Kına Gecesi Kına

Bu akrabaların ertesi gün dönücekler mi ? Kalıcaklar mı? Düğünede gelicekler mi ?
Kalıp düğüne de katılıp öyle gidecekler ama bir kaç gün önce yaparsam kalamazlar hem yatacak yer yok hemde işleri güçleri var. O yüzden bir gün önce kına sonra düğün düğünden sonrada yola çıkacaklar

Şehirler arası kaç saat

Gece 12 de Kınadan çıkıp en iyi ihtimalle 2 de yatıp ertesi gün yol gidip bir de üstüne düğün hem seni hem misafirleri mahfeder

Kv nişanlın vs de gelecekse o da zor tüm gün yol gel gece kınaya git sabaha kadar tekrar yol akşama düğün

Bu durum çok yorucu olur

Bir hafta önce yapın kınayı sizin akrabalar kınaya gelsin uzaktan gelenler, düğüne de yakındakiler gitsin

Olmaz derseniz de gündüz olması daha makul sanki erkek tarafı hiç olmazsa evine döner gece yatar vs vs hem siz de azıcık dinlenirsiniz akşam
Burda hiç akrabamız yok. Kınaya gelip geri gidip düğüne katılmazlarsa kız tarafından kimse olmayacak düğünde

Başka bir mekan bak bence ve gece yap gündüz hiç güzel olmaz. Ben gündüz nişan kına düğün hiç sevmem
Bende hiç sevmem hemde hiç ama mekan o kadar güzel ki. Ve gidiş gelişler çok sıkıntılı olacak. Bütün yerler dolu Zaten sırf bu mekan için gündüz yapmayı göze alıyorum

Gündüz hafta sonu ise olur sanki

Zira gece eve dönmek de sıkıntı oluyor

Herkeste araba yok kızlar gece toplu taşıma vs döneceğiz diye erken kalkıyor vs vs

Ama gündüz olan kınaya daha sade giyinip giderim ben mesela sanki abiye ağır olur gibi geldi herkes benim gibi düşünmeyebilir tabii
Evet haftasonu olacak. Cumartesi kına pazar düğün

ya bence cemiyet olarak gündüz olur, ama her tarafı kapatıp gece havası vermek pek olmaz, insanın ruhu daralır ya gündüz gün ışığı olmadan, ya da birden benim beynimde öyle canlandı bilemeyeceğim.

İyi akşamlar kızlar. Bişey danışmak istiyorum sizlere. Temmuz'da düğünüm olacak. Kına benim yaşadığım şehirde düğün nişanlımın yaşadığı şehirde olacak. O yüzden kına mı salonda yapmak istiyorum. Kına salonu ayarlıyorum şuan ama gece yer yok. Perde ve ışıkları kapatınca gece gibi oluyor. Herşeyiyle içime çok sindi ama gündüz olması kafamı karıştırıyor. Çok mu saçma olur sizce :110:
Yoo olmaz durum ne zamana uyarsa bence herşeyin siizn istedğnz şeklde olması daha önemli:) benmde gündüz yemekle başlayıp akşama kına yakması olmuştu. Farklılıklar iyiydr sizde öyle yapıverin

Ah bi gündüz yapıp yapmayacağıma karar verebilsem perde kolay :KK14:

valla her türlü olur canım, neden olmasın, ama nasıl yaparsan yap, ah şöyle olsaydı, falanca şöyle yaptı diyenler olacak, o yüzden sen kendine ve ailene en uyan şeyi seç. bizimkiler sadece fikir. ben genel olarak kapalı karanlık yerleri sevmediğimden öyle bir yorum yaptım mesela, başkasına da öylei güzel gelir ama.
haftaiçi düğün çok sıkıntılı oluyor, onun dışında haftasonu olacaksa her türlü olur. sizin muhtemelen memleketten misafirleriniz diğer düğüne gelemeyecekler, onları da düşünerek düğün gibi kına yaparsın hiç de sırıtmaz gündüz olunca. Kınaya az bir süre kalır ama, hani çok adetiniz varsa o kısımda, onu da düşünmen gerekir.

valla her türlü olur canım, neden olmasın, ama nasıl yaparsan yap, ah şöyle olsaydı, falanca şöyle yaptı diyenler olacak, o yüzden sen kendine ve ailene en uyan şeyi seç. bizimkiler sadece fikir. ben genel olarak kapalı karanlık yerleri sevmediğimden öyle bir yorum yaptım mesela, başkasına da öylei güzel gelir ama.
haftaiçi düğün çok sıkıntılı oluyor, onun dışında haftasonu olacaksa her türlü olur. sizin muhtemelen memleketten misafirleriniz diğer düğüne gelemeyecekler, onları da düşünerek düğün gibi kına yaparsın hiç de sırıtmaz gündüz olunca. Kınaya az bir süre kalır ama, hani çok adetiniz varsa o kısımda, onu da düşünmen gerekir.
Karar verdim gündüz yapmayacağım düz bir alan var orda yapıp aynı yerin organizasyonuyla anlaşacağım. Akşam olması daha mantıklı geldi diğer türlü mekan içime çok siniyor ama gündüz kına garip geldi. Mekandan vazgeçmek durumunda kaldım ama olsun

Karar verdim gündüz yapmayacağım düz bir alan var orda yapıp aynı yerin organizasyonuyla anlaşacağım. Akşam olması daha mantıklı geldi diğer türlü mekan içime çok siniyor ama gündüz kına garip geldi. Mekandan vazgeçmek durumunda kaldım ama olsun

hayırlı olsun, güzel geçsin inş.

Pazar günü düğünse cımartesi kınayı yapmayın yada cumartesiye cuma şeklinde

Farklı şehire gidiceğiniz için yolda yorucu olucak . Düğün günü sabahtan akşama zamanın nasıl geçtiğini anlamıycaksınız.

Haftaiçi bi akşam yapın hem rahat edin hem ordaki herkes gelebilsin

yok bir gün ara vermekte iyi değil gündüz 5 den sonradamı yer yok

X