Kimligimi kaybettim :(

Fiona22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2018
720
1.435
34
İyi geceler
Kimligimi kaybetmisim sanirim disarda dusurdum. Evin altini ustune getirdim yok biraz da panik oldum. Kotu niyetli insanlarin eline gecerse diye. Yarin ilk isim yenisi icin nufus mudurlugune gitmek olacak
Yenisini cikarinca eskisi hukumsuz oluyor degil mi ? T.c , seri no, kayit her sey orda eskisi yine de sorun olmaz mi ?
Kizlar basina gelen var mi ? Gece gece icim icimi yiyor :KK43:

Benim cüzdanım calinmisti haliyle icindeki herşey ve kimlik gitti. Gittim yenisini çıkarttim sene 2014tu sanırım hala başıma bişey gelmedi :KK70:

İleriye yönelik herhangi bir sorun yaşayacak olursanız gazeteye ilan verip saklamanız iyi olur diye düşünüyorum.

Benim cüzdanım calinmisti haliyle icindeki herşey ve kimlik gitti. Gittim yenisini çıkarttim sene 2014tu sanırım hala başıma bişey gelmedi :KK70:

Ayyy gecmis olsun dicem gecmis :halay:
Aslinda pimpirikli de degilim. Aksam babama soyledim butun negatif ihtimalleri tek tek sayinca benim kafa gitti:deli:
Bi an kendimi kolumda kelepcelerle polis merkezinde hissettim babam konusurken:deli:
İcim rahatladi, cok tesekkurler :)

Sorun Olur diye biliyorum.
Internetten bakabilirsiniz. Çok örnek var.
Bir yerde okumuştum. Kimliğini kaybedenler şunları yapsın falan yazıyordu. Sanırım vergi dairesindemi öyle bir yerde adıma şirket kurulamaz şerhi koydurtun. Adınıza telefon hattı varmı sık sık kontrol edin şeklinde bazı öneriler vardı.

Sorun Olur diye biliyorum.
Internetten bakabilirsiniz. Çok örnek var.
Bir yerde okumuştum. Kimliğini kaybedenler şunları yapsın falan yazıyordu. Sanırım vergi dairesindemi öyle bir yerde adıma şirket kurulamaz şerhi koydurtun. Adınıza telefon hattı varmı sık sık kontrol edin şeklinde bazı öneriler vardı.

Ciddi misiniz ?
:KK43:
İnternetten baktim da sadece nasil degistirilir vs anlatmislar. Serhi ilk kez duyuyorum. Bi arastirayim. :KK43:
Tesekkurler

Ayyy gecmis olsun dicem gecmis :halay:
Aslinda pimpirikli de degilim. Aksam babama soyledim butun negatif ihtimalleri tek tek sayinca benim kafa gitti:deli:
Bi an kendimi kolumda kelepcelerle polis merkezinde hissettim babam konusurken:deli:
İcim rahatladi, cok tesekkurler :)

Sonuçta yeni kimlik çıkarırken nedenini söylüyoruz kayıp yada çalıntı olarak. Ekstra bişeye gerek duymadım bu yuzden. Zaten karakola gittim ben çalındı diye orada ifade gibi bisey alindi nasil calindigiyla ilgili ve karakoldan aldığım kağıtları nüfus müdürlüğüne goturdum ve çıkarttım.

benim bi enisdem var en az 4 defa kaybetmisdir adamda bi ara aliskanlik olmusdu ya kaybedip kaybedip tekrardan cikariyodu hala basina bi olay gelmedi tuafff :KK45:

İyi geceler
Kimligimi kaybetmisim sanirim disarda dusurdum. Evin altini ustune getirdim yok biraz da panik oldum. Kotu niyetli insanlarin eline gecerse diye. Yarin ilk isim yenisi icin nufus mudurlugune gitmek olacak
Yenisini cikarinca eskisi hukumsuz oluyor degil mi ? T.c , seri no, kayit her sey orda eskisi yine de sorun olmaz mi ?
Kizlar basina gelen var mi ? Gece gece icim icimi yiyor :KK43:

Öncelikle geçmiş olsun! Her turlu kötü niyet durumlarına karşılık, önce karakola gidip tutanak tutturuyorsunuz, sonra bir gazeteye kayıp ilanı veriyorsunuz. Sonra da kimliğinizi çıkartırsınız.

