Kilo verme yolculuğum ❤︎

Dün yediklerimi yazmaya geldiimmm ☺️

Öğle (14.00)
2 yumurtadan az yağ ile omlet
2 dilim hindi füme
2 yk lor peyniri
Domates, salatalık
1 dilim wasa üzerine 1 çay kaşığı şekersiz fıstık ezmesi

Akşam (19.00)
2 kepçe mercimek çorbası (unsuz)
3 yk yogurt
Fırında tavuk ve patates

Saat 9 gibi de elma yedim.

2,5 lt su

Ben bugün biraz kaçamak yapicam uzuun aradan sonra yaptığım için yedim içli köfte 3tane akşamda ıspanaklı börek yiyeceğim ama yarın kaldığım yerden devam bugün akşam spor yapıp telafi etmeye çalışacağım 🙈

Dünün bildirimini yapmaya geldiiimmm.

Sabah (11.00)
1 Haşlanmış yumurta
1 dilim wasa üzerine 1 yk labne
6 adet zeytin
Domates, salatalık
Yeşil çay

Akşam (17.00)
Patlıcan yemeği (8 kaşık)
Bulgur pilavı ( 5 kaşık)
Bir kase cacık
Salatalık turşusu

Ara (20.00)
Yarim elma
Bir adet kivi

Gün içi 2 lt su, Yeşil çay, kahve içtim.

Bugünün kahvaltısını dolu dolu yedim her pazar olduğu gibi, pazarlarım biraz serbest geciyor. 🥲

Omlet (2 yumurta)
Domates
Salatalık
Beyaz peynir
Yarım simit
Fırında patates ( 1 adet )
Çay

Akşam yemeği yemedim henüz kahvaltıyı 12 1 arası yaptım.

Dünü kendime ayırdım ve film izledim, 2 dilim küçük boy pizza yanında bir kase salata yedim ve biraz ayran içtim. Regl olacağım sanırım 1 2 güne, biraz ağrım var ama yine de artık bugün eve döndüğümde egzersiz yapacağım. Daha düzenli devam ediyp buraya da gün sonu yazmaya çalışacağım. Sali günü tartı günüm ama regl olacağım için pek bir beklentim yok, hayırlısı bakalım 🥲

Dünü kendime ayırdım ve film izledim, 2 dilim küçük boy pizza yanında bir kase salata yedim ve biraz ayran içtim. Regl olacağım sanırım 1 2 güne, biraz ağrım var ama yine de artık bugün eve döndüğümde egzersiz yapacağım. Daha düzenli devam ediyp buraya da gün sonu yazmaya çalışacağım. Sali günü tartı günüm ama regl olacağım için pek bir beklentim yok, hayırlısı bakalım 🥲
Haftasonları hep böyle oluyor ya bende de vasattı diyet ama şuan suyumu içiyorum 12 yi bekliyorum inşallah aksamda salatayla kapatırım günü birazda yürüyüş filan yine yediklerimi de yazarım zaten :)

ben birde birşey sormak istiyorum sylvia- sylvia- benim tanıdığım birisi bana dediki yemekten önce ve sonra 1 saat su içmeyeceksiniz bu ne kadar doğru? yani ben günde 2 öğün yemek yiyorsak öncesi ve sonrası toplamda 4 saat su içemiyoruz bu yüzden 3 litre suyumu bitirmekte zorlanıyorum günün yarısı su içmekle yasak neredeyse. bir de diyelim ki yemek yememe mesela 20 dakika var susadım içemeyecek miyim? son sorum yemek esnasında içebiliyor muyuz içecek ve ya su? ay çok soru sordum kusuruma bakmayın ama öğreneceğim çok şey var gerçekten :))

kızlar bugün 12 de 3 4 yk. p pilavı 4 adet köfte 1 kase cacık 2 litre su bitti öğle arası 15 dk lesslie yaptım akşama yine yazarım

ben birde birşey sormak istiyorum sylvia- sylvia- benim tanıdığım birisi bana dediki yemekten önce ve sonra 1 saat su içmeyeceksiniz bu ne kadar doğru? yani ben günde 2 öğün yemek yiyorsak öncesi ve sonrası toplamda 4 saat su içemiyoruz bu yüzden 3 litre suyumu bitirmekte zorlanıyorum günün yarısı su içmekle yasak neredeyse. bir de diyelim ki yemek yememe mesela 20 dakika var susadım içemeyecek miyim? son sorum yemek esnasında içebiliyor muyuz içecek ve ya su? ay çok soru sordum kusuruma bakmayın ama öğreneceğim çok şey var gerçekten :))
Ben de yemekle bir şey icilmemesinin doğru olduğunu okumuştum bir yerde, besinlerin doğru sindirilmemesi ile ilgili bir şeyden bahsediyordu sanırım. Ne kadar doğru bilmiyorum.
Senin bahsettiğin konuda ise 30 dakika olarak biliyordum ben onu o da sindirimi kolaylaştırıyormuş sanırım ama uygulayamiyorum cogunlukla susadiysam iciyorum. 😂

