Kına Gecesi Kına Gecesini Nasıl Yapsam?

nailsofcat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2014
427
280
Normalde çok planlı,programlı,her ayrıntıyı önceden düşünüp bütün önlemleri alan pimpirikli biri olduğum halde söz konusu düğünüm,kına gecem,gelinliğim vs.olunca dumur oldum kaldım.Sürekli kafam karışıyor.Aklıma yeni fikirler geliyor vs..Benim nişanlım yabancı.Ailesi ve arkadaşları ilk kez bir kına gecesi görecekler.Zaman kısıtlaması oldugu icin kına gecesi düğünümüzden bir önceki gece olacak.Fakat kınayı nerede yapacağıma karar veremedim.Kına gecesi organizasyon firmalarından biriyle anlaşmak istiyorum.Bindallılı kızlar,lokum ve gül suyu ikramları,dansöz,çiftelli oynayanlar,tefler,gece boyu Türk kahvesi ikramı,bindallılı bir kızın gece boyu isteyenlere hint kınası yapacak olması çok güzel bir şey olur diye düşünüyorum ama malum bütün organizasyonlar 1000 tl den başlıyor.Bazı şeyler olmasa bile en az 600 tl yi gözden çıkarmak lazım.Madem geçmişteki gibi bir hava yakalansın diye organizasyon yapıyorum,kına da eski Türk evlerini andıran veya benzeri bir yerde olsun istiyorum.Baktığım tüm mekanlar 2000 tl ile açtılar ağızlarını.Bütün bu organizasyonun,müziğin,yiyeceklerin kısaca her şeyin dahil olduğu aklımın kaldığı bir mekan ise 4500 tl istedi.Listem ise sadece 80 kişiden oluşuyor.Bu 80 kişi ev için çok,dışarısı az geliyor bana.5000 tl veya 2000-3000 tl harcamalı mıyım?içimde kalır mı?keşke der miyim?ya da organizasyonu evde yapsam haliyle sıkışıklık olacak,sıkış-pıkış yapılacak bir kına ne kadar güzel olacak?Bir şey anlaşılacak mı?sonra keşke parası neyse verseymişim ama istediğim gibi bir şey de olsaymış der miyim?çok kararsız kaldım.Nişanlım nasıl istiyorsan,nerede istiyorsan orada olsun.Para yine kazanılır ama o günü bir daha yaşayamayacaksın dedi.Siz ne yapardınız?

Hayırlı olsun öncelikle aynı bende böyle bi kına gecesi istiyorum bence içinde bişey kalmasın, bencede para yine kazanılır , ömür boyu hatırlanacak organizasyonların özel olması daha önemli geliyor bana :))

Mesaj için çok teşekkür ederim.İnsanın çıkmaza girdiği zamanlarda farklı fikirlere öyle çok ihtiyacı oluyor ki anlatılır gibi değil.
Düşündüm taşındım kına gecesi için 100 kişilik bir yer tuttum.6 çeşit ordöv tabağı,1 taneyle sınırlı meşrubat,canlı müzik dahil 1500 ytl (Bunu da pahalı buluyorum ama zamanım kalmadı.Mecbur bir yer seçmeliydim.)Geriye kına organizasyonu yapan(aklımda var bir iki güvenilir,kendini ispat etmiş şirket)bir yerle anlaşmak kaldı.Kınada dağıtılacak hediyeler,taçlar,benim ve nişanlımın kıyafeti,kuruyemişler,kına ve hediyelik tepsisi,yüz örtüsü,el gülleri,kına vs.hazır.Geriye organizasyonun diğer unsurları kalıyor.Paket fiyatlarının altında anlaşabiliriz diye umuyorum.Mekanın sıcak bir havası ve kendine göre süsleri var ama kına geceme kendimizden bazı şeyler katmak istediğim için farklı şeyler hazırlayıp mekanı süsleyeceğim.Nişanlım için hoş bir süpriz olacak :)

Kına organizasyon şirketleri kuruyemiş yüz örtüsü taçları falan da fiyatın içinde tutuyor diye biliyorum en azından İzmirde öyle benim araştırdığım organizasyon firmasında siz nerede yaşıyorsunuz :)