Ben unutkan olunca; cüzdanımı 3 kez kaybedip; 3 kez yeniden kimlik çıkarttım..
Bir sıkıntıda yaşamadım. Çünkü seri no değişiyor zaten.
Boşuna endişelenmeyin eskisi hükümsüz sayılır artık.

Cok tesekkur ederim hepsini yapacagim yoksa icim rahat etmeyecek

Bunlar isteğe bağlı durumlar ama özellikle karakol olayı, o kimlikle sahte şirket vs kurulmasına karşı delil oluyormus. Ben de kaybetmiştim, karakol ilan hallettim, kimliğimi çıkarttırdım tekrar veee bingo.. Koskoca Antalya’da kimliğim bulunmuş ve dayıma ulaşmışlar, tosbik sizdendi değil mi diye. Ağlama gülme efektli kriz yasamistim

Ciddi misiniz ?
:KK43:
İnternetten baktim da sadece nasil degistirilir vs anlatmislar. Serhi ilk kez duyuyorum. Bi arastirayim. :KK43:
Tesekkurler
Evet çok net hatırlıyorum.
Elbette sizi korkutmak istemem ama haberlerde gazetelerde defalarca gördük, çok sorun yaşayanlar var bu kimlik kayıp vakalarında. Araştırıp önlem almak lazım.
Mesela geçenlerde okumuştum. Adam kimliği kaybediyor. Kimlikte kötü niyetli bir şahsın eline geçiyor. Bu şahıs bulduğu kimliğin sahibinin adına kayıtlı telefon numarasınıda buluyor bir şekilde. Sonra bir telefon bayisine gidiyor kimliği gösteriyor ve hattım kırıldı diye yeni bir hat alıyor, yani adamın telefon hattında ele geçirmiş oluyor. Bu şekilde adamın başına gelmedik kalmıyor.
Bu yüzden iyi bir araştırın derim.
Tabiki panik yapmayın. Sizi boş yere korkutmak istemem. Sadece önlem almak iyidir.

Ben unutkan olunca; cüzdanımı 3 kez kaybedip; 3 kez yeniden kimlik çıkarttım..
Bir sıkıntıda yaşamadım. Çünkü seri no değişiyor zaten.
Boşuna endişelenmeyin eskisi hükümsüz sayılır artık.

İcim rahatladi cok tesekkur ederim:KK200::KK200:

Evet çok net hatırlıyorum.
Elbette sizi korkutmak istemem ama haberlerde gazetelerde defalarca gördük, çok sorun yaşayanlar var bu kimlik kayıp vakalarında. Araştırıp önlem almak lazım.
Mesela geçenlerde okumuştum. Adam kimliği kaybediyor. Kimlikte kötü niyetli bir şahsın eline geçiyor. Bu şahıs bulduğu kimliğin sahibinin adına kayıtlı telefon numarasınıda buluyor bir şekilde. Sonra bir telefon bayisine gidiyor kimliği gösteriyor ve hattım kırıldı diye yeni bir hat alıyor, yani adamın telefon hattında ele geçirmiş oluyor. Bu şekilde adamın başına gelmedik kalmıyor.
Bu yüzden iyi bir araştırın derim.
Tabiki panik yapmayın. Sizi boş yere korkutmak istemem. Sadece önlem almak iyidir.

Cok haklisiniz. Her sey gelebilir insanin basina. Peki bunu engellemek icin gazeteye ilan, karakola durumu bildirmek disinda ne yapilabilir ? Dediginiz gbi biri pekala numarama ulasip alabilir ayni hatti
Cok mantikli geldi su an. Bunu engellemenin bir yolu var midir, biliyor musunuz ?

Birşey olmaz annemde geçen kaybetmişti hemen internetten nufusa randevu aldık randevusuz yapmıyorlar eskisi hükümsüz olcak dediler o kadar korkmana gerek yok...

X