Kitap bekleyen okullar

Ben Hüseyin Çolaker. bu sene Adıyaman/Gerger Gürgenli ilköğretim okulu na okul öncesi öğretmeni olarak atandım. okulumuzun anasınıfı geçen sene kurulmuş olup yeterli düzeyde değildir. öncelikle etkinlik köşeleri yok denecek kadar yetersizdir. sınıfın kırtasiye olanağı da yoktur. köyde bulunan velilerin maddi durumları iyi olmadıklarından okul öncesini bir masraf olarak görüyorlar ve çocuklarını bu yüzden anasınıfına göndermek istemiyorlar. sınıfa ilk girdiğimde sınıf adeta örümcek ağları ile kaplıydı. gerekli düzenlemeleri yapmaya çalıştım ama yine de tam anlamıyla birşeyler yapamadım. o kadar kısıtlı olanaklar içinde elden fazla birşey gelmiyor. sizlerden tek istegim az da olsa eski de olsa güzel yurdumuzun güzel çocukları için yardımlarınızı bizlerden esirgemeyin. en azından sınıfı eğitim öğretime hazırlayabilmek için kırtasiye yardımlarınıza çok ihtiyacım var. ayrıca sınıfın süpürgesi de bulunmamakta ve temizlik için çok sıkıntı çekmekteyiz. sınıfın ısınma ihtiyacı soba ile karsılanmakta ve bu çocuklar için çok tehlike oluşturmaktadır. kıscası sınıf sizleri ve yardımlarınızı bekliyor.

Aıyaman / Gerger Gürgenli İlköğretim Okulu okul öncesi öğretmeni Hüseyin Çolaker tel: 0544 388 82 57 birisi.80@hotmail.com

MERHABA;

Bazı değerleri paylaşmak inanın çok şeye bedeldir ve bu değerleri ise cümlelere sığdırmak da bir o kadar imkansızdır. Benim gözümde bu site ve sitenin varlığının sürmesinde emeği geçenlerin yeri, inanın bir başkadır ve en güzel değerdir. Bir çocuğun yüzündeki gülümsemenin değeri kadar güzel olan bu site sayesinde inanın çok çocuk güldü ve gülmeye devam edecek. Yeter ki ortak paydada buluşmayı bilelim. Sadece bizim okula yapılan kitap ve giyim yardımları sayesinde ortak amaca hizmet etmenin kutsallığını yeniden keşfettim. Verilen yardımın dağıtımı esnasında çocuklarımızın yüzlerinde beliren tebessümün birer parçası olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Mehmet Yaman (Okul Müdürü) m.yaman04@hotmail.com Seyvan Yavuz İÖO Çatak / VAN
DSC00044.JPG

YEŞİLALIÇ İLKÖĞRETİM OKULU VİRANŞEHİR ŞANLIURFA

Okulumuz 300 öğrenci mevcut. Müdür vekiliyim. Okulumuzun öğrencilerinin seviyelerine uygun kitaplar, kıyafetler spor ayakkabıları , çanta , kalem gibi zaruri şeylere ihtiyacı vardır. Öğrencilerime yapılan bir kitap bile bir tanesinin hayatını kurtaracaktır. Bu cocuklar bizim ev latlarımız. Onları biz yetiştireceğiz. Daha güzel yarınlar için ülkemizin her yerinin kalkınması için yapacağınız en küçük yardımların çok büyük anlamı olacaktır. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Kışla mah Akmeşe sk. No 6 D. 7, Hikmet SEZER Md vekili 0505 930 29 40
VİRANŞEHİR ŞANLIURFA soshikmet1982@hot

YEŞİLALIÇ İLKÖĞRETİM OKULU VİRANŞEHİR ŞANLIURFA

Okulumuz 300 öğrenci mevcut. Müdür vekiliyim. Okulumuzun öğrencilerinin seviyelerine uygun kitaplar, kıyafetler spor ayakkabıları , çanta , kalem gibi zaruri şeylere ihtiyacı vardır. Öğrencilerime yapılan bir kitap bile bir tanesinin hayatını kurtaracaktır. Bu cocuklar bizim ev latlarımız. Onları biz yetiştireceğiz. Daha güzel yarınlar için ülkemizin her yerinin kalkınması için yapacağınız en küçük yardımların çok büyük anlamı olacaktır. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Kışla mah Akmeşe sk. No 6 D. 7, Hikmet SEZER Md vekili 0505 930 29 40
VİRANŞEHİR ŞANLIURFA soshikmet1982@hot

ÜZÜMLÜ ıLKÖĞRETıM OKULU DıCLE DıYARBAKIR
Evet ben bir köy öğretmeniyim bilgisayar öğretmeniyim okulda öğrencilerimin sizin desteğinize çok ihtiyacı var lütfen bu okuldaki öğrenciler gerçekten okumak için azimliler hele ki kızlar. Bizim çok ihtiyacımız var bizlere kitap göndermenizi rica ediyorum. Geçen sene okulumuzdan anadolu lisesi kazananlar çoğunluğu kızdı. ve köyde kızların okumasını ayıplıyorlar.

