Kiracı çıkmıyor, bir akıl verin hanımlar

Ben de bu kafayı anlayamıyorum işte evlenmeden aileyi savunup başkasının ailesini tanımadan konuşmak , onlara ait olan mal kendininmiş gibi davranmak falan çok acayip bir içlerine gir önce o aileden değilsin daha adama altı ay öncesinde haber vermiş olmaları evden cikma zorunluluğu getirmiyor ki daha adamın Mayıs'a kadar çıkmama hakkı var haftalık aramışlar yok davaya veririz falan bende çıkmazdim ev bulmak bir ayda oluyor mu ? Çık deyince çıkacak kiracı mantığa bak
Ya arkadasım var ofiste 2 haftador arıyor yokk😑Ev sahibi gün asırı arıyor ,ay sonu cıkarsın dimi diye!
Valla sonunda ver sunu bi haslayayım dedim
Öyle sinirlendim
Ayıptır ya😑

Bunu anlatmaya calısıyorm
Haber vermis 1.5 ay da 4-5 kez neden arıyosn adamı?
Mayısta kontratı bitiyormus bi sal
Konu sahibi evin tapusunu üzerine almıs evlenmeden galiba😅
Ama sadece oturma hakkı verilmis ona.
Öyle bi sahiplenmşki malımda malım😂
Ay yakında evin oraya gidip adamla kavga edecek elinde kapı gibi sözleşme var adamın insanlar onların keyfine göre hareket etmek zorunda mı bı de hukuki süreç başladı diyor 😅
Adamın damarına o kadar basmışlar ki cikasi varsa çıkmamistir

Daha içine girmediginiz aileyi ve evi bu kadar sahiplenmeyin nerden çıkardınız eşimin ailesinin evinde kaldığımı ?

Yasal olarak şu an süresi dolmadan çıkaramazsiniz beklemesi gereken ve zor duruma düşen siz olmussunuz
Size eşinizin ailesinin evinde kaldığınızı söylemedim. Herkes sizinle aynı mantalitede değil dedim. Ayrıca sahiplenip sahiplenmeyeceğimi size mi soracağım ?
Ben yasal süre dolmadan kapı dışarı atmayı düşünüyorlar da demedim.
Siz okuduğunuzu iyi anlayamıyorsunuz sanırım.

Ya arkadasım var ofiste 2 haftador arıyor yokk😑Ev sahibi gün asırı arıyor ,ay sonu cıkarsın dimi diye!
Öyle sinirlendim
Ayıptır ya😑
Böyle bir saçmalık yok işte evdeki kişiyi kafasına göre cikaramazsin ki hadi senle işim bitti diye
Tabi ki tapuyu üzerine alacak halı yok kiracinin haber verdin ev buldu taşınma hazırlığı falan üç dört ay ver karşındakine yani o kadar süre bı şekilde hukukunuz var çık çık diye aramak çok çiğ bir hareket
Birde diyorlar ki ben bu evi üç katına veririim iyi h*lt edersiniz hak etmeyen evlerin kirası bilmem kaç lira olmuş bu adaletli mi

Öyle sinirlendim
Ayıptır ya😑
açık açık yazdım. Bu süreçte maksimum 5 kez aranmıştır. Sebebi de sadece ikisinde telefonları açması.
Herkesin deneyimleri sizinki gibi değil maalesef. Neden yaşadığınız alakasız bir olaydan bağdaştırıp şunu bir haşlayayım diyebiliyorsunuz ?

Size eşinizin ailesinin evinde kaldığınızı söylemedim. Herkes sizinle aynı mantalitede değil dedim. Ayrıca sahiplenip sahiplenmeyeceğimi size mi soracağım ?
Ben yasal süre dolmadan kapı dışarı atmayı düşünüyorlar da demedim.
Siz okuduğunuzu iyi anlayamıyorsunuz sanırım.
Yok bence sen çok heyecanlısin ben gayet iyi anlıyorum ne okuduğumu bu kadar buldumculuga gerek var mı 🤣

Böyle bir saçmalık yok işte evdeki kişiyi kafasına göre cikaramazsin ki hadi senle işim bitti diye
Tabi ki tapuyu üzerine alacak halı yok kiracinin haber verdin ev buldu taşınma hazırlığı falan üç dört ay ver karşındakine yani o kadar süre bı şekilde hukukunuz var çık çık diye aramak çok çiğ bir hareket
Birde diyorlar ki ben bu evi üç katına veririim iyi h*lt edersiniz hak etmeyen evlerin kirası bilmem kaç lira olmuş bu adaletli mi
Oturduğumuz semti, evin lokasyonunu bilmeden konuşmak asıl çiğ hareket.
Ayrıca yıllardır zam yapılmamış insanlık namına ve yine insanlık namına kontrat bitince çıkması bekleniyor .

