Kilo takıntım bana kilo verdirecek mi?

JtothaLO

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2014
60
34
34
Herkese selam arkadaşlar,

168 cm boy ve 57-58 kg arası değişen kilomla ben de burdayım. En fazla 68'i görmüştüm ben ve 5 sene önce diyet ve sporla 56'ya inmiştim. Bu 5 sene boyunca da 57-58 arası sabit kaldım. Ama bu senenin başında baktım ibre 62'yi göstermeye başlamış, Şubat sonunda hemen frene bastım ve diyet spora geri başladım. Çok iradeli olduğum söylenemez ama çok takıntılı ve hırslıyım. Hedefim 50 kg olmak ama hayatımda hiç 50 kg olmadığım için inebilir miyim bilmiyorum o yüzden setli bir hedef bu, yani benim ilk set hedefim 54, 54'e ulaşırsam kendimi başarmış hissedeceğim ama yine de vereyim dersem devam edeceğim. Böyle işte. Gün gün spor ve diyetimi paylaşacağım. Sizleri de beklerim!

Bugün orucum (bir haftadır tutuyorum ve sanırım devam edeceğim). Dün iftarda Ramazan başından beri ilkdefa dışarı yemeye gittik ve kuşbaşılı pide yedim :KK43: ama tatlı yemedim. 2 saat sonra bir tabak meyve yedim (bitmesi gerekiyordu sırf bitsin diye) ve saati sahura kurmama rağmen kalkamadım, son anda su içip yattım.

Bugün uyanınca spora gittim, spor ritüelim şöyleydi:

1. 10 dk bisiklet (toplam 3.5 km sürdüm)
2. 10*4 set squat
3. Bacak hareketleri (3 ayrı aletle, 12*3 setle)
4. Sırt hareketi (12*3 set)
5. Dört kg'lik dambıllarla biceps çalışma (12*3)
6. Leg raise (bacaklarınızı kaldırıyorsunuz ama çalışan asıl yer karın) (12*3 set)
7. 25 dk yürüyüş

Çok susadım tabii ama soğuk duş alınca iyi geldi :) Benim programım böyle bugün. Annemlere gideceğiz iftara inşallah çok kaçırmam. Hayırlı ramazanlar!

Merhaba arkadaşlar :) Pazartesinden itibaren size şöyle özet geçeyim:

Pazartesi akşam: annemlerde iftar, kremalı mantar çorbası, hünkar beğendi ve bir dilim kadayıf (off hayır), daha sonra kiraz ve kayısı, sahurda 2 yumurta ve peynirli omlet, bi su bardağı sütle yulaf ezmesi

Salı: mantı çorbası, tavuk sote, bol salata, sahurda yine aynı

Çarşamba: ilk msjımda anlattığım spor ritüeli (oruçken), iftarda mercimek çorbası, dolma ve güllaç (hayır yaa), sahurda 1 bardak süt ve biraz peynir

Perşembe: çorba, dünden kalan dolma ve çok az tavuk sote, salata, sahur pazartesi ve salıyla aynı

Şu bikaç gündür gündüzleri epey koşturuyorum ve sporun da etkisi herhalde, bi 600 gr verdim 56.4'ü gördüm şükür :) bakalım 54 ne zaman??

Ya ben niye böyleyim yaa :KK43:( dün akşam iftardan hemen önce 55.8'i bile gördüm ama naaptım şımardım, iftara misafirimiz vardı onlara güllaç yapmıştım oturdum 2 koca porsiyon yedim :KK43:(( bugün tabi ibre geri çıktı 57'ye. Bu akşam tatlı yemedim bakalım nolcak. Pazartesi başka bi konuya yazdığım üzere kilo bildirimi yapıcam şu iki gün önemli o yüzden :/

Dün akşam tatlı yememiştim diye belki, ibre geri indi, 56.1'i gördüm iftardan hemen önce. Bugün iftarda

1 kase çorba
Bir tabak etli tavuklu pilav (tam tabak değil)
Semizotlu yoğurt (2-3 kaşık)
Bol salata
2 hurma
Ceviz ve fındık

Yedim. Üstüne de 1.5 porsiyon güllaç yedim Ama sırf bitsin diye, bikaç gün yapmam da yemem de tatlı inşallah.

Yarın spora gidicem sabah. Sonra kilo bildirimi yapıcam diğer gruba. Hadi bakalım, bugünkü gibi olur inşallah tartı :)

Kimse yazmasa da ben devam ediyorum yoluma :) bugün de iftar öncesi 56.1'dim :) böylece, bir haftada 900 gr yani yaklaşık bir kg vermiş oldum arada o kadar tatlı yememe rağmen. İşin sırrı oruçluyken bile spor yapmak ve hareket etmek, iftarda da pideyi az yemek salatayı bol yemek :) haftaya 55'e inersem ne mutlu. Bayramdan sonra görümcemin düğünü var o yüzden zayıf olmam lazım çünkü iki görümcem de çok zayıf, onların yanında sırıtmamalıyım :)

Ha bugün mü ne yedim?

1 kase çorba
2 adet köfte
Biraz fırında patates (çok az)
Salata
Semizotlu yoğurt (3 kaşık)
Ayran ve maden suyu karışımı

Üstüne:

Şekersiz türk kahvesi
Şimdi içtiğim form çayı

Birazdan da kİraz ve kayısı yicem.

Dün biraz kaçırdım iftarda, pide yedim ve ana yemeği de iyi yedim. Bugün 56.3 kiloyum. Sporum aynı ama, niye yavaşladı kİlo vermem? Pazartesi adet olcam sanırım, o şimdiden etkiler mi? Bekleyip görcez. Bugün iftarda şunları yicem:

Tavuklu bezelyeli yemek
Barbunya (zeytinyağlı)
Bol salata
Ayran
Bir iki hurma, ceviz ve fındık.

Bolca da su. Hadi bakalım :)

Eveet nerdeyse bi ay sonra yine ben :) ramazanı 56 civarı kapattım, sonra eşimin memleketine gittik ve bi 10 gün orda kaldık görümcemin düğünü nedeniyle. Orda tartı yok diye kendimi kontrol edemem diyodum ama döndüğümde de 56 civarıydım :) yine tedbiri elden bırakmadım tabii orda da. Arada tatlımı da yedim bol bol dondurma da yedim çünkü yazın bayılırım dondurmaya. Neyse

Sporuma da devAm ediyorum haftada en az 2, tercihen 3 kez 1'er saat ağır spor yapıyorum (eğimli yürüme, eliptik bisiklete binme vs). Etraftan çoğu kişinin "çok zayıfladın" demesi beni şımartsa da 52 kg olmak istiyorum. Çünkü ilerde hamile kalmayı düşünebilirim ve olabildiğince zayıf hamile kalmak istiyorum.

Bu bikaç gündür biraz salmıştım kendimi, adetim de çok yakın, yarın ya da ptesi, o yüzden 57 çıkıyorum tartıda sabahları.

Yani bi 5 kg var önümde. Ama acelem yok. Belki 55, 54'te de dururum. Bugün çok kötü beslendim ama yarın, neler yediğimi yazacağım :) görüşmek üzere :)

X