kitapları ile evli edebiyat öğretmeni eş

Canim kitap bagimliligi baska bi sey ben de yazin full kitap okuyordum basimi kaldiramiyordum.Sen de bi baslasan guzel bi romandan birakamazsin hem beraber yorumlarsiniz ne guzel.Ama bos gununde hemen arkadaslarina kosmasini engelle arada senle disarda bi seyler yapsin alistirma her tatil gununde arkadaslarina kosmasina.Filmi tek mi izliyor sen de yanina sokul.Aslinda gayet ideal bi esin var.Sadece su tatil gunlerinde hep arkadaslarina gitmesini engellemen lazim

İşte butun sorun da bu bence... Belkı bı kac kez onun yaptıgı bu seyı --bolca kıtap okumak-- manasız buldugunuzu ıma ettınız... Kıtap okuyan bırını anlamak ıcın onun gıbı olmak lazım... Kım bılır kıtaplardakı naıf cumleler sızınde onun ıcın kullanmasını ıstedıgı şeylerdir...

Bence adam yanlış bi evlilik yapmış...
Ama çözümsüz değil; bu ısı eglencelı hale getırın cıdden en etkılendıgı seylerı sıze anlatmasını ısteyın...
Kıtaplarının arasına ufak notlar bırakın...
Onun okudugu kıtabı sonra sız de okuyup bı karakterın begendıgınız bı yonunu ona anlatın...
Bence sız cok yüzeyselsınız ama adam hayatı derin yaşıyor ve arkadaşları da onun gibi o yuzden onu anlayabılecek ınsanlara kosuyor... Üzgünüm ama öyle...
Bi edebıyatcıyla evlı olmak zor olmalı bence... Yazar hayatlarını okuyun ve eşinizi anlamaya çalışın...
Aynen katiliyorum sana adam yanlis evlilik yapmis.İkisi de farkli seylerden zevk aliyor paylasim olmuyor

Kitaplar benim ilgi alanıma pek girmiyor bazen anlatır nezaketen dinlerim. Ben sohbet edelim akşam dışarı çıkalım istiyorum

Dışarı çıkma bölümünü anladım haklısınız

Yalnız sohbet etmek dediğiniz nedir

Yani okuduğumu duyduğumu gördüğümü Paylaşmak değil mi

Şuan sözlü ve yazılı kültür üzerine bir şey okuyorum iletişimin Nasıl kalıplaştığına dair

Sizinle de sohbet ediyorum bu durumu paylaşıyorum

Kitaplar ilgimi çekmez diyorsunuz da kitaplar hayattan bir parçadır sizinle karşıt görüşte olsa örneğin o hayattan parçadır

Kuantum fizikçisi değil ki eşiniz hayata dair okuyor hayata dair yaşarken de sizin ihtiyaçlarınızı da dikkate almalı

Bunu ona anlatın ama kitap benim ilgimi çekmez deyip önyargılı olmayın

İşte butun sorun da bu bence... Belkı bı kac kez onun yaptıgı bu seyı --bolca kıtap okumak-- manasız buldugunuzu ıma ettınız... Kıtap okuyan bırını anlamak ıcın onun gıbı olmak lazım... Kım bılır kıtaplardakı naıf cumleler sızınde onun ıcın kullanmasını ıstedıgı şeylerdir...

Bence adam yanlış bi evlilik yapmış...
Ama çözümsüz değil; bu ısı eglencelı hale getırın cıdden en etkılendıgı seylerı sıze anlatmasını ısteyın...
Kıtaplarının arasına ufak notlar bırakın...
Onun okudugu kıtabı sonra sız de okuyup bı karakterın begendıgınız bı yonunu ona anlatın...
Bence sız cok yüzeyselsınız ama adam hayatı derin yaşıyor ve arkadaşları da onun gibi o yuzden onu anlayabılecek ınsanlara kosuyor... Üzgünüm ama öyle...
Bi edebıyatcıyla evlı olmak zor olmalı bence... Yazar hayatlarını okuyun ve eşinizi anlamaya çalışın...
Evet kitap okuyan film izleyen rafine müzik zevki olan üst düzey elit bir ök..z. tüm bu zevklerinden bana ne ki.evliliğe ne katkısı var.ben sohbet istiyorum. Dışarda gezelim istiyorum.

