Kim haklı beraber okuyacagız

'Okumak cehaleti alir eşeklik baki kalir.' Diye bir laf vardir, durum bu olmuş, adam kendini geliştirememiş ve ezerek kendini yüksekte görmeye çalişyor. Ayrica cografyaydi, kimyaydi okuduk ne oldu kim nekadarini hatirliyor, kendini gelistirmek farkli birşey.

Adamın hangi bölümden mezun olduğunu çok merak ettim.

O zaman aynı eğitim düzeyinden biriyle evlenseydi hatta aynı mesleği yapan kadınla evlenseydi. Sorun coğrafya kimya bilmemesi mi eşinin sözü çok kırıcı. Bende üni mezunuyum ama eşimin mesleğiyle veya eğitimiyle ilgili konuları tamamen bilmeme imkan yok. Bence açık açık kırıldığını söylesin eşi de bunlara dikkat etsin belki kötü niyetli değildir ama kırıcı olmamak adına dikkatli konuşsun

Bence arkadaşınızın eşi kendisini ispatlamaya çalışıyor. Başkalarına söyleyemediklerini eşine söylüyor. Bazı insanlarin annesi eşi ya da bir arkadaşı üzerinde kendini üstün gösterme ihtiyaçları oluyor sanırım. Bazıları da kendi başarılarını içinde yaşıyor biz onlara mütevazı insanlar diyoruz. Eğer arkadaşınızı okuma konusunda desteklemeseydi ve üzerine bunları yapsaydı ümidini kesen eşinden derdim. Ama bence hala bir umut var sadece arkadaşınızın güzel bir konuşma yapması gerekiyor.

Arkadasin esi ne is yapiyormus? Engin fizik bilgisi ile CERN'de Hadron Çarpıştiricisinda calisiyor herhalde... Sikletine goresine rastgelmemis o, gel evladim gel sen ben sana fizik kimya topoloji istatistik birkac tokat atayim... Terbiyesiz hadsiz!!!

Sağlıkçı hemşir.

İnsan eşine neden bunu yapar ki ? Cok üzücü. Eşime saygı duymasam onunla mutlu da olamam. Allah korusun imtihana dönüşür yukarıdan bakmak.. insanın eşine sevgisi kalmaz. Küçük gördüğünüz birini nasıl seveceksiniz? Adamın kafasını anlayamadim.

Dediği doğru olabilir örgün eğitimle dışarıdan bitirmenin farkı oluyordur bilinmeyen şeyler olabilir yine de bunu böyle langır lungur demesi çok ayıp. Ama okumaya teşvik etmiş cesaretlendirmiş diyosun bana lafın nereye gideceğini hesap edememiş gibi geldi o nedenle. Keşke nezaketi de okuduğu okullarda öğretselermiş

Eşinin boburlenecegi baska bi konu yokbelliki kimya fizik coğrafyadan vurmuş kızı. Bence boş bi balon. Arkadas uzulmesin gucenmesin laf olsun diye soyluyodur maksat ego sisirmek baska bi meziyeti de olmayinca kizdan ustun oldugu tekseyler bunlar olunca söyleyip durmustur. . Mesela benim esim 4 yillk uni mezunu bende 2 yillik aciktan bitirdim. Su an kpssye hazirlaniyorum esim beni calistiriyo matematigi o kadar iyiki o hic kendini ovmez mesela. Ben hep overim. Matematik prof gibisin zeka kupu masallah felan diye . .neyse uzun lafin kisasi arkadas bence cok takilmasin erkekler iste kafaları bos seylere calisiyor nerdr ne demesi gerektigni bilmiyolar. Takilmasin.

Aklıma bişey geldi eşimle ayni ünv. Okuduk bi gün bi masayi tuttuk kapıdan çikarmaya çalışıyoruz eviriyoz çeviriyoz olmuyo en sonunda dedi ki senin lisede fizik öğrrtmenin kimdi yaa dedi bende öğretmenin suçu yok benim fiziğim kötü ama (karşı komşum fizik öğretmeniydi ) gidip söyleyimde bana fizik dersi versin dedim konuya dönersek evet arkadaşınız abartmiyor adamda ego tavan birinin ona haddini bildirmesi gerek

Ben arkadasin yerinde olsaydim ve esim bana sen coğrafya kimya görmedigin icin böyle deseydi. Bende esime coğrafya ve kimya her yaşta okulda öğrenilirde ,insan olmayı öğrenmenin okulu malesef henüz yok ,eşin olarak senin adına üzülüyorum derdim.

Cografya bilgisini günlük hayatta nasıl kullanıyormus adam?
Daglar denize paralel olunca bize ne giibi bir kolaylık saglıyormus hayatta
Adam net öküz.

Adam belki dolaptaki camaşırını ,tabaktaki peynirini denize paralel servis edilsin istiyordur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…