Kitap bekleyen okullar

BİTLİS- Adilcevaz

A.Vahap GÖZENELİ
Sosyal Bilgiler Öğretmeni
Adilcevaz Atatürk İÖO
Tel: 05064072377
-----------------------
AĞRI
Cumhuriyet Lisesi
Okul Md.Baş Yrd.
Selim Çelik
Okul (0472)2153251
(0472)2159961
-----------------------
KAZIM KARABEKİR İÖO
Ozanlar köyü yolu üzeri
0472 216 06 42
Cemil Erdem,(Md):
0505 659 58 48
MERKEZ/AĞRI
-----------------------
Ş.J.ER SeyvanYavuz İÖO
MEHMET YAMAN (Md)
ÇATAK/VAN
0432 512 3020
05055819392
-----------------------
Ali Öksal İÖO
Md.Necmettin Ellibin
0324. 614 60 50
0505 254 84 02
Tarsus /MERSİN
-----------------------
Şehit Refik Cesur YİBO
Öğ.Mehmet Akay
0505 454 87 44
0kul.0474 351 60 82
Kağızman / KARS
-----------------------
YÜREĞİR-ADANA
İMADETTİN LEVENT İÖO
BAHÇELİEVLER MAH.
SÜLEYMAN VAHİT CAD.
1355 SK.
TEL:0 322 311 37 65
SORUMLU ÖĞRETMEN
BELGİN BOĞA
0 505 504 01 56
-----------------------
Mardin / KIZILTEPE
Hoca köyü İÖO
Mustafa Küçük
kemal855@hotmail.com
0482 312 83 45
0506 5832468

AŞAĞIDAKİ MALZEMELERi OKULUMUZA YOLLARMISINIZ ?

ADIYAMAN Ağıllı İlköğretim Okulu
Ali Rıza ŞENGÜL müdür yetkili öğretmenim
okulumuz merkeze 37 km uzaklıkta dağ köyü okulu gerçekten başta çocukların seviyesine uygun kitaplar olmak üzere ayakkabı elbise çanta ve kırtasiyeye çok ihtiyacımız var.

............................................................................................

Okulumuz ocak 2008 de açılmış olup okulumuza kütüphane oluşturmaya çalışıyoruz. Öğrenci mevcudumuz 500 olup kırsal kesimde bulunan 1-8 sınıfları arasında öğrencielre uygun hikaye kitabı, ansiklopeti, roman ve dergi ihtiyaçlarımız bulunmaktadır.

Elbeğendi İlköğretim Okulu Viranşehir / Şanlıurfa Abdulkadir FIRAT Tel: 5058842970
......................................................................

Ben Mardin/Kızıltepe ilçesi Taşlıca köyü i.ö.o müdür yetkili sınıf öğretmeni Sedat KARAHAN.

Okulumuz tek derslikli birleştirilmiş sınıflı bir okul. okulumuzda 109 öğrencimiz var ve anca 24 kitabımız var. okulumuz için kitap toplamaya çalışıyoruz . Öğrencilerimize yardımda bulunursanız bizi ve öğrencilerimizi mutlu edersiniz. 05445660844 05068869272 sedatkarahan63@hotmail.com

.....................................................................

URFA -VİRANŞEHİR YEŞİLALIÇ KÖYÜ

Okulumuz kırtasiye kitap yönünden çok çok eksik. Öğrenciler okuma yönünden cok geriler. Bu yüzden başarıları da bi hayli düşük. okulumuza yapılacak en küçük yardımlar onların içinde bulnuduğu zor şrtları az da olsa iyileştirecektir. Şimdiden lgileriniz için teşekkür ederiz Hikmet SEZER 0505 930 2940

........................................................................................

Saygı değer "kardeşini seç "bu güne kadar yapmış olduğunuz bu faaaliyetlerden dolayı sizleri kutluyorum. Gerçekten büyük bir iş. Yapmış olduğunuz hayırlar çocuklarımızın geleceğe daha iyi bakmasını sağlamaktadır. Bu çocuklar hepimizin ve geleceğimizin fidanları. Okulumuzun öğrencilerine okumaları için hikaye roman vs kitaplara ihtiyacımız bulunmaktadır.
Saygılarımla...

