Kistle hamile kalanlar hamilelik nasıl geçti?

_quetzal_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2013
36
2
40
Merhaba arkadaşlar ben 1.5 yıldır çikolata kisti tedavisi görüyorum dr.um hamile kalmamı önerdi çok ümit vermedi bende pek umutlu değildim ama çok şükür 3. Denemede hamile kaldım şuan 5 haftalık fakat adetim geciktiği günden beri sürekli bir kasık ağrısı ve ara ara akıntı şeklinde lekelenmeler yaşıyorum henüz keseyi görmedim dış gebelikten yada düşük yapmaktan çok korkuyorum bu lekelenme ve ağrılar kistten mi hamilelikten mi çözemedim kistle hamile kalan arkadaşlar lütfen yardım edin hamileliğinizde ağrı kanama yada başka bir problem yaşadınız mı bebişleriniZe kavuştunuz mu içimi rahatlatmanıza ihtiyacım var

Merhaba arkadaşlar ben 1.5 yıldır çikolata kisti tedavisi görüyorum dr.um hamile kalmamı önerdi çok ümit vermedi bende pek umutlu değildim ama çok şükür 3. Denemede hamile kaldım şuan 5 haftalık fakat adetim geciktiği günden beri sürekli bir kasık ağrısı ve ara ara akıntı şeklinde lekelenmeler yaşıyorum henüz keseyi görmedim dış gebelikten yada düşük yapmaktan çok korkuyorum bu lekelenme ve ağrılar kistten mi hamilelikten mi çözemedim kistle hamile kalan arkadaşlar lütfen yardım edin hamileliğinizde ağrı kanama yada başka bir problem yaşadınız mı bebişleriniZe kavuştunuz mu içimi rahatlatmanıza ihtiyacım var
merhaba, neden doktora gitmediniz? lekelenme varsa bence gitmelisiniz. o lekelenmeler çikolata kistinden mi kaynaklanıyor acaba? kasık ağrısı olması normal. benim bir kaç gündür bitti daha kasık ağrım.

merhaba, neden doktora gitmediniz? lekelenme varsa bence gitmelisiniz. o lekelenmeler çikolata kistinden mi kaynaklanıyor acaba? kasık ağrısı olması normal. benim bir kaç gündür bitti daha kasık ağrım.

Merhaba dr a gittim ama henüz kese görünmüyor çok küçük olduğu için dr.um şuan bir şey yapamayacağını beklememiz gerektiğini söyledi 2 dr a gittim ikisi de aynısını söyledi bebek görünmediği için sağlıklı olup olmadığı belli değil yat dinlen dediler düşerse zaten sağlıksız bir bebektir dediler ama hcg değeri güzel yükseldi ilk bakıldığında 122 idi 4 gün sonra 756 oldu o yüzden ümitliyim ama net bir şey söylemedikleri için kistten yada düşük tehlikesi demedikleri için yaşayan var mı sormak istedim

8 cm çikolata kisti ile hamile kaldım.
Keseyi görmeye gittiğimizde kist yoktu. (5+4)
İlerleyen günlerde de kisti göremedik. Doktor yok olmasının normal olduğunu söyledi.

İlerleyen günlerde de kisti göremedik. Doktor yok olmasının normal olduğunu söyledi.

Peki sonra ne oldu ne zaman gördünüz bebeği birde ağrı kanama vs sıkıntınız oldu mu?

Canım bende 13 haftalık hamileyim bendede 7 cm kist var bendeki yumurtalık kisti doktorum bu aydan sonra küçülmeye başlar dedi öyle aman aman bi ağrım olmadı ilk haftalarda lekelenmem oldu oda vajinal muayene etmişlerdi onun sonrasında oldu korkma canım Allah sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin

Ben de 5 cm'lik bir kist ile gebe kalmışım. İlk kontrolde tam 5 haftalıkken keseyle birlikte gördük. 9 haftalıkken gittiğimiz zaman kaybolmuştu. Kist bebeği besler, eriyip kaybolurmuş zaten.