05058379128 müdür yardımcımız Ali yazar
05058379129 ben dilek yazar

okulumuzun adresi ise üzümlü ilköğretim okulu dicle Diyarbakır

ÜZÜMLÜ ıLKÖĞRETıM OKULU DıCLE DıYARBAKIR
Evet ben bir köy öğretmeniyim bilgisayar öğretmeniyim okulda öğrencilerimin sizin desteğinize çok ihtiyacı var lütfen bu okuldaki öğrenciler gerçekten okumak için azimliler hele ki kızlar. Bizim çok ihtiyacımız var bizlere kitap göndermenizi rica ediyorum. Geçen sene okulumuzdan anadolu lisesi kazananlar çoğunluğu kızdı. ve köyde kızların okumasını ayıplıyorlar.

05058379128 müdür yardımcımız Ali yazar
05058379129 ben dilek yazar

okulumuzun adresi ise üzümlü ilköğretim okulu dicle Diyarbakır

canım öğretmenim sizi çabalarınızdan dolayı canı gönülden kutluyorumkaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan inanın hep aklımdasınıza.soralara gelmeye niyetim var,sizi gelebilirsem mutlaka ziyaret etmek istiyorum sevgilerimi yolluyorum Sizlere ve Dicle yea.s.:nazar:

Evdeki kitaplar artık iyice sararmışlar kardeşim okuyacağını söylüyor ama birini daha eline almadı :KK43:
Ben onun yaşındayken haftada 1 kitap okurdum ...
Çocuklarıma kalır diye saklıyordum ama madem ki çocuklarım için saklıyorum onlarda HEPıMıZıN ÇOCUKLARI :)
Kitaplarımı gönderme konusunda en yakın zamanda bir okulla irtibata geçicem ...

Evdeki kitaplar artık iyice sararmışlar kardeşim okuyacağını söylüyor ama birini daha eline almadı :KK43:
Ben onun yaşındayken haftada 1 kitap okurdum ...
Çocuklarıma kalır diye saklıyordum ama madem ki çocuklarım için saklıyorum onlarda HEPİMİZİN ÇOCUKLARI :)
Kitaplarımı gönderme konusunda en yakın zamanda bir okulla irtibata geçicem ...

kaydirigubbakcemile5ne güzel kitaplar çocuklara gidecekopuyorumnanaktan ne çok sevineceklera.ssizi kutluyoruma.s.:nazar:dilekleriniz gerçek olsun,sağlıkla sevgiyle kalınkaydirigubbakcemile3

Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde, ilçe merkezine 20 km uzaklıkta bulunan gözleri ışıl ışıl parıldayan,yoksulluğun verdiği içe kapanık ve bir o kadar eğitime aç,her gelen günden umut bekleyen,yaşantılarını resmedeceği bir defter,bir kalem bile bulamayan,çocukluğunu yaşayamayan taşımalı olarak 250 öğrencisi bulunan çok şirin bir köy okulunda Okul Müdürü olarak görev yapmaktayım.Okulumuz fiziki olarak yeterli sayılır fakat kırtasiye,giyim,ana sınıfı oyuncakları ve her türlü eğitim araçları bakımından yoksun bir okuldur.siz yardımseverlerden bu ihtiyaçlarımıza ne kadar olursa olsun katkıda bulunmanızı bu öğrencilerimizin hayatındaki yardım eli olmanızı istiyorum..şimdiden yardımlarınız için çok ama çok teşekkürler ediyorum Okul Müdürü :Mahmut SALMAN 0505 705 76 56 mahmutsalman78@mynet.com , ekinciler63@mynet.com

Ekinciler Köyü ŞANLIURFA/Viranşehir

Yüksekova - HAKKARİ

Çakmak Köyü İÖO
Öğ. Taner ÇAKAR
544 568 52 97

Hilvan/Şanlıurfa
Söğütlü İ.Ö.O/Söğütlü Köyü
Öğ.Duygu Çalışkan
urartu_65@windowslive.com

