Kıskançlık-manipülasyon

Aklimda direkt soyle bi sey belirdi; baska biri daha olabilir ve sizden cattt diye ayrilip nisanlanabilir. Sanki sizi kendinden sogutmaya calisiyor, diger kisiyi olgunlastiriyor. Evlilik teklifi oldu fotograflar cart curtlar olabilir, bakis acisi katsin diye soyledim umarim haksiz cikarim. Ya da hayirlisi olsun zaten cekilir dert degil. Bence burnunu surtun ya

Başka birisi olduğu düşüncesinde değilim çünkü ettafımızdaki herkes beni biliyor, bir yolda olduğumuzu bir ciddiyet olacağını biliyor. Öyle bir durum olacağını hiç zannetmiyorum ama tabi ki ihtimal dahilinde olabilir herşey. Teşekkür ederim

Konu sahibi bu düpedüz manipülasyon neden mi? Bende lise arkadasimla üç yıl kadar sevgiliydim ve evet oda bu şekilde kıskanç karşı cinse tahammül olmayan birisi. O beni ailesiyle tanıştırdı ama ben cesaret edip tanistirmadim çünkü baskıları artar iş ciddiyete biner diye düşündüm korktum şuan ayrıyız konularima bakabilrisin o ayrı ama üzülüyorum buda ayrı her neyse. İyiki de tanistirmadim çünkü gerçekten de iş ciddiyete binince degisiyorlar. Bu adam sana değer verse gerçekten sevse seni abinin rahatsızlığında bırakamazdi.kendine sor sen bırakr mıydın? Ve aynı benimki de ciddi olmamakla aklımin havada olmasıyla yuva kurarsam yapamayacağımdan hep bahsederdi. Güvenmiyordu. Her neyse, işin sonu ben son zamanlarda sürekli Nisan evlilikten bahsederken kendisi bana ' ailenle tanistirmadan bu konuları açma, sen emeklemeden koşmanın peşindesin kabul etmiyorum' oldu. Ve sonunda da beni terk etti gitti :KK70: hani evlilik istiyordun? Hayırdır yani. Sen emin ol hadi yarın gel desen bu adam da kaçıp gidecek. Manipüle ve kendini kötü hissetirmekten başka hicbisey değil

Yani belki de öyledir. İş ciddiyete binsin etsin diye kendini parçaladığını söylüyor. Sürekli her konuşmada benim bir şeyleri ötelediğimin, geri durduğumu savunmasıyla geçiyor.

Farkında mısın artık sen onun ilk başta ilgi duyduğu kişi değilsin.seni tamamen kendi istediği kişiliğe soktu. Büyük ihtimalle baba anne ilişkisi böyledir anne pasiftir(alttan alttan isler ogluna cok sinsi olurlar).ancak bir süre sonra anne ve babası gibi olmak istemeyecek. Senden sıkılacak ve yeni sulara yelken açacak.
Çok iyi düşünmelisin.
Böyle bir durumda ailenin desteğinide almalısın.Bence seni çok sahipsiz de görmüş

Neyi savunursan ondan sınav . Ne olur yakma kendını. Iyıce düşün paran varsa psıkologa gıt.

Galiba ondan öyle oluyor. Ne dediysem ne düşündüysem hep oradan yedim bir tekme. Değiştirmeyim, değiştirilmeyim dedikçe onlar oldu.

Aynen evet. Bende evliliğe hazır değilsinndiye suclandim son zamanları konuları açan ben oldum yer seçmek için acele ettim Cat benden ayrıldı başka kızla birlikte akıbetlerini bilmiyorum evlilik olmasa bile aralarında bişi var şuan tamda boyle maksat sen hazir değildin diye kızı bastirmak

İnanın ki bilmiyorum. O kadar çıkmazda hissediyorum ki kendimi ne doğru ne yanlış düşünemez hale geldim diyebilirim.

Şuana kadar istediği olmuş, belkide ilk kez birinde tam olarak başarabilmiş. O yüzden, bozulmadan durum evlenme derdinde. Bir üye yazmış 12 sene nasıl geçmiş anlatmış tek tek. Okuyun, defalarca okuyun o yorumu...

Evet hep istediği oldu ne derse alttan alma altında yaptım.

Her tartışmada ben kendimi açıklamaya giriyorum yok şu yok böyle yok şöyle diye. Sonra onun inandığı düşünce ile benim söylediğim uyuşmayınca, ya da o an öyle olmasını istemediği için benim yalan söylediğimi düşünmeye başlıyor. Sonra işte güvenimi kırdın, inancımı kırdın falan falan…
Hâlâ adamı aklama çabasındasınız farkında olmadan. " Evet bana inanmıyor, güvenmiyor çünkü böyle böyle... " gibi. Yapmayın lütfen, son mesajlarda bilmiyorum, düşünemiyorum falan yazmışsınız. Ben çok üzüldüm size, bu bataklıktan çıkabilecek güç ve dirayeti göremiyorum sizde 🥺🥺

Bence travması var bilmiyorum da sağlıklı ilişkiniz yok evlilik için acele etme zaten tünelin sonunda çok mutlu bir evlilikte gözükmüyor yanında durma motivasyonunu merak ettim mutlu musun ki?

