Kına Gecesi kınayı kimin gelinin eline yakması uygun olur ???

fb.angel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2009
50
1
arkadaşlar bu konu hakkında pek bilgimiz yok evden ilk defa gelin çıkıyor kına gecesinde kınayı kimin gelinin eline yakması uygun olur ??? bilgilerinizi bekliyorum kızlar:126:

bu sizin kararınız tabii ama kınayı anne ve babası yaşayan birinin yakması gerektiği söylenir..benim kınamı dayımın kızı yakmıştı..

halan, teyzen veya yengen varsa onlar yakabilir. benimkini halam yakmıştı.

bizde genelde bir ele yenge, diğer ele evlenmemiş bir genç kız yakar.

gelininin kendi akrabalarından cevresinden biri yakar bbenim bugüne kadar gittğim bütün kınalarda öleydi .. kayınvalide sadece altını avcuna koyar o kadar..

canım benim daha kınam olmadı nasipse olucak ama,kız kardeşimn kınasında damadımıza halam,kız kardeşime de annemin arkadaşı yakmıştı...

Benim kınamı kız kardeşim yaktı. Bizde kız kardeş ya da evliliği güzel yenge ya da teyze yakar kınayı

bizde evliliği güzel giden bir kadın yakar.benim kınamı annemin mutlu güzel evliliği olan çok yakın arkadaşı yakmıştı.mutluluklar dilerim

canlar bilgileriniz için teşekkürler anladığım kadarıyla kız tarafından biri olacak erkek tarafı sadece altın koyacak elime

bir elime eltim diğer elimede annemin cok yakın benimde cok sevdigim bir arkadası yakmıstı.Kayınvalidemde altın koymustu tabi:)

Son düzenleme:
bu altının bi standartı oluyormu yoksa temsili ufak birşeymi yaa bide tek ele konuluyor dimi yanlışlıkla 2 elimide sıkmayımmm

benim bilgime görede evliliği güzel olan bir insan yakar kınayı.şahsen ben öyle yaptırıcam :)

benim bildime göre yani biz göcmenlerde de yengeler yakar gelin ve damadın yengeleri olur muhhak bir ele gelinin kendi yengesi diyer ele damadın yengesi yakar kayın valdede altın veriri benim öle olmüştü sizede hayırlı uğurlu olsun inşallah :)

Bizde evliliği güzel giden, annesi ve babası sağ olan kız tarafından biri yakar.

Ben Giresunluyum bizim orda erkek tarafindan biri yakar yenge görümce veya elti. Istanbulda ve diger illerde kiz tarafından birisi yakarmis. Nisanlim rizeli onlarda da kiz tarafi yakıyor ama ben bizim adetlerimize gore olmasini istiyorum o yüzden gorumceme yaktiracam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…