Su an en cok ihtiyacim olan sey kitaplara gömülüp saatlerce birakmamak, esinize imrendim.
Bir tane buna katlanacak aptal birini bulursanız ömür boyu bu lüksün tadını çıkarabilirsiniz. Eşimin yaptığı tam da bu

Dışarı çıkma bölümünü anladım haklısınız

Yalnız sohbet etmek dediğiniz nedir

Yani okuduğumu duyduğumu gördüğümü Paylaşmak değil mi

Şuan sözlü ve yazılı kültür üzerine bir şey okuyorum iletişimin Nasıl kalıplaştığına dair

Sizinle de sohbet ediyorum bu durumu paylaşıyorum

Kitaplar ilgimi çekmez diyorsunuz da kitaplar hayattan bir parçadır sizinle karşıt görüşte olsa örneğin o hayattan parçadır

Kuantum fizikçisi değil ki eşiniz hayata dair okuyor hayata dair yaşarken de sizin ihtiyaçlarınızı da dikkate almalı

Bunu ona anlatın ama kitap benim ilgimi çekmez deyip önyargılı olmayın

Evet işte kitap aslında hayatı anlatıyor... Yani konuşacak daha fazla paylaşacak daha çok şey oluşturuyor kesinlikle...
Ayrıca insan kafa dengı bırıyle neden vakıt gecırmek ıstemesin ki... Neden arkadaslarına koşuyor cunku esı onu anlamıyor... Bence neden bu tabı anlatılanlar ölçüsünde...
Bi kere adam hayatı farklı yorumluyor bence yani güneş onun için bizim baktığımız güneş değil bi insan saatlerce ay ı izler mi mesela bi edebıyatcı izler çunku onda farklı manalar görur... Ama yanındakı ınsan o manaları az dahı sezemıyorsa onunla ay ı izlemek istemez,.. Onun gıbı adam da paylaşımlarını kısıtlamıs... Bı ınsan anlamaz mı kı karsındakı ınsanın onu nezaketen dınledıgını... Tabı kı anlar... Hele de bı ogretmen butun gun ınsanların farklı davranıslarına maruz kalan bırı...
Ayy çok üzüldüm yaa bence burada yalnız kalan anlaşılmayan kişi eşiniz...

Evet kitap okuyan film izleyen rafine müzik zevki olan üst düzey elit bir ök..z. tüm bu zevklerinden bana ne ki.evliliğe ne katkısı var.ben sohbet istiyorum. Dışarda gezelim istiyorum.

Adam arkadaşlarına kaçmasın, evin içinde sizden uzak durmak için icatlar çıkarmasın da ne yapsın?
Bu kadar mutsuzsanız boşayın elit öküzünüzü. Sizinle akraba, arkadaş, yerli dizi dedikodusu yapacak tonlarca adam var dışarda.

Bende edebiyatçıyım ve kitap aşığıyım. Eşiniz doğru olanı yapıyor sadece size biraz fazla vakit ayırmalı. Konuşup halledilmeyecek hiçbir şey yok

Eşiniz gibi biriyle açıkça konuşsanız bir noktaya varırsınız diye ümit ediyorum.
Sorun kitap okuması film izlemesi değil size hiç vakit ayırmaması. Bunu yapsa zaten bu kadar batmazdı gözünüze kitabı vs. Sonuçta bi vakit ayırabiliyor ki arkadaşlarına gidiyor. Evlendikten sonra zevklerinizin uymaması paylaşımlarınızın olmaması konusunu takmış ve bu yüzden uzaklaşıyor olabilir mi?

