Kırgınım hem anneme hem eşime hem hayata...

Amin sağol canım çok teşekkür ederim.
Annemle aramız inşallah düzelir biraz zaman geçsin bakalım.
Evet anlamıyorum benim annem bu kadar çırpınırken o nasıl anne ki.BEn sorgulamadan eşim sorgulamaya başladı senin annen anneyse benimki ne diye. Kendi diyor merhametsiz merhameti olsa böyle olmaz ki.Artık var ya o bile dalga geçiyor haliyle ara iste diyorum ne dicek ki diyor "yok ki para yok ki" kadın bunu ezberlemiş başka laf yok. Hatta benimle idaaya giriyor arıcam bak böyle dicek diye :) iyice kafayı bulduk anlayacağın.Ama benim kafam gerçekten almıyor bi anne evladına nasıl merhametsizlik yapar.Utanmadan bi de anneme dediki kızını al git ya da borçları öde kurtulsunlar böyle bi kafa var mı ya? İnsan evladını arz etmez mi göresi gelmez mi ? 2 aydır 3 aydır görmüyor :S
4 sene olacak evleneli çocuğum yok utanmadan diyor ki benimde 6 sene olmadı iyi de benim olmadığından değil ki parasızlıktan yapmıyoruz biz sürünüyoruz o bebede mi sürünsün.Merhametsiz işte.
Durumunuzu o kadar iyi anlıyorum ki...Benim annemlerde aynı durumu yaşıyor (annemde ikinci evliliğini yaptı),eşinin şu anda durumu yok,adamın annesi zahmet edip aramıyor,aradığı zaman söylediği tek şey bu bankadan şu kağıt geldi,öde şunu...Halbuki bir zamanlar eline ne kadar para geçse annesi ve kızkardeşine giderdi para.Bayramda hiçbiri yüzüne bakmadı annemlerin...
Bu devirde ne kadar paran varsa sen o kadarsın gözüyle bakılıyor herkese...Buna artık ailede dahil..
Siz eşinizle hep yan yana olun bu ona da güç verir.
Bu durumun sorumlusu kv ve kp nasıl size çocuk lafı edebiliyor,kafaya bak.

Güçlü ol ve eşinin arkasında dur malesef böyle aileler var...inşallah biran önce durumunuzu düzeltirdiniz..Allah can sağlığı versin bu borçlarda gelir geçer üzme kendini canım...
İnşallah canım sağol.Allah razı olsun.Bi yandan öyle elbet gelip geçecek ama yıpratıyor işte ne biliyim.

Evet canım eşimde benimle aynı yaşta.O kadar yıkıldı ki oda düşünebiliyor musun gizli gizli ağlıyor içini çekerek sıçrayarak gece uykudan uyanıyor korkuyla kakıyor uykudan.Strestten yüz felci geçirdi. Tansiyonu çıkıyor şimdiden hastalık sahibi oldu. Eşime desteğim tam ama bazen daralıyorum işte. Benim kimsem yok senden başka diyor heralde.ZAten çok ilgiliydi şimdi daha ilgili.Ben ona laf söylüyorum gıkı çıkmıyor iki dk sonra gelip sarılmaya çalışıyor çünkü gerçekten o da çok yıprandı. Amin Allah razı olsun senden güzel duaların dileklerin için.Rabbim seninde gönlündekilere ulaştırsın seni çok sağol çok iyi geldin :) hakkını helal et. İşe girmeyi bende istiyorum ama dedim ya cesaretim yok başvuru yaptım yine bi kaç yere bakalım ne olur.
Amin canim saol rabbim hepimizin gönlundekini hayirlisiyla versin ins.esinde cok iyi biri anlattigina gore birbirinizin kiymetini bilin.cunku gorunen o ki yeri gelio insanin esinden gayrisi yalan oluyor.ins Hayırli bir is cikar karsina tez vakitte.ruhunu darlandirma her karanligin sonunda bir ışık vardir.yeterki sabredelim .bizde bebek icin tedavi goruyoruz.rabbim hepimizin icine ferahlik versin .üzulme artik .esinle mutluolun gerisi inanki muhim degil.bunca sıkintinin arasinda hala senle ilgileniyorsa bu adam iyi biridir.hayirli geceler

