Kitap biti

Ya da en azından etken maddelerine bakıp bize söyler misiniz ilacın
İlaci bir arkadasim yurtdisindan getirdi. Etken maddeleri beta cyfluthrin ve imidacloprid. Turkiyede de Bayer Solfac WP var etken maddesi cyfluthrin, bendeki beta cyfluthrin onun daha etkili olaniymis. Ben bunlari yazmistim aslinda ama belki diger basliga yazmisimdir.

İlaci bir arkadasim yurtdisindan getirdi. Etken maddeleri beta cyfluthrin ve imidacloprid. Turkiyede de Bayer Solfac WP var etken maddesi cyfluthrin, bendeki beta cyfluthrin onun daha etkili olaniymis. Ben bunlari yazmistim aslinda ama belki diger basliga yazmisimdir.
Ben bu siteyi pek çözemedim.bazen çoğunu göremiyorum yazılanların.teşekkür ederim olmadı bundan da deniyeyim

Pitbull 025 ec safa tarım içeriği beta cyfluthrin,kesin çözüm oldunu peki kullandığınızda

Minik toz böceklerine ben de denk gelmiştim özellikle telefonun flaşını tutunca belli gözle görülmesi çok mümkün değildi kış mevsiminde daha çok oluyo ben süpürgeliklere sinek ilacı sıkıp evi sirkeli suyla(beyaz temizlik sirkesi) siliyorum hep ve daha da denk gelmedim çok sık silinince olmadı yani😏

Minik toz böceklerine ben de denk gelmiştim özellikle telefonun flaşını tutunca belli gözle görülmesi çok mümkün değildi kış mevsiminde daha çok oluyo ben süpürgeliklere sinek ilacı sıkıp evi sirkeli suyla(beyaz temizlik sirkesi) siliyorum hep ve daha da denk gelmedim çok sık silinince olmadı yani😏
Yapmıştım ben de ama bitmediler

Pitbull 025 ec safa tarım içeriği beta cyfluthrin,kesin çözüm oldunu peki kullandığınızda
Kitap bitlerinde cok etkili oldu yuzde yuz bitirmese de. 15 gun arayla 3 ilaclama yaptik. Springtaillarda da tek etkili ilac bu oldu baska hicbir ilac ise yaramiyor. Yalniz onlarda dedigim gibi gelis yollarini bulup kapatmazsaniz surekli gelmeye devam ederler ilacin bi anlami olmaz omur boyu ilac yapamiycaginiz icin.

Bu soylediginiz urun beta cyfluthrin ama EC formulasyon, evde kesinlikle kullanilmamasi gerekir insan sagligina cok zararli. Ve birakin havalandirmayi temizlikle bile kalintilari tamamen gitmez dediler. Ozellikle kucuk cocugu olanlara onermiyorum. Ben sizin yerinizde olsam Solfac WPyi denerdim. Bir de bana icon 10 onerilmisti, hatta simdi burdan bir arkadas da onu deniyor.

Simdi aklima geldi bu ilaci evin icine degil ama sik gordugunuz pencerelerin disina yani dis cephe duvarina ve pencere onlerine yapabilirsiniz belki. Ama koruyucu maske gozluk ve eldiven kullanin muhakkak. Havalandirma icine yapmanizi onermem ilaci hem siz hem komsulariniz soluyabilir o sekilde

Simdi aklima geldi bu ilaci evin icine degil ama sik gordugunuz pencerelerin disina yani dis cephe duvarina ve pencere onlerine yapabilirsiniz belki. Ama koruyucu maske gozluk ve eldiven kullanin muhakkak. Havalandirma icine yapmanizi onermem ilaci hem siz hem komsulariniz soluyabilir o sekilde
Üstad diyeyim sana :) üstad peki o sitelerde hep mi kimyasal önerilmiş başka yolu yokmu bunun

Ben daha once yazmistim springtail olabilir diye sanirim o bocekten bahsediyor hoca da. Springtailler bocek ilaclarinin buyuk cogundan etkilenmiyor cunku aslinda “bocek” degiller:) disarida toprakta yasiyorlar nem ve islaklik ariyorlar, bunlarla mucadelenin en etkili yolu disaridaki kaynaklarini bulup yok etmek ve de eve giris yollarini kapatmak
Üstad diyeyim sana :) üstad peki o sitelerde hep mi kimyasal önerilmiş başka yolu yokmu bunun

Hahahah saolun bu konuda ustad olmayi hic istemezdim inanin😂
Bu ekledigim mesajda da soyledigim gibi tam tersi springtail ile mucadelenin en son yolu kimyasal, ilk yapilcaklar nemi azaltmak ve su kaynaklarini kesmek. Kisaca tekrar ozetleyim:

Evinizde nem varsa nemi yok etmeniz gerekir, en onemlisi bu. Nem havalandirmayla dusmuyorsa nem alici cihaz alip nemi %40in altina indirmelisiniz. Duvarlarinizda su sizdiran borular varsa onlari tamir etmelisiniz. Dis cephenizde bahcenizde vs su birikintisi/nem olusan yerleri elden gecirip oralari kurutmalisiniz. Lavabo alti ve klozet cevresinin tamamen kapali oldugune emin olup bosluklar varsa kapatmalisiniz. Banyo havalandirmalarindan da geliyorlar, banyoda goruyosaniz havalandirmalara bikac gun bant yapistirip bekleyip cikardiginizda icine yapisan olup olmadigina bakabilirsiniz. Saksi altlarinizin vs islak kalmadigindan emin olmalisiniz.

