Çorbalar kırmızı mercimek ve arpa şehriyeli pilav tarifleri

evde et suyum var .. pirincın suyunu koyup ağzını kapatıyoruz ya öyle içine mi atayım kendi kendine erir mi yani. yoksa yagda çözdüreyimmi ? o zmn 6 kişilik için 2 su bardagı pirinç 4 su ile yapayım... mercimeğide 2 su bardağı ile yapayım 2 su bardağı mercimeğe kaç bardak su koyayım acaba
Bulyon suda çözdürülür yağda degil. Elinizle ufalasaniz da yeter.

Sadece arpa sehriyeden yapacaksaniz 1 e 1 bucuk ölçüsü ile yapın. Siviyagda sehriyeleri kavurun. Rengi dönünce suyunu ekleyin. Tereyagi tuz seker kapatin. Ama bana kalirsa tavuğun yanina pirinc, etin yanina arpa sehriye yakisiyor.

Sadece arpa sehriyeden yapacaksaniz 1 e 1 bucuk ölçüsü ile yapın. Siviyagda sehriyeleri kavurun. Rengi dönünce suyunu ekleyin. Tereyagi tuz seker kapatin. Ama bana kalirsa tavuğun yanina pirinc, etin yanina arpa sehriye yakisiyor.
ben 2su bardagı pirince 2 bardak su koysam yeter. arpa pirinçten daha mı kolay pişiyor sert değilmi

Sebzeli yaparsaniz istediginiz her seyi koyarsiniz. Ben sade yapiyorum. Düdüklü tenceremde 1e 7 ölçüsü oluyor. Yani sizin mercimeginizle tencerenizle ocaginizla benimki bir degil. Ayni sonuclar vermeyebilir. Mercimege az su koyarsaniz mercimek koftesi kıvamında olur.
sadeden kastınız mercimek havuc mu sadece.. 1e 7 bardak su koyarsanız kaç kişilik oluyor. 6 kişiye idealmi

bim den aldım markasını bilmiyorum yani hatırlamıyorum
Marka demiyorum. Tür diyorum. Madem artik evde siz yemek yapiyorsunuz, bir seylerin farkinda olun derim. Yemek tarifleri izleyin ogrenin. Insan karnini doyurabilecek kadar bir seyler bilmeli ogrenmeli. Her pirincin cektigi su farklidir. Baldo pirinc osmanciktan daha fazla su ister. Ozur dileyerek soyluyorum ama bana biraz garip geliyor bu kadar zamanda ogrenmemis olmak. Bunu bir meziyet olarak degil hayatta kalma gereği olarak düşünüyorum. Beslenmek zorundayız sonucta.

sadeden kastınız mercimek havuc mu sadece.. 1e 7 bardak su koyarsanız kaç kişilik oluyor. 6 kişiye idealmi
Sadeden kastim mercimek ve su. Dumduz mercimek. Siz once 5 6 bardak ile deneyin. Sonra az gelirse eklersiniz. Cok sulu gelirse tavada yag un kavurur eklersiniz. Sebzeli yaparsaniz istediginiz her seyi koyabilirsiniz. Patatea sogan havuc sarimsak biber. Sebzeli olursa robottan gecirmeniz gerekir.

Marka demiyorum. Tür diyorum. Madem artik evde siz yemek yapiyorsunuz, bir seylerin farkinda olun derim. Yemek tarifleri izleyin ogrenin. Insan karnini doyurabilecek kadar bir seyler bilmeli ogrenmeli. Her pirincin cektigi su farklidir. Baldo pirinc osmanciktan daha fazla su ister. Ozur dileyerek soyluyorum ama bana biraz garip geliyor bu kadar zamanda ogrenmemis olmak. Bunu bir meziyet olarak degil hayatta kalma gereği olarak düşünüyorum. Beslenmek zorundayız sonucta.
ben kendimize yapacak kadr biliyorum pilav yapmayı gayette guzel oluyor. ben pirinçten yaptım ama arpa şehriyeli olarak hiç yapmadım. kocama yapıyorum her şeyi yiyor sağolsun olsa da olmasa da az çok biliyorum ama kayınvalidemler gelecek guzel olsun istiyoum az..

Sadeden kastim mercimek ve su. Dumduz mercimek. Siz once 5 6 bardak ile deneyin. Sonra az gelirse eklersiniz. Cok sulu gelirse tavada yag un kavurur eklersiniz. Sebzeli yaparsaniz istediginiz her seyi koyabilirsiniz. Patatea sogan havuc sarimsak biber. Sebzeli olursa robottan gecirmeniz gerekir.
anladım misafir olacak ya o zaman havucla yapsam yeterli olur . ben daha önce yaptgmda baya koyu olmuştu anlam veremedim su kattım fln ama eşim begenmişti..

açıyorum interneti yapıyorum. ama bazen ölçülerimde sıkıntı oluyo.. kayınvalidemler gelecek diye biraz özenmek ve guzel olsun yemekler istiyorum ilk yapmışm gibi gözukmesin..

ben kendimize yapacak kadr biliyorum pilav yapmayı gayette guzel oluyor. ben pirinçten yaptım ama arpa şehriyeli olarak hiç yapmadım. kocama yapıyorum her şeyi yiyor sağolsun olsa da olmasa da az çok biliyorum ama kayınvalidemler gelecek guzel olsun istiyoum az..
Arpa sehriyeli pirinc pilavi mi yapacaksiniz yoksa 2 bardak arpa sehriyeden pilav mi?

Videodaki bardak olculerinden kullanirsaniz bir sorun yasamazsiniz. Bim a101 gibi marketlere geliyor ölçü kaplari oluyor. Direkt onlardan alabilirsiniz. Ikeada ölçü kasıklari var onlari kullanabilirsiniz.

X