Kilomuzu Koruyoruz!

Tatil dönüşü, 4 Temmuzda 59,7 kiloydum..

An itibariyle 58,5

:118: :118:

Çok da özel bir şey yapmadım aslında ama yine de yazayım.. Tatilde aldığım kilo yapışıp kalmasın diye biraz daha sert yaklaştım.. Spor kombinasyonumun içindeki 15 dakikalık bisikleti 30 dakikaya çıkardım.. İyi de oldu.. Elimde sürünen bi dizi vardı.. onu bitirdim bisikleti çevirirken.. :KK1:

Bu 8 günlük dönemde karbonhidrat hiç tüketmedim.. Öğlen öğünlerinde bir dilim karpuz ve peynir yedim.. Kalanı da bildiğiniz diyet işte.. Ha bi de akşam yemeklerini masada değil de açlıktan sersemledikçe minik atıştırmalarla geçirdim..

Artık sağlıklı beslenmeye geçebilirim, yükü attım.. :KK24:

Bak bu da güzel fikir.. İki kişilik yarış yani..
Ve bu yarışta ona bakarsan kaybeden yok.. :nazar:

Ne tuhaf bi kilo farkı.. ben de mantık yürütemedim hiç..
Ve tatlım sana kocaman alkış.. :KK9:
1.5 yıl kilo korumak için çok güzel bi süre.. Senin başardığının ispatı olacak kadar güzel hem de.. :nazar:

Tebrikler! :KK9: :nazar:
Kilo koruma işi aslında bi yerde kilo verme işiyle aynı.. Sadece kaçamak hakkın oluyor nadiren.. Kiloyu verdim, bitti diye bir durum yok yani..
Aynı spora devam, aynı beslenmeye devam..
Diyetteyken misal canın börek çekti, yememen gerekiyor di mi..
Ama kilo korumadaysan bir dilim yiyebilir yanında mutlaka yeşille destekleyerek.. ve o gün kalan öğünlerinde karbonhidratı komple çıkarıp, porsiyonlarını küçültebilirsin..
Bir örnek sadece..
Seni de aramızda görelim bi'an önce.. :KK55:

...

Sweetcim... Hepimiz kendi bünyemize göre kilo vermeyi nasıl beceriyosak, kiloyu korumayı da öyle hallediyoruz aslında..
Teşekkür ederim güzel sözlerin için.. :KK71: :KK19:

Haklısın canım her zaman temkinli olmak lazım ki bu kadar emek boşa gitmesin demi yaaaniiiiiiii sporu ramazanda yapamıyorum ama ramazandan sonra heleki ideal kiloma ulaşınca hiç bırakmadan devam edicem çünkü vücudumda yumuşama oldu özellikle bacaklarımda zayıflık gibisi yok valla kızlar özellikle bayramı iple çekiyorum herkes beni görünce şoka gireceeeekkk:KK52:

Haklısın canım her zaman temkinli olmak lazım ki bu kadar emek boşa gitmesin demi yaaaniiiiiiii sporu ramazanda yapamıyorum ama ramazandan sonra heleki ideal kiloma ulaşınca hiç bırakmadan devam edicem çünkü vücudumda yumuşama oldu özellikle bacaklarımda zayıflık gibisi yok valla kızlar özellikle bayramı iple çekiyorum herkes beni görünce şoka gireceeeekkk:KK52:
Sporun önemini geçen sene anladım.. Daha doğrusu önemi demeyeyim de nasıl bir mucize olduğunu..
Önemsiz bir ameliyat geçirdim.. ama dikiş vs. nedeniyle doktor yaklaşık iki ay boyunca sporu yasakladı..
Arkadaş meğer neymiş spor denilen hikaye..
Sporu hayatından hiç çıkartmanayan biri olarak o iki ay bedenimin ne hale geldiğini kendi gözlerimde gördüm.. Yürürken bile titriyordum sanki.. Kollarım, bacaklarım dalgalanmaya başladı.. Eyvah dedim.. Ya düzelmezse..
Yasak dönemi bitince spora başladım tam gaz.. ve vücut hemen cevap verdi yine..

Kıssadan hisse, düşüncene tamamen katılıyorum..

Ay desene bayramda olay var.. :KK9: :118:

Sporun önemini geçen sene anladım.. Daha doğrusu önemi demeyeyim de nasıl bir mucize olduğunu..
Önemsiz bir ameliyat geçirdim.. ama dikiş vs. nedeniyle doktor yaklaşık iki ay boyunca sporu yasakladı..
Arkadaş meğer neymiş spor denilen hikaye..
Sporu hayatından hiç çıkartmanayan biri olarak o iki ay bedenimin ne hale geldiğini kendi gözlerimde gördüm.. Yürürken bile titriyordum sanki.. Kollarım, bacaklarım dalgalanmaya başladı.. Eyvah dedim.. Ya düzelmezse..
Yasak dönemi bitince spora başladım tam gaz.. ve vücut hemen cevap verdi yine..

Kıssadan hisse, düşüncene tamamen katılıyorum..