Springtail aslinda bocek degildir baska bir turdur o yuzden bocek ilaclarinin buyuk cogundan etkilenmez. Yurtdisindaysaniz veya getirme imkaniniz varsa temprid fx ise yarayan bir ilac. Genellikle 7-10 gunde bir dis cepheye uyguluyorlar bu bocek disaridan geldigi icin fakat iceride de uygulanabilir. Etken maddesi beta cyfluthrin ve imidacloprid. Bu icerige sahip EC formulasyon bir urun bulursaniz iceriye uygulamayin cok zararli, dis cepheye uygulayin sadece.

Kitap bitlerinde cok etkili oldu yuzde yuz bitirmese de. 15 gun arayla 3 ilaclama yaptik. Springtaillarda da tek etkili ilac bu oldu baska hicbir ilac ise yaramiyor. Yalniz onlarda dedigim gibi gelis yollarini bulup kapatmazsaniz surekli gelmeye devam ederler ilacin bi anlami olmaz omur boyu ilac yapamiycaginiz icin.

Bu soylediginiz urun beta cyfluthrin ama EC formulasyon, evde kesinlikle kullanilmamasi gerekir insan sagligina cok zararli. Ve birakin havalandirmayi temizlikle bile kalintilari tamamen gitmez dediler. Ozellikle kucuk cocugu olanlara onermiyorum. Ben sizin yerinizde olsam Solfac WPyi denerdim. Bir de bana icon 10 onerilmisti, hatta simdi burdan bir arkadas da onu deniyor.
İcon 10u kitap biti icin soyledim springtail degil

İcon 10u kitap biti icin soyledim springtail degil
en azından balkonlara sıkarım çünkü oradada görmüştüm muhtemelen dışarıdan pencere içlerine giriyor.ev için kullandığımız ilaçların tümü aynı zararda.uzun süre Eve girmeyeceğinizde yapmalıyız.en azından site bahçesi olabilir havuz kenarları.bıktım gerçekten bir ilaçlama firmasından çok ilaç ve kimyasal bilir oldum ama neye yarar.Herkese teşekkürler umarım hepimiz kurtuluruz

BİR de %40 altında evet yaşayamıyorlar ama insan sağlığı için hekim önerisi 50 de ne yapacağız ya onlar ölecek ya biz sağlıksız nefes alacağız hele ki alerjik bünyeniz varsa benim gibi çok zor

Ayrıca bu ec formülasyon olanlar genelde pamuk patates tahıl ambarlarında ambar zararlılarına karşı kullanılıyor.bayer decis ec kullanmıştım baya etkili olmuştu.hatta evde tamamen bitirdi.balkona yapmamıştım bu boydan sürgülü kapılardan ve sanırım aralarından giriyorlar oraya kesinlikle uygulama yapılmalı

BİR de %40 altında evet yaşayamıyorlar ama insan sağlığı için hekim önerisi 50 de ne yapacağız ya onlar ölecek ya biz sağlıksız nefes alacağız hele ki alerjik bünyeniz varsa benim gibi çok zor
Ben de alerjigim aslinda yuksek nem daha kotu geliyor. Evde nem 2 aydir 30-40 arasi hatta bugun 28di, bogazim aciyo kuruluktan ama napiyim bunlardan tamamen kurtulmak icin mecbur:/ hatta nem alici cihaz aldim 40in ustune cikarsa calistirmak icin

Ayrıca bu ec formülasyon olanlar genelde pamuk patates tahıl ambarlarında ambar zararlılarına karşı kullanılıyor.bayer decis ec kullanmıştım baya etkili olmuştu.hatta evde tamamen bitirdi.balkona yapmamıştım bu boydan sürgülü kapılardan ve sanırım aralarından giriyorlar oraya kesinlikle uygulama yapılmalı

Evet ec formulasyonlar evde kullanim icin uretilmiyor zaten. Disaridan geldikleri icin surekli ilaclamadiktan sonra ilacin bir anlami yok, gelmeye devam edeceklerdir. Diger yontemleri denemek daha mantikli. Yurtdisinda konustugum insanlar var ornegin bir cogu cimlerini sulamayi birakmis tamamen bitirebilmek icin.

Peki birşey daha söyleyim kıyafetlere falan dadanmasın diye yağlar falan onlardan kullanmak faydalı mı :KK43: çocuğun dolabı bizim dolaplar 😭

en azından balkonlara sıkarım çünkü oradada görmüştüm muhtemelen dışarıdan pencere içlerine giriyor.ev için kullandığımız ilaçların tümü aynı zararda.uzun süre Eve girmeyeceğinizde yapmalıyız.en azından site bahçesi olabilir havuz kenarları.bıktım gerçekten bir ilaçlama firmasından çok ilaç ve kimyasal bilir oldum ama neye yarar.Herkese teşekkürler umarım hepimiz kurtuluruz
İnşallah

Tamamen bitti dediğiniz Kitap biti mi acaba

X