Durumunuzu o kadar iyi anlıyorum ki...Benim annemlerde aynı durumu yaşıyor (annemde ikinci evliliğini yaptı),eşinin şu anda durumu yok,adamın annesi zahmet edip aramıyor,aradığı zaman söylediği tek şey bu bankadan şu kağıt geldi,öde şunu...Halbuki bir zamanlar eline ne kadar para geçse annesi ve kızkardeşine giderdi para.Bayramda hiçbiri yüzüne bakmadı annemlerin...
Bu devirde ne kadar paran varsa sen o kadarsın gözüyle bakılıyor herkese...Buna artık ailede dahil..
Siz eşinizle hep yan yana olun bu ona da güç verir.
Bu durumun sorumlusu kv ve kp nasıl size çocuk lafı edebiliyor,kafaya bak.

Gerçekten çok zor.Rabbim annenlerinde yardımcısı olsun.Ne kadar ağır gelir annene.İşte o yüzden rabbime dua ediyorum iyi ki genç yaşımda çekiyorum bunu.Dayanma gücü veriyor rabbim ya 40 yasımda 45 yasımda basıma gelseydi bunlar o zaman hiç kaldıramazdım diyorum.Eşim o zaman gülüyor bundan bile güzelik çıkardın ya helal olsun sana diyor ama içim acıyor artık.
Bi de utanmadan aynı evde 6 ay durdum yapın bi tane ben bakarım dedi sana nasıl güveniyim ben bakarım dersin bakmazsın sonra ne yaparım dedim ki dediğim çıktı 2 ay sonra olmuyor böyle eşyalar orda heba oldu toz oldu ev tutalım çıkın biz yardım ederiz borca yok ev sahibi tanıdık kiraya yardım ederiz filan derken çıkarttılar evden.Yoksa ben çıkmıyordum o borç bitene kadar duracaktım hiç değilse fatura kira derdi yoktu.Umursamıyordum. Ya lafına güvenip yapsaydım bebek ne kadar daha rezil olurdum ya çocuğu da rezil edecektim :S

Amin canim saol rabbim hepimizin gönlundekini hayirlisiyla versin ins.esinde cok iyi biri anlattigina gore birbirinizin kiymetini bilin.cunku gorunen o ki yeri gelio insanin esinden gayrisi yalan oluyor.ins Hayırli bir is cikar karsina tez vakitte.ruhunu darlandirma her karanligin sonunda bir ışık vardir.yeterki sabredelim .bizde bebek icin tedavi goruyoruz.rabbim hepimizin icine ferahlik versin .üzulme artik .esinle mutluolun gerisi inanki muhim degil.bunca sıkintinin arasinda hala senle ilgileniyorsa bu adam iyi biridir.hayirli geceler

Gerçekten iyidir ama çok saf ya herkese inanıyor.Paramın üzerine mi yatıcak annemle babam dedi.Al sana güzel yattılar paranın üstüne dedim dedim ama neye yarar iş işten geçti.Komşularım geldi eve eşimi analtıyor ayy çok iyi çocuk güzel temiz yüzlü sende öylesin birbirinizi bulmuşsunuz benim oğlum gelinim var arkadaş olun filan dediler hep.Bu sokağa yeni taşındık karşı binalardan eşimin numaralarını istemişler çok biri birine benziyorsunuz gidiş geliş yapalım.Yok oğlumla arkadaş olun filan.Kadınlar gidene kadar anneme ay bunlar çok tatlılar filan dedi durdular tatlıyız ama içimiz acılaştı.
İlgilenir şükür 3 bitiyor 4e giriyor bi kere surat astığını görmedim işte bi bugün o lafı etti ondan aslında bu kadar kırıldım alışık değilim ondan böyle bir şey duymaya.
Sağol canım sana da iyi geceler hakkını helal et başını ağrıttıysam.

