Kilo verme yolculuğum ❤︎

bende çalıştığım için kahvaltı aramıyorum. mesela bende yedikçi yiyen yemedikçe yemeyenlerdenim yani ya hep ya hiç. eğer sabah yemeğe erken başlarsam gün içinde hep bişeyler yemek istiyorum. ama sabahtan hiçbirşey yemiyim hiç yiyesim gelmiyor. benimde akşam eve gitmem 8 i buluyor ve akşam yemeğim geçe kalıyor. bende ya haifi atlatıyorum yada hafta içi akşam yemeği yemiyorum. iş yerinden çıkmadan önce 5 gibi meyve yada kuru yemiş atıştırıp gidiyorum.
Aynı şeyleri yaşıyormuşuz ☺️
O saatten sonra yiyince kilo alırım diye düşünüyor insan ister istemez çünkü eve gelince dinlenmek istiyorsun biraz oturayım diyorsun ve yiyip yatmış gibi oluyor.
Biraz hareket lazım da işte bende o derman kalmıyor eve gelene kadar 🥲

- 8. Gün -
Sabah (06.30)
Su ve Türk kahvesi
Yeşil çay (10.30)

Öğle
Türk kahvesi (12.00)

Öğle yemeği (14.00)
Tavuk suyu çorbası
Izgara tavuk şiş

Tavuk tavuk olmuş hep ama neyse.🥲
Şimdilik bu şekilde.

Aynı şeyleri yaşıyormuşuz ☺️
O saatten sonra yiyince kilo alırım diye düşünüyor insan ister istemez çünkü eve gelince dinlenmek istiyorsun biraz oturayım diyorsun ve yiyip yatmış gibi oluyor.
Biraz hareket lazım da işte bende o derman kalmıyor eve gelene kadar
ben öğle aralarımda 1 saat yürümeye çalışıyorum iş yerimin yakınlarında. yada akşamları evde eliptik bisikletim var onu kullanıyorum 30 ile 45 dk aralığında çok iyi geliyor. dün öğlen yürüyemedim akşam 45 dk eliptik yaptım. bugün öğlen 1 saat yürüdüm. ama akşam fırsat bulursa yine evde eliptik yapabilirim. Televizyon karşısında mayışmakta bi süre sonra sıkıcı gelmeye başlıyor. zaten bütün kışı bu şekilde geçirdik artık canlanmak gerek akşamlarıda

ben öğle aralarımda 1 saat yürümeye çalışıyorum iş yerimin yakınlarında. yada akşamları evde eliptik bisikletim var onu kullanıyorum 30 ile 45 dk aralığında çok iyi geliyor. dün öğlen yürüyemedim akşam 45 dk eliptik yaptım. bugün öğlen 1 saat yürüdüm. ama akşam fırsat bulursa yine evde eliptik yapabilirim. Televizyon karşısında mayışmakta bi süre sonra sıkıcı gelmeye başlıyor. zaten bütün kışı bu şekilde geçirdik artık canlanmak gerek akşamlarıda
Yaa ne güzel masallah ben bütün gün işte otur sonra git eve evde otur 🥹
Bir 30 dk bile yürüsem iyidir diyorum ama yok bir şey yapamadım. Ise giderken gelirken yürüyorum sadece o da toplasan 5 6 bin adım anca yapar. Sonra ev toparlama mutfak yemek rutin iş hareketleri hep. Ekstra hiçbir şey yapamıyorum. Yürüyüş bandı almayı düşünüyorum eve ama bakalım güzel bir şey bulursam artık. Hem küçük oluyorlar rahat olur diye düşündüm evde.
Dışarıda yürüyüş yapmak en güzeli aslında, her anlamda insani rahatlatıyor ruhsal olarak da. Ama toplu tasima da surekli in bin yapmak beni o kadar yoruyor ki eve zor atiyorum kendimi, motive olamadım daha.

