Kilo vermeye calistikca ustune kat kat aldim

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.658
Merhaba .
Kilo vermek için yıllardır uğraşıyorum verip verip alıyorum çok zor veren ve çok kolay kilo alan bi vücut tipim var . Tiroid şeker vs herşeyim normal . Metabolizma hizim da ne çok hızlı ne de çok yavaş . 24 yaşındayım 80 den nasıl kurtulurum derken hayatımda ilk kez 90 oldum şoklar içindeyim nasıl oldu anlamadim ve söyle bir sıkıntım var ki çok Çok zor ve yavaş kilo veriyorum. Bu yüzden 2 3 ay diyet spor müthiş yapsam da istediğim sonuçlara ulaşamayınca en sonunda bütün iradem kırılıyor bırakıyorum ve her seferinde üstüne kilo alıyorum . En son 4 ay spor salonuna gittim spor yapmak müthiş geldi . Hiç bir zaman üşenmem zaten . Nedense etrafımdaki herkesten daha çok spor yapıyorum ama en kilolu da benim . Çıldırma noktasındayım . Diyetisyen e de gitmiştim önceden hep klasik şeyler . Artık tüm yöntemleri ezberledim . Tek sıkıntım yapsam da müthiş uyamamak uygulayamamak çok yemek seciyorum . Sebze yemeklerinin cogunu yemedigim icin diyette ne yemek yapacağım derdi çok oluyor . Ve de çok fazla cikolata düşkunuyum. Bastirsin diye kahve nescafe içmekten onlara şeker atıp yanında minnacik bile olsa cikolata yemekten de bence veremiyorum ve bunu da tamamen kesmem gerek sanırım . Tabi o zaman nasıl çıldırmadan dururum cikolatasz bilemiyorum. Bağımlılık olmuş ben de sinirlilik yapıyor . Herneyse en son 4 ay hergün spora gidip bianda üyelik bitince yenilemedim bıraktım ve 5 6 kilo daha alinca üstüne 90 oldum . Hayatımda hiç böyle olmamıştım . Aynada Sirtim bile katlı görünüyor göbeğim aşırı çıktı mide üstü çok yağlanması arttı kollarım da çok kalın . Heryerim var yani simit bolgeside genetik çok çıkıntılı . Göbekle birlesince efsane oluyor . Boyum 176 . Insanlar iyisin diyor gıcık oluyorum çünkü değilim anlamıyorlar beni kimse .yanaklarim boynum bile çok yaglandi. Yıllardır bırakıp beslediğim tek şeye yürüyüşe tekrar başladım haftanın 5 günü 5 km yürüyorum . Ama her yeni basladigim da olduğu gibi kaval kemigim ağrıyor zorlanıyorum. Yeni yeni koşmaya başladım . Kemik zonklamasindan iki gündür gidemiyorum . Kosucam kosturtmuyor ağrıdan . Diyette sayılırım şekerli kahveyi ve minik çikolatayı bırakabilirsem tabi .eşim diyor senin yerinde olsam 20 kilo verirdim . Çok zor veriyorsun . O hemen veriyor o da diyette spor yapmadığı halde benden çok veriyor .
Kafayı yiyecegim . Neden diyet ve spor yapıp karşılığını alamıyorum ben . Her seferinde neden daha da artıyor... bi çare... müthiş diyet ve beslenme önerileri ve umut verici sözlere ihtiyacim var . Bebek de düşünüyorum evliyim 5 yıldır. Acil 15 kilo vermem şart. Kendimi zayıf güzel görmek istiyorum . Şu boyuma yazık ediyorum manken gibi olabilecekken 176 boya 90 olunca dev gibi görünmek çok kötü bir duygu ...oysa narın kibar görünecekken hayatta en çok istediğim şey zayıflamak.... Ben şimdi nasıl 25 kilo vereceğim.. bari 75 olsam ...

Hamburger pizza o tarz şeyler hiç yemiyorum . Yemekte pilav varsa ekmek hiç yemem . Günde iki dilim ekmek yiyorum o da cavdar, kepek vs. Ekmegi . Cips vs de hiç yemem . Bi çikolata onu da sıfıra indirmek uzereyim . Kendimi kandırmıyorum. Neyi yiyip neyi yemedigimi cok iyi biliyorum . Esim bike hergun şaşırıyor ekmek filan yemeyip yemeği de normal yediğim için çok şaşırıyor nasıl böyle oluyorsun diye . Şuana kadar da tek sebep kilolarımın cikolataydi . Inanirmisiniz bir ay 700 kalori ile beslenip hergün spor yaptim sadece 2 kilo gitti . Nasıl bi sıkıntım var çözemedik . Cildiricam