Öğretmen Faruk KAYALAR TURHAL YEŞİLIRMAK İÖO 60300 TURHAL - TOKAT
TEL: 0 356 275 47 09 CEP: 0505 623 26 14

ARKADAŞLAR ADAKLI KIZ Y.İB.O VE ADAKLI LİSESİNİ KİTAP BEKLEYEN OKULLAR LİSTESİNE EKLER MİSİNİZ?
ÖĞRETMENLERİ İLE GÖRÜŞTÜM KİTAP BEKLİYORLARa.s

Arkadaşlar okuduğunuz yada çocuklarınızın okul kitaplarını gödermek isterseniz ptt ile koli ucuz.Hadi sizlerde katılın,mutluluğu tadın.a.sa.s.:nazar::enbuyukkk:

Sevgili Cengiz abi

Ben hayatını kurtardığınız binlerce cocuktan sadece biriyim. Bitlis deki evimde 5 nüfus tek bir odada yerde birlikte uyurken şimdi, rüyamda bile göremeyeceğim bir hayata kavuştum. İstanbul Etiler Anadolu Turizm Otelcilik ve Meslek Lisesini kazandım. üstelik Anadolu’dan bu okulu kazanan ilk öğrenci de benim. kardesinisec.com ile geleceğimdeki karanlık mucize bir aydınlığa dönüştü. siz olmasaydınız Melda ve Uğur Sertoğlu bana ulaşamayacak ve hayatım kurtulmayacaktı.
Şimdi sınıf arkadaşlarıma göre hiçbir şeyim eksik değil. Onlar da üniversiteye devam edecek ben de... mobil telefonum bile var... hatta gmail adresim de... Daha dün turizmin ne olduğunu bilmezken şimdi geleceğin turizmci adayı oldum.
Artık kimse geleceğimi karartamayacak.
Bana elinizi uzattınız... şanslıydım ve ben ellerinizi tutabildim... asla da bırakmayacağım. Umarım benim gibi diğer tüm çocuklar ve aileleri ellerıne geçen bu şansı değerlendirirler. Size sade bir tesekkürden baska elımden Şimdilik bir sey gelmiyor... Sağ olun, var olun, sizi seviyorum, sizi seviyorum, sizi seviyorum, sizi sevıyorum, sizi seviyorum

S6.jpg

URFA -VİRANŞEHİR YEŞİLALIÇ KÖYÜ

Okulumuz kırtasiye kitap yönünden çok çok eksik. Öğrenciler okuma yönünden cok geriler. Bu yüzden başarıları da bi hayli düşük. okulumuza yapılacak en küçük yardımlar onların içinde bulnuduğu zor şrtları az da olsa iyileştirecektir. Şimdiden lgileriniz için teşekkür ederiz Hikmet SEZER 0505 930 2940

Okulumuz ocak 2008 de açılmış olup okulumuza kütüphane oluşturmaya çalışıyoruz. Öğrenci mevcudumuz 500 olup kırsal kesimde bulunan 1-8 sınıfları arasında öğrencielre uygun hikaye kitabı, ansiklopeti, roman ve dergi ihtiyaçlarımız bulunmaktadır.

Elbeğendi İlköğretim Okulu Viranşehir / Şanlıurfa Abdulkadir FIRAT Tel: 5058842970

evet,geçen gün sokaktan geçerken okul kitaplarının çöpe atıldığını ve yerlere saçıldığını görünce içim cızzzzzzzz etti,neden ihtiyacı olanlara değilde çöpe,kitaplar okunmak için değil mi?Başka çocuklar yollansa dünyamı batarÇok üzgünüm çoook:kızgın::1no2:CADIARZU

Arkadaşlar bende bugün böyle bir yer arıyordum
o kadar cok okulun kitap ihtiyacı varki hangisini seçip göndereceğimi sasırdım
kendi okuduğum kitaplardan birkaçını göndermek istiyorum ama önce ilköğretim ve lise için ayrıştırmam gerek
bana bu konuda yol gösterebilirseniz sevinirim
elimden gelebilenler doğrultusunda her türlü yardıma açığım
özelden de not yazabilisiniz
iyiki varsınız sevgiler...

Arkadaşlar bende bugün böyle bir yer arıyordum
o kadar cok okulun kitap ihtiyacı varki hangisini seçip göndereceğimi sasırdım
kendi okuduğum kitaplardan birkaçını göndermek istiyorum ama önce ilköğretim ve lise için ayrıştırmam gerek
bana bu konuda yol gösterebilirseniz sevinirim
elimden gelebilenler doğrultusunda her türlü yardıma açığım
özelden de not yazabilisiniz
iyiki varsınız sevgiler...

