Kıskançlıkla nasıl başedelirim?

delibirselvi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
1.671
1.813
26
Hanımlar merhaba
3 seneyi aşkın bir ilişkim var. Ben yapı gereği hiçbir zaman çok kıskanç biri olmadım ama erkek arkadaşım çok kıskançtı, öyle ki evde youtube videolarıyla spor yapacaksam hocanın erkek olmasından rahatsız olacak kadar :) ben o süreci bir şekilde yönettiğimi düşünüyorum ki hala birlikteyiz. Zaten geçen zamanla birlikte erkek arkadaşım da kendisni törpüledi. Ama şimdi ben kıskanmaya başladım🤷🏻‍♀️ Kesinlikle kısıtlamıyorum kimle isterse görüşür, kaçta isterse çıkar vs bir şeyi kolay kolay yapma demem. Ki 3 senedir biriyle görüşme demişliğim yoktur o kadar diyeyim. Kıskançlığı özellikle birinin hayatını kısıtlamayı kendime yakıştıramıyorum. Ama dönemsel bir sıkıntı olduğunu ümit etmekle birlikte şu aralar gerçekten bu duyguyu yönetemiyorum delirmek üzereyim. İngilizce çalışıyor, az önce online chat uygulaması indirmek istediğini söyledi. O tarz uygulamalarda çoğunlukla karşı cinsle sohbet edildiğini hatta sadece o amaçla kaydolan insanlar olduğunu gayet iyi bildiğim halde hayır demedim hatta destekledim ama içten içe delirmek üzereyim. Lütfen aşağılayıp yadırgamadan, bu konuda neler yapabileceğime dair tavsiyeler verirseniz çok sevinirim. Daha önce kıskanç biri değildim bu duyguyu idare edemiyorum erkek arkadaşıma yansıtmasam da kendimi yiyip bitiriyorum.

Hanımlar merhaba
3 seneyi aşkın bir ilişkim var. Ben yapı gereği hiçbir zaman çok kıskanç biri olmadım ama erkek arkadaşım çok kıskançtı, öyle ki evde youtube videolarıyla spor yapacaksam hocanın erkek olmasından rahatsız olacak kadar :) ben o süreci bir şekilde yönettiğimi düşünüyorum ki hala birlikteyiz. Zaten geçen zamanla birlikte erkek arkadaşım da kendisni törpüledi. Ama şimdi ben kıskanmaya başladım🤷🏻‍♀️ Kesinlikle kısıtlamıyorum kimle isterse görüşür, kaçta isterse çıkar vs bir şeyi kolay kolay yapma demem. Ki 3 senedir biriyle görüşme demişliğim yoktur o kadar diyeyim. Kıskançlığı özellikle birinin hayatını kısıtlamayı kendime yakıştıramıyorum. Ama dönemsel bir sıkıntı olduğunu ümit etmekle birlikte şu aralar gerçekten bu duyguyu yönetemiyorum delirmek üzereyim. İngilizce çalışıyor, az önce online chat uygulaması indirmek istediğini söyledi. O tarz uygulamalarda çoğunlukla karşı cinsle sohbet edildiğini hatta sadece o amaçla kaydolan insanlar olduğunu gayet iyi bildiğim halde hayır demedim hatta destekledim ama içten içe delirmek üzereyim. Lütfen aşağılayıp yadırgamadan, bu konuda neler yapabileceğime dair tavsiyeler verirseniz çok sevinirim. Daha önce kıskanç biri değildim bu duyguyu idare edemiyorum erkek arkadaşıma yansıtmasam da kendimi yiyip bitiriyorum.
Bu duygu yeniyse yanı kıskançlık duygusu Merkür gerilemesi retrosu olabilir sanırsam

Kıskançlık biraz karakter meselesidir. Erkek arkadaşınızda olduğu gibi zamanla törpülense dahi kıskanç insan kıskançtır işte. Sonradan kıskançlık konusunda huy değiştirmeniz acaba sizden kaynaklı bir özgüvensizliğe dayanıyor olabilir mi? Belki kilo alıp verdiniz, belki cildinizi beğenmediğiniz bir dönemdesiniz gibi gibi. Yani mesela siz ingilizce bilmiyorsanız ve konuşacağı diğer kadınların ingilizce biliyor olması bile bilinçaltınızda kendinizi erkek arkadaşınızın muhatap olduğu bir kadından yetersiz görmenize sebep olabilir ve bu duyguyu kıskançlık olarak algılıyor olabilirsiniz. Bunların hepsi varsayım tabi ki. En doğrusunu kendi iç dünyanızı gözlemleyerek siz bulabilirsiniz anca.

Normalde ben de esimi hic kiskanmam. Ama eger yanimda olmadigi 1 donem varsa o zaman biraz kiskanclik duygusu kendini hissettiriyor.
Bence su an onu kiskanmaniz, ona baglandiginizi gosterir. Onceden kiskanmadiginizi soylediginiz zamanlar belki de bu denli sevginiz yoktu.