Son düzenleme:
Merhaba .
Kilo vermek için yıllardır uğraşıyorum verip verip alıyorum çok zor veren ve çok kolay kilo alan bi vücut tipim var . Tiroid şeker vs herşeyim normal . Metabolizma hizim da ne çok hızlı ne de çok yavaş . 24 yaşındayım 80 den nasıl kurtulurum derken hayatımda ilk kez 90 oldum şoklar içindeyim nasıl oldu anlamadim ve söyle bir sıkıntım var ki çok Çok zor ve yavaş kilo veriyorum. Bu yüzden 2 3 ay diyet spor müthiş yapsam da istediğim sonuçlara ulaşamayınca en sonunda bütün iradem kırılıyor bırakıyorum ve her seferinde üstüne kilo alıyorum . En son 4 ay spor salonuna gittim spor yapmak müthiş geldi . Hiç bir zaman üşenmem zaten . Nedense etrafımdaki herkesten daha çok spor yapıyorum ama en kilolu da benim . Çıldırma noktasındayım . Diyetisyen e de gitmiştim önceden hep klasik şeyler . Artık tüm yöntemleri ezberledim . Tek sıkıntım yapsam da müthiş uyamamak uygulayamamak çok yemek seciyorum . Sebze yemeklerinin cogunu yemedigim icin diyette ne yemek yapacağım derdi çok oluyor . Ve de çok fazla cikolata düşkunuyum. Bastirsin diye kahve nescafe içmekten onlara şeker atıp yanında minnacik bile olsa cikolata yemekten de bence veremiyorum ve bunu da tamamen kesmem gerek sanırım . Tabi o zaman nasıl çıldırmadan dururum cikolatasz bilemiyorum. Bağımlılık olmuş ben de sinirlilik yapıyor . Herneyse en son 4 ay hergün spora gidip bianda üyelik bitince yenilemedim bıraktım ve 5 6 kilo daha alinca üstüne 90 oldum . Hayatımda hiç böyle olmamıştım . Aynada Sirtim bile katlı görünüyor göbeğim aşırı çıktı mide üstü çok yağlanması arttı kollarım da çok kalın . Heryerim var yani simit bolgeside genetik çok çıkıntılı . Göbekle birlesince efsane oluyor . Boyum 176 . Insanlar iyisin diyor gıcık oluyorum çünkü değilim anlamıyorlar beni kimse .yanaklarim boynum bile çok yaglandi. Yıllardır bırakıp beslediğim tek şeye yürüyüşe tekrar başladım haftanın 5 günü 5 km yürüyorum . Ama her yeni basladigim da olduğu gibi kaval kemigim ağrıyor zorlanıyorum. Yeni yeni koşmaya başladım . Kemik zonklamasindan iki gündür gidemiyorum . Kosucam kosturtmuyor ağrıdan . Diyette sayılırım şekerli kahveyi ve minik çikolatayı bırakabilirsem tabi .eşim diyor senin yerinde olsam 20 kilo verirdim . Çok zor veriyorsun . O hemen veriyor o da diyette spor yapmadığı halde benden çok veriyor .
Kafayı yiyecegim . Neden diyet ve spor yapıp karşılığını alamıyorum ben . Her seferinde neden daha da artıyor... bi çare... müthiş diyet ve beslenme önerileri ve umut verici sözlere ihtiyacim var . Bebek de düşünüyorum evliyim 5 yıldır. Acil 15 kilo vermem şart. Kendimi zayıf güzel görmek istiyorum . Şu boyuma yazık ediyorum manken gibi olabilecekken 176 boya 90 olunca dev gibi görünmek çok kötü bir duygu ...oysa narın kibar görünecekken hayatta en çok istediğim şey zayıflamak.... Ben şimdi nasıl 25 kilo vereceğim.. bari 75 olsam ...
Birazcık çikolata ve şeker yediğine emin misin? En son ne zaman kan verdin?

Diyetisyene gidip ezberledim diyorsunuz ama hiçbir diyetisyenin her gün Spor yap diyeceğini sanmam. Dedikleri haftada 3. Çünkü vücut alışıyor ona ve bırakınca ya da azaltinca yine kilo alıyorsun. Her gün spora da gidilmez ya... Benim gittiğim diyetisyenler hep normali 3 en fazla 4 dedi. Onun dışında çikolataya da izin var bir veya iki parça bitter olunca... Her şey de normal diyorsunuz ama demek ki yemekte bir sıkıntı var.

Vücudunda herseyin normal çıkmış ve herseyin normalse kilo verememek için bir sebebin yok. Kendin yazmışsın diyetine sporuna tam anlamıyla uymadığıni, uymazsan hiçbir öneri tavsiye ise yaramaz zaten.