Yok bence sen çok heyecanlısin ben gayet iyi anlıyorum ne okuduğumu bu kadar buldumculuga gerek var mı 🤣
Terbiyesizliğinize gerek var mı ?
Evet heyecanlıyım ne zaman çıkacağı belli olmayan adamın keyfi için başka bir eve tonlarca para vereceğim.
Ben ya evlenince sizin evde yaşarız demedim hiç bir zaman. Ve hep bu süreçte kiralık dairelere baktım. Ailesi de böyle bir jest yaptı ve evi nişanlıma hediye ettiler. Ve maddi durumu düşündüğümüzde kendi evinde kalmamızın daha iyi bir karar olduğunu verdik.
Adamın keyfi tavırları için, adam zor durumda kalmasın diye ben ne zaman çıkacağım belli olmayan bir eve eşya alacağım, nakliye tutacağım.
Bu hak mı öyleyse ?
Mayısta bitiyor haziranda çık diye 6 ay önceden haber verelim ama suçlu biz çıkalım.

Ay yakında evin oraya gidip adamla kavga edecek elinde kapı gibi sözleşme var adamın insanlar onların keyfine göre hareket etmek zorunda mı bı de hukuki süreç başladı diyor 😅
Adamın damarına o kadar basmışlar ki cikasi varsa çıkmamistir
Bu ev olayı senin epey hoşuna gitti kır papatyası :KK14:
Ayrıca biz nasıl hareket etmesini bilen insanlarız. Kimsenin kapısına gidip kavga etmeyiz. Onu senin o güzel hayal gücün öngörüyor.
Ve evet işi yasal yollardan çözeceğiz. Hak hukuk hakkında ahkam keserken işi kavga yoluyla halletmiyor oluşumuz seni epey üzdü sanırım.

Ayrıca biz nasıl hareket etmesini bilen insanlarız. Kimsenin kapısına gidip kavga etmeyiz. Onu senin o güzel hayal gücün öngörüyor.
Ve evet işi yasal yollardan çözeceğiz. Hak hukuk hakkında ahkam keserken işi kavga yoluyla halletmiyor oluşumuz seni epey üzdü sanırım.
Ayy beni niye üzsün :)
Oturup hiç görmediğim birinin kavga etmediğine niye üzüleyim bu nasıl bir düşünce sizi kiskaniyor muyum yoksa kesin kıskanıyorumdur 🤣
Konuyla alakası yok ama nişan ve evlilikten başka hayatınızda bir uğraş var mı bir işiniz falan bence ona yoğunlaşın

Ayy beni niye üzsün :)
Oturup hiç görmediğim birinin kavga etmediğine niye üzüleyim bu nasıl bir düşünce sizi kiskaniyor muyum yoksa kesin kıskanıyorumdur 🤣
Konuyla alakası yok ama nişan ve evlilikten başka hayatınızda bir uğraş var mı bir işiniz falan bence ona yoğunlaşın
Ahahahah. Benim mi uğraşım yok :KK76:
Ah kır papatyası. Beni güldürdün sabah sabah. Allah’ta seni güldürsün. Senin içi boş yorumlarınla vakit geçirdiğim için böyle düşünmüş olmalısın, haklısın. En iyisi artık seninle muhattap olmamak.

