Göz Makyajı Kısa ve seyrek kirpikler için çözüm

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

MissHavisham

BabyGoat
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2012
1.432
639
Sevgili kızlar,

Ben kirpiklerim kısa ve seyrek. Bir kaç kez takma kirpik takmayı denedim ama böyle şeylere pek elim yatkın değil, beceremiyorum. İpek kirpik ektirmek mümkünmüş diye duydum ama sizce en etkili çözüm bu mudur? Yoksa yapabileceğim başka bir şeyler var mı?

hergun geceleri yataken bagdem yagı ve susam yagı sur 1 gece badem yagı 1 gece susam yagı ..... 1 ay boyunca devam et bı ay sonunda kirpikten gözlerin görünmez :KK1: ben cok tıksınıorum o yuzden yapamıorum ama denendı onaylandı kesinlikle işe yarıo 1 ay devam et hıc aksatma sonuc alıcaksın :KK3:

hergun geceleri yataken bagdem yagı ve susam yagı sur 1 gece badem yagı 1 gece susam yagı ..... 1 ay boyunca devam et bı ay sonunda kirpikten gözlerin görünmez :KK1: ben cok tıksınıorum o yuzden yapamıorum ama denendı onaylandı kesinlikle işe yarıo 1 ay devam et hıc aksatma sonuc alıcaksın :KK3:

İlk fırsatta yağları temin edip kullanmaya başlıycam, teşekkür ederim :)

kulak çubuğuyla sadece kirpik uçlarına sürmeniz gerek zaten diplere kendiliğinden akıo diplere sürerseniz gözünüze kaçabilir çok tehlikeliymiş bu tür yağların göze kaçması:18: yatmadan hemen önce sürüp yatarsanız daha güveli olur sanırım göze kaçmaz

kulak çubuğuyla sadece kirpik uçlarına sürmeniz gerek zaten diplere kendiliğinden akıo diplere sürerseniz gözünüze kaçabilir çok tehlikeliymiş bu tür yağların göze kaçması:18: yatmadan hemen önce sürüp yatarsanız daha güveli olur sanırım göze kaçmaz

Uyarınız için gerçekten çok teşekkür ederim, mutlaka dikkat edeceğim uygularken.

boş rimel kutusuylada oluyor aynı işlem

Biten rimellerimi atmaya kıyamıyodum bi işe yarasınlar hiç değilse :)

hınt, badem, susam yagı karısımından daha etkılı bırsey bılmıyorum :)

Yağların arasında bir de Hint yağı ekliyorum o zaman :)

susam yagını aktardan alma onlar orjınal olmuo en saglıklısı tahın al ustune cıkan yagı al kullan katkısız saf susam yagı :KK34:

Çok tuhaf ya gerçekten bu kadar etkiliyse yani kirpikten gözlerim görünmüycekse allahh derim yani ama emin olamadım deneyenlerin kirpikleri nasılken nasıl oldu mesala biraz daha detaylı bilgi isitiyorum heycanlandım :KK1:

Sevgili kızlar,

Ben kirpiklerim kısa ve seyrek. Bir kaç kez takma kirpik takmayı denedim ama böyle şeylere pek elim yatkın değil, beceremiyorum. İpek kirpik ektirmek mümkünmüş diye duydum ama sizce en etkili çözüm bu mudur? Yoksa yapabileceğim başka bir şeyler var mı?

Mavala nın kaş ve kirpik için bir ürünü var onu tavsiye ederim

benim butun akrabalarım (gencler) bunu uyguluo ve hepsınınde kırpıklerı ok gibi cok guzel gür bı kaşsız kırpıksızım yagı surmeye ıgrenıorm o yuzden suremıorum :KK43: benım kuzenım kırpıklerının uclarını kesıyo artık o derece dusunun dedıgım gibi bagdem yagı susam yagı(tahının uzerıne cıkan yagı kullanın susam yagı ıcın) 1 ay uygulayın harıka oluo. benımde bır aydır falan kırpıklerım durduk yere uzadı gurlestı hıc bısey yapmadım ama cok lyeşillk yıorum ama alakası olucanı sanmıorum :KK1::KK1:

Çok tuhaf ya gerçekten bu kadar etkiliyse yani kirpikten gözlerim görünmüycekse allahh derim yani ama emin olamadım deneyenlerin kirpikleri nasılken nasıl oldu mesala biraz daha detaylı bilgi isitiyorum heycanlandım :KK1:

evet ya biri bi foto falan koysun ben araştırıyorum sabahtandır bu konular neredeyse 2-3yıllıkdaha önce açılan bile var hiç değilse taa kaç yıl önce kullanan arkadaşlar bi foto ekleyin yada bi değişim olduysa ne bilim bırakınca hepsi puf uçtuysa haber edinde bizde ona göre kullanalım

Benim babamın kirpikleri gürdür mesela benimde kirpiklerim gür... kirpiklerinizin, kaşlarınızın şekli, gürlüğü doğuştan gelir... susam yağı ya da bilmem ne yağıyla kirpik ya da kaşlar gürleşmez, gürleşmesi içinde ektirmekten başka yol yoktur.