Gerçekten çok zor.Rabbim annenlerinde yardımcısı olsun.Ne kadar ağır gelir annene.İşte o yüzden rabbime dua ediyorum iyi ki genç yaşımda çekiyorum bunu.Dayanma gücü veriyor rabbim ya 40 yasımda 45 yasımda basıma gelseydi bunlar o zaman hiç kaldıramazdım diyorum.Eşim o zaman gülüyor bundan bile güzelik çıkardın ya helal olsun sana diyor ama içim acıyor artık.
Bi de utanmadan aynı evde 6 ay durdum yapın bi tane ben bakarım dedi sana nasıl güveniyim ben bakarım dersin bakmazsın sonra ne yaparım dedim ki dediğim çıktı 2 ay sonra olmuyor böyle eşyalar orda heba oldu toz oldu ev tutalım çıkın biz yardım ederiz borca yok ev sahibi tanıdık kiraya yardım ederiz filan derken çıkarttılar evden.Yoksa ben çıkmıyordum o borç bitene kadar duracaktım hiç değilse fatura kira derdi yoktu.Umursamıyordum. Ya lafına güvenip yapsaydım bebek ne kadar daha rezil olurdum ya çocuğu da rezil edecektim :S
Bizim bu sıkıntılı dönemimizde kız kardeşim dünyaya geldi,diyoruz ki bu kadar sıkıntı çekiyoruz ama evimizin neşesi oldu ufaklık.Bazen diyoruz ki o olmasa biz şu anda bu kadar kenetlenmiş olmazdık diye.
Fakat sizde haklısınız,bebek yapmakla da her şey bitmiyor...
Bu durumda bile bazı şeylere hala iyimser bakabilmek çok önemli,takdir ettim sizi.
Umarım bu sıkıntılarda geçer gider.
Eşinizde sizde hiç ayrılmayın inşallah...Allah daha beter dert vermesin.

Edeb9049 .!.:
Gerçekten iyidir ama çok saf ya herkese inanıyor.Paramın üzerine mi yatıcak annemle babam dedi.Al sana güzel yattılar paranın üstüne dedim dedim ama neye yarar iş işten geçti.Komşularım geldi eve eşimi analtıyor ayy çok iyi çocuk güzel temiz yüzlü sende öylesin birbirinizi bulmuşsunuz benim oğlum gelinim var arkadaş olun filan dediler hep.Bu sokağa yeni taşındık karşı binalardan eşimin numaralarını istemişler çok biri birine benziyorsunuz gidiş geliş yapalım.Yok oğlumla arkadaş olun filan.Kadınlar gidene kadar anneme ay bunlar çok tatlılar filan dedi durdular tatlıyız ama içimiz acılaştı.
İlgilenir şükür 3 bitiyor 4e giriyor bi kere surat astığını görmedim işte bi bugün o lafı etti ondan aslında bu kadar kırıldım alışık değilim ondan böyle bir şey duymaya.
Sağol canım sana da iyi geceler hakkını helal et başını ağrıttıysam.
Helal olsun canim.allah nazardan saklasin evliliginizi.ins biter borclar da bian once .hayirli geceler :KK66:

Bizim bu sıkıntılı dönemimizde kız kardeşim dünyaya geldi,diyoruz ki bu kadar sıkıntı çekiyoruz ama evimizin neşesi oldu ufaklık.Bazen diyoruz ki o olmasa biz şu anda bu kadar kenetlenmiş olmazdık diye.
Fakat sizde haklısınız,bebek yapmakla da her şey bitmiyor...
Bu durumda bile bazı şeylere hala iyimser bakabilmek çok önemli,takdir ettim sizi.
Umarım bu sıkıntılarda geçer gider.
Eşinizde sizde hiç ayrılmayın inşallah...Allah daha beter dert vermesin.

Benimde küçük kardeşlerim var bilirim nasıl neşe olduklarını her şeye ilaç gibi geldiklerini ama ben bu riski göze alamam canım.
İnşallah geçer canım o bazı güzel düşünceli zamanlar hep devam etse ne iyi olur.Maddiyattan imtihan oluyorum ya başka bir şeyle rabbim sınasaydı beni.En büyük korkum bunlar.Aklıma başka şeyler geliyor yine de şükrolsun rabbime diyorum hep.Güzel dileklerin için çok sağol canım çok iyi geldin.Yazan herkesten birşeyler çıkardım kendime.Size de rabbim kolaylık versin annecine de en güzel günler onun olsun.