Yaa ne güzel masallah ben bütün gün işte otur sonra git eve evde otur 🥹
Bir 30 dk bile yürüsem iyidir diyorum ama yok bir şey yapamadım. Ise giderken gelirken yürüyorum sadece o da toplasan 5 6 bin adım anca yapar. Sonra ev toparlama mutfak yemek rutin iş hareketleri hep. Ekstra hiçbir şey yapamıyorum. Yürüyüş bandı almayı düşünüyorum eve ama bakalım güzel bir şey bulursam artık. Hem küçük oluyorlar rahat olur diye düşündüm evde.
Dışarıda yürüyüş yapmak en güzeli aslında, her anlamda insani rahatlatıyor ruhsal olarak da. Ama toplu tasima da surekli in bin yapmak beni o kadar yoruyor ki eve zor atiyorum kendimi, motive olamadım daha.
evet yaa biz çalışanlr için bazen gerçekten bişeyler yapmak çok zor sadece zaman değil bunu yapbilecek psikolojide lazım o kadar yoruluyoruzki gün sonunda gözümüz birşey görmüyor. ama yürüyüş bandı iyi fikir hatta bunların katlananları falan var yatak altına falan sokuyorlar yerde kaplamıyor.

evet yaa biz çalışanlr için bazen gerçekten bişeyler yapmak çok zor sadece zaman değil bunu yapbilecek psikolojide lazım o kadar yoruluyoruzki gün sonunda gözümüz birşey görmüyor. ama yürüyüş bandı iyi fikir hatta bunların katlananları falan var yatak altına falan sokuyorlar yerde kaplamıyor.
Evet gerçekten de öyle, eve gelip yemek yapma telaşı toparlama derken zaten saat geçip gidiyor.
Ondan almayı düşünüyorum ama araştırmadım henüz, ortada da durmaz 😂 En azından belki öyle yapacak enerji bulurum bir başlasam devam ederim de başlayamıyorum diyete baslarken de böyleydim 🥹

Çok kısıtlayıcı olunca insan pes ediyor bir yerde ve geri başlamak o kadar zor oluyor ki yani benim için öyleydi.
Aslında yine kendimi kısmaya çalışıyorum istemsizce, abur cubur yemedim hala bu bir başarı 😂
Sonra baktım, düşündüm yesem bile devam edebilirim, telafi edebilirim. Daha önce yedim ve yedim böyle devam etti. Şimdi bu olmasın diye kendimle o kadar çok konuşuyorum ki..
O yüzden kendine katı davranma ya da belirli süre davran sonra belirli bir süre kendine müsaade et bir şeyler için. Sanırım böyle böyle dengede kalmayı öğreniriz.
Spor olarak neler yapıyorsun?
Ben hala başlayamadım, öneriye ihtiyacım var ☺️
Haftada 2-3 gün yürüyüş bandı bisiklet çevirme belediyenin spor kompleksine gidiyorum

Evet gerçekten de öyle, eve gelip yemek yapma telaşı toparlama derken zaten saat geçip gidiyor.
Ondan almayı düşünüyorum ama araştırmadım henüz, ortada da durmaz 😂 En azından belki öyle yapacak enerji bulurum bir başlasam devam ederim de başlayamıyorum diyete baslarken de böyleydim 🥹
Aslında evde yürüyüş bandı bende düşündüm ama süre sonra sıkılır kullanmam diye almadım şimdilik spor kompleksine gidiyorum ama orda da yer bulmak zor oluyor epey yoğun oluyor

Aslında evde yürüyüş bandı bende düşündüm ama süre sonra sıkılır kullanmam diye almadım şimdilik spor kompleksine gidiyorum ama orda da yer bulmak zor oluyor epey yoğun oluyor
Ben spora gitmeye kalksam maksimum 2 3 gün anca gidebilirim onda da uzun süre kalmam çok zor. O sebeple onu alayim dedim. Belki böylelikle biraz motivasyon olur diye düşündüm bakalım inşallah memnun kalırım alırsam.