Ay desene bayramda olay var.. :KK9: :118:

Aynen canım annemler bile tam zayıfladığım halimi görmediler akrabalar desen onlar 75 olan halimi biliyolar yani gerçekten olay var büyük bir özgüvenle çıkıcaam herkesin karşısına:KK1:

öncelikle kendini sevip olduğun gibi kabul etmelisinnn bunu başardığın an kilolar gitmeye başlar canımcımm sürekli pozitfi olumlama cümleleri kurmalısın kuzumm ooo luci döndümüüü:KK9::KK9: hadi bakalım iyi yarışlarrr iradenize kuvvet

seneye çıpçıtır girersin inş bitanemmm yalnız bu kendime yakıştıramadım cümleleri hoşuma gitmiyor bilesinn:KK20::KK20:

Sweetcim haklısın olumlama yapmak lazım, bir de tibete başlayabilsem 10 numara olacak, kaç zamandır aklımda.

Bu yaz olmasa da seneye yeni bir ben olacak umarım.

Bak bu da güzel fikir.. İki kişilik yarış yani..
Ve bu yarışta ona bakarsan kaybeden yok.. :nazar:

Lucim malum 3er 5 er veriyor, ben de arada kolay lokma olmamak için uğraşıyorum işte Püsküüt'üm :KK51: En fazla 1. değil de 2. olurum ne var yani dimi :KK1:

Merhaba kızlar. Ben 4cü takımdan mezun oldum.kilomu korumak istiyorum,ama nasıl yapacağımı bilmiyorum...aranıza katılmak istiyorum.ama galiba çok kalabalık deyil burası. ..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sweetcim haklısın olumlama yapmak lazım, bir de tibete başlayabilsem 10 numara olacak, kaç zamandır aklımda.

Bu yaz olmasa da seneye yeni bir ben olacak umarım.

Lucim malum 3er 5 er veriyor, ben de arada kolay lokma olmamak için uğraşıyorum işte Püsküüt'üm :KK51: En fazla 1. değil de 2. olurum ne var yani dimi :KK1:
Ayy ne güzel olur sen de başlasan tibet yogasına.. :KK31:
İyi yapıyosun hm22cim.. Maksat azmi kaybetmemek..

Merhaba kızlar. Ben 4cü takımdan mezun oldum.kilomu korumak istiyorum,ama nasıl yapacağımı bilmiyorum...aranıza katılmak istiyorum.ama galiba çok kalabalık deyil burası. ..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Hoşgeldin tatlım..
Hep söylediğimi sana da söyleyeyim.. Aslında kilo korumak demek diyete devam etmek, demek.. Sadece arada kaçamak yaparken vicdan azabı çekmiyosun.. Gün içinde kaçırdın, diğer öğünlerde dengeliyosun.. Ya da komple bi gün kaçırdın.. Üç gün sıkı diyettesin..
Bazı arkadaşlar Karatay metodu ile kilolarını koruyolar..

Haklısın çok kalabalık değil.. Kiloyu veren geri alıyo da ondan.. :KK37:

Ayy ne güzel olur sen de başlasan tibet yogasına.. :KK31:
İyi yapıyosun hm22cim.. Maksat azmi kaybetmemek..

Hoşgeldin tatlım..
Hep söylediğimi sana da söyleyeyim.. Aslında kilo korumak demek diyete devam etmek, demek.. Sadece arada kaçamak yaparken vicdan azabı çekmiyosun.. Gün içinde kaçırdın, diğer öğünlerde dengeliyosun.. Ya da komple bi gün kaçırdın.. Üç gün sıkı diyettesin..
Bazı arkadaşlar Karatay metodu ile kilolarını koruyolar..

Haklısın çok kalabalık değil.. Kiloyu veren geri alıyo da ondan.. :KK37:

Başlamış bulunmaktayım Püsküütüm, hadi hayırlı olsun bakalım.

Evet Püsküütcüm, sonunda tekrar başladım. Daha önce de yapmıştım ama 19 tekrarda bırakmıştım. :KK47: Sık sık başlayıp bırakmak iyi değil diye hazır olmayı bekledim şimdiye kadar. Hazırım artık.:KK1:
Daha önce yaptığın dönemde konuşmuş muyduk bunu..
Eğer cevabın evetse ve ben bunu hatırlamıyorsam; kiloyu nereden verdiğim konusunda ciddi şüphelerim olacak.. :KK53:

Daha önce yaptığın dönemde konuşmuş muyduk bunu..
Eğer cevabın evetse ve ben bunu hatırlamıyorsam; kiloyu nereden verdiğim konusunda ciddi şüphelerim olacak.. :KK53:

Konuşmuştuk Püsküüt'üm :KK1: Hatta ben seni takip ettiğimi ve ameliyat döneminde ara verdiğini bildiğimi falan da söylemiştim.:KK1: Ama çok normal o kadar liste ve raporun arasında boğulunca unutman.