Ben size hak verdim; birliktelikler paylaşım ister. Erkek olarak bir eşin, hanımına salt ev işlerinde yardımcı olması, sakin sessiz biri olması yeterli değil. Adam entelektüel ihtiyaçlarını giderirken o kadının duygusal açlığı ne olacak? Sevdiği adamdan duyacağı iki güzel söze, sohbete, birlikte yapılacak gezilere, aktivitelere hasret kalan kadın, niçin bu iki kişilik yalnızlığa alışmak zorunda olsun?

Eşiniz abartmış, 2 satır eksik okusun, otursun hanımının yüzünü güldürsün.
Yerinizde olsam onun anlayacağı dilden, ona kendimi anlatırdım.
Alın bir defter, günlük yapın. Her gün oturun yalnızlığınızı yazın, nasıl sıkıldığınızı, eşinizle yapmak istediklerinizi, hayallerinizi, duygusal boşluğunuzu...
Sonra da başlık atın: "Yalnızlığım" vb. gibisinden, defterin dışına koca koca yazın.

"Aç oku bunu da, benim kitabım, yeni çıktı" diyerek önüne bırakın.
Anlayana ne büyük şamar.

Son düzenleme:
Tabi ki buyutmuyosun...kendi kendine yasayacaksan neden evlendin...benim esim de arasira boyle yapar...ve cidden bosanmayi dusundugum cok oldu...

Kitapla pek aram yok ki. Telefenu alıp oturuyorum :))
Ben de tam "anneniz ve babanız kitap okumayan insanlardi galiba" yazacaktım. Siz bile okumuyormussunuz

Böyle entelektüel adamla evli olduğunuza sukredin. Eşiniz de sizi okumadiginiz için sığ buluyor olabilir çünkü.

Burdaki sorun eşinizin kitaplari değil, kalan zamanlarda beraber vakit geçirmiyor olmanız. Sizinle konuşacak bir şey bulamıyor olabilir mi?

Benim de esiniz gb coookkkkk kitaplarim var hepsi de canlarım ilkokuldan beri aldigim kitaplar. Kocaman bir kutuphanem var evimde. İnsaALLAH benim esim de okur birlikte okuruz, telefonmus, tv ymis onlarin yerine tercih ederim. Bence o da sizin okumamaniza takılır. Bence siz de okuyun emin olun anlarsiniz onu. i

Eşim de ben de öğretmen değiliz ikimiz de akşamları birlikte oturup kitap okuyoruz. Her akşam degil ama çoğunlukla böylr olduğu oluyor. Siz de okusanız? Aslında nE kadar şanslısınız, boş işlerle uğraşmak yerine edebiyat aşığı, kaliteli bir eşiniz var.

Ben kitap okumayan benimle okuyamayacak bir esim olursa cok üzülürüm ve onu eksik gorebilirim. Çünkü kitaplar benim hayatimin bas karakteri durumundalar. Bir de onun açısından bakin duruma :-)

Ama siz tam mahalle agziyla konuşan ve eşiyle kalite farki olan bir insansiniz.

Eşin isterse dünyanın en elit, en kaliteli, en entelektüel adamı
olsun..
Duygusal ihtiyaçlarına cevap vermiyorsa sıkıntı var demektir.
Sırf evlilik yürüsün diye
Kitap okumak zorunda da değilsin..
Denkliği kurmak sadece senin görevin değil..
Oda 3 saat değerli vaktinden ödün versin, seninle dışarı çıkma
zahmetinde bulunsun..
Sonuçta senin nasıl bir kadın olduğunu
bilerek evlendi değil mi?

Adam arkadaşlarına kaçmasın, evin içinde sizden uzak durmak için icatlar çıkarmasın da ne yapsın?
Bu kadar mutsuzsanız boşayın elit öküzünüzü. Sizinle akraba, arkadaş, yerli dizi dedikodusu yapacak tonlarca adam var dışarda.
Kesinlikte tüm yorumlariniza gönülden katılıyorum.

X