb oranı 5,5 yarım bardak içtim arada icebilirim beni ketozisten cikarmazsa , takipli gideceğim)
uyumadan öncede açlık hissettiğim için biraz turşu yedim .( açlık hissetmek nescafenin etkisi de olabilir çünkü ondan önce 4 te ton balığı yedim ve gece boyu hiç açlık yaşamadım)
ketoda ciddi bir tuzlu yeme ihtiyacı oluşuyor
yediklerimin miktarı azaldı tabi regl döneminde etkisi var.
Bugünde böyle geçti

yok latte hiç kalorili değil aslında ama ketojenik diyeti bozuyor .(120 kalori civarında)
benim latte hedefim biraz maddi ve ketojenik diyet için aslında.
dışarı için çok ciddi paralar oduyordum herhangi bir kahve zincirinde bir latte 50 lira ,
evde espresso makinem var ama güzel kapsullerin adedi 11 /12 lira o da şimdilik.
açıkçası özel bir zevkten ziyade bir kolaylaştırıci olarak kabul etmişim bunu .
zor bir gün muydu , hemen git latte al .
sıkıldım mi hemen latte
yeni kararlar mi hemen latte vs vs farklı bir bağımlılıkti ve cidden çok içtim bence midem bulandı artık 😅
uzun yol olduğu için tartilmama olayına karar verdim aslında baktıkça yapabilmek zorlaşıyor .
hedefte küçücük zaten şuan sadece kilo vermek 😅
Kahvesiz olmaz 😊 Hedeflerinizde güzel bir yolculuk diliyorum o zaman size 🙂🥰

Merhaba,
Su orucu nu nasıl yapıyorsunuz doktor kontrolundemı yada ogretecek bır sıte varmı?

Merhabaa,
ketojenik diyetimin bugün 1. günü uzun süre diyetisyen kontrolünde yapmak istiyorum. benimle birlikte başlayacak var mı?

Merhaba kimse yazmıyor ama ben grubu günlük gibi tutabilirim. bugün ketojenik diyetimin 3. günü dayanamadım tartıldım ve 1.2 kg vermişim bile 64.2 il başlamıştım 63 e inmişim. çok mutluyummm

X