Kimyasal Gebelik Geçiripte Düşük Yaşayan Arkadaşlar

3simay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2007
129
0
43
Arkadaşlar Bu Benim 2. Kimyasal Gebeliğim.sizler Kaçkere Kimyasal Gebelik Yaşadiniz?
Ayrica Kimyasal Gelik Ardindan Düşük Yapan Sonrasinda Sağlikli Bir Gebelik Yaşayan Varmi?

canım benim gecen sene bu aylarda düşmüştü kimyasal gebelik dediler çünkü ultrasonda gözükmedi ama kan degerlerim 1 bucuk aylıgı gösterıyordu bana doktorum havadan sudan herseyden olabilir tabi sakat olupta vücut bebegi kabul etmezmiş neyse kanamayla gittti kürtajda olmadım tabi şimdi doktorumu değiştirdim yumurtlama tedavisi görüyorum bu 4. ayım sonuc yok hala en kısa zamanla bebeklerimize kavusuruz inş..

merhaba arkadaşlar,daha once siteye cok girdim hepinizin sıkıntılarını , mutluluklarını okudum.ancak siteye ilk defa yazıyorum.
ben daha once üç defa düşük yaptım.en sonunda kanda pıhtılaşma denildi(heterezigot)daha sonra coraspirin ve fragmin ignesine başladım 1 ay içerisinde tekrar hamile kaldım ancak dün yeniden düşük yaptıgımı ögrendim.doktorum esim ve bana genetik test yaptırmamız gerektiğini söyledi.ögretmen oldugum için subat tatilinde ankarada(zekai tahir burak hastanesi) genetik testi yaptıracagım.bu konuda benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlardan , genetik testi konusunda bilgilerinizi ve durumum konusunda yorumlarınızı rica ediyorum.(şimdilik kardeşimin adresinden girmek zorunda kaldım ozlem_28)

Canım ben kimyasal gebelikten sonraki ilk adetimden sonra tekrar hamile kaldım şu an 34 haftanın içindeyim yani umutsuzlanmayın .ve ilk gebeliklerde mutlaka oluyor bu. Hem kalıtsal bozzukluıkluk olan bebkleri vucut kabul etmezmiş .

canım ben iki kere kimyasal gebelik yasadım kan degerlerinde cıkıpta olmaması nasıl acıdır bilirim sevinirsin hic sevinmedigin kadar sora uzulursun hic uzulmedigin kadar ama ben toparladım kendimi kısmetse birkac aysora ucuncuyu deneyecem bana dua edin

bende şubat ayında kımyasal gebelık yasadım ardından nısanda dış gebelık kısmet ınsallah hazıranda bebegıe kavusurum

Bende 4 kez kımyasal gebelık gecırdım esıme ve bana kromozom analızı yapıldı ufak bır sorun çıktı ama önemlı degılmıs artık tüp bebek denemeye karar verdık çünkü çok yıprandım çok yoruldum evlılıkte 4 sene bıtıyor hıç korunmadık 4 kez belkı de daha bılmedıgım kımyasal gebelıkler yasadım :çok üzgünüm:bu sefer bebegım geldı dedıgın an hüsrana ugruyorsun çok kötü bır duygu senağlama

Kızlar bu kimyasal gebelikle ilgili bana biraz bilgi verebilir misiniz? internette sessiz düşük diyor... ama değerim düşmedi...12. gün değerim 42,2 ,14. gün değerim ise 43,8... kanamam 10.günden beri var ve aşırı,hala da devam ediyoe.... ama bu kanamaya rağmen değerim düşmemiş.. sağlıklı bir şekilde de artmamış.. bu ne şimdi, kimyasal gebelik mi? doktor bekleyelim dedi.. ama benim içim içimi yedi.. yardımınıza ihityacım var....dış gebelik falan değildir değil mi? ağrım falan yok

ben ık tüp bebek tedavımde kımyasal gebelık yasadım. 4. tüp bebegımde bı kızım oldu

10.gün değerlerim7.6 çok düşük sanırım kimyasal gebelik yaşıyorum çarşamba test günüm saatler geçmek bilmiyor çok üzgünüm

beni bazılarınız tanır.ben de yenilerde bir kimyasal gebelik yaşadım.1.tüp bebek denememdi.arkadaşlar şu genetik tanı,pıhtılaşma testi gibi uygulamalar üniversite hastanelerinde istediğimiz zaman ve ücretsiz yapılıyor mu?bu konuda bilgilendirir misiniz?ayrıca tam 12 gündür lekelenme ve kanama şeklişnde adet midir nedir bilmiyorum devam ediyor.3 gün önce adet kanamasına benzemeye başlamıştı.ağrıyla ve biraz çoğalmış bir şekilde gelmişti.şimdi yine azaldı.tamamen bitse dr.a gideceğim.bu yüzden oraya da gidemedim bir türlü.bu konuda da deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

kızlar bu kimyasal gebeliği yaşayanlar değerleriniz nasıldı ve nasıl birşey bu kimyasal gebelik? kanama oluyor mu çok? benim durumumu anlatmıştım yukarıda.. yardımcı olun nolur

keşke sana yardımcı olabilseydimhiçbişey bilmiyorum maalesef sadece biraz daha sakin olmaya çalış zor biliyorum ama sakin olup dua etmekten başka şansımız yok

dervis benim 12.gün değerim çok düşük başlamıştı.10.81di sanırım.12.günden itibaren 1 hafta süren yoğun ve ağrılı kanamam oldu.bu süre içinde değerim 2 kere 5,5 ve 4'e katlandı,sonra da düştü..tüp bebekte 12.gün değerini 80 ve üzeri beklediklerini söyledi dr.aksi takdirde kimyasal ya da dış gebelik olma olasılığı yüksek dediler.fakat senin değerinde olup da sağlıkla ve sağlıklı bebeklerini doğuranlar da varmış.umarım sen de bu şanslı guruptasındır.ayrıca seni korkutmak istemiyorum ama kanama istenilen bir durum değilmiş.benim değerim güzel katlandığı zaman dr.bu tür kanamalar görebiliyoruz ama bu katlamayla kötüye işaret değil demişti?yine de düştü bebeğim..yani katlamalarını takip etmekten başka yolu yok bunun.herşey olacağına varır arkadaşım.erken gebeliklerde zaten ek bir ilaç falan vermiyorlar.sen kendini yormadan ve üzmeden güzel şeyler düşünerek gününü bekle.tadını çıkar,şu an hamilesin:)umarım güzel haberlerini alırız.

dış gebelikte değerler ne olmalı bilmiyorum.burada bazı arkadaşlardan birşeyler duymuştum ama seni yanlış yönlendirmek istemem.sağlıkla..

sanırım dış gebelik ağrılı oluyormuş ve değerler böyle kalmıyormuş... ooof oooooooooooof

X