Kıl dönmeleri ve batıklara çözüm buldum...

Tca ne canım ? İnanki ilk günler sanki bir düzelme var gibiydi hatta sevincimden hemen yazmıştım ama adadan bir hafta sonra yine batık yine kizariklik :KK43:((( zannedersem agdaya alerjim var :KK43:(( cilt uzmanına gittim, "kesinlikle agdadan uzak durmalısınız , sizin alerjiniz var dedi.... Anlayacağın , yine jilete geçtim ... Makina yaptıgım günlere lanet olsun :KK43:(( bütün bu sorunları jiletten makinaya geçtikten sonra başladı :KK43:((( yaz geldi ve ben hala yara bere içindeyim :KK43:(((

Tca kimyasal peeling diye geçiyor, deriyi soyuyor bir güzel içerisindeki asit derecesine göre, ama onu kullanabilmen için benim araştırdıklarıma göre önce o yara berelerden kurtulman gerek, çünkü yara üzerine gelmemesi gerekiyor.
ağdayı birkaç ay öncesine kadar bende ısrarla yaptım, sonra dayanamadım doktora gittim bana katiyen ağda yapmamı söyledi lazer yada jiletle almam gerekiyormuş bilmiyorum neden söylemedi o kısmı bende irdelemedim o an nedense. Ben jilete geçtim bacaklarımda, batık hala oluyor arada ama eskisi kadar değil. Ben sürekli tonikledim temizledim alkolle bacaklarımı sildim iltihap olmasın hiç diye kremler sürdüm bir sürü şey denedim kurtulmak için kurtuldum gibi birşey ama artık benim derdim lekeler kaldı sadece. Onları da dediğim gibi peelingle yok etmeye çalışıyorum. Yılların lekesi benimkiler çoğu 5 yıllık falan hemen gitmeyecekler biliyorum 1 aydır yapıyorum, ama sabırla onlardan kurtulacağım günü bekliyorum. Pat diye yokolmaz kılıçbalığının tarifini en az 1 ay uygula ve ve sakın oynama batıklarınla. Çok kaşınıp ettiklerinde de yada oynamak istediğinde eline yüz için minik kabak lifleri var onu al onunla çok bastırmadan kaşı. Oynamamak için benim önerebileceğim tek çare bu.

Son düzenleme:
Benim anlamadığım birkaç şey var. Batık dediğiniz deri yüzeyinde kalan siyah kıl kökleri mi yoksa ilthaba dönüşen ve geri giden dönmeler mi? Eğer deride kalan siyah kıl kökleriyse bunları sıkmadığınız sürece ne sorun yaratıyor? Siyah kökler birkaç kere keseleyince gitmiyor mu? Veya sıkıyor musunuz da leke oluyor? Ben nasıl leke oluştuğunu anlamıyorum.

Benim anlamadığım birkaç şey var. Batık dediğiniz deri yüzeyinde kalan siyah kıl kökleri mi yoksa ilthaba dönüşen ve geri giden dönmeler mi? Eğer deride kalan siyah kıl kökleriyse bunları sıkmadığınız sürece ne sorun yaratıyor? Siyah kökler birkaç kere keseleyince gitmiyor mu? Veya sıkıyor musunuz da leke oluyor? Ben nasıl leke oluştuğunu anlamıyorum.

Bnimkiler içerde dönüp dönüp iltihap yapanlardı yada deri altından ilerleyen kıllar. Kıl kökleri 1 keseyle gidiyor zaten. Bunu niye sayfalarca yoksa konuşalım ki canım, keşke öyle olsa ama:KK31:

Son düzenleme:
aynı sorun bendede var ya daha önce jilet yapıodum 2 senedir makina yapıyorum komple ama sadece bacaklarda o batıklar kıl derinin altında büyüyor ya niye böle oluyor tek tek onları resmen kazıyorum cımbızla ya kurtulamıyorum görüntü olarakta kötü duruyor allahtan esmerimde çok fazla belli olmuo ama nasıl kurtulcaz bi ilaç var mı acaba böyle otla falan yapılan ya....

ay canım umutlandım bende çok.öyle aşırı değil ama ağda falan yaptım mı kıazrıyor lekeler ve kıl kökleri hep kara.ben sadece doğal olan tedavini uygulamak istiyorum deniz tuzu nemlendirici krem ve limon

Bende çok fazla batık oluyor, kimseye soramıyorum. Eczaneye veya doktora yardımcı olabilirmisiniz..

Kılıçbalığı laktik asiti tam olarak nasıl kullanmak gerekiyor yüze kullanırken veya bacaklardaki batıklar için kullanırken direk mi uygulayacağız yoksa birşeylerle mi karıştıracağız?

Bir de ben jilet, ağda, makine kafama göre takılıyorum epilasyon konusunda biraz okudum sayfada yazılanları herkese cildiyeciler ağda yerine jilet tasiye etmiş bende jiletle devam etsem bundan sonra senin tedavini uygularken problem olur mu ki?

Son düzenleme:
kılıçbalığı ben deniz tuzu(bir peeling ile karıştırmadan)ve kabak lifi(başka kese tavsiyen varsa alabilirim)ile tüm vücuduma peeling yapabilir miyim?