çok sevindim,siz ayırmadanda yollayabilirsiniz?Biz Adaklı Bingöl e yolluyoruz,öğretmenler uygun şekilde dağıtıyor.Yaptığımız telefon görüşmesinde hem lise hem ilköğretim olarak kitap ihtiyaçları olduğunu öğrendim ama listede adları yok.İDilerseniz size adresi veririm.
Duyarlılığınızdan dolayı sizi kutlarım dilerim katılım çok olur.sağlık ve sevgiyle kalın.
Bu arada Ankara buluşmalarınada bekleriz dün buluştuk,her ay buluşuyoruzopuyorumnanaktana.s.:nazar::nazar:

Ben Mardin/Kızıltepe ilçesi Taşlıca köyü i.ö.o müdür yetkili sınıf öğretmeni Sedat KARAHAN.

Okulumuz tek derslikli birleştirilmiş sınıflı bir okul. okulumuzda 109 öğrencimiz var ve anca 24 kitabımız var. okulumuz için kitap toplamaya çalışıyoruz . Öğrencilerimize yardımda bulunursanız bizi ve öğrencilerimizi mutlu edersiniz. 05445660844 05068869272 sedatkarahan63@hotmail.com

KİTAP BEKLEYEN OKULLAR
BİTLİS- Adilcevaz

A.Vahap GÖZENELİ
Adilcevaz Atatürk İÖO
-----------------------
AĞRI
Cumhuriyet Lisesi
Okul Md.Baş Yrd.
Selim Çelik
Okul (0472)2153251
(0472)2159961
-----------------------
KAZIM KARABEKİR İÖO
Ozanlar köyü yolu üzeri
0472 216 06 42
Cemil Erdem,(Md):
0505 659 58 48
MERKEZ/AĞRI
-----------------------
Ş.J.ER SeyvanYavuz İÖO
MEHMET YAMAN (Md)
ÇATAK/VAN
0432 512 3020
05055819392
-----------------------
Ali Öksal İÖO
Md.Necmettin Ellibin
0324. 614 60 50
0505 254 84 02
Tarsus /MERSİN
-----------------------
Şehit Refik Cesur YİBO
Öğ.Mehmet Akay
0505 454 87 44
0kul.0474 351 60 82
Kağızman / KARS
-----------------------
YÜREĞİR-ADANA
İMADETTİN LEVENT İÖO
BAHÇELİEVLER MAH.
SÜLEYMAN VAHİT CAD.
1355 SK.
TEL:0 322 311 37 65
SORUMLU ÖĞRETMEN
BELGİN BOĞA
0 505 504 01 56
-----------------------
Mardin / KIZILTEPE
Hoca köyü İÖO
Mustafa Küçük
kemal855@hotmail.com
0482 312 83 45
0506 5832468

TÜRK HABER internet sirtesinden

Aşağıdaki yazı Almanya'dan yayın yapan TÜRK HABER internet sirtesinden alınmıştır:

Yazının sahibi Sn. Filiz Uçaner'e teşekkürler...

Bugünkü konumuz benim çok önemsediğim bir konu. Eğitimin beşiği sayılan İlkokullarımızdaki küçük dünya tatlısı birçok çocuğumuzun fakirlik ve yoksulluk yüzünden çektikleri...
Geçende internette gördüğüm bir site beni bu konuda araştırma yapmaya davet etti adeta. Kardeşini seç , kardeşini bul nidaları arasında ne kadar kutsal bir görev yapıyordu o site anlatamam. Bu yazının altında da o sitenin linkini sizlere sunacağım. Hepimizin bir kardeşi olmalı!...

O sitede tüm ülke çapında elverdiği ölçülerde yardıma ihtiyacı olan öğrenciler tespit edilmiş, öğretmenleri ile bağlantıya geçilmiş ve bir abi, abla belkide anne yardımı beklemeleri için site içinde listelerde beklemeye alınmışlar.

