Kimin ahını aldım ki ben?

Canım öncelikle allahtan sana sabır diliyorum. Benimde görümcem gudubet bir kadın ukala bilmişin teki ben yaptıklarından sonra kendisiyle hiç yüz göz olmadım. kırk yıl görmesem arayıp sormam o derece soğudum yanii.. Eşimde kimseyi aile işlerimize karıştırmaz zaten karışsalar ben kıyameti kopartırım. Benimde düğünümde çok moralim bozuldu bazı şeylere bende bundan sonra bana mutsuzluk yaşatan herkesle mesafeliyim. Öncelikle sana söyleyeceğim kayın validenle muhabbeti kes evinemi geldi ağzını bıçak açmasın kısa cümlelerle kestirip at konuyu. evine gitme sürekli bişeyler bahane et görüşme.. Nekadar uzak durursan okadar huzur bulursun ikinci söyleyeceğim ise eşine, bence eşin sana ne kadar destek olsada annesi bunları yapma cürretini buluyorsa suç eşinde siz artık bir aile olmuşsunuz annesinin bukadar işlerin içinde olması kesinlikle eşinin kabahati. annesine haddini bildirecekte eşindir. İnsanlar saygı maygı diye yapılan hatalara göz yumuyor fakat en büyük yanlışlarıda yaşlılar yapıyor. Kimse kendisini ezdirmesin bırakın size saygısız desinler ezik ve onursuz olmaktan iyidir.

Çok teşekkür ederim. Evet, anlatmaya çalıştığım buydu. 3 kuruşluk şeyler için türlü türlü mutsuzluklar yaşadım ben. Üstelik en güzel günlerimde. Düğün fotoğraflarıma bakanlar diyor nasıl hüzünlü bir gözdür bu nasıl bir ifade diye. Söyleyemiyorum tabi. Birçok şeyi ne aileme ne arkadaşlarıma. Kol kırılık yen içinde kalır denir bizde. Ama içime ata ata delireceğim o yüzden de burada paylaştım. Evet, ne yazık ki bu yüzü veren biraz da eşim oldu. Çok inandı söylediklerine. Çok geldi dolduruşuna. Biraz geç farketti hatalarını. Ama çok şükür ki fark etti. Şuan önceliğim evimi bir an önce ayırmak. Sonrasın da dediğiniz gibi gerekmedikçe görüşmeyeceğim. Torunu ve oğluyla istediği zaman görüşebilir. Ama ben resmi olacağım. Tekrar tşk ederim anlatmak isteyipte sinir ve kırgınlıktan elime yüzüme bulaştırdığım halde bu kadar net anladığınız için...

sanki derdi olan benm ne kadar uzatmışım...

güzelim olan kendine sana oluyor gerçekten üzüldüm haline Allah ım düşmanımın başına vermesin:KK5:

Çok tşk ederim yorumların içinde tavsiyelerin içinde. Eşim biraz önce msj attı. Kendini sahipsiz ve kimsesiz hissetme. Sen benim için çok önemlisin. Alacağın her kararda arkandayım demiş. Öyle olmasını umut ediyorum. Bir an önce evim bitse, huzurlu yuvama kavuşsam bu kadar etkilemeyecek beni belki. Ama sürekli yüz yüze bakmak zorunda kalmak kahrediyor beni... Aminn... Benim suçlu olduğumu düşünen arkadaşlara da söyleyeyim belki de öyleyim ama her zaman diyorum içimden Allah bana benim gibi bir gelin versin...

canım durumlar kötü ama iyi tarafından bakmaya çalış.

1.si eşin senin yanında sana destek.

2.si eşin annesinin kişiliğini çözmüş ve açıkça annesinin yüzünede vuruyor.

3.sü kadın kinci değil,osmanlı biri değil. hem söylüyor hem dönüyor... adam yerine koyma sende dilediğin gibi davran.

Ya en çokta bu sinirimi bozuyor aslında biliyor musun? Hiçbir şey yokmuş gibi hayatına kaldığı yerden devam etmesi... Bir duruşu olsa saygı duyacağım inan. Ama oda yok. Söylüyor çekiliyor sonra da biz hiçbir şey yokmuş gibi hayatımıza devam edelim istiyor...

bence arkadaş paracı falan değil
benim de karkterim benzerdir kimse bana maddi olarak brşey vermesin ama sömürmesin de isterim, bir yerde art niyet ve çıkarcılık sezersem o benim kafama takılır her detayını incelerim ve kafama takarım. iyi niyet ve karşılıklı fedakarlık varsa da elimden geleni yaparım

eşiniz sizin yanınızda en azından o açıdan mutlu olmalısınız. kayın valideyi de takmayın dicem ama zor. hem size hiç para harcamamış hem de yanınızda mı kalıyor anlamadım.

çok içten yazmışsınız, içim cız etti okurken. kayınvalidenize diyecek söz bulamıyorum, keşke aynı eve çıkmasaymışsınız bu kadar yıpranmazdınız. imkanınız varsa konu komşuyu bırakın kiraya çıkın eviniz bitene kadar. o evin içinde konu komşu değil siz yaşıyorsunuz psikolojisi bozulan sizsiniz. bu kadar iyi niyetten hiç bir zaman kimseye hayır gelmiyor ben anladım artık iyilik=enayilik olmuş bu devirde. siz de biraz kendinizi düşünmeye başlayın yoksa sağlığınızdan olacaksınız allah korusun.

Allah sabır versin ama kimsenin yaptığı yanına kalmaz.Bir şekilde akıllanır elbet

X