Mesaj için çok teşekkür ederim.İnsanın çıkmaza girdiği zamanlarda farklı fikirlere öyle çok ihtiyacı oluyor ki anlatılır gibi değil.
Düşündüm taşındım kına gecesi için 100 kişilik bir yer tuttum.6 çeşit ordöv tabağı,1 taneyle sınırlı meşrubat,canlı müzik dahil 1500 ytl (Bunu da pahalı buluyorum ama zamanım kalmadı.Mecbur bir yer seçmeliydim.)Geriye kına organizasyonu yapan(aklımda var bir iki güvenilir,kendini ispat etmiş şirket)bir yerle anlaşmak kaldı.Kınada dağıtılacak hediyeler,taçlar,benim ve nişanlımın kıyafeti,kuruyemişler,kına ve hediyelik tepsisi,yüz örtüsü,el gülleri,kına vs.hazır.Geriye organizasyonun diğer unsurları kalıyor.Paket fiyatlarının altında anlaşabiliriz diye umuyorum.Mekanın sıcak bir havası ve kendine göre süsleri var ama kına geceme kendimizden bazı şeyler katmak istediğim için farklı şeyler hazırlayıp mekanı süsleyeceğim.Nişanlım için hoş bir süpriz olacak :)
kına organizasyonu için hangi sirketle anlaştın ? memnun kalırsan yazarmısın bizede :)

Henüz organizasyon için bir yerle anlaşıp anlaşmamaya karar veremedim.Anlaşırsam mutlaka yazacağım.Kına Gecemle ilgili her şeyi de sonra burada mutlaka paylaşacağım zaten :)

Kına organizasyon şirketleri kuruyemiş yüz örtüsü taçları falan da fiyatın içinde tutuyor diye biliyorum en azından İzmirde öyle benim araştırdığım organizasyon firmasında siz nerede yaşıyorsunuz :)
Evet organizasyona dahilmiş bunlar fakat ben her şeyi aldıktan sonra haberdar oldum :KK43: yoksa nişanlıma kaftan da almazdım.Ne güzel her şey organizasyona dahil oluyormuş.Sizin için kaftan çeşitleri bile varmış ellerinde.Harcadığım paralara çok üzüldüm.Ben Ankara'da yaşıyorum.Tüm organizasyon firmalarında organizasyona dahil bu tip şeyler.

Tüh üzüldüm sizin için fiyattan da düşmüyorlar çünkü kaftanım var dediğiniz zaman bile :KK43: keşke önceden araştırsaydınız olsun artık

Tüh üzüldüm sizin için fiyattan da düşmüyorlar çünkü kaftanım var dediğiniz zaman bile :KK43: keşke önceden araştırsaydınız olsun artık
Mesajınızı okuyunca baya üzülmüştüm ama organizasyon şirketi paketlerin esnek olduğunu,isteklerimiz ve ihtiyaçlarımız göz önüne alınarak paketten bazı şeylerin çıkarılabileceğini veya eklenebileceğini,haliyle fiyatta düşme veya artma olabileceğini hatta istersek kişiye özel bir organizasyon hazırlanabildiğini söyleyince azıcık içim rahatladı.Benim organizasyonumla ilgili yarın bir görüşme yapacağız.Buraya da yazarım mutlaka :)

Çok şükür kına ve düğün bitti.Her şeyi sorunsuz,huzurla atlattım.Darısı bütün gelinlerin başına olsun :) organizasyon şirketiyle konuştum.Kahveci güzeli,hint kınacısı,4 nedime,taht,fotoğraf perdesi için 2100 lira istediler.Çok buldum ve bildiğimiz gibi yaptık kınayı.Bindallısı olanın bindallısıyla gelmesini istedim.Damada da erkek bindallısı almıştık zaten.Çarıkları bile vardı.Gayet güzel,otantik oldu :) saçlarımı ve makyajımı Ankara/Eryaman Ba&Ha Kuaför Salonunda yaptırdım.Hepsi çok güler yüzlü insanlar.Kendinizi evinizde hissediyorsunuz.Sadece kına için 700 lira ödedik ama içinde annemin saç rengi açımı,boya,fön;benim postişlerin renk açımı,boyası,saçımın renk açımı,boyası,yapımı,manikür,makyaj;damadın saçı,traşı;erkek kardeşimin saç kesimi ve fönü,yeğenimin saç kesimi ve örümü vardı.Belki fazla ödeme yaptık ama keyfimiz yerindeydi.

Eklentiler

• DSC_5748 (424x640).jpg
    DSC_5748 (424x640).jpg
    136,2 KB · Görüntüleme: 216
ben görüştüm canım show time organizasyon ile paket 1 var o cok hoşuma gitti üstüne eklemede yaptılar cıkarmada yaptılar tarihimi bekliyorum şimdiden heyecanlıyım hayırlısı şimdiden

tavsiye olarak ben sitelere önereyim arkadaşlar site ismini ....

Son düzenleyen: Moderatör:
X