Küçücük eller yardım bekliyor. Doğu, batı, kuzey, güney , ülkemin heryerinde okumaya azmetmiş ama maddi imkansızlıklar yüzünden boynu bükülmüş çocuklarımız tutacak bir el bekliyor. Çok fazla birşey değil onlara yağacağımız yardım. Belki bir bere, belki okula giderken üşüyen, soğuktan kıpkırmızı olmuş minik ayaklara bir ayakkabı, bir çorap...
O sitede birçok çocuğun okula giderken ya da okumak için nasıl çabaladıkları anlatılmış . Bu yüzden ben aynı şeyleri burada yinelemeyeceğim. Çünkü biliyorum ki bu yazıyı okuduktan sonra sizler o linkteki adresi açıp oradan bunları okuyup öğreneceksiniz ve umarım ki bir kardeş de seçeceksiniz. Kardeş seçmek için illa da o siteye gerek yok aslında... O siteye erişememiş bizim yakın çevremizde bile o yardımlara muhtaç olan o kadar çok çocuğumuz var ki.
Bu ülke okuyan , aydın yeni nesil ile kalkınacak!... Doğu , batı ayrımı eğitim sayesinde yıkılacak, aşılacak. Bu yüzden de bu çocuklarımızın ellerinden tutumalıyız ki aydınlık yarınlar onların, çocuklarımızın olsun.
Şöyle çevremize bir bakalım , fazla uzağımızda değiller yardıma ihtiyacı olan eller... Çevrenizdeki bir okuldaki öğretmenlerimizden birine sorsanız size ihtiyacı olan bir çok öğrenci gösterecektir. Şimdi ne dediğinizi duyar gibiyim. "Anneleri , babaları üzülüp düşünmüyor da biz mi düşüneceğiz." ya da " ohh! Yaslamışlar sana bana sırtlarını çocukları kullanıp geçinme yolunu bulmuşlar"... Ne olur böyle kıyıcı düşüncelerden uzak duralım. Haklı olabilirsiniz bu düşüncelerinizde buna bir diyeceğim yok. Ama bir de çocuklarımızı bir düşünün . Yapacağınız para yardımı değil , sadece o çocuğa gidecek yardım . Bu da o tarz düşünceden bizi az da olsa uzaklaştırabilir öyle değil mi?. Benim bir kızım vardı şimdi iki kızım oldu. Karabük / Safranbolu'da çok değer verdiğim bir öğretmen arkadaşım var. Bu kardeşini seç konusunu ona açmıştım bir gün. O da bana çok uzaklara gitmeye gerek yok içimizde de bunlardan çok var diyerek beni uyarmıştı. Ricalarım sonucu gerçek anlamda ihtiyacı olan bir kız çocuğu buldu bana... Anne babası ayrılmış , babaanneye atılmış bir kız çocuğu... Anne ve babasının hataları yüzünden hayatın yükü çok küçük yaşta omuzlarına çökmeye başlamış bir melek!.. Düşünsenize onun yaşındaki kendi çocuklarımızı ya da çocuklarımızın o yaştaki hallerini, hala koynumuzda olmazlarmıydı ilkokula giderlerken ?... Oysa bu kız bırakın ana kucağını anasının kokusuna hasret büyüyor!...

Dün o kızın öğretmeni ile konuştum bana nasıl teşekkür ediyordu anlatamam , oysa ben onlara teşekkür etmeliydim defalarca, bana o kızı buldukları , onun ellerini tutma az da olsa tebessüm etmesine yardımcı olmama aracı oldukları için. Öğretmen hanım bana dün bu yardımlara ihtiyacı olan ne kadar çok çocuğumuz olduğunu söyledi.

Hadi ne duruyorsunuz daha! Çevrenizden yada bu siteden bir kızınız, oğlunuz , kardeşiniz olsun!... Bir çocuğun masum yüzünde bir gül açtırın , çok fazla değil yapacağınız yardım inanın . Bazen bir paket sigara parası bile tutmaz bu yapılan yardım ama o çocuk için bir hazinedir.İçkiye, sigaraya verdiğimiz paraları bir düşünün. Kendimizi zehirlemeye verdiğimiz onca para. Seneden en fazla 150, 200 ytl vererek yılgınlığın içindeki bir çocuğun gözlerinde umut , sevgi ışığı olabiliriz. Bence en büyük ibadet bu! Hoş ve tebessümle kalınız!

kardes1.jpg

KİTAP BEKLEYEN OKULLAR
BİTLİS- Adilcevaz

A.Vahap GÖZENELİ
Adilcevaz Atatürk İÖO
-----------------------
AĞRI
Cumhuriyet Lisesi
Okul Md.Baş Yrd.
Selim Çelik