Öncelikle diyeti unutmalısın. Kilo vermek isteyenler diyetle kilo verse de diyet bitince alıyor.

Kendine sağlıklı yeme biçimi oluşturmalısın. Vücudun %80 i mutfakta %20 si sporda yapılanıyor.

İştahını bastırmak için kahve, bitki çayı tüketebilirsin ama nescafe gibi hazır toz kahvelerden de uzak dur. Şekeri de yavaşca azaltmak yerine birden kes. Alışırsın zor değil.

Fit ve sağlıklı beslenen biriyim ama gel gelelim benim de tatlıya aşırı zaafım var. Bunu da kendime fit tatlılar yaparak çözdüm. Zor da değiller öyle tatsız tuhaf da değiller.
Mesela canım akışkan çikolatalı supangle/profiterol tadında bir şey istiyorsa olmuş 2 tane muzu ezip, içine ev yapımı şekersiz fıstık ezmesi, kakao biraz süt, badem/fındık tozu koyup fırınlıyorum harika bir tat oluyor.
Hiç mi fast food, çikolata, tatlı yemiyorum yiyorum tabii ama dozunda ve genel olarak düzenli beslendiğimden beni etkilemiyor. (Tatlının cildime verdiği siyah nokta dönüşü hariç 😅)

Merhaba .
Gunde 10 gr dan fazla cikolata yemek diyette olan biri icin fazla.meyve cok yiyorsanz ondada seker var unutmayin.cay ve kahveyi sekersiz icmelisiniz.meyve sulari gazoz koladan uzak durmaniz gerektgini yazmama bile gerek yok.ekmek gunde 2 dilimi gecmemeli oda kepekli.pogaca hamur isi yasak tatli ise tadimlik 2 ,3 catal okadar.bunlardan fazlasini yiyorsanz kilo veremezsnz.bide yaptgnz yemeklerin yag ve tuz oranini azaltmalisniz

B Baharyagmuru35 bende senin gibiydim ve 3. Bebeğinden sonra 86 da kaldım...ne yaparsam yapayım veremedim....

Ama bir haftadır farklı bir beslenme uyguluyorum, bugün tartıda 82 yı gördüm...(6. Günüm)

Bu Beslenme yöntemi ile 4 ayda 32-33 kilo verenler var...

Facebook ta "Yitik Şifayı Ücretsiz Bulanlar" grubunda seviye seviye beslenme programı uygulanıyor, ücretsiz...
Ahmet APA diye biri liderlik yapıyor .... arkadaşlarım bu yöntemle zayıfladı....bende sonuç alıyorum....

27 Mart'ta grup hâlinde yeniden başlanacak...

Son düzenleme:
Öncelikle diyeti unutmalısın. Kilo vermek isteyenler diyetle kilo verse de diyet bitince alıyor.

Kendine sağlıklı yeme biçimi oluşturmalısın. Vücudun %80 i mutfakta %20 si sporda yapılanıyor.

İştahını bastırmak için kahve, bitki çayı tüketebilirsin ama nescafe gibi hazır toz kahvelerden de uzak dur. Şekeri de yavaşca azaltmak yerine birden kes. Alışırsın zor değil.

Fit ve sağlıklı beslenen biriyim ama gel gelelim benim de tatlıya aşırı zaafım var. Bunu da kendime fit tatlılar yaparak çözdüm. Zor da değiller öyle tatsız tuhaf da değiller.
Mesela canım akışkan çikolatalı supangle/profiterol tadında bir şey istiyorsa olmuş 2 tane muzu ezip, içine ev yapımı şekersiz fıstık ezmesi, kakao biraz süt, badem/fındık tozu koyup fırınlıyorum harika bir tat oluyor.
Hiç mi fast food, çikolata, tatlı yemiyorum yiyorum tabii ama dozunda ve genel olarak düzenli beslendiğimden beni etkilemiyor. (Tatlının cildime verdiği siyah nokta dönüşü hariç 😅)
Bir olgun avokado iki muz ezip bi kaşık ya da iki olabilir kakao atıp üzerine bi tatlı kaşığı bal ya da pekmez atılınca da puding oluyo

B Baharyagmuru35 bende senin gibiydim ve 3. Bebeğinden sonra 86 da kaldım...ne yaparsam yapayım veremedim....

Ama bir haftadır farklı bir beslenme uyguluyorum, bugün tartıda 82 yı gördüm...(6. Günüm)

Bu Beslenme yöntemi ile 4 ayda 32-33 kilo verenler var...
Eee farklı beslenme neymiş onu da yazsanız:)) sağlıklı ise biz de uygulariz.