Farkında mısın artık sen onun ilk başta ilgi duyduğu kişi değilsin.seni tamamen kendi istediği kişiliğe soktu. Büyük ihtimalle baba anne ilişkisi böyledir anne pasiftir(alttan alttan isler ogluna cok sinsi olurlar).ancak bir süre sonra anne ve babası gibi olmak istemeyecek. Senden sıkılacak ve yeni sulara yelken açacak.
Çok iyi düşünmelisin.
Böyle bir durumda ailenin desteğinide almalısın.Bence seni çok sahipsiz de görmüş

Kendi istediği kişiliğe soktu evet. Yani bilmiyorum aile ilişkileri ne durumda ama. Teşekkür ederim…

İnanın ki bilmiyorum. O kadar çıkmazda hissediyorum ki kendimi ne doğru ne yanlış düşünemez hale geldim diyebilirim.
İşin içinde olduğunuz için göremiyorsunuz, ne doğru ne yanlış düşünemez hale geldiniz hepsine tamam. Eee onlarca yorum yapıldı, mesajlar atıldı işin dışında olan, ne doğru ne yanlış düşünebilen insanlar tarafından, hala bir arpa boyu ilerleme.yok. Hala bilemiyorum, göremiyorum, düşünemiyorum. Bunu ne yapacağız?

Hâlâ adamı aklama çabasındasınız farkında olmadan. " Evet bana inanmıyor, güvenmiyor çünkü böyle böyle... " gibi. Yapmayın lütfen, son mesajlarda bilmiyorum, düşünemiyorum falan yazmışsınız. Ben çok üzüldüm size, bu bataklıktan çıkabilecek güç ve dirayeti göremiyorum sizde 🥺🥺

Aklama gibi bir çabam yok yanlış anlaşılmak istemiyorum. Sadece fazla fedakarlığın getirdiği o durumdan kaynaklı sanırım. Evet düşünemiyorum. Şu an emin olun yer değiştirsek senin tavrında olurdum

Ailen bu durumu farkında mı?
Onlarin yorumu nedir?
Birsey daha merak ediyorum herkese karşı genelde fedakar misin?

Ama her kavda her tartışma da güvenmediğini, inanmadığını, ona samimi gelmediğimi iddia etmeye başladı belli başlı istekler de devamında geldi.
Törpülediğim konularda biri bitiyor biri başlamaya çalışıyordu tartışmalarımızda
Bu ilişkiye devam ederseniz olası senaryoyu yazıyorum konu sahibi.
Bir ömür böyle olacaksınız sürekli kavga, suçlama ve hep alttan alan sen olacaksın. Sonra bir süre gececek ve sizi dönüştürdüğü kişiden sıkılacak ve aldatmaya başlayacak. Sonra iki yalandan gözyaşı hop hemen affedeceksiniz. Sonra yine aldatacak o hayatını yaşarken siz ruhtan farksız olacaksınız. Sonra diyeceksinki ben senin için çok çabaladım bana bunu nasıl yaparsın o da diyecekki "çabalamasaydın, naptın ki". Hele çocuk falan olursa onun psikolojisini düşünemiyorum...
(İnsanlar o kadar şey yazdı ama ayrılmak lafını duymadık ağzınızdan belkide boşuna yazıyoruz bildiğinizi okuyacaksınız)

İşin içinde olduğunuz için göremiyorsunuz, ne doğru ne yanlış düşünemez hale geldiniz hepsine tamam. Eee onlarca yorum yapıldı, mesajlar atıldı işin dışında olan, ne doğru ne yanlış düşünebilen insanlar tarafından, hala bir arpa boyu ilerleme.yok. Hala bilemiyorum, göremiyorum, düşünemiyorum. Bunu ne yapacağız?

Haklısınız. Kendim bu durumun içine hapsettim sanırım.

Ailen bu durumu farkında mı?
Onlarin yorumu nedir?
Birsey daha merak ediyorum herkese karşı genelde fedakar misin?

Ailem bu durumu çok bilmiyor. Herkese karşı fazla fazla fedakarım. Herkesin işine ben koşarım genelde.

Bu ilişkiye devam ederseniz olası senaryoyu yazıyorum konu sahibi.
Bir ömür böyle olacaksınız sürekli kavga, suçlama ve hep alttan alan sen olacaksın. Sonra bir süre gececek ve sizi dönüştürdüğü kişiden sıkılacak ve aldatmaya başlayacak. Sonra iki yalandan gözyaşı hop hemen affedeceksiniz. Sonra yine aldatacak o hayatını yaşarken siz ruhtan farksız olacaksınız. Sonra diyeceksinki ben senin için çok çabaladım bana bunu nasıl yaparsın o da diyecekki "çabalamasaydın, naptın ki". Hele çocuk falan olursa onun psikolojisini düşünemiyorum...
(İnsanlar o kadar şey yazdı ama ayrılmak lafını duymadık ağzınızdan belkide boşuna yazıyoruz bildiğinizi okuyacaksınız)

İnsanlar o kadar şey yazdı evet haklısınız. Bende bunun farkındayım. Ayrılmam gerekiyor. Olası senaryo konusunda da haklısınız.

Bence travması var bilmiyorum da sağlıklı ilişkiniz yok evlilik için acele etme zaten tünelin sonunda çok mutlu bir evlilikte gözükmüyor yanında durma motivasyonunu merak ettim mutlu musun ki?

Sağlıklı bir ilişkimiz yok evet ama sanırım ben kendimi ispat etme konusunda çok çaba veriyorum. Ondan bu şekilde oluyor.

Sağlıklı bir ilişkimiz yok evet ama sanırım ben kendimi ispat etme konusunda çok çaba veriyorum. Ondan bu şekilde oluyor.
Onaylanmaya ihtiyacın yok bana güvenmiyorsan bye bye demen gerekli ki bir duruş ve cizgin olduğunu anlasın korksun kaybetmekten.

X