Bu arada evet ağrı yapar, acı da. Benim olduğu yer acıyordu. O acı geçtiği zaman kist de kaybolmuştu. Ani hareketler yapmayın, burkulduğu zaman bıçak saplanmış gibi acıtıyor. Ben daha önce bekarken idrar yolumda kist vardı ve patlamıştı. Oradan biliyorum acısını, ağrısını.

Canım bende 13 haftalık hamileyim bendede 7 cm kist var bendeki yumurtalık kisti doktorum bu aydan sonra küçülmeye başlar dedi öyle aman aman bi ağrım olmadı ilk haftalarda lekelenmem oldu oda vajinal muayene etmişlerdi onun sonrasında oldu korkma canım Allah sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin

Amin canım inşallah sağlıkla kucağımıza alırız bebişlerimizi oğlumda çok sorun yaşamıştım tedirginim biraz senin de bebişin hayırlı uğurlu olsun

Ben de 5 cm'lik bir kist ile gebe kalmışım. İlk kontrolde tam 5 haftalıkken keseyle birlikte gördük. 9 haftalıkken gittiğimiz zaman kaybolmuştu. Kist bebeği besler, eriyip kaybolurmuş zaten.

Bu arada evet ağrı yapar, acı da. Benim olduğu yer acıyordu. O acı geçtiği zaman kist de kaybolmuştu. Ani hareketler yapmayın, burkulduğu zaman bıçak saplanmış gibi acıtıyor. Ben daha önce bekarken idrar yolumda kist vardı ve patlamıştı. Oradan biliyorum acısını, ağrısını.

Çok teşekkür ederim canım biraz daha içim rahatlıyor benimki kisti biraz ilaçla küçülttük sonra hamile kaldım kalamasaydım ameliyat olacaktı malesef başka türlü gitme şansı yok çok şükür Rabbim yardım etti bende fazla hareket etmemeye çalışıyorum ama işe gidicem yarın bakalım ne olacak kalp atışını duyunca biraz rahatlıcam sanırım bu arada senin de bebişin hayırlı uğurlu olsun canım :)

Çok teşekkür ederim canım biraz daha içim rahatlıyor benimki kisti biraz ilaçla küçülttük sonra hamile kaldım kalamasaydım ameliyat olacaktı malesef başka türlü gitme şansı yok çok şükür Rabbim yardım etti bende fazla hareket etmemeye çalışıyorum ama işe gidicem yarın bakalım ne olacak kalp atışını duyunca biraz rahatlıcam sanırım bu arada senin de bebişin hayırlı uğurlu olsun canım :)

Amin canım cümlemize. Gitsin de böyle güzel bir şekilde gitsin. :) Bir dahaki randevuda küçülmüş ya da kaybolmuş olur o, bıdık onu yokeder inşallah annesi.

merhaba bende yeni üye oldum
aynı sorun bende de var malum çikolata kisti sağda 2 adet(2-3cm) solda 2adet (4,5cm-3,5 cm ) doktorumda bana ilaç önerdi ben içmek istemiyorum şimdi sizin yazınız okudum çok mutlu oldum demekki hamile kalınabilinirmiş ümitsizliğe kapılmak istemiyorum bana umut oldnz

ne mutlu size allah sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin

Merhaba bende 7 haftalık hamileyim sol yumurtalıkta 6,5 cm çikolata kisti var. 5 ay denedik sonunda hamile kaldım. Şimdi bi komplikasyon olurmu diye korkuyorum çünkü kist olduğu gibi duruyor hiç küçülmedi

Konunun üzerinden baya geçmiş ama ben de aynı durumdayım. Bir buçuk yıllık evliyim ve bu ay ilk defa hamile kaldım hamdolsun. 4.5 cm kistim var. Şuan 5 haftalık hamileyim ve bugün sabah kanamayla uyandım gün içinde de kanamam (kısmen lekelenme de denebilir) devam etti. Doktora gittim kese görünüyor bi sıkıntı yok dedi ve önlem için progestan verdi ama beni endişelendiren ara ara küçük de olsa pıhtı geliyo olması. Sizde böyle bi durumla karşılaşan oldu mu? Acaba kistten mi kaynaklı kanamam yoksa düşük mü bilmiyorum. Çok endişeliyim

X