O kadar şeyin içinde annene de kırılmışsın ya helal olsun...hadi sen evlatlarısın el oğluna daha ne kadar bakmalarını istiyordun..kırıldığınız birisi varsa o da size borç odettirip kovalayan sevgili kayın ailen olmalı..eminim ki kocan hala goruşuyordur ailesiyle.

Bu ne be aç kaliyorsun ama iş begenmiyorsun sonrada ulkede issizlik var olmaz mi ???
Eger elin borcunu odemek agir geliyorsa esine destek olmayip boyle kostek olcaksan niye evlisin ki boşansaydın.
Yok sıkıntı düşünmekten iş yapamiyormuş bilmem ne olmuyormus o adamin keyfi cok yerinde oldugundan ise gidip bide ek iş yapiyor sanki.Soylenen laflara o kadar gurur yapip yok evde aç dururum demeyi biliyorsun ama ustune basina,evine ekmegi aldirana kadar calisayim diyemiyorsun.
Hadiii ordannn hadiiiii caliscam ben diyene iş çok. Zor durumda olan armudun sapi ,uzzumun copu demez

canım üzüldüm ama ikinizinde saglığınız yerinde ya annene kırılma annelerin yüregi pamukseker gıbıdır bence annen üzülüyodur durumuna ama sunu sakın unutma durumun duzeldığınde sakın kayınvaliderin oradan uzak dur cunku genelde erkekler parayı görünce ailesine kosar bu gunlarde gececek emin ol herkes gulluk gulıstanlık değil

Yorumlarinizida okudumda
Emeksiz ekmek olmaz sizin çalışmaya disiniz yok ben onu net birsekilxe anladim
Hic kpss hazirlanicam filan deme kazansan ne olacak sor bakalim. millet güle oynayami calisiyor sabahin korunden aksamin karanligina
Maddi durumuna üzüldüm ne yalan soyliyim etkilendim ama sizde sifir caba
Ben de bunu düşündüm. Çok şey yazdım, ama kırıcı olmayı pek beceremediğim için sildim hepsini. En azından şunu söylemek istedim, kırılacağınız son insan anneniz. Eşinizin de ailesine karşı akıllandığını düşünüyorsanız, erken bir karara varıyorsunuz, borçlarınız bir bitsin, düze çıkın o zaman gözlemleyin bir daha.
Bir de şu çalışma mevzusu var. Formasyon alınacak, özel üniversiteler olmadığı sürece mezuniyet notunuza göre siraya giriyorsunuz, kontenjanlar sancılı oluyor bazen. Hadi aldınız formasyonu. KPSS denilen sınav ve atanma da ayrı bir dert. Anladığım kadarıyla edebiyat öğretmenliğinden gireceksiniz sınava. Puanlarını ve alımlarını takip ediyor musunuz? Atanma puanı alabilmek için edebiyat da okusanız en az orta düzeyde matematik neti yapmanız gerek. Alt yapınız nasıl? En kısa sürede mesleğe başlamanız için formasyon ve KPSS yi aynı zamanda çalışmanız gerekecek. Bir de üstünüzdeki sorumluluklar. Bunlar yapılamayacak şeyler elbette değil, ama aklımda birsürü şey varken çalışamıyorum dediğiniz için bu sürecin çok da kolay olmayacağını göstermek istedim.
Bir de atandığınızda ne olacak? Öğretmenlik de çok kolay bir meslek değil, bir sürü beden ve kafa yoğunluğuyla kazandığınız parayı yine kendiniz mi harcayacaksınız(hani o kadar yoruldum borçlara gitti dediğiniz için söyledim bunu)
Çok yazdım farkındayım. Ama son olarak eğer kimseden bir laf duymak istemiyorsanız şu atasözü benim prensibimdir: 'Tırnağın varsa başını kaşı'

Kırgındım... Kızgın olsam geçerdi belki ama kırgındım.Geçmedi

Merhaba kızlar canım çok sıkkın.Anlatıp içimi dökmek fikir almak istiyorum zira sağlıklı düşünemiyorum artık.
Eşimle 2012 yılında evlendim.Çalışmıyorum.Açıköğretimden üniversite okudum. Nasipse formasyon alıp kpssye hazırlanmayı düşünüyorum.