Benim babamın kirpikleri gürdür mesela benimde kirpiklerim gür... kirpiklerinizin, kaşlarınızın şekli, gürlüğü doğuştan gelir... susam yağı ya da bilmem ne yağıyla kirpik ya da kaşlar gürleşmez, gürleşmesi içinde ektirmekten başka yol yoktur.

Yaaaaaaa moralman eksilerdeyim şu an :KK52::KK52::KK52: Benim kirpikler düz ve seyrektir :KK5: yağ sürerim ama bana mısın demiyor sürdüklerim.

Son düzenleme:
Yağları ancak temin edebildim, uygulamaya başlamadan önce, başladıktan sonra haftadan haftaya fotoğraf çekip burada paylaşmaya çalışıcam arkadaşlar. Şuanda maskara var gözlerimde, gece yatmadan önce temizleyip çekerim ki yanıltıcı olmasın.

Bu arada dilanokan'ın tavsiye ettiği gibi bir gece badem yağı, bir gece susam yağı süreceğim. Dua edin de işe yarasın, hepimiz faydalanalım...

Yaaaaaaa moralman eksilerdeyim şu an :KK52::KK52::KK52: Benim kirpikler düz ve seyrektir :KK5: yağ sürerim ama bana mısın demiyor sürdüklerim.

Aman dert ettiğiniz şeye bakın, takma kirpik, kirpik ekimi gibi yöntemler ne güne duruyor:) bu arada Ayşenur Yazıcı'nın blogunda şöyle bir yazı gördüm belki faydası olur; Lash
''Daha önce de NeuLash adlı üründen 1 tüp kullandım. Gerçekten reklamında dediği gibi %70'e yakın kirpikleri gürleşiyor.
Aralarında sadece fiyat farkı var dedim.
Lash Food 200 Tl, Neulash 275 Tl...
Kocakarı ilaçlarına gerek yok. Bademyağı mesela kirpik dibine pamuklu çubukla dikkatlice sürseniz bile illa ki deriye de bulaşıyor. Sabah şiş gözlerle uyanıyorsunuz.
Bunlarda öyle bir sorun yok..Ama piyasada o kadar çok "kirpik uzattığını söyleyen" bu ürün cinsi var ki!
Lash food'dan istediğim sonucu alamadım. Açıkçası!
Kat kat rimel sürmekten kurtulmak için 200 TL'yi çöpe attığımı düşünüyorum :KK43:
Doğru ürünü bulursanız, yapışkanlarının doğal kirpikleri mahvettiği o tek tek yapıştırılan, yarısı düşen yarısı çipil çipil gözlerde kalan sahte kirpiklerden de kurtuluyorsunuz...Ama DOĞRU ürünü seçmek gerekiyor. ''

BEN YİNE DE BU TARZ ÜRÜNLERİN DOĞUŞTAN GELEN SEYREK KİRPİKLERE FAYDASI OLMAYACAĞINI PEK DÜŞÜNMÜYORUM.

Aman dert ettiğiniz şeye bakın, takma kirpik, kirpik ekimi gibi yöntemler ne güne duruyor:) bu arada Ayşenur Yazıcı'nın blogunda şöyle bir yazı gördüm belki faydası olur; Lash
''Daha önce de NeuLash adlı üründen 1 tüp kullandım. Gerçekten reklamında dediği gibi %70'e yakın kirpikleri gürleşiyor.
Aralarında sadece fiyat farkı var dedim.
Lash Food 200 Tl, Neulash 275 Tl...
Kocakarı ilaçlarına gerek yok. Bademyağı mesela kirpik dibine pamuklu çubukla dikkatlice sürseniz bile illa ki deriye de bulaşıyor. Sabah şiş gözlerle uyanıyorsunuz.
Bunlarda öyle bir sorun yok..Ama piyasada o kadar çok "kirpik uzattığını söyleyen" bu ürün cinsi var ki!
Lash food'dan istediğim sonucu alamadım. Açıkçası!
Kat kat rimel sürmekten kurtulmak için 200 TL'yi çöpe attığımı düşünüyorum :KK43:
Doğru ürünü bulursanız, yapışkanlarının doğal kirpikleri mahvettiği o tek tek yapıştırılan, yarısı düşen yarısı çipil çipil gözlerde kalan sahte kirpiklerden de kurtuluyorsunuz...Ama DOĞRU ürünü seçmek gerekiyor. ''

BEN YİNE DE BU TARZ ÜRÜNLERİN DOĞUŞTAN GELEN SEYREK KİRPİKLERE FAYDASI OLMAYACAĞINI PEK DÜŞÜNMÜYORUM.

Bu arada dilanokan'ın tavsiye ettiği gibi bir gece badem yağı, bir gece susam yağı süreceğim. Dua edin de işe yarasın, hepimiz faydalanalım...

canım inş işine yarar fotosunu koy da başka bişe istemem ben de aynı dertten muzdaribim bende ne kirpikler vardı birden yok oldu mutsuzum valla... :KK43:

bu arada şu eeose yi de gördüm tvde ama şimdi o da yok oldu hiç kullanan yok galiba fiyatlıda geldi bana biraz işe yaradığını duysam alırım ama genelde herkes birbirine sormuş kullanan var mı diye kullanan varmı kızlar :KK1:

X