Haftasonları hep böyle oluyor ya bende de vasattı diyet ama şuan suyumu içiyorum 12 yi bekliyorum inşallah aksamda salatayla kapatırım günü birazda yürüyüş filan yine yediklerimi de yazarım zaten :)
Benimde geçen bir hafta bayağı sallantılı oldu. Regl de olmadım hala. Olur yoluna girer elbet, önemli olan toparlayıp tekrar düzende devam etmek. 🥲

28. Gün

Sabah (12.30)
Yulaf lapası
3 yk yulaftan yaptim icerisine yarım muz ekledim, kalanını 4 adet çilekle birlikte üzerine koydum. 1 tatlı kaşığı şekersiz fıstık ezmesi ekledim.

Ara (15.00)
Türk kahvesi
2 kuru kayısı, 10 adet fındık

Akşam
Kıymalı ıspanak yemeği
1 dilim tam buğday ekmeği
3 yk Yoğurt

2 lt su, Yeşil çay

Bu aralar su içemiyorum pek fazla. Yarın tartı günüm 🥲

Günaydın,
4. haftayı bitirdim, birkaç gün sonra bir ay olmuş olacak. İlk üç hafta daha dikkatli ilerledim. Son bir hafta karbonhidrat alımını biraz abarttım. Ve artış gördüm tartıda tabi ki. Vücudumda kilo almışım diyebileceğim bir değişim yok biraz şişkinliğim var yediklerimin etkisi kadar regl olacak olmamın da etkisi var muhtemelen fakat tartıda ister istemez görüyorum. Şekerden uzaklaşayım derken yanlış seçim yapmışım benim ekmek, makarna, pirinç pilavından uzaklaşmam lazımmış.🥲
Fotoğrafını çekemedim bugün, sonucu görünce moralim bozuldu biraz.

Geçen hafta; 72,4
Bu hafta; 73,1
+700 gr

Bir ayın sonunda ölçüm alacaktım fakat 1, 2 güne regl olacağım muhtemelen. Bittikten sonra ölçümlerimi de paylaşacağım.

Günaydın,
4. haftayı bitirdim, birkaç gün sonra bir ay olmuş olacak. İlk üç hafta daha dikkatli ilerledim. Son bir hafta karbonhidrat alımını biraz abarttım. Ve artış gördüm tartıda tabi ki. Vücudumda kilo almışım diyebileceğim bir değişim yok biraz şişkinliğim var yediklerimin etkisi kadar regl olacak olmamın da etkisi var muhtemelen fakat tartıda ister istemez görüyorum. Şekerden uzaklaşayım derken yanlış seçim yapmışım benim ekmek, makarna, pirinç pilavından uzaklaşmam lazımmış.🥲
Fotoğrafını çekemedim bugün, sonucu görünce moralim bozuldu biraz.

Geçen hafta; 72,4
Bu hafta; 73,1
+700 gr

Bir ayın sonunda ölçüm alacaktım fakat 1, 2 güne regl olacağım muhtemelen. Bittikten sonra ölçümlerimi de paylaşacağım.
Pişman olmayın yola devam ediyoruz bu hafta biraz daha fazla dikkat edersiniz üstüne yürüyüş spor olur inşallah istediğiniz eksiler ☺️

Pişman olmayın yola devam ediyoruz bu hafta biraz daha fazla dikkat edersiniz üstüne yürüyüş spor olur inşallah istediğiniz eksiler ☺️
Kendime kızıyorum ama yapacak bir şey yok. Ya telafi edeceğim ya da üstüne ekleyeceğim böyle devam ederek.
E güzel şekilde telafi etmeyi seçiyorum.
İnşallah birlikte güzelce atlatırız bu süreci. ☺️🙏🏻

Kızlarr öğlen yediğimi yazmaya geldim ayy böyle çok iyi oluyormuş ya sanki sınava giriyormuşum gibi yediklerime daha dikkat ediyorum yersem suçlanıyorum gibi sırf buraya yazarken bile niye yedim ya da yememeliyim diye kendimi bi iradeye koydum ohh be :) kilo veremesemde bi hafiflik hissi bile mükemmel neyse çok uzattım :)) 3 4 yk. beşamel soslu tavuklu patates 3 4 yk. patlıcan közlemeli yoğurtlu yedim. 2 litre su bitti bile :)

X