Şimdi şöyle ki maddi sıkıntılarımız var.İlk önce ayrı eve gelin geldim kv ile altlı üstlü kirada oturuyorduk başta.Daha sonra kp ev sahibiyle anlaşamayınca başka yere taşındılar.Ki bu süre zarfında hiç bir sıkıntı yaşamadık kavga tartışma filan.

Zaten kpnin dükkanı var kvde ona yardıma gidiyor çalışıyor yani kendi dükkanlarında evde durmuyordu sık sık görüşmedik.Olay şöyle başladı.Dükkan hep kredilerle dönüyor nasıl işse artık.Kredi çekip mal alıyorlar daha sonra onu ödüyorlar vs.

Ellerine geçeni yiyorlar.Sıkıntıya girdiler bankalar artık kredi vermediğinden eşime dediler eşimde çekti kredi verdi ellerine annesi ben ödeyeceğim filan dedi. Bir iki bir iki ödediler.Ondan sonra bi kaç sokak öteye taşındılar öylee başlamış oldu sıkıntılar.

Ödememeye yarım yarım vermeye başladılar.Daha sonra yeni taşındıkları binada satılık ev vardı orayı satın aldılar.Kv para yok para yok demesine rağmen dublex evi aldılar. Bu arada bize ödemediler borcu katlandı katlandı eşimde evimiz kira yetiştiremedi gitti bi kredi daha çekti oldu mu borç iki katı.Tabi adam gibi ödeyemiyoruz bankalar arıyorlar.Böyle olacak gibi değil.

Evimiz kira annemler ev aldılar gidin siz oturun kira vermeyin dediler.Tamam dedik eşyaları söktük hazırladık ama bu arada eşime diyorum o borcu ödeyeceksin ama annemlere de arada biraz para vermek lazım sonuçta onlarda kredi ödüyorlar.Tabi bunu duyan kv eşimi vazgeçirdi biz o eve taşınamadık.
Zaten maddi olarak sıkıntıdayı kredinin taksitleri üst üstte binmiş faiz üstüne faiz battıkça battık.Eşyaları kpnin tanıdığı olan biyere koyduk ve ben yatak odamdan bi kaç parça bide bi koltuğumuzu alıp kvlerin yeni aldığı dublexe yerleştik.

Artık kira ve yemek masrafı fatura olmadığından eşim başladı kredileri ödemeye 850tl taktit ee bi de gecikmişler derken eşim bu arada iş değişti 1800 tl maaş alırken benim elime 5 tl bile vermediler öyle zaman oldu ki annemin babamın verdiği harçlıklarla annemlere gittim geldim tam 6 ay yanlarında durduk ne eşimden ne de kv yada kpden 5 tl bile görmedim.Çünkü borç ödüyoruz ya borçta onlara verdiğimiz para ee onlar ev kredisi ödüyorlar doğal olarak borç üzerimize kaldı.Bu arada kvyle tartışmam filan olmadı ama eşimle hep bi çekişme halindeyiz hepsini biz ödemeyelim biraz elimize birşeyler kalsın yarın bir gün eve çıkmak gerekirse nakliye kira depozito parası olsun dedim ama eşim tınlamadı taşınırsam ailem yapacak ben onların borcunu ödüyorum filan dedi.

Neyse kış geçti gitti haziran ayı geldi bunları aldı bi tutuşma eşim artık bir durmak istemiyor zoruna gidiyor borç ödemek ama kenarda paramız yok ayrı eve çıksak 1 tlmiz yok. Neyse kvde istemiyor artık bir oturmak çünkü borçlar temizlendi gecikmiş borç yok ay ay ödemeler devam edecek nasılsa diye. Bizi çıkardılar bi eve ev dediğime bakmayın zemin beton yapılı değil doğalgaz yok yemek pişiricem yapacak yer yok.İlk gün taşındım evde mutfakta birşey yok kimsede demiyorki bunlarda para yok ne yicekler bunlar.