Son düzenleme:
arkadaşlar deniz tuzunu nerden bulabilirim ve peeling olarak nasıl bir peeling yapıyorsunuz?

kızlar ben ponza taşından üretilme bi peeling buldum, normalde ayak için diyor ama ben bacaklarıma kullandım. buzz foot ponzalı ayak peelingi diyor,baya sert.ama bacakları çok güzel nemlendiriyor.bir de peelingi keseyle yaptım ve krem sürüyorum.
daha bacaklarımı almama çok var şimdiden biraz azaldı gibi geldi bu formul sayesinde.

Formül süper ama çok kötü kokuyor ya :KK50: kokuyu gidermek için napıyorsunuz kızlar? sürdüğümün ertesi günü dahi kokusu gelmeye devam ediyor maalesef, acaba esanslı yağlardan eklesek bastırır mı ki kokusunu :44:

Çok zahmetli bir iş bu ya. Bütün sayfaları okumadım ama yapan ve olumlu sonuç alan var mı aranızda ? Ben de nacizane bir öneride bulunabilirim. İddia ediyorum ki TR sınırları içindeki en fazla batık oluşan bacakları bana aittir. Sirden sonra kalan batıkları iğne ile çıkarmak mı dersiniz, cımıbızla canlarına okumak mı dersiniz ... Hatta bir fotoğrafım var sirden sonra iğne ile köklerini aldığım bacaklarımın içler acısı haline ait bir fotoğraf. Yükleyebilirsem yüklerim.

Neyse fazla uzattım. Sonuç olarak iki hafta önce Gratis'e gittim saç boyası almak için. Bakım ürünlerinin orada bir şey dikkatimi çekti. Bilğiniz sarı scotch brite görünümünde, elinize aldığınız zaman ise süngerden bile hafif sert bir ponza taşı. Oradaki kıza sorduğumda ponza taşı değil bu ddi. Hakikaten de ponza taşından daha yumuşak bir şey. El ve dirseklerdeki sert derileri geçirmek için kullanılıyormuş. Oldukça hassas bölgeler için yani. Hemen bir tane aldım ve eve gidip bacaklarımda denedim. Sonuç şahaneydi kızlar hemen hemen tüm batıkları itinayla çıkardı. Ertesi günü mutlu mesut sire gidip çıkan tüm batıkları aldırdım. Gratis'e yolunuz düşerse aklınızda bulunsun. Haftada iki kez bacaklarıma uyguluyorum. Hala batıklarım çıkıyor ama azalarak devam ediyor.

bu formülü 15-20 gündür düzenli olarak uyguluyorum,sonuç mükemmel... karışımım bitti yarın nöbetçi eczaneden merhemleri alıp yeniden yapacağım,ben kollarımda ve kalçamda da kullanıyorum... çok ciddi düzelme gözlemliyorum. Ayrıca arkadaşın bahsettiği diğer önerileri ne yazıkki uygulayamadım,sadece merhem karışımı bile çok olumlu sonuç almamı sağladı...

benim de yaklaşık iki senede acayip derecede batık oluşmuştu bacaklarımda ve iltihaplar vardı, beyaz tenli olduğum içinde çok belli oluyordu tatile bile gitmek istemiyordum yani o derece kötüydi 1 sene önce lazere başladım ve inanın hiçbişi kalmadı resmen pürüzsüzleşti bu yüzden böyle kremlerle uğraşmak yerine durumunuz varsa hatta yemeyip içmeyip para biriktirip gidin derim hem rahat ettiriyor hem de bütün yara batık hepsini yok ediyor ve tabi lazerden sonra deniz tuzu peelingi ve nemlendirme bacaklarınızı tam anlamıyla muhteşem yapcaktır.

Çok zahmetli bir iş bu ya. Bütün sayfaları okumadım ama yapan ve olumlu sonuç alan var mı aranızda ? Ben de nacizane bir öneride bulunabilirim. İddia ediyorum ki TR sınırları içindeki en fazla batık oluşan bacakları bana aittir. Sirden sonra kalan batıkları iğne ile çıkarmak mı dersiniz, cımıbızla canlarına okumak mı dersiniz ... Hatta bir fotoğrafım var sirden sonra iğne ile köklerini aldığım bacaklarımın içler acısı haline ait bir fotoğraf. Yükleyebilirsem yüklerim.

Neyse fazla uzattım. Sonuç olarak iki hafta önce Gratis'e gittim saç boyası almak için. Bakım ürünlerinin orada bir şey dikkatimi çekti. Bilğiniz sarı scotch brite görünümünde, elinize aldığınız zaman ise süngerden bile hafif sert bir ponza taşı. Oradaki kıza sorduğumda ponza taşı değil bu ddi. Hakikaten de ponza taşından daha yumuşak bir şey. El ve dirseklerdeki sert derileri geçirmek için kullanılıyormuş. Oldukça hassas bölgeler için yani. Hemen bir tane aldım ve eve gidip bacaklarımda denedim. Sonuç şahaneydi kızlar hemen hemen tüm batıkları itinayla çıkardı. Ertesi günü mutlu mesut sire gidip çıkan tüm batıkları aldırdım. Gratis'e yolunuz düşerse aklınızda bulunsun. Haftada iki kez bacaklarıma uyguluyorum. Hala batıklarım çıkıyor ama azalarak devam ediyor.

Bu ürüne bakacağım Gratis'e gittiğimde. :)

X