Kiracının tesisat sorunlu kombi masrafı üstlenmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

desafu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2021
75
35
35
Merhaba. Ben kiracıyım, kombim Demirdöküm marka, ve evde ilk oturan benim. 4 Yılın ardından kombi inanılmaz gürültülü çalışmaya başladı, evin içinde kombi.

Servisi aradım, gelip baktılar, filtreyi temizlediler, telden minik hortum gibi bir şey, bir pis su aktı tarif edemem. Servis dediği

şu kombiyi söküp atölyeye alacağız, temizleyeceğiz, aynı gün petek temizliği yapılacak, fiyat şu şu ama öğrencisiniz madem

(yl) size 1500 olur. Onlar evdeyken ev sahibini aradım, açmadı, emlakçıyı aradım servisle görüştürdüm. ev sahibine

sormadan adım atamıyoruz, çünkü kullanıcı hatası değil, servis şunu idda etti tesisat döşenirken açıkta kalmışsa borularda toz tortu birikir.
Ben de aynı gece ev sahibine durumu anlattım, o gece imkanım yok siz ödeyin, kirada 2 ay taksitle kesin dedi.

aradan 10 gin geçti dün aradı, açıkça söylemedi ama masrafı bana yıkıyor. ben kombinin periyodik bakımını zaten

yaptırıyordum. Ben üzüldüm tavrına, sonra kıvırdı servisler çok para almak için bunu yapıyor, üzmek istemedim seni diye.

Servis üstüne basa basa kullanıcı hatası değil dedi.
Şimdi ben çıksam evi 3000 kiraya veririmiş, Eylülde zam artışında söyledi. Haklı da.

Ya korkuyorum bana ufaktan çık madem der mi? Kızım gibisin seni çok seviyorum, bu şehirde bana babanın ematisin diyen

adam, birden değişti gözümde. Hesaplar ekside zaten, çık dese ne yaparım? Eşyaları nereye koyarım, ben nereye sığınırım, kiralar uçtu gitti nasıl öderim 3000 başka eve.

Yani nerden ne yol gösterirsninz bilmiyorum ama, biraz yorum almaya geldim. teşekkür ederim.

Yazı çok anlaşılmaz olmuş keşke her satır arasında boşluk bıraksaydım. Pardon

kombi evin demirbaşı dır.kiracı kaynaklı değilse ev sahibi yaptırmak zorunda.
en olmadı yarı yarıya ödemeyi teklif edin.
Tabi ederim de, 5 kuruşa muhtacım, halim vaktim iyi olsa ben onunla uğraşmam tek başıma hallederim, başım ağrımasın insanıyım, ama az da değil 750 benden hatam değilken çıkacak

Siz odeyip kiradan iki taksitle kesin madem. Zaten ev sahibiniz öyle söylemiş. Ayrica sirf kombiyi kiradan kestiginiz icin veya daha yüksek kiraya vermek için sizi evden çikaramaz.
Yo o 2 taksit teklifi kendisi ilk gece teklif etti, 10 gün sonra yaptır istersen ama ben karışmam diyor alenen. Kiracının sorumluluğu diyor bu olay.

Valla ablam anlaşma yoluna git gerekirse yarı yarıya bölüşün anladığım kadarıyla dört senedir oturuyorsunuz öyle değil mi? Ortalık çok berbat anlaşma yoluna gidin adamın üslubu kötü değil. Cihaz bu sonuçta bozulabilir. Kullanıcı hatası değilse döşeme hatası bile olsa ev sahibinin hatası değil. 1500 çok demişler ama sahiden baktırabileceğin başka bir servis var mı peki? Konuş anlaş en azından yarı yarıya olsun, her şeyin kötü gittiğinden dem vur hele de kiranı hep zamanında ödüyorsan senden memnun ise anlaşırsın gibime geliyor.

Ya simdi benim de 5 yıllık sıfır evimde kiracı var ,ve kombiyi o oturunca aldık, eve hic girmedim.Yani olaya cok empatik yaklaşıyorum ev ve kombi sıfır olduğu icin ben de demirbaş gibi göremem galiba ,çünkü ben de kirada ve cok zor şartlardq yaşıyorum. Piyasaya göre evimi cok ucuza verdim ,zam cok cüzi yapıyorum. Ama bilemedim nasıl olur ,yarı yarıya ödemek sanki olabilir

Ben de geçen sene şu anki eve girdiğimde kış ortasında kombide sorun çıktı, ben de sordum ev sahibine, masraf size ait ben sağlam verdim dedi. Biz tanıdık bulduk hallettik çok fazla tutmamıştı. Yaptır istersen ben karışmam demek ne demek, mecburen yaptıracağını biliyor ısınmak zorundasın kış ortasında.

Ona sizin tanıdığınız ucuz servis varsa siz getirin baktırın dedim.
Ya uzlaşırım da 750 lira benim aylık masrafımın yarısı, ne yapayım ne edeyim valla huzursuzum

Ama daha ne söyleyeyim öyle naif konuştum ki kafası atar çık o zaman der diye, hem korkuyorum hem üzülüyorum. Kombinin gözünün içine bakıyorum, tamir videoları izliyorum elimden gelir bunlar diye. Nedir yani nedir bilmiyorum

Kendi Demirdöküm servisi diyor kullanıcı hatası değil diye. Böyle giderse motoru yanar, dediler. Filtre temizliğinden sonra ses yok ama, servis az zaman idare demişti. Yine ses başlarsa geç kalınırmış. Kombi tıptan bozulsa bana yenisi mi aldıracak?

Ama burda kullanici hatası değil ki sorun ama dediğim gibi ben kendi şartlarıma gore düşünüyorum. Ben ev sahibiyim tamam ama zengin değilim, piyasanın cok altinda su an kira ücreti ,esim özellikle yüksek zam yapmıyor. Belki ev sıfır olmasa ,kombi sıfır olmasa başka türlü düşünülebilir ama ben her şeyi sıfır verdiğim için hepsini karşılamak zoruma gider.Muhtemelen ev sahibiniz de ayni şeyi düşünüyordur.Mesela bu sene benim ev sahibim 500 lira zam yaptı gene de Allah razı olsun dedim,çünkü daha fazla yapsa çıkmak zorunda olsam 500 zamlı haline asla bulamam.Ama esim bizim kiracıya 75 lira zam yaptı eveO yüzden herkes olaya kendi açısından bakıyor

O zaman acin deyin ki bu kombi bir sonra ki arizada motoru yakacak, siz odeyin dediniz ama bende boyle bir para yok, her ay kiradan duserim ben baska turlu bunun altindan kalkamam, deyin yani bence.

Biz de kiradayken zamanında kombi bozulmuştu. Ev sahibi karşılamisti.
Emlakci da ev sahibi karşılar demişti.
Bizim ev sahipleri-kari, koca- hak, hukuk bilen insanlardi ama.
Bana da servis ev sahibi karşılar dedi. Dün arayan ev sahibi sözleşmemizde yok ama beni karıştırma diyor.

Yani?

O zaman acin deyin ki bu kombi bir sonra ki arizada motoru yakacak, siz odeyin dediniz ama bende boyle bir para yok, her ay kiradan duserim ben baska turlu bunun altindan kalkamam, deyin yani bence.
Ya o zaman çık derse? Ne yaparım ben 6 ayda ev mi aramak zorundayım yani prosedür ne bilmiyorum hepsi kulaktan dolma kiracı haklarıyla ilgili

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…