- 9. Gün -
Uyandıktan sonra büyük bardak su

Türk kahvesi (10.30)

Öğle yemeği (15.00)
Hellim Peynirli Salata
6 adet sebze köftesi

1,5 lt su

Akşam yemeği (19.00)
Dünün aynısı
Bezelye ve pilav

Pilavın her türüne biraz ara vermem lazım sanırım. 🥲
Bugün meyve yemek istedim 1 kivi ve yarım muz yiyeceğim ilerleyen saatlerde.
Saat geç olacak diye diyetim bozulmuş gibi hissediyorum şimdiden ama saçmalıyorum galiba. 🙄
Bugünlük böyle bitiyor, 2,5 litre su içtim.

- 10. Gün -

Sabah (6.30)
Limonlu su
Türk kahvesi

Öğle

Filtre kahve (12.30)
Öğle yemeği (14.30)
Muzlu yulaf lapası
1 adet haşlanmış yumurta
Bir adet salatalık

Türk kahvesi (16.00)
Kuru kayısı 2 adet

Akşam

Taze fasulye
2 Yk humus
Bir kase cacık

Akşamı henüz yemedim 7 8 arası yemiş olurum. Şimdilik su miktarı 1.5 lt

Güne su ile başladım, saat 11 gibi kahve içtim. 1 de öğle yemeğimi yedim. Bugün çok acıktım nedense.
Öğle yemeği olarak tavuk suyu çorbası ve ızgara tavuk yedim. Ve günün asıl bombası, çorbanın yanına gönderdikleri pideden de yedim. 🫠

Akşamı hafif geçirmeye çalışacağım 🥲
Sağlık olsun

Cumadan beri aktif olamadım, misafirlerim vardı hafta sonu hem dikkat ettim hem edemedim.
Aslında bugün biraz beslenmemin dışına çıktım diyebilirim cumartesi yine olması gerektiği gibiydi.
Şekersiz beslenmeye devam ediyorum, tatlı herhangi bir şey tüketmedim.

Bugün kahvaltıda
Menemen, peynir, zeytin, domates, salatalık, 3 4 elma dilim fırında patates ve yarım simit yedim.

Akşam yemeğinde iki kepçe mercimek çorbası, bir tane lahmacun ve yaninda salata yedim.

Dengelemeye çalışıyorum fakat kilo verme sürecinde olduğum için yediğim besinlerin dağılımına da dikkat etmem gerek bunu pek ayarlayamıyorum sanırım.
Kötü beslendiğini düşündüğüm anlarda çok stres oluyorum, kesin kilo aldım ya da veremeyeceğim gibi geliyor. En çok da bu psikolojiden kurtulmayı istiyorum. Çünkü anlıyorum ki beni daha fazla yemeye iten şey de tam olarak bu.

Şimdi yarın için öğün hazırlama vakti. 🥲

ben de burada yerimi alayım başlamak için motivasyona ihtiyacım var :110:
Hoş geldin, bir an evvel kendini motive etmeye başla çünkü başladıktan sonra daha kolay bir şekilde motive olabiliyorsun. Başlamak çok zor ama hiç başlamamış olmak daha kötü. Kendime sürekli bunu söylüyorum.
Umarım dilediğin gibi olur her şey.:KK36:

Selamlar dünün öğünün yazmaya geldim, sonra tartı zamanı.

- 14. Gün -
Sabah su + Türk kahvesi

Öğle yemeği
Bamya + yoğurt

Ara öğün
Granola bar + kefir

Akşam
Mercimek çorbası + Peynirli salata

2,5 lt su

Diyetimde 2 haftayı bitirmiş bulunuyorum.
Rafine şekersiz 15. günüm bugün, çok mutluyum. Şeker yememekten değil, kendimi kontrol edebilmekten mutluyum bu arada yanlış olmasın arada canım istemiyor değil.🥹
Hafiflemiş hissediyorum, aynaya bakınca da görüyorum yavaştan ama daha çok başındayım yolun. İlk hedefim 70 kg olmak.
Sonrası yine minik minik hedeflerle ilerlemek.
Spor yapmamak büyük eksi bana şu an, bakalım ona ne zaman başlayacağım.

Güncel: 72,8 kg / Bu hafta giden: 0,700 gr / Toplam giden: 4,2 kg

Eklentiler

• 1000052875.jpg
    1000052875.jpg
    55,8 KB · Görüntüleme: 0
X