Neyse yine annemler imdadımıza koştu annem alışveriş yapıp geldi kardeşlerim filan neyse öyle atlattık o haftayı filan ama eşime diyorum nasıl geçinicez borç ödesek elimize birşey kalmıyor ödemesek borç üzerine bankalar bırakmıyor.2 ay o evde durdum aylık alışverişimi annemler yaptı elime para verdiler sadece hergün ekmek aldım evde ne varsa onu yaptık yedik.Fatura desen lamba yakmıyorum fatura gelmesin diye.Suyu Allahtan ev sahibi fazla ödemiş size fatura gelmeyecek helali hoş olsun kullanın dedi öyle atlattık.

2ay o evde durdum karşı yolda kpnin dükkanı kv bi güne bigün gelipte kızım ne yiyorsun paranız yok ne yapıyorsunuz demedi.Çünkü annemle tartıştılar annem al bu çocuğun boynundan borcunu bunlar nasıl geçinecekler filan dedi kadın banane diyor bende de yok.Annemle baya tartıştılar ki bu zamana kadar 3 senelik evliyim bi sıkıntımız olmamıştı.Utanmadan bi de diyorlar ki al kızını git ya da istiyorsan borçlarını öde kurtulsunlar.Zihniyete bakar mısınız yaa ? Evimde bağırdı çağırdı beddua okuyup gitti.2 ay boyunca evimin önünde geçip dükkana gitti zilime basıpta ne yapıyorsun demedi.

Ee ev durulacak gibi değil eşimin işi uzak oturduğumuz yere 2 vesait 1buçuk saat sürüyor işe gitmesi gecede çalışıyor filan tek kalamıyorum.Annemlere yakın yerden ev tuttuk neyse aradık taradık ucuza bi ev bulduk herkes aa kiran çok iyi sakın çıkma ev sahibinizde çok iyi filan dediler.Sıra geldi yerleşmeye eşimde para yok tabi yine e aileside yardım etmiyor. Annemler verdi kira depozito filan yerleştik şükür.Evimi bile babam boyadı. Sıra geldi geçinmeye, 1800 tl maaş 650 kira. E borcu ödese yemeğe faturaya para yok.Ödemese bankalar durmuyor.Ne yapacağız bilmiyorum.

Çalışmayı çok istedim ama adam gibi iş bulamadım.Öyle ıvır zıvır işlere de girmiyorum ben çalışıp ev geçindireceğim onların borcunu ödeyeceğim zoruma gidiyor.Tek çarem kpss hazırlanıp atanmak ama o da hemen olacak bizi kurtaracak durum değil.

Annem yine yardımcı oldu eşim ek iş yapıyor şimdi ticaret gibi.Eğer böyle giderse güzel para var.Geçen annemle de tartıştım başka bi konu üzerinden.Taa laf geldi verdiklerine yardımlarına.Canı sıkkın benden çıkardı hırsını.Verdiklerini hesaplamıştık eşimle zaten geri ödeyecektik en erken kurbandan önce bir şeyler verelim demiştik.Şimdi onu istiyor hırslandı annemde.

Yalancısınız vericem dediniz vermiyorsunuz filan dedi anne vericez zaten ama biliyorsun yok parça parça vereceğimizi biliyordun öyle anlaştık diyorum ama demediğini bırakmadı çok kırdı beni. Daha da gidip evinde yemem bir şey onun bile lafını yaptı.Gelen vurdu giden vurdu zaten annemde böyle yapınca kırıldım evimde aç dururum gidipte yemem daha.

Bi de bugün eşim kırdı sağolsun.Bi arkadaşına bi kaç kuruş para vermiştik 2ay önce vericem dedi çocuk en son 8inde vericem dedi 12si oldu vermedi.Bu arada o para formasyona yazılıcam onun için ayırmıştık.Eşime dedim iste.Yok işte para benim ben kazanıyorum seni ne ilgilendiriyor benim param filan lafını yaptı.Çok kırıldım.Zaten hep maddi yönden sıkıntılarımız oldu bi türlü atlatamadık 3 senedir.Ailesinin borcunu ödemekten ne adam gibi yedim ne aldım giydim ne gezdim.Çoğu şeyimi annem aldı babam verdi para öyle oldu hep.

