Kilo almak icin tavsiyeleriniz

Gulpembe07

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2019
960
223
26
Hanımlar bitkisel veya başka bir şey kullanıp kilo alan var mı ? 3 diyetisyene gidip kilo alamadım . Gebelik düşündüğüm icin iyice taktım kiloma . 1.54 cm 39 kiloyum ...

Hanımlar bitkisel veya başka bir şey kullanıp kilo alan var mı ? 3 diyetisyene gidip kilo alamadım . Gebelik düşündüğüm icin iyice taktım kiloma . 1.54 cm 39 kiloyum ...
Instagramda bir karışım görüyorum belki ondan yaparsaniz yarari olur.

5 6 cici bebe
1 olgun yerli muz
1 tatli kaşığı bal
1 tatli kaşığı fıstık ezmesi
Çiğ Badem

Bunu mama gibi yemek isterseniz az sütle karistiriyorsunuz. Bademleri uzerine koyuyorsunuz. Smoothie gibi içmek isterseniz biraz daha fazla sütle blendirdan geciriyorsunuz. Süt tam yağlı olacak. Bisküvi muz miktarini arttirabilirsiniz.

Selam canım yaş kaç acaba?bende boy 154 yaş 35 çok zayiftim 50li kilolardaydim oda yaşıma bana göre zayiflikti hep tombul kilolulara özeniyor dum benimde gitmedim doktor içmedim ilaç kalmadı en son antidepresan lar ise yaradı acayip iştah açtı sürekli yiyip yattım bir iki ayda şimdi 65im inan almışken beş daha almak istiyorum..birde arkadaşın aşağıdaki yazdgi karışım da kullandim yatmadan önce yanlız ben içine keçi boynuzu tozu üzüm çekirdeği tozu yulaf ezmesi ve tahinde kattim canım

Selam canım yaş kaç acaba?bende boy 154 yaş 35 çok zayiftim 50li kilolardaydim oda yaşıma bana göre zayiflikti hep tombul kilolulara özeniyor dum benimde gitmedim doktor içmedim ilaç kalmadı en son antidepresan lar ise yaradı acayip iştah açtı sürekli yiyip yattım bir iki ayda şimdi 65im inan almışken beş daha almak istiyorum..birde arkadaşın aşağıdaki yazdgi karışım da kullandim yatmadan önce yanlız ben içine keçi boynuzu tozu üzüm çekirdeği tozu yulaf ezmesi ve tahinde kattim canım
Yaş 23 antidepresan bağımlılık yapar diye istemiyorum bide doktor bir sorun yokken yazmaz diye düşünüyorum antidepresanı

Yaş 23 antidepresan bağımlılık yapar diye istemiyorum bide doktor bir sorun yokken yazmaz diye düşünüyorum antidepresanı
Ben psikiyatri gidip yemek yiyemiyorum istahim yok hiç kilo almak istiyorum dedim ona göre yazdı zaten yazdığı haplar bağımlılık yapmıyor hem en hafifleri

Bende çok kansızlık vardı canım bide tansyonum çok düşüktu kilo alamıyorum sonrasında hastanede yatısa aldılar 2 ünite kan takıldı. 40 kiloydum 1.61 boy. Kandan 2 hafta içinde 61 kilo oldum 😁

Yardımcı olmak istemiştim canım 😶
Birincisi ben sizin caniniz falan degilim, ne munasebet? İkincisi insanlara yardimci olmak istiyorsaniz onlari bu isin uzmani olan “beslenme ve diyet uzmani” na yonlendirmelisiniz. Kendi sattiginiz ne idugu belirsiz urunleri tavsiye edemezsiniz

Merhaba. Mesleğim gereği (spor ve pilates eğitmeniyim) bir çok üyeme kilo alma ve verme konusunda yardımım dokunmuştur. Şimdi bu detaylı anlatılması gereken bir konu ama kısaca söylediklerime kulak asmanızı tavsiye ederim. Öncelikle bu forumda çok görüyorum süt cici bebe karıştır, fast food ye vs vs... üzülüyorum da bu kadar sağlıksız tavsiyeler görünce. Bu şekilde bir beslenme tarzı sizin genetiğinize de bağlı olarak bölgesel bir yağlanma oluşturur. Örneğin skinny fat dediğimiz sadece karın bölgesinde yağlanma ve diğer bölgelerin hala zayıf kalması gibi. İlerde oluşacak sağlık problemlerini söylemiyorum bile. O yüzden lütfen uzun vadede böyle bir beslenme alışkanlığı edinmeyin. Bu işin kuralı basit. Önce doktora gidip kan değerlerinize baktırın. Belki demir eksikliğiniz var. Değerler normal çıkarsa iş daha da basit. Öncelikle şunu kabullenin. Yeterince iyi beslenmiyorsunuz. Çok yiyorum bahanelerini de bir kenara bırakalım. Çünkü bu işin bir matematiği var. Eğer günlük kalori ihtiyacınızdan 300-500 kcal fazla beslenirsiniz kilo alırsınız. Yüzde yüz alırsınız başka ihtimal yok. Yapmanız gereken günlük kalori ihtiyacınızı hesaplamak ve çıkan sonuçtan 300-500 kcal fazla beslenmek. 3 ana öğün ce 3 ara öğün şart. Kahvaltı da protein, sağlıklı karbonhidrat alımı önemli. Ara öğünlerde meyve, kuru yemiş ya da yulaf tabakları harika olur. Çeşit çeşit yulaflı tarifler var mutlaka şans verin. Güzel bir beslenme olanı oluşturun. Ben yardımcı olurum ama yazı çok uzak. Özelden mesaj atabilirsiniz. Bu işin %70i beslenme ama sporsuz sonuç beklemeyin. Evde yapacağınız egzersizler vücudunuzu şekillendirip kasları şişirmeye yarar. Erkek vücudu gibi olmazsınız korkmayın. Ama güzel şekilli kıvrımlı ve diri bir vücudunuz olur. Sağlıklı Beslenme + spor. Cici bebelerden medet ummayın :)

X