vay vay vaaaayyyyy dedikodum dönmüşşş :p şekerim akrep kadınıyım ben tutkulu ve manyak!!! kafaya koyduğumu yaparım tabi ki...kolay lokma olmayacakmış hıh, bi seferde yutarım hmem benim, hodri meydan haydi yetiş bana, seviyorum seni... püsküüte de şikayet edermiş vaziyeti vay başııım :)

Konuşmuştuk Püsküüt'üm :KK1: Hatta ben seni takip ettiğimi ve ameliyat döneminde ara verdiğini bildiğimi falan da söylemiştim.:KK1: Ama çok normal o kadar liste ve raporun arasında boğulunca unutman.
Deme yahu.. :KK17:
Ama bi dakka..
Demek ki neymiş.. benim unutmamam için bir daha tibet yogasına ara verilmeyecekmiş.. :KK60:

vay vay vaaaayyyyy dedikodum dönmüşşş :p şekerim akrep kadınıyım ben tutkulu ve manyak!!! kafaya koyduğumu yaparım tabi ki...kolay lokma olmayacakmış hıh, bi seferde yutarım hmem benim, hodri meydan haydi yetiş bana, seviyorum seni... püsküüte de şikayet edermiş vaziyeti vay başııım :)
:KK60: :KK60:
Ay yok ne şikayeti.. Bence senin gibi rakibesi olduğu için keyfi yerinde.. :KK34:

Ne yapayım Lucim ben de arkandan anca şikayet edip geziyorum işte :KK52::KK33: Evde baktım eşimle kapışamayacağım bir konu var, senin yaptığının yarısından fazlasını yaparsam ben kazanırım diyorum. :KK1: Sende de işe yarar mı acaba bu yöntem. :KK17::26:
Deme yahu.. :KK17:
Ama bi dakka..
Demek ki neymiş.. benim unutmamam için bir daha tibet yogasına ara verilmeyecekmiş.. :KK60:

:KK60: :KK60:
Ay yok ne şikayeti.. Bence senin gibi rakibesi olduğu için keyfi yerinde.. :KK34:

Tibet iyidir, candır :KK16: Her şeyi geçtim kabızlık sorunuma bulduğum uzun dönem işe yarayan tek yöntemdi ama ben ne yaptım. Tembellik!

Ne yapayım Lucim ben de arkandan anca şikayet edip geziyorum işte :KK52::KK33: Evde baktım eşimle kapışamayacağım bir konu var, senin yaptığının yarısından fazlasını yaparsam ben kazanırım diyorum. :KK1: Sende de işe yarar mı acaba bu yöntem. :KK17::26:

Tibet iyidir, candır :KK16: Her şeyi geçtim kabızlık sorunuma bulduğum uzun dönem işe yarayan tek yöntemdi ama ben ne yaptım. Tembellik!

hah işte kendi de itiraf etmiş tembel olduğunu :) tatlım benim yaş olmuş 36..benim yaptığımın 1/4 ini yapsan eylülde inceciksin...

Bu sefer bırakmayacağına inanıyorum tatlım.. :nazar:

:))) püsküütüm takılıyorum ki gaza gelsin de bir an önce kurtulsun şu kilolardan... ama hanım kızımız azıcık üşengeç :)
Takıl takıl sen.. Bu sene bitirsin bu işi..

Kilom 58,9
Aralığı tutturmaya devam..

Sistemi sanırım oturttum.. Şöyle anlatayım..
İki seçeneğim var:
1) Ya iki saatte bir küçük porsiyon
2) Ya da orta seviyede doyurucu 3 ana porsiyon

Şimdilik her gün tartılmaya devam.. Eğer kilom 58 liyse canımın istediği bir şeyi yiyip diğer öğünleri dengeliyorum.
Yok baktım ki 59 lara çıkmışım.. O zaman hemen bir ceza ve daha dikkatli, kaçamaksız bir gün..

hah işte kendi de itiraf etmiş tembel olduğunu :) tatlım benim yaş olmuş 36..benim yaptığımın 1/4 ini yapsan eylülde inceciksin...

Amanın çok pis haklısın :18: Nasıl utandım şimdi. Tamamen haklısın tatlım :KK17:

Bu sefer bırakmayacağına inanıyorum tatlım.. :nazar:

Takıl takıl sen.. Bu sene bitirsin bu işi..

Ben de bu sefer tibet konusunda çok inançlıyım bakalım 21i görmek istiyorum. Her işim yarım yahu artık bir istikrar gerekli.

Kilom 58,9
Aralığı tutturmaya devam..

Sistemi sanırım oturttum.. Şöyle anlatayım..
İki seçeneğim var:
1) Ya iki saatte bir küçük porsiyon
2) Ya da orta seviyede doyurucu 3 ana porsiyon

Şimdilik her gün tartılmaya devam.. Eğer kilom 58 liyse canımın istediği bir şeyi yiyip diğer öğünleri dengeliyorum.
Yok baktım ki 59 lara çıkmışım.. O zaman hemen bir ceza ve daha dikkatli, kaçamaksız bir gün..

Tebrik ederim Püsküütcüm. :nazar: Ceza sistemine zaten bayılıyorum.

X