Kıskançlık biraz karakter meselesidir. Erkek arkadaşınızda olduğu gibi zamanla törpülense dahi kıskanç insan kıskançtır işte. Sonradan kıskançlık konusunda huy değiştirmeniz acaba sizden kaynaklı bir özgüvensizliğe dayanıyor olabilir mi? Belki kilo alıp verdiniz, belki cildinizi beğenmediğiniz bir dönemdesiniz gibi gibi. Yani mesela siz ingilizce bilmiyorsanız ve konuşacağı diğer kadınların ingilizce biliyor olması bile bilinçaltınızda kendinizi erkek arkadaşınızın muhatap olduğu bir kadından yetersiz görmenize sebep olabilir ve bu duyguyu kıskançlık olarak algılıyor olabilirsiniz. Bunların hepsi varsayım tabi ki. En doğrusunu kendi iç dünyanızı gözlemleyerek siz bulabilirsiniz anca.
Evet özgüven sorunlarım var ondan olabilir ama kendisi o kadar kıskanç olan birinin online chat sitesinde takılmak istemesi çok düşüncesizce geliyor bir yandan. Ben kıskanmasam da kendim için talep ettiğimde sorun çıkaracağı bir şeyi kendisi istiyor

Bu uygulamayı kullanmasını istememeniz gayet normal bazı uygulamalar var preply gibi orda hocalardan ders alınabiliyor uygun fiyata flörtleşmek yerine uygun fiyatlarla ingilizce ogrenebilir ayrıca erkek spor hocasını kıskanan adamla ilişkimi yurutmezdim normal değil
Ben de çok büyük konuştum bu şekilde azıcık kıskanç biriyle bile olamam dedim ama kesin konuşmamak gerekiyormuş🤦🏻‍♀️

Yanlış anlamayın ama erkek arkadaşınız kadar ileri derecede kıskançlığı olan bir insan uzun vadeli ve ciddi bir psikiyatrik destek almadan değişebileceğini düşünmüyorum , bunu da gerçekten kendi istemesi lazım ki daha başaranı hiç görmedim. Sizin sorunuz bu değil farkındayım. Bazı duygular bulaşıcı olabiliyor sizi hiç istemediğiniz biri haline getirmiş bu durum. Muhtemelen karşınızda daha normal bir insan olsaydı sizde bu yersiz kıskançlık duygusu hiç gelişmeyecekti. Ben olsam neden bu noktada olduğumu düşünürdüm sanırım.

Direk sorun madem neden kendisi youtubedeki erkek spor antrenörüne bile karışırken böyle bir chat uygulaması kullanıyormuş. (Şu cümleye dışardan bir göz olarak bakın lütfen ne kadar anormal olduğunu fark edeceksiniz:KK43: )

Güzel günleriniz olsun 🌺

Yanlış anlamayın ama erkek arkadaşınız kadar ileri derecede kıskançlığı olan bir insan uzun vadeli ve ciddi bir psikiyatrik destek almadan değişebileceğini düşünmüyorum , bunu da gerçekten kendi istemesi lazım ki daha başaranı hiç görmedim. Sizin sorunuz bu değil farkındayım. Bazı duygular bulaşıcı olabiliyor sizi hiç istemediğiniz biri haline getirmiş bu durum. Muhtemelen karşınızda daha normal bir insan olsaydı sizde bu yersiz kıskançlık duygusu hiç gelişmeyecekti. Ben olsam neden bu noktada olduğumu düşünürdüm sanırım.

Direk sorun madem neden kendisi youtubedeki erkek spor antrenörüne bile karışırken böyle bir chat uygulaması kullanıyormuş. (Şu cümleye dışardan bir göz olarak bakın lütfen ne kadar anormal olduğunu fark edeceksiniz:KK43: )

Güzel günleriniz olsun 🌺
Sadece erkeklerle konuşacağını söyledi,hata ben indirirsem sadece kadınlarla konuşabilirmişim. Bilmiyorum kafam çok karışık inanın. Kıskanırım tabiki hakkım diyemiyorum, hem kıskanıyorum hem kendime yakıştıramıyorum tam bir harp halindeyim kendimle

allah askina su gezegenleri rahat birakin ya
merkur gerilemesi venus retrosu yok jupiter bodoslamasi

takildiginiz olay cok anormal degil chat siteleri, anonimlik vs rahatsiz edebilir
ayrica karsimizdakini sahiplendikce bu duygular su yuzune cikar
bence gayet guzel tutmussun kendini belli etmemissin
bisey olmadigini gozlemledikce gececektir

allah askina su gezegenleri rahat birakin ya
merkur gerilemesi venus retrosu yok jupiter bodoslamasi

takildiginiz olay cok anormal degil chat siteleri, anonimlik vs rahatsiz edebilir
ayrica karsimizdakini sahiplendikce bu duygular su yuzune cikar
bence gayet guzel tutmussun kendini belli etmemissin
bisey olmadigini gozlemledikce gececektir
Olayı astrolojik açıdan değerlendirmekte sakınca yok bence 🌞 inşallah geçer ya çok zor bir duygu çünkü

Valla benim kardesim konusma pratigi olsun diye bir uygulama indirdi. Dunyanin her yerinden insanlarla yazisabiliyorsunuz. Tabi yazan cok erkek oluyor. Ama iyi anlastigi bir erkek arkadasiyla 1 yil once cikmaya basladilar hatta cocuk bu yaz buraya geldi bile , simdi kardesim gidicek yanina. Yani gordugunuz uzere bu uygulamalarda kiskanmaniz normal :). Karsi cins cok yaziyor.

Normal değil şu durum. Gerekçe nedir peki? Dil öğrenmek için online chat yaptığı için x kişiden mi kiskanacaksiniz? Gerçi ikiniz de normal gelmediniz bana,YouTube videosundaki hocayı kıskanmak nedir Allah askina:bicak:

İlişkilerde enerjilerin dengesine inanıyorum, bi taraf kıskanırken bi taraf kıskanılır, bi taraf rahatken bi taraf sıkıdır, bu döngü zaman zaman değişebilir.
Sevgilinizin yanında konusunu bi şekilde açın ve aynı uygulamayı siz de indirin. En azından eşit olmak iyi hissettirir diye düşünüyorum. Bide sizin de aynı uygulamayı kullandığınızı bilirse onun da siz aklına takılmış olursunuz. Denge meselesi unutmayın...

X