Kıskançlık mı bilmiyorum

Serapp1357

Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2020
49
2
34
Merhabalar eşimin iş ortağı kadın ve bu durum beni rahatsız ediyor bir süre önce şehir değiştirdik ve benim istediğim şehirde yaşamaya başladık eşimde burada bir kadınla ortak olup bı işyeri açtı başlangıçta fikrimi aldı bende mantıklı dedim ama beni rahatsız edeceğini hiç düşünmüştüm şimdi kadınla sabahtan akşama kadar aynı işyerinde ortaklar beraber yol almaya çalışıyorlar bu durum beni rahatsız ediyor durumu eşime actgmda cinsiyeti yok onun benim için diyor kaç kere kavga ettik bu konuda yani eşime güveniyorum kadında düzgün biri ama bu durum iç huzurunu bozuyor sanki eşim icin ortağı benden daha onemliymis gibi hissediyorum

İkisi çok ayrı şeyler bana göre. Oda çok önemlidir adam iş yapıyor yani. Sen zaten hayat arkadaşısın o apayrı bişey.

• Beğen
Reactions: Z P
Merhabalar eşimin iş ortağı kadın ve bu durum beni rahatsız ediyor bir süre önce şehir değiştirdik ve benim istediğim şehirde yaşamaya başladık eşimde burada bir kadınla ortak olup bı işyeri açtı başlangıçta fikrimi aldı bende mantıklı dedim ama beni rahatsız edeceğini hiç düşünmüştüm şimdi kadınla sabahtan akşama kadar aynı işyerinde ortaklar beraber yol almaya çalışıyorlar bu durum beni rahatsız ediyor durumu eşime actgmda cinsiyeti yok onun benim için diyor kaç kere kavga ettik bu konuda yani eşime güveniyorum kadında düzgün biri ama bu durum iç huzurunu bozuyor sanki eşim icin ortağı benden daha onemliymis gibi hissediyorum
Sen de dahil ol işe en az eşin kadar emeğin olsun evde değil de sen de iş yerinde ol bence

Sen de dahil ol işe en az eşin kadar emeğin olsun evde değil de sen de iş yerinde ol bence
Artık tüm gün kadını süzer durur. Her yaptığı hareketten her söylediği sözden anlam çıkarmaya çalışır falan. O potansiyeli gördüm ben konu sahibinde. Sonra ortak 1 sene içinde arkasına bakmadan kaçar sanırım

Eşiniz sormuş, onayınızı almış, kadın düzgün bir kadın diyorsunuz...

Ortağı erkek olsa, onunla tüm gününü geçirse, o benden önemliymiş gibi geliyor demezdiniz, ortağıyla kafa kafaya verdiler yol almaya çalışıyorlar der, başarıları için dua ederdiniz.

Sadece kadın olduğu için böyle düşüncelere kapılıyor olmanızla, sadece kadın olduğumuz için bazı erkeklerin kapıldığı düşünceler arasında ne fark var?

O kişi eşinizin ortağı olan insan, Salt kadın olduğu için kendinizce rekabet duygusu içine girme hakkını kendinizde görmeniz doğru değil.
Ha, böyle bir duygunuz oluştuysa, bu öncelikle son derece seksist bir yaklaşım, sonrasında da asla sağlıklı değil.
O insan keyfi olarak değil, ekmek parası kazanmak için, bu ekonomide kurduğu işi ayakta kalsın diye eşinizle vakit geçiriyor.
Eşinizin ortağı olsaydım ve bu düşüncelerinizi bilseydim, deliye dönerdim herhalde.

Arkadaş olun kadınla, yakından tanımaya çalışın, belki yardımcı olur duygularınızı yönetebilmenize.

Son düzenleme:
Artık tüm gün kadını süzer durur. Her yaptığı hareketten her söylediği sözden anlam çıkarmaya çalışır falan. O potansiyeli gördüm ben konu sahibinde. Sonra ortak 1 sene içinde arkasına bakmadan kaçar sanırım
Tabi aslında benim söylemememdeki amacım kadını süz aralarındaki iletişimi takip et değildi tabi 🤭 aslında yazarken aklımdan Bu durum geçmemişti ben burdayım demekti benim maksadım 😄 ekleyeyim kocana ona sonsuz güvendiğini hissettir ama hiçte boş bırakma sürekli kavga etmek maalesef çözüm değil bırak çözümü işler sarpasarar Allah korusun