Ahahahah. Benim mi uğraşım yok :KK76:
Ah kır papatyası. Beni güldürdün sabah sabah. Allah’ta seni güldürsün. Senin içi boş yorumlarınla vakit geçirdiğim için böyle düşünmüş olmalısın, haklısın. En iyisi artık seninle muhattap olmamak.
Öpüyorum seni çok yeni gelinlerin tatlış telaşlari naparsin 🤭

Öpüyorum seni çok yeni gelinlerin tatlış telaşlari naparsin 🤭
Aynen Allah herkese gönül ferahlığı versin , fesat ve laftan sözden anlamayan insanlardan korusun. Azıcık iyi niyetli olsaydın pembik kahve fincanlarımızda Türk kahvesi içerken yüzüklerimizin kararlarını, evimizin varaklarını konuşurduk. Ah kır papatyam ne güzel olurdu. :KK200:

Aynen Allah herkese gönül ferahlığı versin , fesat ve laftan sözden anlamayan insanlardan korusun. Azıcık iyi niyetli olsaydın pembik kahve fincanlarımızda Türk kahvesi içerken yüzüklerimizin kararlarını, evimizin varaklarını konuşurduk. Ah kır papatyam ne güzel olurdu. :KK200:
Peki hala seni kıskandığımı kayınbabanın evinde oturduğum için fesat olduğumu düşünmen küçücük bir dünyan var ben genellikle vizyonlu insanlarla arkadaş oluyorum :))
eheheh neyse sıktı bence konun sana iyi forumlarrrr

İşte sizin hatanız insanlara güvenmekti onu diyorum kaç mesajdır. Söz uçar, dava kalır :p adam he he tabi çıkarız der 6 ayda da çıkmaz 1 yılda da çıkmaz ve sizin dava açmanızı geciktirir. Bu adama ne kazandırır? Sizi oyaladığı 6 ay kazandırır :) onu dedim defalarca. Bizim de başımızda kirayı ödemeyen bir kiracı belası vardı ama hep bir bahanesi vardı. Kadının bir ay babaannesi, bir ay dedesi ölür, sonra babası hastalanır, sonra anası kaçar. Akraba bittiğinde ölenler dirilip tekrar ölmeye başlarlar :p bunlar olurken de hep tatlı dilli olur. Ondan dinleseniz o dünyanın yükünü sırtlanmış madur, biz parayı yolla da yolla diye sıkıştıran şirret ev sahibi 😂😂

Kimseye güvenmeyin, acımayın. Sizin ilk yapacağınız iş arayıp haber vermek evet ama arkasında ihtarı hemen yollamaktı.

Neyse artık olan olmuş geç de olsa avukat tutulmuş. Sakin olun. Haksızlık evet ama yapacak bir şey yok davalar uzun sürüyor Türkiyede maalesef. Başka yollar arayın. Ya geçici ev tutarsınız ya ertelersiniz. Biraz zorlanırsınız ama en güzel, en mutlu zamanlarınızı sürekli endişeyle geçirmeyin. Yıllar sonra güle güle anlatacaksınız ne manyak kiracıydı diye :)

Ben yanlış biliyormuşum 5 yıldır hiç zam yapılmamış. Bu durumda haklılık payı artabilir mi

Böyle ev sahibini kim bulsa evinden çıkmaz ki, bütün çirkefliklere yatar.5 yıldır zam yapılmaması bana inandırıcı gelmedi, emin misin. Gerçekse çok yazık adam kendini kiracısına ezdirmiş resmen.

İki şekilde de haklısınız zaten. Kira emsal değerlerin altındaysa kirayı yükselt diyebilirsiniz ya da oğlum evleniyor, eve ihtiyacım var seninle sözleşme yenilemeyecegiz de diyebilirsiniz.

Ama 5 yıldır zam yapmadıysanız adam böyle yer bulamayacağını düşünüp sonuna kadar kalacak bence. Her çirkefliği de bekleyin şimdi ödemediğiniz Kiraya dair vergi filan varsa ödeyin ve adama da hemen ihtarname gönderin.

ablama ev sahibi bugun (tüfe+yi-üfe/2-Geçen yılın aynı ayına gore ) ne formülü anlamadım bilen aydinlatsin lutfen:)diye bir yöntemle zam yapmaya calisiyor yüzde 70 zam oraniyla:KK66:))) gecen sene 80 tl az zam yaptım diyormuş birde:KK66:ay dedim bu ne demek yasal oranla yapmali:KK66: valla ev sahipleri de şaşırdı artık.

2022 Şubat ayı Kira artış oranı %22.58 bunun uzerinde zam yapma hakkı yok ev sahibinin.
Googledan araştırın.

Bir de geçen yıl geçen yılda kaldı, öyle bir hesap da yapılmaz.

X