O lafları söyledikten sonra pişman oldu yanaşmaya çalıştı ama müsaade etmedim çünkü gerçekten çok kırıldım.Ben de bir kaç laf söyleim ailenin borcunu ödüyoruz gıkım çıkmıyor herşeyimi ailem alıyor sana yük değilim filan.Sen böyle yaptıkça sana karşı bir şey hissetmiyorum.Saygım sevgim azaldı filan dedim ki artık çok ağır geliyor. E onundan morali bozuldu işe gidicekti erkenden çıktı gitti aradım gel konuşalım diye gelmedi gitti.

Bu arada okadar psikolojim bozuk ki girdiğim işlerde de tutunamadım doğruyu söylemek gerekirse.Hep aklımda bunlar bu sıkıntılar.Topluluk içine girince daralıyorum işimi yapamıyorum dolayısıyla girdiğim yerden 3 4 güne çıkıyorum.Kurslara filan gittim orda bi hocam çok yardımcı oldu o yere iş başvurusunda bulundum hocam referans oldu, kesin olacak gözüyle baktı hep kesin ararlar dedi ama onlarda aramadı ora arasaydı kesin çalışacaktım çünkü içime de sinmişti. Napalım ora da nasip olmadı. Öyle başka yerede başvuruda bulunmadım açıköğretimden okudum üniversiteyi adamdan saymıyorlar çoğu yerler.Lise mezunu gibi başvuru yapıyorum bi türlü nasip olmadı.

Şimdi sizden yardım istiyorum ne yapmalı anneme kırgınım eşime kırgınım dedikleri laflar çok zoruma gitti.Bi yandan diyorum çalışma bırak eşim çabalasın çalışsın borcunuda ödesin evini geçindirsin o uğraşsın sen al formasyonunu kpssye hazırlan. Takma kafana birşey ama elimde değil olmuyor.Psikolojik yardım almak istiyorum ama ona da para yok ki.Ne yapacağım bilmiyorum çok bunaldım.

Çok uzun oldu ama anca anlattım hakkınızı helal edin.
Parayi o kazaniyor ama sıkıntısıni sen cekiyorsun bir halt olmaz kocandan aklin avrsa ayril

Niye benim kocam borc cekip ödesin kv kbabamin icin... bende sefil gibi yaşicam ben olsam bir dakika durmam böyle bir adamin yaninda birde bana benim.param ben calisiyorum diyecek....ailene dön derim

Zaten aile borcu ödeyip karısına beş lira bile vermeyen adam neden evli...dur düşüneyim kayın ailesi ekmek para verecek karısı onune yemek kıyacak ha birde rahat rahat sevişecek..eminim o rahatlıktan da geri kalmıyordur.

Anneniz en son kırılmanız gereken kişi. En zor zamanlarınızda hep yanınızda olmuş. 3 sene kızı sıkıntı çekerken dünürlerinin kredileri ödendi. Ee onlarda kredi ödüyor dediniz.
Patlama noktası yaşamış. Belki babanızla tartıştılar. İşin aslını bilemezsiniz.
Kırılmayın ona. Dar zamanda el tutana sırt dönülmez.
Kişi taşır taşır ufacık yapmazsa kötü olur. O hesap olmasın sizinki.
Ve bundan eşinize sakın söz etmeyin.

Çok insan bu yollardan geçer. Sıkıntı yaşar. Sevinç çok uzak olur. Sabredin gelecek inşaallah guzel günler.
Eşinizle birbirinize sıkı sıkı sarılın.
Bu yolu geçirdikten sonra dostunuzu düşmanınızı ayırırsınız.

Sizin yerinizde olsam part time bile olsa bir işe girerdim. Geri kalan kısımdada kpss çalışırdım.

Bu arada kimse evliliğinde bir başkasının borcunu odemek zorunda değil.
Neden çalışmak istemediğinizi anlayabiliyorum.
3 sene dile kolay. İnsan bu süre zarfında ev alır ve büyük bir kısmını öder. Araba alır ya da.
Ama madem boşanmıyorsunuz. Böyle yola devam ediyorsunuz bu yolda yıpranmanın hiçbir mantığı yok.
Kişiler kendi seçtikleri yolda daha dirayetli olmalı.

Şuan için en başta yapacağınız şey iş bulmak
Buna odaklanın pes etmeyin
Hem işe başlayıp para kazanmaya başlayınca hem kafanız dağılır moreliniz düzelir
Böylece psikoloğada gitmek zorunda kalmazsınız

X