Eşeğin aklına zorla karpuz kabuğu sokuyorsunuz
Ayrıca madem işyerini eşiniz biriyle açtı sizde o işyerinde bulunabilirsiniz el kapısında çalışmıyor sonuçta eşiniz

Kıskançlık dozunda olduğu sürece gayet normal bir durum ama önceki konunuzu da okudum bence fazla abartıyorsunuz her şeyi. İlişkinizi çok yıpratmışsınız. Eşinize ve ortağına güveniyorsanız gerisini düşünmeyin. Kıskançlığınızı dizginleyin aksi takdirde olan evliliğinize olur

Bu kıskançlık tartışmalarında beni en rahatsız eden şey, benim tarafımdan veya karşı taraftan olsun fark etmez 3. kişiyi tartışmaya dahil etmek sürekli o kişiyi dillendirmek. Bunu ortaya atan kişi için küçük düşürücü gelir bana.

Eşinizin işi konusunda hep destek olun hep arkasında olduğunu belirtin o kadın da yokmuş gibi davranın. Suçu olmayan herhangi bir insan için neden ilişkimi bozayim ki diyerek kıskançlığınizi frenlemeye calisin. Çünkü bunun kimseye faydası yok ama en çok sizle eşinize zararı var. Siz çalışıyor musunuz?

Baştan kabul etmeyecektin şimdi kötü bir imaj cizersin eşine.Ayrica ortada bir sey yoksa adamin aklina sokma.Sen sık sık git gel.Tabi şüphen varsa olay baska

Degisik geldi bana. Benim de ortagim erkek. Sabahtan aksama kadar ofiste 2 kisi calisiyoruz. Pandemi oncesinde beraber yurt ici ve yurt disi seyahatlere cikardik is geregi.

Biz ilk beraber calismaya basladigimizda evliydi, cocuk sahibiydi. O zaman 6 aylikti kizi, simdi 13 yasina geldi :) ben bekardim; sonra evlendim coluk cocuga karistim.

Esimin asla boyle bir tavri olmadi, ortagimin esinin de ayni sekilde. Ailecek gorusuruz, kayinpederim kayinvalidem falan da cok sever kendisini ve ailesini..

Sorun kadin degil, sorun esinize guvenmiyor olusunuz. Sorun esinizle iliskiniz. Bazi temellerin saglam olduguna inansaydiniz aklinizda soru isaretleri olmazdi.

Karpuz kabuğu düşürüyo gibisiniz.

Degisik geldi bana. Benim de ortagim erkek. Sabahtan aksama kadar ofiste 2 kisi calisiyoruz. Pandemi oncesinde beraber yurt ici ve yurt disi seyahatlere cikardik is geregi.

Biz ilk beraber calismaya basladigimizda evliydi, cocuk sahibiydi. O zaman 6 aylikti kizi, simdi 13 yasina geldi :) ben bekardim; sonra evlendim coluk cocuga karistim.

Esimin asla boyle bir tavri olmadi, ortagimin esinin de ayni sekilde. Ailecek gorusuruz, kayinpederim kayinvalidem falan da cok sever kendisini ve ailesini..

Sorun kadin degil, sorun esinize guvenmiyor olusunuz. Sorun esinizle iliskiniz. Bazi temellerin saglam olduguna inansaydiniz aklinizda soru isaretleri olmazdi.
Tam tersi eşime çök güveniyorum bahsettiğim şey aldatilir miyim acaba korkusu değil sanki karı kocalarmis gibi sabahtan akşama kadar bir arada olmaları yani bı kadının eşimle içli dişli olusu rahatsız ediyor yoksa aldatılma olmayacağına yüzde yüz eminim

Tam tersi eşime çök güveniyorum bahsettiğim şey aldatilir miyim acaba korkusu değil sanki karı kocalarmis gibi sabahtan akşama kadar bir arada olmaları yani bı kadının eşimle içli dişli olusu rahatsız ediyor yoksa aldatılma olmayacağına yüzde yüz eminim
İçli dışlı derken nasıl biraz açar mısınız?

benim istediğim şehirde yaşamaya başladık eşimde burada bir kadınla ortak olup bı işyeri açtı
Kadınla nasıl tanıştı ve ortak olmaya karar verdi? Yeni şehir ve hemencecik bulunan ortak garip geldi bana. Nasıl güven oluştu kadına karşı?
Aralarında bir şey vardır demiyorum yanlış anlamayın sakın. Sadece garip geldi.

X