Merhaba .
Size tavsiyem kesinlikle ama kesinlikle paketli abur cuburlardan yemeyin hamur işini olabildiğince azaltı hatta yapabiliyosanız hiç yemeyin daha çok sebze meyveye yönelin emin olun farkı göreceksiniz üstelik her şeyden önce daha sağlıklı olucaksınız kendimden biliyorum abur cubursuz paketli şekerli gıdasız ürünleri tamamen hayatımdan çıkardım oldukça sağlıklı ve mutluyum deneyin sizde öyle olcaksınız

Bir olgun avokado iki muz ezip bi kaşık ya da iki olabilir kakao atıp üzerine bi tatlı kaşığı bal ya da pekmez atılınca da puding oluyo
Avokadoyu sabah ya da öğlen yemeklerinde tüketmeyi tercih ediyorum. Tok tutuculuğu çok yüksek.
Bir de ben balı tatlıların içine karıştırmayı sevemedim.
Ekstra bir yoğun tatlı aroması istersem bir tane büyük hurma koyuyorum. Öyle de deneyin. 😊

Canım iki günde bir parça çikolata kilo aldırmaz aksine motive eder. Ekmek yeme, yağlı yeme ve aç yat.
Sadece kahvaltıda tam buğday ekmeği tercih et. İki dilim. Sabah iki yumurta ye haşlanmış.
Onun haricinde hangi sebzeyi, hangi et yemeğini seviyorsan ye. Sabah çok sıkı bir kahvaltı yap. Uyandıktan iki saat sonra kahvaltı bitmiş olmalı.
Akşamüzeri az yağlı bir yemek ye. Örneğin bezelye yapabilirsin. Ekmeksiz 1-1,5 porsiyon yiyebilirsin. Yanına yoğurt,salata. Karnını doyur 5 gibi falan. Sonra 8-9gibi yine yoğurt veya yeşillik ye sonra bişey yeme yat. Tabi günde 2,5litre kadar su tüketmeyi unutma.
Sporunu da ihmal etme.
Eğer yürüyüş yapacaksan ilk gün 500m yürü. İkinci gün 1km yürü. Üçüncü gün de 1km yürü 4 üncü gün boş.
5inci gün 1,5km diye diye yavaşça artır. Acemiice ilk günden 5km yürürsen o sporun sana faydası zaaten olmaz.

Bir de pirinç yut. Her sabah aç karna tek bir pirinç tanesini ılık Bi bardak suyla yut. Üzerine bir bardak daha ılık su iç. Yarım saat sonra da kahvaltını yap.
İkinci gün iki çiğ pirinç. Üçüncü gün üç çiğ pirinç. 20nci gün 20adet çiğ pirinç. 30uncu gün otuz çiğ pirinç.
Otuz pirince tamamlayınca geri geri düş bu kez. Otuzbirinci gün yirmi dokuz pirinç. Otuzikinci gün yirmi sekiz pirinç. Üzerine iki bardak ılık su içmeyi unutma. 2ayda pirinç kürüyle yukarıda dediğim gibi beslenirsen iştahının kapanmaya başladığını ve zayıfladığını göreceksin canım..
Pirinci iki ayda bitiriyorsun zaten. Tekrar başlamak istersen üç ay mola vermen gerekli..
Şunu unutmamalısın 3-4aylık spor Bi sonuç vermez. Sen o kiloları 3-4ayda almadın.. Hiç Bi zaman vazgeçmeden hep çabala. Önce kendi sağlığın için, aynada kendine bakıp fıstık gibi kadınım be! diyebilmen için vazgeçme. İşte pes edip bıraktığın noktada devam edersen o zaman sonuçları alacaksın eminim!

Şeker konusuna gelince, sırf şeker atıyorum diye çay içmem. Nescafe içmem. Bi kaç günde Bi tane petito yerim. Şekere aşık Bi kadın olarak. Sadece sağlık için dikkat et. Türk kahvesini şekersiz içiyorum. O yüzden Bi onu tüketiyorum içecek olarak.

Ha unutmadan kola gazoz fanta kesinlikle yok. Onun yerine su.! Ayran kefir.. Dediklerimi uygula bence bana çok dua edeceksin 🌼❤️

Bukadar ckk strese girdigin ve kafaya taktigin icin kilo veremiyorsun bence ilk rahatlamayi dene yavasta gitse gidicek diye dusun aynaya baktiginda kendini sev guzelim ama dahada guzel olucam basarilmayacak seyler degil de hergun kendine bakarak motive et kendini.ictigin suya zencefil limon tarcin at oyle tuket

X