Mardin Belediyesi
Kütüphanesine
Muzaffer Paşaoğlu- Mehmet Baran
mhbaran@mardinbelediyesi.com
Tel:05355158769
Fax:KK43:0482)2127433

ADIYAMAN
Gerger Gürgenli İÖO
Öğ. Hüseyin Çolaker
tel: 0544 388 82 57
birisi.80@hotmail.com

ŞANLIURFA/Viranşehir
Okul Müd :Mahmut SALMAN
0 505 705 76 56
mahmutsalman78@mynet.com
Ekinciler Köyü

ÇAYBAŞI/ORDU

AŞIKLI İ.ÖO
0506 735 39 47
Öğ. Fatih DEMİR

KİTAP BEKLEYEN OKULLAR

Erciş / VAN ‘da
lise ve ilköğretim okullarında
kütüphaneler kuruyoruz

Ali Dağer
Erciş Gazetesi
Erma Matbaası
Erciş Belediyesi önü
Erciş /VAN
05053556145
alidager@mynet.com

Kızıltepe / MARDİN
Gökçe İ.Ö.O.
Müdürü:Abdülkadir Gümüş
Gökçe Beldesi Kızıltepe/MARDİN
Yüksekova - HAKKARİ
Çakmak Köyü İÖO
Öğ. Taner ÇAKAR
544 568 52 97
Hilvan/Şanlıurfa
Öğ.Duygu Çalışkan

Mardin Belediyesi
Kütüphanesine

ADIYAMAN
Gerger Gürgenli İÖO
Öğ. Hüseyin Çolaker
birisi.80@hotmail.com

ŞANLIURFA/Viranşehir
0 505 705 76 56
mahmutsalman78@mynet.com
Ekinciler Köyü

ÇAYBAŞI/ORDU

AŞIKLI İ.ÖO
0506 735 39 47
Öğ. Fatih DEMİR

Erciş / VAN ‘da
kütüphaneler kuruyoruz

Ali Dağer
Erciş Gazetesi
Erma Matbaası
Erciş Belediyesi önü
Erciş /VAN
05053556145
alidager@mynet.com

Kızıltepe / MARDİN
Gökçe İ.Ö.O.
Yüksekova - HAKKARİ
Çakmak Köyü İÖO
Öğ. Taner ÇAKAR
544 568 52 97
Hilvan/Şanlıurfa
Öğ.Duygu Çalışkan

Mardin Belediyesi
Kütüphanesine

ADIYAMAN
Gerger Gürgenli İÖO
Öğ. Hüseyin Çolaker
birisi.80@hotmail.com

ŞANLIURFA/Viranşehir
0 505 705 76 56
mahmutsalman78@mynet.com
Ekinciler Köyü

ÇAYBAŞI/ORDU

AŞIKLI İ.ÖO
0506 735 39 47
Öğ. Fatih DEMİR

HARRAN / ŞANLIURFA

BELLİTAŞ İ.Ö.O
BELLİTAŞ KÖYÜ
BELLİTAŞ İLKÖĞRETİM OKULU--HOŞGELDİNİZ...
okul Müdürü
Bünyamin GEZER
TLF: 0507 236 44 39

Erciş / VAN ‘da
kütüphaneler kuruyoruz

Ali Dağer
Erciş Gazetesi
Erma Matbaası
Erciş Belediyesi önü
Erciş /VAN
05053556145
alidager@mynet.com

Kızıltepe / MARDİN
Gökçe İ.Ö.O.

Yüksekova - HAKKARİ
Çakmak Köyü İÖO
Öğ. Taner ÇAKAR
544 568 52 97

Hilvan/Şanlıurfa
Öğ.Duygu Çalışkan

Mardin Belediyesi
Kütüphanesine

ADIYAMAN
Gerger Gürgenli İÖO
Öğ. Hüseyin Çolaker
birisi.80@hotmail.com

KİTAP BEKLEYEN OKULLAR

HARRAN / ŞANLIURFA

BELLİTAŞ İ.Ö.O
BELLİTAŞ KÖYÜ
BELLİTAŞ İLKÖĞRETİM OKULU--HOŞGELDİNİZ...
okul Müdürü
Bünyamin GEZER
TLF: 0507 236 44 39

Erciş / VAN ‘da
kütüphaneler kuruyoruz

Ali Dağer
Erciş Gazetesi
Erma Matbaası
Erciş Belediyesi önü
Erciş /VAN
05053556145